Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mindent a kutyákról (kutyabolondok fóruma) fórum

Mindent a kutyákról (kutyabolondok fóruma) (beszélgetős fórum)


1 2 3
2015. ápr. 7. 11:34
Videokat-feladatokat kiprobaltatok?
52. Columbia05 (válaszként erre: 51. - Csembencse)
2015. ápr. 7. 11:33
Nagyon cuki a te kutyusod is,olyan edi feje van 😊. Igen mondhatni hogy bujos kutya,e igazandibol a kedvetol fugg :). Husvetkor lentvoltunk Gardonyba imadta jo nagyokat setaltunj a toparton meg egesz nap jott-ment a kertbe imad bogaraszni. Ilyenkor mjndig kidol ket napig piheni a faradalmakat 😊. Most itthon vagyok vele,mert beteg vagyok,de itt lustizik
51. csembencse (válaszként erre: 50. - Columbia05)
2015. ápr. 6. 13:13
Jajj nagyon csinos a Dugo:)! Bujos kutyus? Mert a masodik kepen olyan, mintha eppen bujna valakihez. Idokozben en is toltottem fel kepet, bar mindegyik az oldalan fekszik es nem ertem, hogy miert..biztos mert telorol csinaltam.
2015. ápr. 5. 17:49
Nagyon szivesen a videokat. Mi pedig kiprobaltuk a tukormodszeres ugyessegi feladatot (muanyag palackba a jutifalit), de aztan nehezitettunk rajta ratekdrzuk a kupakot es vagtunk ra egy lyjkat :). Azt en sem tudom hogy ide hogy kell kepet tolteni az adatlapomin van Dugorol.
49. csembencse (válaszként erre: 47. - Columbia05)
2015. ápr. 4. 08:53
Jaaa es koszi a fressnapfos linket, mert szuperek, mar egy csomot megneztem:)...a Szóda:D
48. csembencse (válaszként erre: 47. - Columbia05)
2015. ápr. 4. 08:52
Igyekszem az adatlapomra friss kepeket feltolteni a viszonylag friss kutyimrol:), mashogy nem is tudom hogyan lehetne, de te is tolts fel:)
47. Columbia05 (válaszként erre: 46. - Csembencse)
2015. ápr. 1. 09:00

Sziasztok, bemásolom akkor a klikkeres videót:

[link]

Egyébként itt nagyon sok videó van fent, szerintem lehet belőlük tanulni :)

Ezt az üvegeset kipróbálom ma, majd mesélek mi az eredménye.. Szerintem majd a tiéd is kedvet kap hozzá, de ő még picike. Majd komolyodik és akkor :)

Raktok fel a kutyukról képeket?

46. csembencse (válaszként erre: 44. - Columbia05)
2015. ápr. 1. 07:33

U de szuper, hogy valaszolsz. A videot linket is varom mar :).


O igen, mi minden etkezest igy csinalunk es jutalomfalatot is, addig nem nyulhat hozza, amig nem hallja a parancsot. Olyan aranyos, ahogy nezi a kajat es log kozben a fule:). Nekunk ezek a logikai jatekok nem mennem, marmint nem erdekli annyira a kaja, hogy rajojjon, hogy hogyan lesz az ove. Pedig a kutyasuliba tanultak alapjan, muanyag palackba kell par szem tapot tenni es azt odaadni neki, de ne nalunk semmi reakcio..max neha megugatja. Ez a klikker jonak hangzik, bar a dicseret meg a jutalomfalat melle meg egy klikker is..:).


A szobatisztasagrol meg, sokszor kijarunk. Esoben, szelben, nem szamit, meg talan surobben is, mint 3 orankent. Es olyan szepen mukodik minden egy darabig, aztan jon egy rossz nap, es hajlamos olyan csufsagokra, hogy kint let utan 15 perccel bepisil. Az ejszakakat atalussza es egyebkent es ki is birja. De ezek a rossz napok...nem is ertem miert vannak.

45. Columbia05 (válaszként erre: 43. - Csembencse)
2015. márc. 31. 20:45
En ugy tudom csak akkor szabad megszidni a kutyat ha eppen rajtakapod hogy pisil. Nekem mondjuk volt mar olyan,hogy bepisilt mire hazaertem,de odahivtam es mondtam neki hogy fuj,de ez nagyon ritkan fordul elo 😊. Azt szoktak mondani meg,hogy egy kolyok kutyat meg 3 orankent ki kell vinni,lehet megerni igy probalkozni vele.
44. Columbia05 (válaszként erre: 42. - Csembencse)
2015. márc. 31. 20:39
A klikker ugy van,hogy kiadod a parancsot pl. Ul-klikk es jutifali,en a fressnapf oldalan talaltam videot holnap bslinkelem mert most telorol vagyok. Allitolag nagyon sokmindent meglehet vele tanulni. Azt a jatekot is ott tanultuk,higy muanyag talba-talkakba teszunk jutalomfalatot fejjel lefele forditom es oneki kell rajonni hogy hogy jusson hozza. Van ilyen jatekunk is kong a neve de most a lidl-be is lehetett kapni hasonlo labdat. Meg amit szoktunk jatszani hogy teszunk le-kezkozelbe-jutifalit,sajtot barmit,de nem veheti el!!! Amint probalja egybol mondani hogy fuj!!,es amint nem erdeklodik utana odakehet adni,de jo minel tovabb huzni az idot 😉
2015. márc. 31. 19:02

Segitseg mindenki! 3 es fel honapos a kutyusom, szobatisztasagot tanuljuk..en nem nyomom az orrat bele, hanem ha bentre sikerul elengednie, akkor neman takaritok, ha kint vegzi el a dolgat, akkor pedig nagy orom es dicseret.

Ma(mar nem eloszor)elkezdett bepisilni, nagy dolognal az ajtonal nyuszog, de kicsinel nem. Az elmult 1,5 hetben egy csepp nem tortent a lakasban, ma meg 3 -4 alkalommal is( par ora alatt). Ez "rendszeresen" megismetlodik. Egy ideig minden tokeletes es szobatiszta a kutyus, aztan meg hirtelen egy nap erejeig mintha teljesen elfelejtene. Ez mitol van? Normalis? MAjd elmulnak ezek az egy napok? Nem ertem a dolgot es aggodok kicsit.

42. csembencse (válaszként erre: 37. - Columbia05)
2015. márc. 31. 18:59

En kulfoldon lakok es en itt jarunk a kis csudipofival:), ez meg eddig csak kutyaovi, de szoktak hasznos tanacsokat mondani. A klikkernek en is utana neztem picit, de nem nagyon ertem, hogy akkor most pontosan mit es hogyan.

Mennyire eredmenyes az otthon tanulas? Miket szeretnel, hogy elsajatitson a kuytusod?

41. b4b1d52444 (válaszként erre: 40. - Siba22)
2015. márc. 31. 17:30
Oksi, nem gond, csak nem értettem.
40. siba22 (válaszként erre: 24. - B4b1d52444)
2015. márc. 31. 14:36
ne haragudj nem neked hanem kicsivel lentebbi új kutyásnak.csak figyelmetlen voltam :(((
39. vacsa
2015. márc. 31. 12:19
2015. márc. 31. 12:07

Sziasztok!

En most nagyon tepelodok.

Tudni kell,h volt 2 kutyusom.(mentett)

Par hete pedig parom talalt egyet,egy kislanyt es haza hozta.

Igy lett a ket meglevo melle meg egy.

Elso korben gazdit kerestunk neki.

Par nap alatt kellett volna,mert eppen koltoztunk es 2 kutya volt a megallapodasba,nem 3.

Gazdi nem jott,kutyus maradt.


Aztan a nagy koltozkodes ,fennforgas miatt a dolog hanyagolodott.

Elvoltak a kutyak...el is vannak,de a kicsi( az uj) ha kint van a kertbe folyamatosan kiszokik,ha nem vagyok itthon kint se tudom hagyni,mert elmenne.

Ha itthon is vagyok,ki-be jarkal...szerencsere udolobe lakunk,forgalom szinte semmi.


Nagyon megszerettem,de en nagyon kutyas vagyok.Imadom oket.Tudom az eszemmel,ha jo gazdit talalnek oda kellene adnom,de amikor felteszem a hirdetest mar sirogorcsom van.

Sok a 3 kutyus,oltatni,chippeltetni kellene,azaz mar be kellett volna..de anyagilag nem vagyunk jol.


Annyira rosszul erint ez a dolog.

37. Columbia05 (válaszként erre: 36. - Csembencse)
2015. márc. 30. 22:17
Nagyon szivesen, szerintem jo hogy itt tudunk beszelgetni tapasztalatot cserelni. Mi nem jartunk suliba,itthon tanitottuk-tanitjuk,en most a klikker modszerrel szeretnem tanitani. Ti hova-melyik suliba jartok?
2015. márc. 30. 20:30

Koszonom szepen a valaszokat! Tudom, tudom, a nagy G. kereso mindenben segit, de mar annyi mindent olvastam es abszolut kezdokent bevallom oszinten jobban hiszek nektek, mint tapasztalattal rendelkezoknek, mint egy honlapnak, aminek sokszor a hattere megkerdojelezheto:).

A kutya suliban szoktam faggatni az oktatot, de eddig csak egy-ket dolgot mondott, ami az etetesre vonatkozik.


Iskolaba jarattatok/jaratjatok az ebeket? Vagy otthon okitjatok oket?

35. Columbia05 (válaszként erre: 34. - Castia)
2015. márc. 30. 08:16

Igen, én hallottam már olyan tacsiról aki 21!!!! évig élt :)

De tényleg nem tudni, hogy meddig lesz velünk a kis-nagy kedvenc, és erre gondolni nem is szabad. Én úgy vagyok vele, hogy minél több minőségi időt tudjak vele tölteni. Megmondom őszintén engem nagy büszkeséggel tölt el, hogy amikor sétálunk, és mondják, hogy látják rajta mennyire boldog :)

34. Castia (válaszként erre: 29. - Edus0420)
2015. márc. 30. 08:04

Az én angol szetterem 16 és fél évesen ment el, sok évvel túlélve az összes alomtestvérét. Sok mindentől függ az életkor, fajtától, tartástól és szerencsétől is.

Nekem nagy vágyam az ír farkaskutya (ha lenne hozzá megfelelő körülmény is), de az elrettent, hogy átlag 7-8 évet élnek. Tacskók és kisebb termetű kutyák élnek meg általában magas életkort.

2015. márc. 30. 07:29
zinike, Ildi1970, Columbia! Köszönöm megnyugtató válaszaitokat!:)) Olvastam róla, hogy van olyan matuzsálem kutya, aki megéri akár a 20 évet is, de így, hogy Ti is írtátok, azért megnyugtatóbb, hogy ez nem annyira ritka.
32. Columbia05 (válaszként erre: 29. - Edus0420)
2015. márc. 30. 05:49
Nekunk volt egy dalmatank 15 eves volt,de sajnos elkellett altatni,de en azt mondom hogy nagyon szep kort megelt,szerencsere a 15 ev alatt csak akkor latott orvost amikor a kotelezo oltas kellett. En mindig at mondom Dugonak nem lehet semmi baja mert belehalok en is ;). Multheten voltunk szivfereg szuresen hat ugy izgultam hogy ne legyen semmi baj,de szerencsere negativ. Apropo szivfergesseg kj hogy vedekezik ellene?? Mi tavaly milbemaxot szedtunk,de nem tudom hogy a sok gyogyszer nem lesz-e karos...
31. 3532273647 (válaszként erre: 29. - Edus0420)
2015. márc. 29. 23:55
nekem 15 évesen ment el a kutyám,de a szomszéd közép uszkárja 19 éves!Kicsit rozoga,de ebben a korban mindenki az lenne!
30. zinike (válaszként erre: 29. - Edus0420)
2015. márc. 29. 23:40
Az enyém 13. évves elmúlt, engem is nagyon nyomaszt, hogy elveszíthetem. A kutyához értő szakemberek (kozmetikus, orvos) azt mondták nekem hogy fajtafüggő, meg nyilván eü állapot is hogy meddig maradnak velünk, de nem ritka a 15 év sem pl!
2015. márc. 29. 21:35

Az én kutyám kb.11-11,5 éves lehet (menhelyi) nem tudjuk pontosan a korát. Nagyon jól tartja magát, játékos, és imád sétálni, bár kertes házunk van, mégis a séta a nap csúcspontja. Van úgy, hogy elviszem a postáig, az oda-vissza együtt kb. 4 km.

Nagyon félek az elvesztésétől, sokat olvasok a várható élettartamról, de ez teljesen egyéni. Mégis, ha valaki beírná, hogy van egy öreg kutyája, (?) éves az nagy reménység lenne számomra.

2015. márc. 29. 21:27

Sziasztok!:)

Nekem 4 kutyusom van,abbol egy anyummal el,o egy 7 eves angol cocker spaniel kislany.Imadom,o az en egyetlenem.

De parommal nekunk is van 3 kutyusunk.

2 lány, 1 fiú.

Picurt a fiut,en talaltam 2 eve lassan az utcan,befogadtuk,megtartottuk...imadjuk,o a kis labdazo szorgombocunk.:)

1 eve mar ,h parom lancrol megmentett egy kolyok kutyat,o lili...lassan nyilt meg...mai napig felenk,nem tolunk az idegenekkel bizalmatlan elso latasra,biztos bantottak.

Vegul Kolbi kiasasszony ,o kb 5 hete van velunk,parom talalta egy kihalt uton,este a sotetbe.

Haza hozta,gazdit kerestunk neki,gazdi nem jott,megszerettuk...es megtartottuk.

Harom kutyaval most mar teljes a letszam.

Imadom oket,nekem ok a tarsaim,mindig itt vannak velem.:)

27. Columbia05 (válaszként erre: 25. - Kleeri)
2015. márc. 29. 20:53

O a zoldseg az nalunk is megy kiveve a gomba azt nem szereti :). De en megalljt parancsolok,kibirom hogy nem adok neki plusszba. Sokan mondjak hogy szivtelen vagyok :O. Sokaknal pedig azt latom hogy igy potoljak a torodest.Inkabb rateszem a porazt es elviszem setalni ;).

Persze minden kutya mas,a tied es a mienk is kis maganak valo. Eloszor nagyon zavart,de mostmar megszoktam :)

26. rlillus (válaszként erre: 11. - Siba22)
2015. márc. 29. 20:41
ismerosom kutyajanak az allatorvos irta fel a napi egy mars szeletet.azt mondta az orvos, hogy ha a kiskutyak szuletese utan nem kap csokit akkor ott hal meg a kutyus
25. kleeri (válaszként erre: 14. - Columbia05)
2015. márc. 29. 20:23

az én yorkim is ilyen, minden nagyobb kutyára támad, nem játszik játékkal sem, leginkább az ölemben vagy a helyén szeret lenni, vagy kóborol a kertben és szimatol

pedig ő már 4 éve velünk van, kimenekített kiskutya,

acana száraztáppal etetjük, havonta egyszer kap egy kis felhígított húslevest, neki a jutalomfalat a sárgarépa és a karalábé amit nagyon szeret

24. b4b1d52444 (válaszként erre: 23. - Siba22)
2015. márc. 29. 20:17
Ezt most nekem szántad?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook