Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Minden tea tartalmaz koffeint? fórum

Minden tea tartalmaz koffeint? (tudásbázis kérdés)


1 2
19. mti (válaszként erre: 18. - 4c35511f0b)
2007. febr. 3. 09:03
Igen, mert gyümölcsteák, de én ezt a fajtát nem szeretem, nagyon műízük van. Gyümiteát csak teaboltban vásárolok.
2007. febr. 1. 16:36
Tein-mentes minden TEAHÁZ tea, s nagyon finomak, legtöbb helyen már kapni.
17. mti (válaszként erre: 16. - Bubbaboo)
2007. jan. 2. 18:11

Látom te is nagy teás vagy!

Én válkasztani sem tudnék melyiket szeretem jobban. De témánál maradva rooibosból joghurt-áfonyás van itthon.

Érdemes kipróbálni nem csak a filtereseket, mert észbontó ízeket produkál egy nemes tea!

2007. jan. 1. 12:49

A Rooibos teát tényleg ihatják csecsemők is, semmiféle -tein, koffein nincs benne. Ha már teázik én is itatni fogom ez a kislányommal, nagyon, nagyon egészséges! A zöldteában nem tudom, hogy mi van, de nagyon jó roboráló hatású, de nincs csomó káros mellékhatása, mint a kávénak és a fekete (fermentált teának).Én ezt is előszeretettel iszom, még várandósan is!

És most már lehet fehér teát is kapni, ami még gyengédebb, zsengébb, mint a zöld.


A Wikipédia szövege elég régi lehet, mert most már minden nagyobb ABC-ben, bio- és gyógynövényboltban lehet kapni, a multikról ls bevásárlóközpontokról nem is beszélve.(Itt főleg a filteres változatok vannak)

Teázókban pedig isteni aromás változatokat árulnak, nekem most van itthon csokis- és "téli álom" (vaníliás-mandulás) Rooibos teám is.

15. mti (válaszként erre: 13. - Librigabi)
2006. dec. 20. 20:37
Én pont fordítva tudom, a zöld élénkítőbb. A feketében több a csersav.
14. 2f10f88d14 (válaszként erre: 11. - Zse pi)
2006. dec. 15. 15:16
látom szekszárdi vagy, akkor az Aurélia patikába keresd, mert ott a jobbikat lehet kapni (van valami lengyel gyártmány az nagyon rossz) általában van, de lehet rendelni és másnap itt is van
2006. dec. 14. 15:20

Én is úgy tudom, hogy a teákban nem koffein, hanem tein van, ez a tea alkaloidja.

A fekete teában van a legtöbb, a zöld teában kevesebb, a rooibos, a gyógynövény és a gyümölcs teákban pedig nincsen.

12. mti
2006. okt. 26. 19:07
Szinte minden városban van már teabolt, ott be tudod szerezni. De most a pickwick dobott piacra ilyet, már látam az üzletekben, Ha nem találsz teaboltot vagy házat, ezt könnyebben be tudod szerezni.
11. zse pi (válaszként erre: 10. - 2f10f88d14)
2006. okt. 25. 17:49
Hol lehet kapni? Herbária?
2006. okt. 24. 21:31
A Roiboos tea koffeinmentes, régóta isszuk. Mostmár több változatban is kapható és az ára is elég jó (520-560Ft).
2006. jún. 18. 14:32

Elírtam... nem blossom, hanem ROOIBOS... Itt egy kis ízelítő hozzá.


Sajnos a forrásokat nem tudom, mert kész doksiként érkezett :(. De azért érdemes végigböngészni :).


<b>Rooibos tea</b>


A Wikipédiából, a szabad lexikonból.


<b>Rooibos gyümölcstea</b>, más nevén <b>vörös tea</b>. Neve afrikansz nyelven "vörös bokrot" jelent.

Egy dél-afrikai cserje (Rooibos, tudományos nevén Aspalathus linearis) zsenge hajtásaiból készül, az ottani lakosság évszázadok óta issza kedvező élettani hatásai és finom íze miatt.

Nyugat-Európában a kilencvenes évek közepétől kezdve rohamosan terjed a fogyasztása, mert élvezeti teaként a modern életmód kitűnő kiegészítőjének bizonyult. Koffeinmentes, ásványi anyagokban (kalcium, mangán, fluor, cink, magnézium, réz) gazdag, cserzőanyag-tartalma alacsony, antioxidáns tulajdonságánál fogva lassítja az élettani öregedést. Reggel élénkítő, nappal szomjoltó, este nyugtató hatása van.

Annak ellenére, hogy a főzetét gyakran használják bébik "megnyugtatására" az 1990-es években az egyik nagy dél-afrikai egyetem kutatásai azt mutatták ki, hogy károsíthatja a két év alatti gyermekek bélrendszerének fejlődését. A kutatási anyagot az egyik Rooibos teát gyártó cég megvásárolta és így nem került széles körű publikálásra. A bélre gyakorolt hatásait felnőtteknél is észlelhetjük: túlzott fogyasztása esetén (6 vagy több csésze naponta) gyengétől közepesig terjedő fájdalmat okoz a bélrendszerben.

Jellegzetes, frissítő íze a fekete teáénál édesebb. Mélyvörös színű.



<b>Új teafű a rák és az infarktus ellen</b>

A varázsszó: rooibos (rojbosz). Így hívják azt a különleges dél-afrikai teafüvet, amely a szakértők szerint a világ legegészségesebb teája. Jóval nagyobb védelmet nyújt a rák és az érrendszeri betegségek ellen, mint az eddig istenített zöld tea, tele van C-vitaminnal, és nincs benne koffein.


A cserjefajta, amiből a rooibos készül, a világon, egyetlen helyen terem meg: Afrika legdélibb csücskében, a Jóreménység fokához közel eső hegyekben. A cserjéből készült aromás teát arrafelé már évszázadok óta ismerik, sokan csecsemőknek adják tej helyett, és 1904 óta kereskednek is vele. Ma már Japán, Németország, Anglia, Hollandia és Csehország tea-szerelmesei is rendszeresen isszák, mondja Jerry Hemelka kaliforniai teakereskedő, aki hamarosan a hatalmas amerikai piacra is be akarja vezetni a rooibos-t.


<b>Gyógyító nedű</b>

A rooibos különlegessége, hogy 50 %-kal több antioxidánst tartalmaz, mint az eddigi „sztár”, a zöld tea – mondja Dr. Alvaro Vilioen, az amerikai Witatersrand Egyetem kutatója. Ezek az antioxidánsok arról híresek, hogy lekötik az úgynevezett mérgező szabadgyököket, amelyek károsítják az emberi sejteket és hosszú távon rákot, okozhatnak. Ugyanezek az antioxidánsok Dr. Vilioen szerint az erek belső falát is védik, így a szív-és érrendszeri betegségektől is óvnak bennünket. A Rooibos jótékony hatása azonban itt nem ér véget: állítólag C-vitamin tartalma is különlegesen magas, viszont nincs benne koffein és hiányzik belőle a teák egyik kellemetlen összetevője, a tannin is, amely sok embernél gyomorpanaszokat okoz.



<b>Tea-túra</b> A rooibos-t már itthon is lehet kapni – bár csak nagy szerencsével. Az Axel. hu felhívta a legnagyobb magyar gyógynövény– és teaszaküzleteket, de ők egyelőre még nem hallottak róla. Az egyik népszerű pesti teázóban viszont munkatársunk véletlenül rábukkant, sőt néhány nap múlva egy bevásárlóközpont gyógynövény-üzletében is felfedeztük a Rooibos filteres változatát. Az elszánt tea-imádók tehát egy kis utánajárással itthon is megízlelhetik a nedűt (a „lelőhelyek” pontos neve és címe a szerkesztőségben), amely amerikai forgalmazója, Jerry Hemelka szerint nemcsak egészséges, hanem nagyon finom is: könnyű, mégis aromás.



<b>Plusz egy méregtelenítő tea</b>

Különleges, frissítő és egyben koffeinmenetes ital, amit érdemes kipróbálni, a rooibos tea. Ez a vörösbarna tea egy Dél-Afrikában élő cserje leveléből készül, és a fekete teához képest feleannyi tannint tartalmaz. Egészségvédő hatású, mert egy tucat antioxidáns van benne, gyulladáscsökkentő, görcsoldó és allergiaellenes vegyületeket is tartalmaz. A belőle készült főzetet tejjel, citrommal vagy cukorral is ihatjuk.



<b>Rooibos</b> (ejtsd: rojbosz) A Rooibos olyan élvezeti tea, mely kedvező élettani hatásokkal is rendelkezik. A színe után vörös teának is nevezik a Rooibos szó vörös bokrot jelent. A tea a modern életmód kitűnő kiegészítőjének bizonyult, mert reggel élénkít, napközben kiváló szomjoltó, este pedig hozzásegít a nyugodt alváshoz. Nem tartalmaz koffeint és teobromint, cseranyagtartalma pedig elenyésző. Tartalmaz viszont az élettani öregedést lassító antioxidánsokat és sokféle ásványi anyagot (kalcium, mangán, fluorid, cink, magnézium, réz), amelyek kedvezően hatnak az élettani folyamatokra. Kellemes, édes íze van, ezért ízesítés nélkül is fogyasztható. Sokoldalúságát mutatja, hogy külsőleg is alkalmazzák fáradt szem borogatására, vagy éppen szénanátha ellen orrcseppként.



<b>Rooibostea: csodaszer?</b>


Új tea jelent meg a közelmúltban a piacon, a rooibos. Hazájában, Dél-Afrikában már régóta nagy tiszteletnek örvend. A belőle készíthető illatos, könnyű tea pikáns ízének és rubinvörös színének köszönhetően új távlatokat nyit a turmixok, koktélok és egyéb italkeverékek világában. Időközben azonban gyógyhatására is fény került.


<b>Allergia:</b> A rooibos szabályozza a hisztamintermelést, ezért alkalmas az allergiás panaszok tüneteinek enyhítésére. Használható élelmiszerallergia, porallergia és szénanátha tüneteinek csökkentésére.


<b>Bőproblémák:</b> Gyógyhatásának köszönhetően a rooibostea ideális szer a bőrproblémák (ráncosodás, ekcémák, csalánkiütés, leégés, pelenka okozta dermatitisz) kezelésére.


<b>Szív- és érrendszeri betegségek:</b> Mivel a rooibos stabilizálja a vércukorszintet és a véráramlási tulajdonságait, ezért fogyasztása különösen jól egészíti ki az érelmeszesedés és a keringési zavarok kezelését.


<b>Rák:</b> A rooibos nagy mennyiségben tartalmaz antioxidánsokat és flavonoidokat, ezért a rákos betegségek kezelésében is jól használható kiegészítő kezelésként, pl. tüdő-, bőr-, bél- és gyomorrák esetén.


<b>Gyomor és bélpanaszok:</b> Gyulladásgátló hatása és cserzőanyagai révén hatásos gyomor- és bélpanaszok esetén. A hasfájós csecsemőknél három hónapos kor előtt előforduló hascsikarás kezelésében szintén jó eredményeket értek el vele.


<b>Pszichés problémák:</b> A rooibosban található kvercetin és kvercitrin befolyásolhatja a depressziót, az idegességet, az alvászavarokat és a fejfájást.


<b>Anyagcserezavarok:</b> A hagyományos terápiát kiegészítve a rooibos inzulintermelést serkentő hatásának köszönhetően segíti a cukorbetegség kezelését.


<b>Száj- és torokgyulladás:</b> A rooibos baktériumölő hatása jól érvényesül a szájat érintő betegségek (szájnyálkahártya-fekély, fogszuvasodás, torokgyulladás, fogínygyulladás) kezelése során.



<b>Tíz érv a rooibostea mellett</b>

• Teljesen tiszta és természetes, nem tartalmaz sem színező, sem tartósító anyagokat.

• Nem tartalmaz koffeint, ezért ajánlatos azok számára is, akiknek a munkája idegi megterheléssel jár, akik hajlamosak a depresszióra vagy álmatlanságban szenvednek.

• Tannintartalma alacsony, ezért nem gátolja a vas és más elemek felszívódását.

• Igen magas ásványianyag- és nyomelemtartalma miatt számos szerv működését serkenti.

• Igen hasznos gyomorbántalmak, emésztési zavarok esetén.

• Fogyasztása allergiás és asztmatikus megbetegedések esetén is előnyös.

• Terhes és szoptatós édesanyák is előszeretettel fogyasztják, csecsemők, kisgyermekek számára pedig egyenesen ideális ital, mivel <b>nem tartalmaz koffeint</b>, viszont csillapítja a kólikát, a hasfájást.

• Magas antioxidáns-tartalma miatt lassítja az öregedési folyamatokat.

• Sportolók is kedvelik, hiszen nemcsak a szomjat oltja, hanem az energiát is pótolja.

• <b>Nem tartalmaz kalóriát</b>, viszont nem olyan keserű, mint a teák általában, sőt kissé édeskés, gyümölcs íze van, így cukor nélkül is fogyasztható. Ezért kedvelik a fogyókúrázók, és mindazok, akiknek vigyázniuk kell a vonalaikra. És kinek nem kellene?



A Rooibos tea cimkéjéről:

<b>Gyógyhatások:</b> Emésztést elõsegítõ, méregtelenítõ, fertõtlenítõ, vizelethajtó, nyugtató, étvágyjavító.

<b>Összetevõk:</b> Fahéj, kínai gyömbér, narancshéj, madagaszkári szegfûszeg, nyugtató jamaikai borsmenta, kardámom, édeskömény, kamilla, szederlevél, szenna, Gymnema silvestre (Afrikában és Indiában honos gyógynövény, amely az édes ízérzetet és a cukor adszorpciót csökkenti.) Teljes egészében természetes anyagokból készül, nem tartalmaz mesterséges színezékeket, ízesítõket.

<b>Kiszerelés:</b> 30 filter per doboz

<b>Adagolás:</b> napi 1-2 filter


Sajnos nem olcsó :((. De lehet megéri. :) Én már ittam, és igen kellemes íze van :).

2006. jún. 18. 02:43
Nem tein van a teákban? De amúgy sztem is a zöld teában meg az igazi gyümölcsteákban nincs.
2006. jún. 17. 20:03
a gyümölcs-és gyógyteák nem tartalmaznak koffeint
2006. jún. 17. 15:05
A vörös tea (rooibos) nem tartalmaz koffeint. A hollandok kifejezetten este isszák, és szerintem finom.:)
2006. jún. 17. 13:05
Jó, rendben. De akkor a teofillin miben van? A feketekávéban? A teofillin ugyanis a teacserje leveleiben található értágító és és vizelethajtó hatású alkaloid.
2006. jún. 17. 12:30

Minden fekete és zöld tea tartalmaz koffeint, hozzávetőleg 30mg-ot csészénként.

Az igazi gyümölcsteákban és a gyerekteákban általában nincs.

2006. jún. 17. 11:45
A fekete teákban van koffein, és úgy tudom a zöldben is (de ez nem biztos). Amiben tuti nincs az a Blossom (vagy valahogy így kell írni) tea, illetve azon gyümölcsteák, amibe nem tettek fekete és zöld teát.
2006. jún. 17. 11:32
Szerintem a teában egyáltalán nincs koffein. Vagy tévedek?
1. Hoxa
2006. jún. 17. 11:20
Minden tea tartalmaz koffein?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook