Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Yorki kutyákról vélemények? Jellemére lennék kíváncsi fórum

Yorki kutyákról vélemények? Jellemére lennék kíváncsi (beszélgetős fórum)


2012. ápr. 23. 22:25
Lizu egy extra mini igen
11. andi6020 (válaszként erre: 10. - 782fb70168)
2012. ápr. 23. 21:45
Extrán extra mini, nem?
2012. ápr. 23. 18:10
Üdvözlok minden yorki tulajdonost! Az én Lisam 2éves es 1 kg. O extra mini es tenyleg szép nem olyan mint akikell az utcan altalaban találkozunk.de tenyleg. Tenyésztotol vettuk bp-n ők tenyésztettek magyarorszagon elösszor yorkikat. Nem igaz, h betegesek,csak sokat kell veluk foglalkozni. Liza mindig velem van. Csak ritkan van egyedül, de akkor alszik;) csak a szobatisztasaggal van 1kis baj... De csak ajánlani tudom a yorkit mert nagyon ragaszkodo es imàdnivalo!
2011. dec. 28. 15:56

köszönöm a válaszokat!


leánykát szeretnénk, főképp a pisilás miatt.Nálunk a kis spiccem szobatiszta nem is volt nehéz rénevelni 6 hónaposan már szobatiszta volt,de a szőre.. hát évente 2 szer dobálja a szőrét.. de akkor az nagyon kemény mert minden szőrös.

2011. dec. 28. 15:06

Nővéremnek van egy fiú yorkija,ugat szemtelen,és lepisilja a szék lábát.

Mindez azért,mert az úr náluk a kutya,részemről egy sallert kapott volna mindenért,oszt rendes gyerek lenne.

De nekik ez így megfelel.

2011. dec. 28. 07:41
Nekünk már a második yorkink van, az előző sajnos meghalt autóbalesetben:( lakásban tartjuk Kevint, sőt velünk alszik az ágyban. Egy imádnivaló tündér. Viszont 1,5 éves létére nem tanulta meg a szobatisztaságot... ezt több yorkistól is hallottam már. Idegenekkel tartózkodó, de hamar feloldódik, nagyon kedves, bújós kutyus, lehet dédelgetni. Én saját magam fürdetem és nyírom, de a körmeit nem merem levágni, így azt állatorvos szokta végrehajtani.Yorkikra egyébként jellemző a félős természet, az előző kutyink néha még hozzánk is alig akart odamerészkedni, de ez szerintem tenyésztői hiba volt, valahogy furcsán volt szocializálva, rettentő félős volt. Ezért, ha kutyust választassz, ne hozz el olyat, amelyik nem fut feléd vidáman, még ha a tenyésztő azt is mondja, hogy később majd megváltozik. Nem fog. Amúgy a szőre nagyon alkalmas arra, hogy lakásban legyen, mert nem hullik egyáltalán. Sok sikert a yorki választáshoz, nem fogod megbánni, nagyon lehet szeretni őket.
2011. dec. 28. 00:06

szia!

nekünk két yorkink van. Egy hagyományos, és egy biewer.

Egyik sem ugatós a lakásban. Ha kikéretőznek a kertbe a dolgukat végezni, akkor ők is válaszolnak persze ugatással a többi kutyának. Ha idegen jön hozzánk-megugatják. Olyan jó házőrző típus szerintem-legalábbis a mieink.

A mi szuka kutyánk félős kicsit, a kan nem.

Nagyon szeretnek játszani a gyerekekkel(a családból).

Nem mindig veszik szívesen viszont, ha idegen gyerek, vagy akát felnőtt meg akarja őket simogatni.Aki szimpi nekik annak hagyják.


Szerintem amik a saját kutyáinkra jellemzőek gyakorlatilag minden már kutyafatára is elmondhatóak.

A yorkinál is sok minden nevelés kérdése. Úgy neveld, hogy jól be tudjon illeszkedni a családba és nem lesz semmi gond, hogy vannak nagyobb kutyáitok nála.

2011. dec. 27. 23:47

szia!


Itt talán többet megtudhatsz róluk.


[link]

2011. dec. 27. 23:47

Szia!


Tobb yorkis forum is van a hoxan,meg klub is.Ott biztos tudnak tanacsot adni,meg sok hasznos dolgot olvasgathatsz.Itt van egy a sok kozul:

[link]

2011. dec. 27. 23:45
www.meoe.net- terrier szakosztály, itt nézz szét tenéysztő ügyben.
2. arrival (válaszként erre: 1. - Stella1989)
2011. dec. 27. 23:44

A Yorki terrier, tehát bolondos, hiperaktív, és ugatós. Persze általánosságban.

Szerintem a spicchez hasonlít a legjobban a tieid közül.


A haját vágni kell, te is megtudod csinálni ha van eszközöd, és érzéked.


Én a snacimat itthon trimmeltem és nyírtam, kiállításra :)

2011. dec. 27. 23:33

Hogy csendes -e vagy nem, vagy félős e, meg ilyesmik.

Nekem spiccem,skórjuhász,és vizslám van- . skótjuhász nyugodt de a spiccek nagyszájúak,remélem ellesz velük.


Szoba kutya lenne,mint a spiccem.


illetve a nyirásáról tudna nekem irni valaki?hogy otthon meg lehet-e csinálni ,vagy kozmetikushoz kell vinnem?lányt szeretnénk venni.hogy a haja hosszú maradhasson. illetve tudna nekem cimet adni priviben valaki,akinek már több éves a kutyája,mert szeretnénk egészséges kiskutyát, és nem szeretnék szaporítótól vásárolni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook