Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miskolci Mesemalom Bölcsődébe járó gyermekek anyukái - IDE! fórum

Miskolci Mesemalom Bölcsődébe járó gyermekek anyukái - IDE! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
116. pillango2004 (válaszként erre: 115. - Wallmart)
2012. szept. 29. 10:51

Ez tök jó!

Ti meddig maradtok a bölcsibe? Jövő szeptemberbe kezditek az ovit?

115. wallmart (válaszként erre: 113. - Pillango2004)
2012. szept. 29. 06:54

Nálunk van panasz rá, van hogy két nap nagyon sokat rosszalkodik, van hogy két nap jó fiú. Változó. De nem fogad szót, ami elég nagy baj, de nem csak bent hanem nekem sem nagyon. Állítólag most van a dackorszakban.

Mondtam neki, fiam ha volna ellenőrződ már betelt volna. :-)(

2012. szept. 29. 06:52
Ádám hétfőtől ment bölcsibe, de most egész héten reggel eljátszotta, hogy nem akar menni. Kérdeztem bent a gondozónénit, és azt mondták rá, hogy mivel aránylag könnyen beszokott, most jön ki rajta az a tudat, hogy mindennap itt van, és én ott hagyom. Szegényt sajnálom, de hát muszáj dolgozni. Hétfőn kezdek! :-( Így hétfőn háromnegyed 7-re visszük, és csak negyed 5-kor hozzuk. Jó hosszú műszak lesz.
113. pillango2004 (válaszként erre: 112. - Wallmart)
2012. szept. 22. 19:31

Sajnálom!

Nálunk nincs semmi gond!

Sőt, azt mondják Áhim az egyik legjobb gyerek a csoportba!

Mikor elmesélem itthon miket csinál kerekedik a szemük, és nem hiszik el!

A bölcsibe meg nagyon jó fiú. Mindent magától csinál egyszer szólnak, megy öltözik, vagy lefekszik...

112. wallmart (válaszként erre: 111. - Pillango2004)
2012. szept. 22. 19:15
Nem volt felújítás, állítólag év végéig kellene megcsinálni, hogy lesz-e belőle valami azt nem tudni. Hát akkor tényleg csoportja válogatja nekünk annyi minden kellett amit leírtam. Ez van. Nálunk a pelenka is túl sok fogy, a múltkor elmenetelkor volt a fakkba 3, reggel mikor mentünk akkor meg 1 volt. Ha előfordul azért megemlítem, hogy nem másnak viszem a pelust. :-( Ezek vannak mifelénk.
111. pillango2004 (válaszként erre: 110. - Wallmart)
2012. szept. 22. 16:43

Nekünk nem kell ágynemű huzat sem.

Akkor lehet ezt is csoportja válogatja?

Volt már nálatok felújítás?

Mert nálunk még nem és itt a rossz idő!

110. wallmart (válaszként erre: 109. - Pillango2004)
2012. szept. 22. 12:52
Vagyis rosszul írtam, ágyneműhuzat, és persze takaró a gyereknek, meg nekem szereti a kispárnát így azt is vittem be. Szivacs van a kiságyon és arra is kellett varrni külön huzatot.
109. pillango2004 (válaszként erre: 108. - Wallmart)
2012. szept. 22. 06:59
Nektek kellett ágynemű?
108. wallmart (válaszként erre: 107. - Domino2828)
2012. szept. 22. 06:25

Hű, jó sok kérdés! :-) Üdvözlünk először is ezen a fórumon, jó hogy csatlakozik még valaki.

Ha visszamész dolgozni, akkor kell majd munkáltatói igazolás, hogy tényleges visszamész. Nem kell, hogy szerepeljen rajta a jövedelem, csak hogy ekkortól megszakítod a GYES-t vagy fizu nélküli szabit nem tudom nálatok hogy nevezik és azt kiadják azt beviszed és ezzel nincs több dolgod, nem kérik legközelebb majd ha oviba viszed, vagy persze ha időközben változik a munkahelyed.

Majd ad a vezető egy papírt, amit el kell vinned a gyerek háziorvosához és ott azt kitöltik. Még egy pár papírt ad, azt kitöltöd például, hogy ha beteg mit adhatnak neki, vagy ha te nem tudsz a gyerekért menni, ki az a személy aki elviheti a bölcsiből, meg ilyesmi.

A bölcsi díja naponta 430 Ft. Annyit fizetsz amennyit jár a gyerek. Ha lebetegszik akkor 9 óráig kell jelezni és akkor lehúzzák hogy nem volt azt nem kell fizetni.

Ne izgulj mindenben segítenek, az én fiam sem szobatiszta pedig már 32 hónapos. Viszel be pelust, popsitörlőt, krémet, kell majd tisztasági csomagot vinni, ágyneműt, váltóruhát, kéztörlőt, poharat, fogkefét.A jelét mindenre rá kell varrni, vagy legalább is az ágyneműre és a törülközőre, én a többire matricát vettem.

Ha nem tud egyedül enni, megfogják etetni.

Figyelnek rájuk, és jók a gondinénik. Általában 12-en vannak egy csoportba, és januárig telik be a létszám. Tehát nem egyszerre van a beszoktatás, hanem fokozatosan.

Megkérdezhetem melyik csoportba fog járni a kisfiad?

Remélem tudtam segíteni, ha van még kérdésed írj, és biztos válaszolunk rá, ha nem én akkor más.:-))

107. domino2828 (válaszként erre: 1. - Wallmart)
2012. szept. 20. 17:04

Sziasztok!

Bocsi hogy bele pofátlankodok,de szeretnék kérdezni 1-2 dolgot ezzel a bölcsivel kapcsolatban,mivel a fiam is ide fog járni,november-december körül kezd.

Szóval milyen papirokat kell majd bevinni?Munkáltatóit gondolom,de ilyen hogy jövedelem igazolás,gyesről papir,ezek is kellenek?

Én gyesen vagyok,és 6-8 órába megyek vissza majd dolgozni.

Minden hónapban kell vinni a munkáltatóit,vagy csak először?

Mennyit kell fizetni havonta a bölcsibe?

Hány gyerek van kb egy csoportba?

Mennyit várnak el egy bölcsis gyerektől?Ezt arra is értem,hogy a fiam még nem szobatiszta,esze ágában sincs arra törekedni...26 hónapos.Meg az evésre,ivásra,önállóan kell ennie?Levest ő még nem tud egyedül enni,sőt,legtöbbször azért még a többiben is segiteni kell.Segitenek nekik?Csak nem hagyják azért hogy ha nem tud egyedül enni,akkor "igy járt"?

Hirtelen ennyi jutott eszembe,köszi a segitséget! :)

106. wallmart (válaszként erre: 105. - Pillango2004)
2012. szept. 19. 12:38
Köszönjük szépen, már sokkal jobban van a gyógyszertől, pénteken kell visszamennünk a dokihoz valószínű hétfőn már kezdi újra a bölcsit.
105. pillango2004 (válaszként erre: 104. - Wallmart)
2012. szept. 19. 06:26
Jobbulást nektek!
2012. szept. 18. 08:30

Na sikerült újra betegnek lennie Ádámkámnak.

Tegnap a dokinál behányt a rendelőbe az egész ruhájára, persze a rendelő tele és ilyenkor pótruha sincs nálunk egyértelmű, na meg a 39 fokos láz sem hiányzott. Volt még vissza fél óra mire kaptunk időpontot, de egyből előreengedtek minket. Szóval ismét torokgyulladása van Ádámkámnak, és fájlalta a fülét is megnézte a dokinő valószínű az is gyulladásban van. Írt fel antibiotikumot is, így most a héten kimarad a bölcsi.

103. pillango2004 (válaszként erre: 102. - Wallmart)
2012. szept. 11. 18:09

Kicsit folyt tegnap Áhim orra, adtam neki fenistil cseppet, meg egy calciumot és ma már semmi baja! :)

A gyerekek is meggyógyultak a csoportba vagy legalábbis már teljes a létszám!

102. wallmart (válaszként erre: 101. - Pillango2004)
2012. szept. 11. 13:20

Na itt vagyok, köszönöm kérdésed Ádámka jól van, a tüdeje tiszta, azt mondta a doki mehet bölcsibe.

Adjam neki továbbra is este az Aerus szirupot, a Prospant, a C-vitamint, és még én adok neki Aflubin cseppet is. Most már jobban van, de tegnap délután nem akart aludni, alig bírtam vele már estefelé, és el is aludt háromnegyed hétkor és aludt reggel háromnegyed 6-ig. Így ma mentünk bölcsibe, háromra kell érte mennem, vagyis uzsi után. Szerencsére nem volt semmi gond reggel, szépen bement, én megnéztem a pelenkáját, hogy van-e a fürdőbe és hallottam hogy már pakolja az autókat és szépen halkan eljöttem.

Nagyon ügyes nagyfiú már, olyan büszke vagyok rá.


Remélem ti nem kapjátok el, mert mint írtad vannak egy páran taknyosak, így csak idő kérdése mikor kapja el a gyerek, vagy netán Ádámomat is visszafertőzik. De szerintem ez ellen nem lehet mit tenni, addig jó míg ilyen idő van, és lehetnek sokat kint az udvaron. :-)

101. pillango2004 (válaszként erre: 100. - Wallmart)
2012. szept. 10. 19:46
Mi volt a dokinál?
100. wallmart (válaszként erre: 99. - Pillango2004)
2012. szept. 10. 07:23
Nem mentünk ma, viszem a dokihoz délelőtt rendel. Utána jelentkezem.
2012. szept. 9. 11:35

Sajnos, ez ilyen lesz!

Kicsit rosszabb lesz az idő, egyből taknyosak és köhögnek!

Én sem vinném a helyedbe, először tuti orvoshoz vinném!

Áhim csoportjába péntek 4-en voltak mindenki beteg lett, remélem mi húzzuk még egy darabig, ez még csak az első hetünk volt!

2012. szept. 9. 07:44

Alapjában véve jól haladunk a bölcsivel, de már csütörtökön taknyos volt a kisfiam. Még pénteken vittem, de ebéd után mentem érte, mert ugye ott nem szívják le az orrát. Tegnap volt egy kis hőemelkedés, viszont elég csúnyán köhög.

Így még lamentálok lehet kihagyjuk a holnapi napot, és elviszem a dokihoz, hogy nézze meg, mert a kanalas gyógyszerünk már lejárt, így nem tudok neki adni.

97. pillango2004 (válaszként erre: 96. - Wallmart)
2012. szept. 4. 05:42
Igen, és mi már egy éve járunk, bár sok volt ez a 10 hét nyári szünet,de nem lett volna szívem vinni mikor a lányommal így is itthon kellett maradni valakinek.
96. wallmart (válaszként erre: 95. - Pillango2004)
2012. szept. 3. 21:31
Akkor ő is ügyes volt, annyi a különbség, hogy neked tudja elmész, de nekem még mindig szöknöm kell. Nem tudom jó-e ez így. Biztos nagy törés neki, de igyekszem játszani vele ha hazajövünk.
95. pillango2004 (válaszként erre: 93. - Wallmart)
2012. szept. 3. 16:30

Nekünk is eltelt az első nap!

Reggel 3.-man mentünk mert a férjemnek korábban kellett mennie, de Áhim ügyes volt, meg fogta a kispárnát és a kutyáját adott 2 puszit és szaladt be a csoportba ahol 1 kislány volt ,de ő is aludt!

2012. szept. 3. 14:46
Ja, ma is ott aludt, és holnap már ott fog uzsonnázni is. Elég holnap 3-ra érte mennem.
2012. szept. 3. 14:45

10. nap is nagyon jól ment. Se sírás, se anya keresés. Ahhoz képest elég jól ment, hogy hétvége után vagyunk, pedig sokat játszottunk hétvégén, és igyekeztünk minél több időt együtt tölteni. Nem volt semmi baj, hogy reggel nem Nóra néni volt, nagyon ügyes volt. Már a nagyok elmentek, így összesen a két csoportba vannak 9-en.

Lassan érkeznek az újak.

pillango nektek hogy ment az első nap?

92. wallmart (válaszként erre: 91. - Pillango2004)
2012. szept. 1. 07:16

Nekem is pont egy hónap múlva akkor ott kell lennem, mert én fél nyolcra járok dolgozni a férjem meg 7 órára jár. Így együtt fogunk jönni. Úgy gondoltam, amíg szabin vagyok addig mindennap 5 perccel hamarabb viszem, és majd ha már ott fog rendesen aludni akkor pedig 5 perccel később megyek érte, hogy mire beindul nekem is a munka addigra úgy jöjjön ki, hogy reggel háromnegyed hét és délután negyed öt legyen a vége. Mert rögtön biztos nehéz lenne váltani, mivel most egyelőre ha nem kel fel magától akkor 7-kor költöm, egy hónap múlva meg ilyenkor ott kell lennem. Majd lassan fokozatosan szoktatom.

Neked már jó, és főleg hogy a fiadnak van egy tesó az még jobb. Én is szeretnék már még egy babát, de egyelőre még várnunk kell. Talán majd két év múlva, bár túl sokáig sem húzhatom. :-)

91. pillango2004 (válaszként erre: 90. - Wallmart)
2012. szept. 1. 06:39

Igen, hétfőn már mi is megyünk bölcsibe, a lányom suliba ő már harmadikos lesz a Jókaiba.

Mi már 6:45-kor ott leszünk! :(

90. wallmart (válaszként erre: 89. - Pillango2004)
2012. szept. 1. 06:24

Köszönöm a tanácsokat, jó hogy itt vagy és van kivel beszélgetni. :-)

Gondolom hétfőn ti is kezditek a bölcsit. Vagy legalább is sokan csak akkor jönnek.

Nekünk a régi csoport aki óvodába megy az a héten volt utoljára, ha jól emlékszem jövőhéten kezd egy új és vele lesznek egyelőre 5-en. Aztán majd fokozatosan. Én ennek örülök.

89. pillango2004 (válaszként erre: 88. - Wallmart)
2012. aug. 31. 17:17

Ennek örülök, hogy ilyen szépen alakult hétvégére!

Szerintem beszélj neki hétvégén is a bölcsiről, hogy várják a kis barátok meg a gondozónénik és ott milyen jó neki!

Hátha egy kicsit bele beszéled! :)

2012. aug. 31. 14:27

Ma is nagyon jól ment minden nem sírt na és....

ott aludt. Még le is fényképeztem. Olyan aranyosan szundikált. Kb. 1 órát aludt, ahhoz képest sok, hogy elég hangosak és Ádámka nincs ehhez szokva, de nem baj ha megszoktatják, én egyedül nem zörögtem mikor aludt itthon. Reggelizett is meg ebédelt is. Szóval remélem jövőhét is ilyen lesz, bár akkor Nóra néni délutános lesz, de ma Ildikó néni hozta ki és simán jött vele kézen fogva, így remélem őt is elfogadja majd. Persze szerintem a hétvége után mindig nehezebb lesz majd, vagy ha beteg de remélem nem lesz sokszor ilyen, persze a kötelező betegségeken ő is átfog esni, de hát így van rendjén.

2012. aug. 31. 06:52
Tegnapi napunk is jól alakult, nem aludt ott de viszont nem sírt egyáltalán. Talán majd megy ma az ott alvás. Délután jövök.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook