Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miskolci Mesemalom Bölcsődébe járó gyermekek anyukái - IDE! fórum

Miskolci Mesemalom Bölcsődébe járó gyermekek anyukái - IDE! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2013. febr. 28. 13:22

Sziasztok!


Ha minden jol alakul, a belvaros kornyekere fogunk koltozni nemsokara.

Ez a bolcsi is szoba jott, ha eljon az ideje.. Nagyjabol atolvastam, miket irtatok. Meg van par kerdesem, kedves anyukak/apukak, tudnatok informalni?


Altalaban nagy a tuljelentkezes a bolcsibe?

Kedvesek a dadusok, jol ellatjak a piciket?


Van meg egy bolcsi a Matyas kiraly mogott, arrol tudtok valamit?


Illetve, orvosra is lesz szuksegunk, melyik gyermekorvost ajanlanatok?


Koszonom szepen, lehet, sok a kerdes, de szeretnek felkeszulni :)


koszonom szepen!

145. pillango2004 (válaszként erre: 144. - Wallmart)
2013. febr. 17. 12:07

Mi nagyon jól bírjuk.

Decemberbe voltunk 1 hetet betegek.

Most a farsangra készülünk ami pénteken lesz.

Az ovi még nekünk sem biztos.

144. wallmart (válaszként erre: 143. - Pillango2004)
2013. febr. 17. 08:18

Szia, köszönöm jobban, januárban volt egy hetet itthon és most egy hetet, remélem már az idő is jobb lesz és befejezzük ezt a fajta betegséget. Most ovi után kutakodom, melyik lenne a legjobb.

Veletek mi újság? Igyekszem többet jönni.

2013. febr. 12. 05:26
Hogy vagytok?
142. wallmart (válaszként erre: 141. - Pillango2004)
2012. dec. 23. 06:49

Kicsit régen jártam erre, sok a munka és ráadásul költözünk. Nem mehettünk szabira sem, és két ünnep közt is dolgozunk. Az ünnepség jól sikerült nálunk is, kérdeztem Ádámot mondta jó volt, volt mikulás is, és még karácsonyra is kaptak valami játékot. A csomag is bőséges volt. 5 hetet járt úgy, hogy nem volt beteg, remélem már valamelyest megerősödött az immunrendszere, és ritkábban lesz beteg.

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket és Boldog Új Évet Kívánok!

141. pillango2004 (válaszként erre: 139. - Wallmart)
2012. dec. 8. 06:41
Milyen volt a télapó ünnepség?
140. pillango2004 (válaszként erre: 139. - Wallmart)
2012. nov. 16. 17:47

Mi 3000 ft-ot adunk be az ünnepekre.

Abból lesz télapó és karácsonyi ajándék.

Tavaly talán kevesebbet adtunk be, de sajnos nagyon szegényes a játék készlet.

2012. nov. 16. 13:35
Volt róla szó, de még konkrétumok nincsenek, majd jövőhéten rákérdezek.
138. pillango2004 (válaszként erre: 137. - Wallmart)
2012. nov. 15. 18:56
Tudtok valamit a télapóról? Karácsonyról?
2012. nov. 15. 06:52
Hát nektek is gyógyulást kívánok. Nekem is valami vírusfertőzés mert én is kaptam antibiotikumot, de ahogy köhögök az nem mindennapi. Éjszaka is alig alszunk, mert felváltva köhögünk Ádámkával. Remélem a héten sikerül meggyógyulnunk.
136. pillango2004 (válaszként erre: 135. - Wallmart)
2012. nov. 15. 05:04

Szia!

Pénteken kell térítést fizetni, és már csak 1 nap lehet máskor nem sajnos.

Mi nem voltunk tegnap mert a lányom beteg vírusos fertőzése van, így Áhimot se vittem bölcsibe.

Remélem gyógyulóban vagytok. :)

2012. nov. 12. 13:54

Az orvos szerint valami vírus okozta a magas lázat. Vettek vért is tőle, de nem mutatott ki semmit. Kapott antibiotikumot, hörgőtágítót és kasvirág teát. A héten már nem fog menni bölcsibe.

Írd már meg légyszi, hogy ha a héten kellene fizetni a térítési díjat, akkor azzal beszaladnék, gondolom pénteken kell, ha jól saccolom. Köszi.

134. wallmart (válaszként erre: 133. - Pillango2004)
2012. nov. 12. 06:56

Sajnos nincs jobban Ádám, este nagyon magas volt a láza 39,7 hogy kúpot adtam neki mert a nurofen már nem használt. Vizes ruhával borogattam, ami persze nem tetszett mert nagyon hideg volt és sírt tőle, de aztán lassan engedte csak. A szeméből ömlött a könny a láztól még ilyet nem tapasztaltam. Már arra is felkészültem, hogy ügyelet lesz belőle vagy kihívom a mentőket. Féltem, hogy lázgörcsöt kap amiről csak hallottam de elég félelmetesnek tűnik. Délelőtt rendel a doki így viszem és majd írok mitől van ismét.

Örülök, hogy meggyógyultatok további szép napot.

2012. nov. 12. 05:29

Szia.

Mi jól vagyunk, ma kezdjük a bölcsit 2 hétig volt itthon Áhim.

De már nagyon emlegeti a gondi néniket, hiányznak a kis barátok.

Remélem jobban vagytok!

132. wallmart (válaszként erre: 130. - Pillango2004)
2012. nov. 11. 16:49
sziasztok, hogy vagytok? kisfiad hogy van? meggyógyult már? Ádám ma ismét lázas volt, de most egyelőre nem az, kitudja hogy alakul reggel dől el, megy-e a bölcsibe. Remélem semmi komoly nem lesz belőle. Fájlalja a fogát, és csúnyán köhög. Hát ennyi röviden. írj ha van időd.
131. wallmart (válaszként erre: 130. - Pillango2004)
2012. nov. 6. 05:08

Szegény, biztos nagyon fájhatott neki főleg azért az elég érzékeny. Mielőbbi gyógyulást kívánok. Mi meggyógyultunk ma már megyünk bölcsibe. Csak épp elfelejtettem odaszólni tegnap. :-((

Bár múlt héten küldtem a gondi nénijének egy sms-t,hogy hétfőn még visszaviszem a dokihoz és ha oké akkor kedden megyünk. Na majd kiderül lesz-e ebből valami gond.

2012. nov. 6. 04:18
Áhim vasárnap elesett az előszobába és beütötte a fülét a cipős szekrénybe, a fül cimpáját 4 öltéssel varrták össze! :(
129. pillango2004 (válaszként erre: 128. - Wallmart)
2012. nov. 1. 13:44

Mi sem voltunk a héten, őszi szünet van a suliba így Áhim is pihenhetett, sőt még jövőhéten se megy mert a férjem még szabin lesz.

Eddig még elkerült minket a betegség.

Remélem így is marad sokáig!

128. wallmart (válaszként erre: 127. - Pillango2004)
2012. okt. 31. 07:45
Újra itt, már rég jártam. Ádám ismét beteg. Szájpenésze van, közösségbe nem mehet. Nagyon fáj neki, ecsetelnem kell rózsamézzel, plusz a szája két sarkát betadinnal. Kicsit nehéz mert sokszor nem akarja kinyitni a száját. Lázas is volt, arra kapott cataflam cseppet. Szóval ha nem megfázás akkor ez, valószínű a bölcsiben kapta el, gondolom óhatatlan, hogy a játékokat egymás után a szájukba veszik, gondolom ez lehet a gond és nem egymás után esznek. Hát röviden ennyi, az evéssel is bajban vagyunk, mert hogy fáj neki alig eszik, inkább kakaót, vagy nagyon lágy ételt. Majd jelentkezem. Hétfőn kell visszamennünk a dokihoz.
127. pillango2004 (válaszként erre: 126. - Wallmart)
2012. okt. 19. 19:13

Mi is vártuk ezt a 4 napot már nagyon.

A gyerekek nagyon fáradtak már főleg csütörtök, péntek reggel.

Jövőhéten még 3 nap és utána őszi szünet így Áhim se megy majd bölcsibe. Csak november 12. megy legközelebb.

Mi nem voltunk még betegek bár ez a 7 hét elég húzós volt, de jól bírtuk.

Majd bele jösztök ti is lassan. Az első év mindenütt nehéz.

Mi is szedünk immunerősítőt, de csak homeopátiát.

Ezt nem is hallottam amit te írtál.

Azért majd írd meg a tapasztalatokat.

126. wallmart (válaszként erre: 123. - Pillango2004)
2012. okt. 19. 05:05

Szia, nagyon elmaradtam az írással csak néha ugrottam be olvasni. Harmadik hete dolgozom, még nehéz az elején mert itthon vár a második műszak. Ugye idáig egész nap volt idő, megfőzni, pakolni, takarítani úgy osztottam be, hogy jó legyen. Most még nehéz nekem, hogy nem látom egész nap Ádámot, de kezdem megszokni.Azért két és fél évig itthon voltam vele, nehéz az elválás. Egyébként szeret járni nincs probléma, bár nem fogad mindig szót, de a kisbarátja akivel idáig bandázott az most elment oviba, így most jobb fiú mint előtte, mert ketten sokszor kiakasztották a gondinéniket a csínytevéseikkel. Múlt héten beteg volt, de csak három nap hiányzott, mert a hétvége benne volt. Ismét taknyos volt, de 39 fokos láza volt. Antibiotikumot írt a doki de attól jobban lett. Bár konkrétan nem vagyok híve a sok gyógyszernek és rá is kérdeztem a dokinál, hogy nincs-e más módszer ilyenkor, de azt mondta amikor már ilyen magas láz van, nem tud mást adni. Hát jó persze ő az orvos, de van ahol például homeopátiával simán lekezelik az ilyen betegséget, bár azt hiszem ahhoz homeopata dokinak kell lennie. Most kedden ment újra bölcsibe de szerencsére szeret járni, reggel ha megyünk /6:45/ már szalad be, vagy jobb esetben cipelteti magát az ölemben. /16 kg/ A doki mondta, hogy vegyek a patikába immunotrophina szirupot, és azt szedje, hát kicsit borsos ára van /3200.-/ de ha használ nem érdekel, csak ne legyen már minden harmadik hétben beteg. Egy baj van vele, hogy éhgyomorra kell bevenni, és nálunk először kakaóval indul a nap, de majd csak sikerül megértenie azért kell mert ez jó neki. :-)

Jó lesz most ez a sok nap, hogy nem megyünk remélem kipihenjük magunkat. Tuti nem fogok fél5-5-kor kelni. :-) Írj ha van időd mi újság veletek.

125. wallmart (válaszként erre: 124. - Domino2828)
2012. okt. 19. 04:50

Szia, először is jobbulást a kisfiadnak. Nekem is most gyógyult meg, nekünk a doki antibiotikumot adott és attól rendbe jött.Beszoktatás két hét. Egy szülő szoktatja be, gondolom ez bevált mert ha minden családtag ott lenne azt felzaklatja a többi gyereket, hogy neki miért nincs ott az anyukája vagy apukája.

Fokozatosan van, először első nap mentek mondjuk nekünk 9-re kellett menni voltunk 10-ig aztán a hét végére már 11-ig voltunk ott, aztán másfél hét után felajánlják neki az ebédet hogy elfogadja-e. Első ebédnél még ott vagy vele de már másnap a gondinénik ebédeltetik. Utána próbálkoznak az ott alvással. De általában ez két hét alatt sikerül, és a gyerek látja a többit és ő is azt csinálja. Nálunk konkrétan az volt hogy itthon csak velem volt hajlandó aludni, paráztam is mi lesz vele a bölcsibe, de nagyon ügyes volt és simán ott aludt, ha nem is rögtön de a második próbálkozásra.kb. ennyi. Néha mondják majd neked mikor a gyerek önfeledten játszik, hogy most menj ki az átadóba, és szoktatják a gyereket ahhoz, hogy viseli ha nem vagy ott. Először csak ott kell lenni az átadóban ha bármi van, de már egy hét után beviszed 9-re és háromra mész érte. Aztán majd mondják mikor menjetek reggelire, és mondják mikor menj érte. Ez gyereke válogatja. Már hallottam olyanról is hogy a gyerek három nap alatt beszokott. Változó. Néha nézz be ha van egy kis időd.

124. domino2828 (válaszként erre: 108. - Wallmart)
2012. okt. 18. 22:49

Sziasztok!Teljesen kiment a fejemből hogy itt kérdeztem,már kb 3hete :) (csak emiatt regisztráltam ide,hogy tudjak a bölcsivel kapcsolatban kérdezni,ezért felejtettem el tuti,mivel nem naponta látogatom az oldalt)

Köszönöm a válaszokat!Olvasom a többi választ,hogy itt is "szokás" akkor más pelenkáját "kölcsönvenni" :) Szerintem nálunk ilyen probléma nem lesz,ugyanis a fiam 21 kg,7-es pelust hord :) Bár kitudja,lehet lesz a csoportba aki szintén 7-est hord.

Csoport...nem tudom melyik csoportba fog járni,mert ma kellett volna menni a bölcsibe "ismerkedni",meg a papirokat vinni..stb,de a fiam kedd estétől lázas,39,5 a láza,és 2 napja nem tudjuk levinni neki,+2x hányt is.Ma reggel már nem volt láza,de késő délutánra megint 39 fok felett volt.Legközelebbi időpontot november közepére kaptunk.

Még a beszoktatásról kérdezhetnék?Itt mennyi idő kb?1-2hét?Itt is úgy van,hogy először 1-2 órát vagyok bent vele,aztán csökken?Egy valaki szoktathatja be?

123. pillango2004 (válaszként erre: 122. - Wallmart)
2012. okt. 5. 12:14

Alvás, fogzás.. Nekünk 3 hónapos kora óta a nyakában van.

Tavaly megengedték, most szól érte a bölcsis doki! :(

Megértem a gondi néniket, hogy kiveszik. De a dokit nem, hogy bele szól!

Van akinek karlánc van a kezén!!!!!

122. wallmart (válaszként erre: 121. - Pillango2004)
2012. okt. 5. 05:58

Borostyán lánc, már hallottam róla de konkrétan mire jó?

3-kor? Hú akkor jó fáradt lehetsz. Reméljük hamar elmúlik. Nekem 28 hónapos koráig nem aludta át az éjszakát. Most is vannak ébredések de szerencsére nem mindennap. Remélem ahogy idősebb lesz kinövi az állandó éjszakai keléseket. Jó, hogy ma péntek van, megyek érte ebéd után és viszem haza és alszunk együtt. :-) Jó hétvégét.

2012. okt. 4. 18:42

Nekem hasonló a helyzet!

3-kor felkel, kakaót kér és míg nem készítünk neki addig nem alszik vissza! :(

Pedig fél évesen evett utoljára éjjel.

Mióta vissza mentünk nyári szünetre azóta nem hordjuk a borostyán láncot, szerintem az a baj.

2012. okt. 4. 05:34
Aránylag Ádám jól viseli a plusz 1 órát a bölcsibe, de most mióta az apja ér oda hamarabb érte nagyon apás lett. Csak ő veheti róla le a cipőt, ruhát, veheti ki a kádból,állandóan az ölében csüngene. Két szót nem tudtam még idáig váltani a gondinénikkel, mert reggel nem volt ott mikor én vittem, délután meg már nincs ott. Remélem pénteken ha hamarabb hozom el, tudok velük beszélni. Szerintem picit sok neki az egésznap, mert nagyon ragaszkodó lett esténként. Idáig ha kapcsoltam neki mesét, akkor elvolt míg főztem vagy ilyesmi, de most állandóan ott kell vele lenni. Gondolom meg kell szokja az új helyzetet. Azt mondják róla hogy eleven. Hát milyen legyen egy fiú. Éjszaka 3-4* megébred és belekiált az éjszakába, hogy anya vagy apa ölébe, aztán alszik tovább. Remélem nincs bent semmi olyan dolog amit nem mondanak el. Vagy szerinted mitől lehet ez? Az ovin még ráérünk gondolkodni, még van májusig idő, de még bevettem a listáinkra ami a Görgey-n van református óvoda. Azt is nagyon dicsérik. Na és oda sem vesznek fel bárkit.
119. pillango2004 (válaszként erre: 118. - Wallmart)
2012. szept. 30. 06:42

A Szent Lászlóról jókat hallottam, bár mi a Brunszvikba tartozunk de próbálom elintézni, hogy ne oda!

Kisebb csoportok vannak és az óvónők is jók, van só szoba ami nem sok oviba van!

Na és a gyerekeket is megválogatják!

Nem vesznek fel bárkit!

118. wallmart (válaszként erre: 116. - Pillango2004)
2012. szept. 30. 06:09
Jó lenne, ha valamelyik kis csoporttársával együtt mehetnének, már kérdeztem az anyukákat akikkel bandázik Ádám, hátha úgy könnyebb is lenne a beszokás ha van valaki barát akivel megy, és nem mindenki idegen. Sokan ide akarják szintén, mert közel a munkahely. A Szent László az milyen? Tudnál írni róla pár sort? Azt hiszem írtad te oda vinnéd a kisfiadat.
117. wallmart (válaszként erre: 116. - Pillango2004)
2012. szept. 30. 06:00
Igen, jövő szeptemberben de még gondolkodom melyik legyen. Vagy ide, vagy a Reményi útiba. Nem tudom ilyenkor hogy működik, lesz-e hely.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook