Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Minden tea tartalmaz koffeint? fórum

Minden tea tartalmaz koffeint? (tudásbázis kérdés)


1 2
49. grizus
2015. dec. 26. 03:46
Ajánlom a rooibos teát, nagyon sokféle ízesítésben kapható, van sima is. Nincs benne élénkítőszer, nagyon finom, sok benne az ásványi anyag, pl. réz segít a bőr fiatalon tartásában és a haj őszülése ellen is jó. Akármelyik drogériában vagy áruházban kapható.
2015. dec. 22. 01:01
azt hiszem igen.
2010. febr. 5. 11:12

vagy ott vannak a Milford és a Tekanne teák.Gyümölcsteák és finomak:)

Vagy az ízesített csipkebogyóteák..illetve a roibus teák.

46. Pirosalma (válaszként erre: 43. - D606bc0fd7)
2009. dec. 29. 20:03

Én úgy tudom, nem mindben van.


A tein viszont nem a koffein, hanem a teofillin vagy a teobromin (utóbbiak a koffeinéhez hasonló élettani hatásúak), nem tudom, melyiket szokták annak hívni.

45. miland (válaszként erre: 19. - Mti)
2009. dec. 29. 19:41

A TEAHÁZ-nak nemcsak gyümölcsteái vannak!!!

Lásd:

[link]

44. Yulcsy (válaszként erre: 43. - D606bc0fd7)
2008. dec. 25. 20:13
Na ezt nem tudtam!Köszönöm!
43. d606bc0fd7 (válaszként erre: 41. - Yulcsy)
2008. dec. 25. 15:47

A zöld teában van koffein (vagy másnéven tein).


A vörös teában viszont nincs...

2008. dec. 25. 14:32
Remélem, azért iszom.:))
41. Yulcsy
2008. dec. 23. 17:47
A zöld teák nem tartalmaznak koffeint.nem tudom mennyire lehet itt márkaneveket leírni, de a Gárdonyi féle teák sem tartalmaznak.
2008. dec. 20. 11:33
A mályva tea sem tartalmaz koffeint.
39. kobzos katalin (válaszként erre: 34. - Kacsalány)
2008. dec. 20. 11:23
Bocsika, nem fantomfogalom, valóban tein, más a kémiaiösszetétele és a hatása is.
38. Piczur
2008. febr. 9. 12:14

Mitől tea a tea?

Tudom, hogy a szárított, majd forró vízben mégiscsak megáztatott csipkebogyóra is azt mondom, hogy teát iszok, de biztosan tea az is?

37. Sylva
2008. jan. 27. 14:40
Nem pl. a csipkebogyó tea vagy a gyermektea sem.
2008. jan. 27. 14:01
Nem .Például a gyümölcsteák(csak gyümi)nem,ha minden igaz,a rooibos tea sem.
35. Piczur
2008. jan. 27. 05:53
2008. jan. 26. 11:35
helló, a teában a tein az egy fantomfogalom. és a KOFFEINT jelöli (helytelenül). olyan, mintha kitalánám, hogy a koffeint én innentől Bélának nevezem.
2007. okt. 22. 05:46
A teák sztem teint és nem koffeint tartalmaznak. Élénkítő hatásuk hosszabb, mint a kávéé.
2007. okt. 21. 20:49

A MATÉ története - avagy a jezsuiták teája


A dél-amerikai indiánok régóta ismerik és fogyasztják a maté teát.

Jóval a fehérek megjelenése előtt is gyűjtötték, szárították, aprították a maté fácska levelét.

Vízzel telt edénybe tették, majd meleg köveket dobtak bele, hogy a levél anyagai kioldódjanak. Ezt a teát nádszállal / bombillával / szívták fel, mert úgy gondolták, elveszti kiváló zamatát, ha levegővel érintkezik.

Ez a kistermetű fa, melynek botanikai neve Ilex paraguayensis, ugyanabba a családba tartozik, mint a magyal.


A matéval az indiánok ismertették meg az első jezsuita misszionáriusokat.

Ők olyan egészségesnek és szomjúság csillapítására is olyan kiválónak találták, hogy életük kockáztatásával indultak a kis fácskák keresésére a sűrű brazíliai őserdőkbe.

A jezsuiták is hasonlóképpen jártak el. A felaprított matélevelet öblös pohárba tették, forró vizet öntöttek rá, majd egy csövön át, melynek alsó részét szűrővé képezték ki, megitták.

Később termeszteni kezdték, és a matéra ráragadt a „misszionáriusok teája” név.


Egy Dél-Amerikai frissítő, memóriajavító


Napjainkban Dél-Amerikában a matéból készített teát fogyasztják leggyakrabban a test és a szellem felfrissítésére. Étkezéshez és étkezések között is isszák. Minden társadalmi réteg kedveli – az értelmiség éppúgy, mint a marhapásztorok vagy a kétkezi munkások.

Egy cikkben, melynek címe: Paraguay, a gyümölcsök és a zene országa, azt olvashatjuk: „Paraguay nemzeti itala a maté, amely itt helyettesíti a kínai, a ceyloni és az indiai teát. Ez az ital bámulatosan regenerálja az emberi szervezetet. Amikor az ember először megkóstolja, szinte azon nyomban úgy érzi, erő, energia és jókedv száll belé. A paraguayiak szüntelenül zengik dicséretét.”

Paraguay és Dél-Brazília folyóparti erdőségeiben vadon terem, Dél-Amerika sok más részén pedig nagy mennyiségben termesztik.

Becslések szerint e földrész lakói évente 3,5 millió kilogramm matét fogyasztanak el, és a növényt sok más országba is exportálják.


A maté gyógyító hatása


Dél-amerikai orvosok a maté alapos tanulmányozása alapján az alábbi megállapításokra jutottak:

- Ez a növény serkentőleg hat a testre és a szellemre, de az álmot nem zavarja.

- Erősítője az agynak, az idegeknek, a gerincnek, és javítja a memóriát.

- Segít megelőzni a fertőzéseket és a gyomorrontást.

- Elősegíti a vizelet- és székletürítést.

- Javítja a légzést.

- Csökkenti az éhségérzetet.

- Táplálja a bél nyálkahártyáját.

- Kiváló lázcsillapító.

- Skorbutellenes hatása van.

- Nem drog, hanem tápanyag.

2007. okt. 21. 16:20

nem.pl.a zöld tea teint tartalmaz,ami szintén serkentö hatású,viszont nem okoz függöséget,mint a koffein.Sok olyan tea van,amiröl az ember azt hinné,hogy gyümi tea,s k özben fekete tea gyümölcs aromával ízesítve+színezve.Ilyen a Pick Wick is.

A gyógynövények,melyeket taskban árulnak,nem filterben megbízhatóak.

2007. júl. 31. 14:20
A Teekanne név alatt futók nem tartalmaznak, ittam már rózsásat, levendulásat, immunit, mindegyik ízlett.
29. Alexx (válaszként erre: 8. - Courage)
2007. júl. 31. 11:32
De igen. :)
28. aebal
2007. máj. 11. 14:13
nem mindegyik
2007. ápr. 15. 19:47
Serkentőhatásuk van,ha sötétebre főzzük.Koffein tartalmuk a zöld,csipkebogyó,csalán,stb nincsenek,talán a fekete teában lehet,hogy van.
2007. ápr. 15. 18:54

En lehet, hogy naiv vagyok, de amelyikre nincs rairva, hogy fekete tea vagy zold tea az alapanyagok kozott, abban nincs.

Van par ilyen, nagyon finomak.

25. Csibe78 (válaszként erre: 23. - Engi_ke)
2007. ápr. 15. 18:37
Szia! Én tudok egy teát,ami 100%, hogy nem tartalmaz koffeint, ezért csecsemő kortól is adható. Viszont kereskedelmi forgalomban nem kapható! Gondolok Tesco-ra, Aushan-ra stb.
24. Librigabi (válaszként erre: 23. - Engi_ke)
2007. ápr. 11. 13:22

Én úgy tudom, hogy a rooibos tea nem tartalmaz koffeint. Ez a tea natur és sok másféle ízben is kapható. Erről a teáról ugyanebben a topikban Fawkesgirl 8. hozzászólásában olvashatsz bővebben.

Egyébként a teákban nem koffein, hanem tein van, ez a tea alkaloidja!

2007. ápr. 11. 11:54
Meg nem ismerek olyan teat, ami nem tartalmaz kofeint, esetleg ha valaki tud ilyent engem is ertesitsen, erdekelne.
22. nellik
2007. ápr. 11. 11:48
fekete tea,zöld tea
21. 98b468bba8 (válaszként erre: 3. - 4726e582cf)
2007. febr. 3. 18:55
Igen én úgy tudom, hogy a zöld teában is közel annyi koffein van, mint a kávéban. Sőt a zöld tea hatáásosabb, mert lassabban bomlik le vagy mi. :)
2007. febr. 3. 13:22

EZ igaz, de attól még nem tartalmazzák:)



Teaboltok a legjobbak ez viszont nem kérdés!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook