Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mintaétrend 1,5 évesnek fórum

Mintaétrend 1,5 évesnek (beszélgetős fórum)


2018. febr. 8. 01:52
Nekem a kislany unokam mindent megeszik,nincs olyan etel,amit nem szeret.Az a jo,hogy a lanyom,koran megkostoltatta vele,a bebieteleket.Amit foz a lanyom,spenotot,barmilyen fozelek legyen mindent megeszik.
16. ÁgiL
2018. febr. 7. 23:35

Későn kelünk és napközen 2x alszik még, így 3 fő étkezés szokott lenni, délután igény szerint még kiegészítjük.

Ebédre szoktam készíteni rakott ételeket, a legutóbbi cukkini, krumpli, paradicsom volt darált hússal, tejföllel, pici sajttal, nagyon ízlett neki.

Szeretjük a vadast, levesekből a zöldségeket, halat, baromfi-, sertés-, marhahúst sütve, főzve (sütőbe sült hús, pörkölt, rántott hús, levesben főtt hús..). Tésztaféléket, rizst, főzelékeket(tök, krumpli, borsó, zöldbab),spenót levél elkészítve szendvicshez ízlett neki, de főzeléknek kevésbé. Édesburgonya püré, tejberízs, joghurt, házi sütemény főként almából.

Szívesen kóstol új ízeket és határozottan rámutat, hogy mi az amit szeretne enni mikor többféle van az asztalon, tálcáról egyedül eszi a neki éppen kívánatos falatokat.

15. ÁgiL
2018. febr. 7. 23:07

Mi nagyon szeretjük a sajtot,egyik kedvenc. Különböző kenyérféléket szoktunk (teljes kiörlésű, rozs, fehér..),vagy kalács, teavajjal, szalámi, sajtkrém, májkrém, körözött, paradicsom..

Az avokádóból is finom krémet lehet készíteni.

Gyümölcsökből a mandarin, mag nélküli szőlő, banán, narancs.. amit éppen kapni lehet.

Almából, körtéből szereti ha megfőzöm kicsit, így puhább. Szoktam tenni hozzá pár szem szegfűszeget.

Főzni ritkán szoktam már külön csak neki, igazítom a mi ételünket hozzá. Ugyan azt esszük és együtt ami szerintem fontos a közösség szempontjából is.

14. 10cc61fb5a (válaszként erre: 13. - Macika33)
2018. febr. 5. 22:31
Szerintem ne hagyd az egysíkú táplálkozást. Visszaüthet, az a baj. Sokan legyintenek, hogy majd később jól fog enni, de ez nem száz százalék. Nem baj ha néha erőszakosabb vagy. Nem szabad kerülni a konfliktust velük mert az nem visz jora. Lehet hogy most könnyebben indul a reggeletek ha meghajolsz neki, de 4 ég múlva meg majd bánni lehet, ha nem hajlandó új ízeket megkostolni.
13. macika33 (válaszként erre: 12. - Iszkiri)
2018. febr. 5. 21:33

Kislányom van :) Hozzátápláláskor ette ezeket de mostanra csak darabosat fogad el. Szerintem az állaga miatt nem tetszik neki sokminden. Pl ma a fözelékből kézzel kiette a borsot, csak ugy volt hajlandó.


Gyümölcsöket napi szinten eszik. Alma banán mandarin. Zabkását szoktunk még enni, kölesgolyot.

12. iszkiri (válaszként erre: 3. - Macika33)
2018. febr. 5. 18:57

Ez bizony tényleg nem elég változatos.

Muszáj megismertetned más ízekkel is.

Ha elutasít egy-egy új ízt, nem kell feladnod, próbáld újra néhány nap múlva.

Ebben a korban már tényleg mindenevők a gyerekek. Általánosítani én sem szeretek, de hol van az étrendből pl. a cékla, sóska, spenót? Ezek alapok ebben a korban. Aztán úgy látom, még nem említette senki az avokádót, pedig csuda finom krémet lehet belőle készíteni babáknak is. Az édesburgonyát, hajdinát is meg lehet próbálni.

Hogy álltok a gyümölcsökkel? Szinte minden gyümölcsöt ehet már a fiad.

Hagyma, fokhagyma is mehet főve. Ezeken kívül lassan, óvatosan lehet fűszerezni is. Rengeteg étel van, amit már nem kell a gyerekeknek külön főzni, a nagyon fűszeres, nehéz ételek nyilván kerülendők.


Próbálgasd szoktatni az új ízekhez, mert amiket említettél, az tényleg nagyon kevés.


Menni fog, kitartás, türelem. :)

11. Clarah (válaszként erre: 10. - Macika33)
2018. febr. 5. 14:18

A kettő között. Én sem vagyok erőszakos, csak tudatos és határozott. Mindezt szeretetből❣️

Főleg egy öntörvényű gyermeknél 😊

2018. febr. 5. 14:05

Köszi ezek jók, kiprobálom.

Amig nem volt gyerekem, azt hittem én leszek a legszigorubb anya. : DD

Most hgy már van, inkább a kompromisszumok híve vagyok. Sajnos nála erőszakkal nem sokra megyek. De persze azért megvannak a határok.

9. Clarah (válaszként erre: 3. - Macika33)
2018. febr. 5. 13:35

Tedd elé, hagyd ott. Azonnal nekilát. Legalábbis az én gyerekem.

Amíg könyörögtem meg kanállal vergődtem, nem evett :)

Elé tettem, nem messze tőle (rálátva) elkezdtem mosogatni. Evett, mint az angyal.

8. 10cc61fb5a (válaszként erre: 3. - Macika33)
2018. febr. 5. 13:33

Legfontosabb: TE VAGY A FŐNŐK! Nem a másféléves fog téged zsinóron rángatni, ezt felejtse el!

A fiam most 6 évesen talált ki, hogy vegetáriánus lesz, mert ő nem bírja ha állatokat ölnek. Nem fogom hagyni. Ha az elmúlt 5 évben megette, most is meg kell.

7. 10cc61fb5a (válaszként erre: 3. - Macika33)
2018. febr. 5. 13:30
Kicsit erőszakosabbnak kell lenni. A kölkök hajlamosak belepunnyadni a megszokott ízekbe és akkor az istenért nem akar mást. Légy határozott, tedd elé amit te eszel (nyilván nem chilis babot :D ) és annyi. Éhen nem hal, várd ki míg megeszi. Illetve mindenképp kóstolja meg, még ha kicsit tuszmákolni kell neki akkor is.
2018. febr. 5. 13:24

Továbbiak:

Répás húskockák tejföllel, sajttal.

Töltött padlizsán.

Húsleves gazdagon zöldséggel, hússal.

Májgombócleves.

Rakott cukkini.

Sült csirke sült zöldséggel, sajtszórattal.

Paradicsomos húsgombóc burgonyával.

Bolognai.


Fűszerekkel óvatosan bánok, de elengedhetetlenek szerintem.

2018. febr. 5. 13:18

Attól is függ, mennyi foga van. Érdemes az állaggal ahhoz igazodni.

14 hónapos a kislányom, puhára sütöm/főzöm a húst.

Azt eszi, amit mi, de mi igazodunk hozzá.

Nem minden nap főzök, tegnap pl vadas volt nokedlivel, szépen ette villával. Maradt, ma is az az ebéd.

Holnap sült csirke lesz grillezett zöldséggel és sütőben sütött krumplival.

Utána sült máj lesz rizzsel.

Nemrég ezeket főztem még, hátha némelyik ötletet ad:

Cukkinis darált hús kis fahéjjal, tejszínnel, mellé tészta.

Rakott karfiol.

Sült csirkecomb, kukoricasaláta, rizses zöldség.

Pörkölt tésztával vagy nokedlivel.

Grízes tészta (mondjuk ezt nem díjazta).

4. R_e_G (válaszként erre: 3. - Macika33)
2018. febr. 5. 13:15

Az én 20 hónaposom mindenevő.

Reggelire vajas kenyér, virsli, rántotta, müzli joghurttal vagy tejjel stb. Ma banánt kevertem a müzlihez, utána még evett egy rudit.

Ebédre lasagnát kapott, de a pörköltet is szereti, meg a párolt zöldségek a kedvencei: borsó, zöldbab, brokkoli. Ő a krumplit nem eszi, max krumplistésztának :). Ha nagyon nincs ötletem zöldséglevest kap, abból kieszi ami épp a fogára való. Nálunk a husi nem megy annyira...

3. macika33 (válaszként erre: 2. - 10cc61fb5a)
2018. febr. 5. 13:00

Csak ugy érzem nem elég változatos. Mindig rizs tészta krumpli a köret,meg natur husi. Már én unom. A zöldséget max levesből hajlando.

Reggelire natur kifli, még vajat se enged nemhogy mást :(

Ezért érdekelne más miket eszik.

2. 10cc61fb5a (válaszként erre: 1. - Macika33)
2018. febr. 5. 12:51

Az én fiam másfél évesen már bőven bölcsis volt, ott ebédelt. De ekkor már mindent evett, amit mi. Nem variáltunk ezzel, max. lepürésítettem neki. És ilyenkor talán még a nagyméretű bébiételek is megteszik. ;)

Elég nagy gyerek, már nem kell neki külön étrend. Add neki azt amit te is eszel, csak erős fűszerezés nélkül. Legyen az rántott hús, rizs, sült krumpli, főtt csikre, főzelékek vagy levesek.

2018. febr. 5. 11:40

Sziasztok,

Tudnátok írni nekem minta heti menüt hogy ki miket adtok az 1 év fölötti babáknak?!

Elsődlegesen ebéd érdekelne. Kiváncsi lennék más miket eszik és milyen gyakorisággal.


Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook