Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mindent a kutyákról (kutyabolondok fóruma) fórum

Mindent a kutyákról (kutyabolondok fóruma) (beszélgetős fórum)


1 2 3
23. siba22 (válaszként erre: 18. - B4b1d52444)
2015. márc. 29. 19:17
sok féle etetési lehetőség van.van aki tápra,van aki vegyes etetésre,van aki BARF.ra esküszik.mindig a blöki korát-nemét-aktivitását figyelembe kell venni.az se mindegy ivaros vagy ivartalan a blöki.vagy esetleg van valami betegsége.az ivartalanítás fontosságát azért mint kezdő blökis figyelmedbe ajánlom.rengeteg problémára megoldást jelent ha ivartalanítod őt,ilyen pl a lányoknál az állvemhesség vagy emlő daganat a fiúknál a here rák stb,a viselkedési problémákról nem is beszélve akár a tüzelési időszakban amikor a srácok fogják magukat és önsétáltatásra vetemednek,ennek akár tragédia is lehet a vége.szóval sok rétű dolog a blökis élet :) de iszonyat sok örömöt rejt :)
22. Freesia67 (válaszként erre: 16. - Csembencse)
2015. márc. 29. 19:00

[link]


Ezen az oldalon fel va sorolva néhány dolog ami tilos a kutyusoknak. Ha a neten rákeresel kutyás oldalakra rengeteg információt és segítséget kaphatsz. Vannak olyan oldalak ahol állatorvosokat is lehet kérdezni ,ha segítségre van szükséged.

Én mindig a G.keresőjét használom. :)

Egyébként nekem 2 kutyusom van az egyik örökbe fogadott. Imádom őket,és soha egy pillanatra sem bántam meg hogy velem vannak....

2015. márc. 29. 17:37

Potyek!

Nagyon sajnálom a kiskutyádat!!! Nem is tudok mást hozzászólni, annyira megrendítő! Remélem nem szenvedett sokat!

2015. márc. 29. 17:15

Olvasom,hogy mennyi mindenkinek van befogadott-orokbefogadott kutyaja,es hogy szegenyek miken mentek keresztul. En is mindig elborzadoj,hogy szegenykemmel mit csinalhattak-eleg bizalmatlan az emberekkel,fel a kerti szerszamoktol stb. Ok megszabadultak toluk,nekunk meg ok a mindeneink 💗

Potyek sajnalom nagyon ami a kutyusoddal tortent :'(. Borzaszto milyen-mennyi gonosz ember van!!!!

19. potyek
2015. márc. 29. 17:05
sziasztok, az én kutyámmal tragédia történt, pont két hete megmérgezték....másfél éves volt, talált kutya..és a mindenem volt...annyira borzasztó, még mindig nem térek magamhoz, hogy ez velünk történt meg..:o(
2015. márc. 29. 16:42
Sziasztok! Nekem egy keverék kutyusom van, 2007. május 25-én hoztuk el a menhelyről, akkor saccolta az állatorvos másfél-két évesre, szóval most már közel 10 éves. Igazából már tavaly észrevettem, hogy nagyobb lett az alvás- és pihenésigénye, hogy kevesebbet eszik, de valójában csak múlt héten szembesültem azzal, hogy öregszik, és ez nagyon rosszul érintett. Észrevettem séta közben, hogy elfáradt, mert eddig mindig előre rohant 4-5 méterre, és mindig megállt és hátranézve megvárt minket, hogy utolérjük. Most meg mikor már visszafordultunk csak kullogott kettőnk között, vagy mögöttünk, annyira húzta magát, nem bírja már a messzi sétákat. :( El is szomorodtam miatta rendesen. Tudni kell róla, hogy vemhesen dobták be a menhely kb. 3 méter magas kerítésén egy viharos éjszakáján, aminek az lett a következménye, hogy a stressztől és a fájdalomtól reggelre megfialt a kapuban. Tehát nagyon rossz sorsa volt mielőtt hozzánk került. Biztos verték valami kötéllel, mert hosszú hónapokba és nem kevés erőfeszítésbe került pórázhoz szoktatni, mert amint meglátta a pórázt egész testében elkezdett remegni. A vihartól meg azóta is fél, hogy megfialt azon az éjszakán. Amint borul már kaparja az ajtót, hogy engedjük be, remeg a mennydörgéstől, a villámlástól. Vannak dolgok, amiket egy igazi szerető család sem képes elfeledtetni egy hányatattott sorsú kis élőlénnyel. :/
17. Columbia05 (válaszként erre: 16. - Csembencse)
2015. márc. 29. 15:43
Szia sok-sok egyutt toltott boldog evet nektek. En megmondom oszinten a kutya nalunk csak a tapot kap,ha nem akarja megenni akkor teszek ra a mi ennivalonkbol egy kiskanalnyit esetleg konzerv. Jutifalatot a pedigrees sajtosat szoktuk venni+a fogkefecsontot. Tapbol az acananak az almas-baranyos szaraztapjat vesszuk. Szolot,mazsolat allitolag nem szabad nekik adni mert vesebetegseget okoz,de 1-2 szemtol sztem nem lesz baja. Esetleg arra hogy mi lenne hasznos neki az allatorvost kene megkerdezni,hogy a fajtajara mj a jellemzo.
2015. márc. 29. 15:11
Sziasztok! En meg friss kutyatartonak szamitok, egy harom es fel honapos cocker-welsh springer spaniel mix boldog tulajdonosa vagyok. Nem egyszeru az eletunk, az osszecsiszolodas es az egymas tanitgatasa egyre jobban megy, de bevallom oszinten a nap vegere faradtabb vagyok, mint a kutya:). Tudnatok abban segiteni, hogy mi az amit ehet a kutya es mi az ami tiltott neki? Itt mar lattam, hogy a cukorka meg a csoki abszolut tiltott, bar nem is probalkoztam meg vele. Esetleg tanacsok, hogy mi az ami fontosabb lenne, hogy mar most tudjon es kesobbiekben nagyon hasznos lehet? Ahh sokszor eleg tanacstalan vagyok, de a legjobb tudasom szerint igyekszem mindent csinalni:). Nyugtassatok meg, hogy idovel egy kicsit konnyebb lesz :). Persze mindezek mellett eletem legjobb dontese volt a kutyus, ez nem kerdeses:).
15. siba22 (válaszként erre: 13. - Edus0420)
2015. márc. 29. 15:07
korábban juti falatnak a fresnapf.ban vettem a kimérős részről kekszet amikor még a párommal nem kerülünk össze és pesten laktam.azóta kilós kiszerelésűt veszek állateledelesbe.szalonnás és szalámis a kedvencük a lököttkéknek:)
2015. márc. 29. 14:49
Sziasztok nekunk egy 5 eves szalkasszoru tacskonk van,akit mar lassan 2 eve fogadtunk orokbe. Szegenykem nagyon antiszovialis volt,kutyakat egyaltalan nem ismerte, ijedteben rajuk tamadott. Mostmar egesz jol elvan,de jatszani nem jatszik veluk csak szaglaszik-szimatol. Elvan egyedul 😊
13. edus0420 (válaszként erre: 11. - Siba22)
2015. márc. 29. 14:45

Igen, ha csokoládét kap, abba bele is pusztulhat!

Érdekes, hogy mégis az illatától már csorog a nyála, ezért előtte nem is eszünk csokit.

A Lidlben volt egyszer akcióban egy jó kis jutalomfalat, amit nagyon imádott. 3 ízben lehetett kapni, egy gumicukorra emlékeztetett az állaga, kb 1 cm méretű kis csont alakú büdös kis falatka volt.

Nagyon jó ára volt, sajnos azóta sincs, mikor újra venni akartam, már nem volt.

2015. márc. 29. 14:30
Nekem másfél kutyám van.Az egy egész az kb.9 éves, úgy 7-8 hónaposan találtuk, a szőlők között kólicált.Imádjuk, vizsla-labi keverék, mindkettő jó tulajdonságával. A fél pedig 3 házzal alattunk lakik, de a gazdái évente csak néhány alkalommal vannak itt, így én etetem. Ő is befogadott kutya, de az eredeti befogadója meghalt, a mostani gazdái megörökölték.Vissza akarták adni a menhelyre, hogy ne legyen egyedül, de annyira fél mindenkitől, hogy nem lehetett befogni, így maradt. Én meg megszántam, hogy télen egy lábnyom nincs arra felé, és elkezdtem etetni..immár másfél éve.(De még mindig nem jött hozzám 5 méternél közelebb.)
11. siba22 (válaszként erre: 6. - Rlillus)
2015. márc. 29. 13:58
bárminemű cukros dolog tiltó listás az állatoknál mivel az ő számukra mérgező ugyanúgy mint a csokis dolgok!!!!!!!!csak egy JAVASLAT,ezt gyorsan hanyagoljátok a blöki érdekében.
10. andi6020 (válaszként erre: 6. - Rlillus)
2015. márc. 29. 13:37
cukorka?
9. edus0420 (válaszként erre: 6. - Rlillus)
2015. márc. 29. 13:19

Az én Titim 27 kilós, napi egyszer adok neki enni, késő délután. Olvastam egy könyvet, amiben testsúly szerint állapítja meg, hogy mennyit egyen a kutya.

Ez nála 1 kiló 40 deka lenne, de ezt nagyon soknak tartom, a kutyám így is egy kis malacra kezd hasonlítani, pedig nasiztatni csak este és reggel szoktam, na jó, néha lecsúszik egy kis kekszi a pofikába.:)

8. 3532273647 (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2015. márc. 29. 13:05

Csatlakozom,bár Zsebi is egyszukás "hobbitenyésztőtől" van.Két alom született nála-évente egy,a másodikat már nem kapkodták el.Be is fejezte,azóta nincs hirdetése.Mondta,hogy nem éri meg.

Az anyuka a kislánya kutyája,csak azért pároztatta,hogy hozzon egy kis hasznot

2015. márc. 29. 13:01
nekün egy 5 és egy 10 éves kutyulék van :) Koma hasky-akita inu-n.juci és labi keverék Peppém vizsla-labi és ki tudja mi keverék.két egyéniség :)
6. rlillus (válaszként erre: 4. - Edus0420)
2015. márc. 29. 13:00
ha olyan mint egy kis konyhamalac, barmit megeszik. reggel este kap enni ami pedig a nasit illeti, annyiszor kap ahanyszor ki vagy belepek a kapun. addig nem enged. a zsebembe egy kis zacsiba mindig van egy kis jutalomfalat vagy cukorka (!) egyszer kiszagolta es raharapott a zsebemre. az lett a vege, hogy a telo kepernyojere harapott :D imad jatszani van egy sipolo gumicsontja o szereti, mi mar annyira nem, foleg ejszaka :D
2015. márc. 29. 12:52

Szia andi6020!


Miért aktuális Nálad?

2015. márc. 29. 12:50

Szia rlillus!

Üdvözöllek és a kutyádat is!

Mivel eteted, mit szeret, hány kilós, és mennyit adsz neki enni. Egy nap egyszer? Reggel, este?

Nasit mennyit?

2015. márc. 29. 12:50

Ami nálam most aktuális:

Pusztuljon minden kutyaszaporító!

2015. márc. 29. 12:46
hello. a mi kaukazusink lassan negy eves. fiu kutya, hatalmas allat, de egy kis nasiert barmire kepes, produkalja magat, mint egy cirkuszi majom :D
2015. márc. 29. 12:44

Legyen ez egy olyan, ahol mindent, ami eszedbe jut kutyádról, vagy amit épp olvastál a kutyákról, és érdekes számodra, azt megosztod a többiekkel.

Majd kiderül, hogy van-e rá igény.


Nekem van egy kutyám, ő a kislányomé volt. Menhelyről hoztuk 2005-ben, akkor kb. másfél éves volt. Két éve került hozzám, nagyon öntörvényű, de ezt is szeretem benne. Korához képest rendkívül játékos és mozgékony, "elviseli" a végtelen szeretetemet:)


Elkezdeném:

Olvastam, hogy a kutyák kb. 40 kifejezést képesek megtanulni. Persze vannak gyengébb és jobb képességűek, de ez az átlag.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook