Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mindenkinek van története fórum

Mindenkinek van története (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mindenkinek van története

1 2
2013. jún. 19. 06:55
Józsi bácsi az utolsó hozzászólásomat követő reggelre meghalt. Hamvait a kedvenc kiránduló helyén szórták szét, visszaadták az erdőnek, amit annyira szeretett. A kisunoka jól viseli a szülei igyekeztek megkímélni.
2013. jún. 6. 20:57
Szeretnék érdeklődni, hogy van most Józsi bácsi?
2013. febr. 10. 20:23
Józsi bácsi lélegeztető gépen van. :(
2013. febr. 6. 08:43
Józsi bácsi rosszul van. Naponta többször kell összeszedni a lakás különböző pontjáról. A családja fél. Nem készültek fel a végére. Nem, mert nem lehet. Teljesen maguk alatt vannak. Félnek, hogy egyszer a kisfiuk nyit majd rá a papára. A kórházba persze már nem veszik föl. Azt mondják, jobb neki otthon meghalni. Félnek dolgozni menni, mert nem tudják, hogy mire érnek haza.
2013. febr. 5. 18:48
Naaagy-nagy ölelés Józsi bácsinak :˛)
28. Banyaci (válaszként erre: 27. - Hidvégi Éva)
2013. jan. 14. 10:56
Józsi bácsi most újra alig akar enni. Két naponként viszik dialízisre. Megint elcsüügedt a kis öreg. A lánya meg aggódik. Ő még itt tartaná...
2013. jan. 9. 11:39
Nagyon emberi a történet - kivéve az ápolónőket- köszönöm, hogy elolvashattam. Gyógyulást Józsi bácsinak
26. Banyaci (válaszként erre: 23. - Pirosbegre)
2012. dec. 28. 18:03
Előfordult, hogy a dialízis végeztével Józsi bácsit kitolták a folyosóra, hogy majd valaki megy érte. Több mint két órát volt a folyosós, mire ráeszméltek, hogy még mindig nem tolta vissza senki az osztályra. Józszi bácsi igencsak szentségelt visszafelé toltában.
25. Banyaci (válaszként erre: 24. - 490c4794ed)
2012. dec. 28. 18:00
Köszönöm a lánya nevében is.
2012. dec. 28. 17:23

Sajnos Józsi bácsi "fajtája" kihalófélben van.:(

Minden tiszteletem egy ilyen embernek, és jobbulást kívánok neki.:)

A nővérekre inkább nem írok semmit.

2012. dec. 28. 17:06
Tapasztalom azt amit a nővérekről írsz. Régen én is voltam osztályos nővér, aztán szakrendelős. Ma gyógyszerismertető vagyok. Hihetetlen látni ma és 10-15 éve látni az eü. hanyatlását. És tudjátok mi a furcsa? Hogy az osztályos nővér aki nekem a munkámhoz egy szál szalma segítséget nem ad csak azzal van elfoglalva, hogy neki én céges viszek-e valamit. Közbe meg a hozzátartó megy szólni hogy lement az infúzió, vegye ki az ágytálat, stb. És még 5 perc mire felemeli a hátsóját. Alig van olyan aki nem ilyen mentalitású. Megfordulok sokféle osztályon szóval látok elég "szépséget".
22. jeva
2012. dec. 26. 19:31

Szülészeten rühös lett a frissen szült nő.... Azt hittem leesik az állam, amikor a barátnőm mesélte...

Más.. ma voltam varratszedésen.. doki ránézett, majd mondja a csajnak, hogy varratszedés... csak azt szedte ki, ami felülről látott... otthon vettem észre a maradékot. Kötés alatt volt, én nem tudhattam, de neki kutya kötelessége körültekintően eljárni, akármennyire is sietni akar haza karácsonykor... Most mehetek vissza, újabbfölösleges fájdalom... a kötésről már nem is beszélve... otthon át kellett kötni... És akkor ezek után várják a borítékot... tőlem várhatják!!!!!!

21. Banyaci (válaszként erre: 20. - Szabóné erzsi)
2012. dec. 26. 12:33

Sajnálom,hogy ez történt veletek. Kicsit olyan ez, hogy vannak az egészségügyisek és vannak hülyék akik a nyakukra járnak idegesíteni őket.

Persze van kivétel. Arról is írok majd. Mert megérdemlik, hogy róluk is szóljunk.

2012. dec. 26. 10:31
nálunk is a háziorvos akadékoskodott az idős beteg apámnál aki besárgult és elkönyvelte májáttétes betegnek akit nem lesz olyan korház amelyik befogadja beutalót is csak azért adott mert eröszakoskodtam a korházba mindjárt ultrahangra vitték ahol epeelzárodást álapitottak meg és tovább küldték a megyei korházba sajnos itt meghalt a föorvos annyit mondott hogy késön került hozzájuk az apám én nem mondtam semmit hogy a háziorvos még beutalni sem volt hajlandó én a háziorvosunktól többet vártam a két korházról csak jót tudok mondani mert mindent meg kapott ugy az orvosoktól mint a növérektöl ezért köszönet jár nekik
2012. dec. 26. 09:49

Józsi bácsiról. Ő egy nagyon nagyon jó apa volt mindig. A cikkben leírtam, hogy a barátnőm kicsike volt amikor az anyja lelépett. Aztán amikor megszületett a barátnőm lánya, akkor a barátnőm megkereste az anyját. Ő pedig amikor megtalálta üzent, hogy látni szeretné. A barátnőm rohant az anyjához, rendszeresen látogatta. Örült, hogy a kisfiának nagymamája is van. Józsi bácsi meg nem szólt. Csak a lánya boldogsága számított akkor is. Nem vette zokon, hogy újra fölvette a kapcsolatot a lánya azzal, aki évekig felé sem nézett. Szomorú, hogy azóta a barátnőm anyja elköltözött újra (most őt hagyták el egy fiatalabbért) és azóta nem hívta fel a lányát. A második házasságából született gyereke közelébe költözött. A barátnőm meg úgy érezte ismét elhagyta.

Most már csak ezért is fontos, hogy Józsi bácsi minél tovább itt legyen, jól legyen. Mert szükség van rá.

18. Banyaci (válaszként erre: 17. - Noozimanoo)
2012. dec. 26. 09:42

Igen a barátnőm igazán törődik vele, nagyon szereti az apukáját. Azt hiszem minden szülő ilyen gyerekre vágyik. Aki majd így törődik vele idős korában.

Nagyon nehéz neki. Látom, hogy mennyire szenved és mennyire igyekszik tartani magát. Csak keveset tudok nekik segíteni. Vigyázok a kisfiukra, ill. azt sem kell, mert az ő kisfia és az enyém igazi nagy haverok. Így csak ott vagyok és néha rájuk pillantok.

2012. dec. 26. 05:07

Minden tiszteletem a tiéd!

Kívánok neked sok-sok erőt, kitartást, hogy tudd folytatni, ameddig csak lehet.

Józsi bácsinak jobbulást kívánok. Bár azt hiszem, most van a legjobb helyen, ha végre hazamehetett, vele lehet a lánya, a kisunokája, akik IGAZÁN törődnek vele, és nem csak muszájból.

Én is megkönnyeztem. :/

2012. dec. 25. 22:47
:-(.hihetelen hogy eddig merült az orszàg a ...ban.
15. Banyaci (válaszként erre: 14. - Banyaci)
2012. dec. 25. 21:21
bocsánat, bácsira
2012. dec. 25. 21:20

Józsi bácsi mosz már otthon van. Két naponként hordják dialízisre. Persze a hólyagja nem működik.

Gondot okoz a hosszú dialízis alatt a székelés is. Ezért míg kórházban volt a lánya dialízis előtt ment, pelenkát adott rá, majd utánalevette róla. Szükséges volt, mert egyszer az öreg nem mert szólni és órákig feküdt piszkosan. Másnap szólt. A dializálás alatt végig alatta hagyták az ágytálat. Ez azért órákat jelentett és nagyon kényelmetlen volt neki.

Szóval Józsi bácsi itthon van a kisunokájával karácsonyozhat.Szorítok neki, nekik. Igaz vannak problémák. Nem könnyű munka mellett megoldani, hogy a bácsiba szállítás előtt pelenka kerüljön rá, utána meg le legyen véve.

2012. dec. 25. 21:17

Nagyon sajnálom.:-( Mi mindketten (Bajuszossal)

szinte hetente tapasztaljuk mi folyik a Magyar Eü.-ben.:-( Túlélők vagyunk, de ez nem rajtuk múlt,viszont ez már egy másik történet.

12. Banyaci (válaszként erre: 10. - Kristo_f)
2012. dec. 25. 21:05
A mi körzetisünk szerint kikerült a rendszerből (az övéből biztosan). Az én apukámat kitörölte két év után.Öreg, biztosan már meghalt...
2012. dec. 25. 20:57
Megható. Mielőbbi jobbulást kívánok neki!
2012. dec. 25. 19:25

Mivel hat éve nem járt a körzeti orvosnál, kikerült az ellátó rendszerből. Így az orvos nem is akart kimenni hozzá."


Senki enm kerül ki ezért ez eü-i ellátásbol

MAx. nem az ővét hívtátok


A többivel, "aszarok bele nem számit hogy csönget a beteg" bizony én is találkoztam

2012. dec. 25. 19:09
;( Megsírattam... Gyógyulj meg Józsi papó!!!
2012. dec. 25. 18:15

Jobbulást Józsi bácsinak- és azt, hogy az emberi méltóságát sikerüljön megőrizni minden helyzetben.


Idén sok rossz helyzettel találkoztam- a szomszédunknak volt hólyagrákja- kemoterápia két hónapon keresztül, aztán 8 órás nagyműtét, a vékonybélből kivett darabbal helyettesítették a hólyagot. Itthon van újra.

2012. dec. 25. 18:09

Egyik hajnalban apukám telefonált, hogy menjünk be, el akar búcsúzni.

Hál istennek, nem volt a halálán, de a gyógyszerei ott voltak mellette, a sürgőssági osztályon sem kapja őket infúzióban, hanem tablettában- kíváncsi vagyok, mi az, ami fölszívódik belőle, ha egyáltalán maga beveszi. A kutya sem néz rá egyébként.

Meg le sem tudta nyelni - 12 db volt ott- kínszenvedéssel csak leküldtük őket.

Megetetttük, az élettársa segített átöltöztetni.

Az ápolónők örültek, hogy valaki megcsinálja, csak az orvosok voltak ott érzéketlenek.

6. ericika2 (válaszként erre: 4. - Banyaci)
2012. dec. 25. 18:04

Egy augusztusi"élményem":

a hatvani kórház sürgősségi osztályán 15-18-ig van látogatás.

Az osztályos főorvos engedélyezheti, hogy valaki napközben is látogathasson.

Tegnap megkértem/megkérdeztem, hogy bemehetnénk délelőtt is, mert 400 km-ről jöttem, Ausztriában élek, erre a hétre tudtam csak szabadságot kivenni a válasz egy arrogáns:"Ha nem tetszik át lehet egy magánklinikűra vinni, ott hotelszolgáltatást is igénybe tud venni." volt.

Azt hittem, köpni-nyelni nem tudok.

Mi lehet ez, irigység?

Nincs isten tudja mennyi pénzem...

Ha valaki azt mondja, hogy külföldön lakik, az rögtön krőzus is?

Nem engedték - rá két hétre meghalt, igaz, akkor már Mátraházán volt.

2012. dec. 25. 16:28
Megsirattam....ez amúgy is egy sírós Karácsonyom.. Gyógyulj meg Józsi bácsi!!
2012. dec. 25. 15:00

Én is úgy gondolom, hogy nem lehet mindent a pénzre fogni. Hiszen a mosoly a jó szó az nem megvehető. Legalább is nálam nem vásárolható. Valamiért az itteni ellátórendszerben az egészségügyi dolgozó a felsőbbrendő és aki beteg az alsóbbrendű. Kivétel lehet a fizetős, vastag pénztárcájú beteg.

Persze itt is, minden tisztelet a kivételnek.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook