Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A koffeinmentes kávé megbízható? Tényleg nem tartalmaz koffeint? fórum

A koffeinmentes kávé megbízható? Tényleg nem tartalmaz koffeint? (tudásbázis kérdés)


25. NataliaWeiss (válaszként erre: 24. - Tundeva)
2010. dec. 28. 17:35

Tundeva!

A tiramisuból nehéz visszafogni:D:D

24. Tundeva (válaszként erre: 23. - Várhegyi Márton)
2010. dec. 28. 08:02

Hm, igen ennek így több értelme is van, ahogyan te leírtad :) Nekem inappropriate sinus tachycardiám van (ivabradint szedek rá), de ez más témakör...


Natalia, mint mindenben, itt is a mértékletesség a varázsszó, úgyhogy nincs mit tenni, ha nem akarunk "kalimpálni", nem szabad degeszre ennünk magunkat, attól tartok :D

23. Várhegyi Márton (válaszként erre: 16. - Tundeva)
2010. dec. 27. 21:01

"Úgy olvastam egyszer, hogy felnyomja a rekeszizmot a teli gyomor, és így a szív is másképp dolgozik."


Inkább az az oka, hogy az emésztés kicsit átrendezi a vér eloszlását az érrendszerben, kevesebb jut a szívbe, ilyenkor megnőhet a pulzus és a szívösszehúzódások ereje. De ez általában nem számottevő, és egészségesekben nem jár kóros következményekkel.

(Viszont olyanokban, akiknek a szívkoszorúér-keringésük nem jó - érelmeszesedés miatt -, okozhat mellkasi fájdalmat, esetleg szívinfarktust is.)

22. Várhegyi Márton (válaszként erre: 20. - NataliaWeiss)
2010. dec. 27. 20:55
Elhanyagolható mennyiségben (a fehér csokoládéban ugyanis nincs kakaópor, csak kakaóvaj).
21. NataliaWeiss (válaszként erre: 16. - Tundeva)
2010. dec. 27. 20:35

Tundeva!

Megint megválaszoltál egy kérdésemet. Nekem gyakran van gyors szívdobogásom, ha tele eszem magamat. De mindig arra gondoltam, hogy olyan gyenge a szívem, biztos azért van ez. De akkor megvan a magyarázat. És mit lehet ez ellen tenni? Mert azért jó jóllakni:)

20. NataliaWeiss (válaszként erre: 18. - Várhegyi Márton)
2010. dec. 27. 20:33

Kedves Várhegyi Márton!


A fehér csokoládéban is van koffeint?

19. Tundeva (válaszként erre: 18. - Várhegyi Márton)
2010. dec. 27. 11:12
Köszönöm szépen az infot :)
18. Várhegyi Márton (válaszként erre: 17. - Tundeva)
2010. dec. 27. 09:53

100 g-onként (10 dkg):


tejcsokoládé: 20 mg koffein és 200 mg teobromin


50 %-os étcsokoládé: 50 mg koffein és 500 mg teobromin


80 %-os étcsokoládé: 80 mg koffein és 800 mg teobromin

2010. dec. 27. 09:23

Tényleg, engem az érdekelne még, hogy a csokiban mennyi koffein lehet, mondjuk 10 dkg-ban.

Nyilván függ a kakaótartalomtól, én sajnos nagyon szeretem az étcsokit, de próbálok is vigyázni vele. Volt már olyan, hogy csokievés után éjjel nem tudtam aludni, és gyanítom, "ő" volt az okozója...

16. Tundeva (válaszként erre: 15. - NataliaWeiss)
2010. dec. 27. 09:21

Hmmm, sok finomság... akkor jól telt az ünnep?... Én mától diétázom kicsit, mert annyit ettem az utóbbi 3 napban, hogy szégyen... :D Megérezte a szívem is: ha túl sokat eszem, mindig magasabb picit a pulzusom. Úgy olvastam egyszer, hogy felnyomja a rekeszizmot a teli gyomor, és így a szív is másképp dolgozik.

Egyébként rám a karácsonyi készülődés is doppingszerűen hatott. Sütöttem-főztem, pörögtem, mint a búgócsiga :D

15. NataliaWeiss (válaszként erre: 14. - Tundeva)
2010. dec. 27. 09:13

Szia Tundeva:))) Hogy vagy?

A tiramisu kivégezve, eleinte csak falatonként, de aztán már egyre nagyobb adagokat faltam be. A végén elpusztítottam az összeset és tényleg nem volt semmi gond. Most beújítok, epreset fogok csinálni, de a kávés is isteni volt:))

14. Tundeva (válaszként erre: 11. - NataliaWeiss)
2010. dec. 27. 09:09
Szia NataliaWeiss! Nyugodtan ihatsz koffeinmentes kávét, vagy ehetsz a tiramisuból, nem lesz baj :) Engem is letiltott az orvos a koffeines italokról, mert nekem is felpörgetik a szívemet, így azóta reggelente koffeinmentes kávét iszom (már 2 éve). Eddig még nem volt bajom tőle, szerintem neked sem árthat :)
2010. dec. 23. 22:22
:))) KÖszi
12. Dorka29 (válaszként erre: 11. - NataliaWeiss)
2010. dec. 23. 21:38

Bezzeg, ha hajnalban szóltál volna hozzá a fórumhoz..:-))

Olyan kicsi mennyiségtől, ami egy sütiben van, biztos nem lesz gond.

2010. dec. 23. 21:08
Egy adagot ettem a süteményből. Eddig még nem érzem a hatást. Lehet, hogy tényleg gyenge.
2010. dec. 23. 17:37
A koffeninmentes kávét is "rendes" kávéból készítik, csak utólag kivonják belőle a koffeint. 100%-ig nem lehet kivonni. Amikor még nem kávéztam, vizsgaidőszakban koffeinmentes kávét ittam, mert nekem az is elég volt, hogy ébrentartson.
9. 06bfdda89d (válaszként erre: 7. - Klarika5)
2010. dec. 23. 17:25
Az a helyzet,hogy kisebb mértékben hat,már akinél, a vérnyomásra.Inkább a pulzust löki meg jobban.
8. 06bfdda89d (válaszként erre: 1. - NataliaWeiss)
2010. dec. 23. 17:24

Szia!

Ihatod nyugodtan.

1. A gyártó nem hazudhat a címkén

2. Amikor még nem szoktam rá a koffeinra,én is ilyet ittam,tényleg nem csinál semmit.Anno én is rosszul voltam tőle.Rá lehet szokni.:)

2010. dec. 23. 17:07
Én Night and Day kávét iszom, ezt koffeinmentesnek adják - még nem éreztem, hogy vérnyomást emelt volna.
2010. dec. 23. 17:01
aha. megbízható. jó.
2010. dec. 23. 16:53
Én a tiramisut szoktam koffeinmentes kávéval csinálni, hogy a gyerekek is tudjanak enni belőle. Semmi jelét nem láttam eddig rajtuk, hogy kávét ittak volna:-)
2010. dec. 23. 16:53
Tiramisut csináltam, 4 dl kávéba áztatott babapiskótából. Sajnos a kólától is rosszul szoktam lenni, azt sem ihatom meg, egy fél pohár már kikészít.
3. Dinuss (válaszként erre: 2. - NataliaWeiss)
2010. dec. 23. 16:51
Nem leszel!Annyi kave tuti nem kell bele,hogy barmi bajod legyen!Kellemes unnepeket!:)
2010. dec. 23. 16:47
Én nem ismerem a kávékat, nem kávéztam sohasem.Mindezek mellett szívbeteg is vagyok és nem is ajánlott. A süteményhez amit csináltam viszont kávé kell. Vettem kimondottan koffeinmentes kávét és abból csináltam meg. De azért félek belőle enni, hátha mégis tartalmaz és beteg leszek.
2010. dec. 23. 16:46
A koffeinmentes kávé megbízható? Tényleg nem tartalmaz koffeint?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook