Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Minden, ami puzzle fórum

Minden, ami puzzle (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2021. ápr. 16. 10:58
Hello :) Tudtok abban segíteni, hogy melyik puzzle gyártó darabolja hasonlóan egyedien a részeket, mint a Ravensburger? Tehát amikor nem 3-4féle ugyanolyan darabkából áll a kép, hanem mindegyik eltér kicsit, és így szinte nincs is két egyforma benne.
2017. júl. 14. 21:45

sziasztok

Én minden puzzle-t sima kék rapid teknokollal szoktam ragasztani. Hamar megragasztja és farost lapra szoktam ragasztani a sima felére.

Nekem tökéletesen bevált.

Volt , hogy hiányos volt a puzzle ,de vhogy nem azt a darabot sikerült küldeni, mert a darab csak akkor lett volna jo ha ugyan olyan formán vágták volna,sajna nem igy volt.


Kb egy 1500 db puzzle-t 3nap alatt rakom ki mert nem mindig jutok el odáig , hogy rakjam.

2015. máj. 26. 11:44

saját fénykép alapján szeretnék nagyméretű puzzlet.

Tudaj valaki, hogy hol csinálnak ilyet?

Köszi!

1064. PuzzleBoy (válaszként erre: 1056. - M-erika)
2014. máj. 3. 13:36
Szia! Bármelyik játékboltban találsz! Főleg, ahol árulnak puzzle-t.
1063. PuzzleBoy (válaszként erre: 1061. - Athene01)
2014. máj. 3. 13:34

Ha nem egy webshopban akarod megvenni, akkor a Müllert ajánlanám, bár gyűlölöm őket. Ők vannak több helen is és sok szép kirakót árulnak normális áron.

Ha további kérdésed van, keress meg itt:

[link]

1062. PuzzleBoy (válaszként erre: 1060. - Hadorka)
2014. máj. 3. 13:31
Szia! Mennyiért adnád el?
1061. Athene01
2014. ápr. 27. 23:16

Sziasztok!


Szeretnék 1000 db-osnál nagyobb puzzle-t venni Budapesten.


Lehetőleg állatos kép érdekelne.


Szerintetek hol nézelődjek?


Köszönöm a segítségeteket.

1060. hadorka
2014. márc. 27. 10:37
Hátha érdekel Benneteket: eladó egy hologramos Ravensburger puzzle. 505 darabos, hiánytalan. Vision line, Frost and Heat.
1059. m-erika (válaszként erre: 1057. - E5bfff55e3)
2014. febr. 26. 20:55
Köszönöm, a Müller eszembe se jutott :)
2014. febr. 24. 21:31
Most éppen a 3000 darabos kész puzzle keretezésén gondolkodom. Most két félben van, ha összeragasztom, akkor szerintem nem fogom tudni szállítani, már így is körülmányes volt egyik szobából a másikba. Lehet megragasztózom a két felet, s úgy viszem kereteztetni, s majd ott összeillesztjük egy egésszé. Vagy valami ilyesmi.
2014. febr. 24. 21:22
Én mondjuk Bécsben vettem pár hete, de a Müllerben. Esetleg ott nézd meg!
1056. m-erika
2014. jan. 31. 15:38
Sziasztok! Nekem is az a problémám, hogy sehol se találok puzzle ragasztót. Kérem, aki mostanában vett, írja le, hogy hol (Budapesten)!
1055. Shaori
2014. jan. 21. 10:08

Sziasztok!

Segítségeteket, illetve tanácsotokat szeretném kérni.:) Nemrég sikerült kirakni egy 2000 db-os képet, amit nem szeretnék szétszedni, olvastam a puzzle ragasztókról, viszont semelyik boltban sem találok elérhetőt. Ti hol szoktátok beszerezni a ragasztót hozzá?

Végülis egy ember segítségével meg tudnám fordítani, hogy a hátulját ragasztózzam be, de félek hogy szétesik, amilyen balkezem van:D

Köszi előre is a segítséget.

1054. annaluca
2013. jan. 7. 22:18
Sziasztok! Bár régen jártatok erre, de bízom benne, hogy valaki tud segíteni. A lányom kapott karácsonyra egy 540 db-os 3d-s műanyag lapocskákból álló földgömb kirakót. Az egész masszív, de sajnos az utolsó darabokat nem tudjuk sehogy behelyezni, mert nem tudunk ellent tartani belülről, így behorpad. Kérlek segítsetek, tippekkel, praktikákkal, hogy érhetnénk a végére!
1053. Narlayna (válaszként erre: 1052. - Egykicsi)
2012. nov. 8. 23:06

Szia!

Nem tudom, hogy megnézed-e mostanában a fórumot, de gondoltam azért írok.

Én már egy jó pár éve szerelmes vagyok a kirakókba, általában én a képet nézem nem a darabszámot, és a felragasztás számomra gyilkosság, én újra és újra kirakom őket:)

Tapasztalatom alapján azt kell mondanom,-és lehet, hogy ezért megköveznek- hogy a ravensburger nem olyan jó, mint amilyen drága...igaz jó minőségűek a darabok,nem válnak olyan hamar szét a rétegek, de már nem az elsőnél tapasztalom, hogy hol feszülnek a darabok, hol elállnak...szóval én annyira nem szeretem. Educával is sajnos az a rossz tapasztalatom volt, hogy gyárilag hiányzott belőle 9 db, amit később elküldtek, de sehogysem illettek bele a darabok, és ezt már sajnos valahol olvastam, nem én vagyok az egyetlen, bár lehet, hogy csak pechünk volt...A Clementonival még nem volt negatív élményem, szép, jó minőségű, és jól rakható. Nekem a Trefl-lel sincs semmi bajom, most rendeltem 4 1000 db-ost :D Szerintem jó még a Schmidt, Piatnik...és van még egy ami nem jut eszembe, most nincs előttem a gyűjteményem:D

Van pár gagyim is sajnos, de megfogadtam, hogy olyannal nem állok le többet...

Nézz körül a Tulli-ban, én onnan szoktam rendelni, de van boltjuk is. Nagyon gyorsak, és elég olcsó...

Remélem tudtam segíteni:)

Üdv: Narlayna

1052. egykicsi
2012. aug. 2. 15:02

Sziasztok!


Segítséget szeretnék kérni. Most kezdek csak puzzle-al foglalkozni komolyabban. Régebben kiraktam pár 3-4 darab 1000-1500db-at de utána idő hiány miatt felfüggesztettem. Most viszont szeretném újra elkezdeni és ehhez szeretnék segítséget kérni. (Azt hiszem elsősorban a fantasy képek, tájképek-épületek vonzanak)


Milyen márkát érdemes megvenni? Az olvastam már több helyen is hogy a legjobbak a Clementoni, Educa, Revensburger. De a sok eltérő vélemény alapján nem tudom eldönteni, hogy érdemes-e megvenni mondjuk Trefl vagy Lassen puzzle-t. Mi az amit eszembe se jusson megvenni? Nektek mi a véleményetek?


A másik nagy kérdésem: Hol lehet jó üzletet találni Budapesten? Akár netes bolt, akár eldugott üzletet ahol tényleg nagy választék van.


Az utolsó már csak "apróság" az eddigiekhez képest. :) Milyen ragasztóval szoktátok összeragasztani a kész képet? Ebből is nagyon sok félét találtam és nagyon megoszlanak a vélemények a használhatóság tekintetében. :(


Előre is köszönöm a segítséget!


Sziasztok!

egykicsi

1051. 2c56c03e37 (válaszként erre: 1050. - Csokifüggő)
2012. jún. 22. 11:40

Szia!

Vegre eletjel jött ebböl a forumbol! :) Majd tegyel fel roluk kepeket, ha megoldhato/nem nagy gond. Nagyon szivesen megneznem! Nekem van egy puzzle-naplom, ha gondolod, nezd meg. Mar egy ideje nem került fel uj, mert ugyanazzal szenvedek hosszu idö ota, de nekem is kb 8-10 lehet keszen, azok fenn vannak a naploban.

Üdv!

2012. jún. 22. 10:55

Új felhasználóként csatlakoznék a "klub"-hoz. :) Én is nagy puzzle fan vagyok. Jelenleg 9-10 kirakott puzzle vár ragasztásra és keretezésre. Én csináltam olyat is,hogy vettem kapcsos üveg tartót és abba tettem a puzzle-t. Nagyon szép,csak kicsit drága mulatság. (így is)

Most az egyik gyártó Tirol 2000 db-os példányát várom, hogy megérkezzen. :) Az első 2000 db-os puzzle,amit vettem, a Velencei gondolás volt. Keressetek rá,gyönyörű. :)

2012. jún. 22. 10:52

Új felhasználóként csatlakoznék a "klub"-hoz. :) Én is nagy puzzle fan vagyok. Jelenleg 9-10 kirakott puzzle vár ragasztásra és keretezésre. Én csináltam olyat is,hogy vettem kapcsos üveg tartót és abba tettem a puzzle-t. Nagyon szép,csak kicsit drága mulatság. (így is)

Most Ravensburger Tirol 2000 db-os példányát várom, hogy megérkezzen. :) Az első 2000 db-os puzzle,amit vettem, a Velencei gondolás volt. Keressetek rá,gyönyörű. :)

2012. márc. 19. 13:26
Hát igen drága mulatság egy 1500 darabos 5000 ft-ba kerül, és ez a legolcsóbb szinte. Én az ágy alatt gyűjtöm őket van már rengeteg :)
1047. Sociopathic (válaszként erre: 1044. - Kozák1982)
2012. márc. 16. 12:19
Én úgy csináltam legutóbb, hogy méretre vágott kartont bekentem tapétaragasztóval, és arra ragasztottam rá. Szépséghibája, hogy a ragasztós, nedves karton meghajlott, a szélei elálnak a faltól. Nincs bekeretezve, valszeg egy keret megoldaná ezt a problémát, bár nem tudom. Vagy rakj rá súlyokat, amíg szárad (pár Révay Nagy Lexikon), vagy bútorlapra ragaszd rögtön. Ha valakinek van jobb ötlete, legyen kedves írja meg, még én is csak kísérletezgetek. (Az a baj, hogy ha kereteztetem meg üveg mögé teszem, drágább az egész, mint egy új puzzle.)
2012. márc. 5. 13:25
Kozák1982. Megfordítod és leragasztod ragasztó szalaggal a vastagabbal, én midig ezt használom. Jobb mint pl. az educanak a ragasztója amit össze kell keverni vízzel, de az szerintem lószart se ér amiatt hagytam el pár darabot egyszer.
2012. márc. 5. 13:22

Végre megjött a várva várt hiányzó darab az Educától két hónap után. Hát sajnos csalódtam, mert amit küldtek darabokat nem passzoltak bele. Pengével kellett őket átalakítanom, nem értem a kép eggyezik a forma pedig nem.

Educa rajongók!!! kérdezném kinek van meg [link] -ez a puzzle, mert nekem hiányzik belőle vagy 9 darab, a doboza is megvan csak a kód már nincs rajta. Amivel tudnék rendelni ha valakinek megvan kérem segítsen.

2012. febr. 19. 17:46

Sziasztok!

most raktuk ki az 1000db-os Taxi - New york-ot.Az a problémánk, hogy beszeretnénk keretezni meg minden.Mire rakjuk?Ezekkel kapcsolatban szeretnék tőletek segitséget kérni.Előre is köszönöm!!!

2012. jan. 11. 09:39
Köszi szépen a segítséget, hát akkor megpróbálom megrendelni. Még valami kérdezném, hogy kinek van meg a- [link] -képen látható puzzle, pontosabban a doboza. Ugyanis a rajta lévő kód kellene nekem.
1042. 2c56c03e37 (válaszként erre: 1038. - Sociopathic)
2012. jan. 6. 06:32
Megneztem a naplod, nagyon jo! :) Sok sikert a festmenyekhez! :)
1041. 2c56c03e37 (válaszként erre: 1040. - Sociopathic)
2012. jan. 5. 10:34

Mario Wibisono. Az oldalan vannak meg hasonlo jellegü kepek, mint ez az ijasz. Be kell vallanom, nem ismerem, igy utana kellett neznem. :)

Ja, es a puzzle, amit irtam 3D effekt, es nem 3D. De meg odebb van, hogy meglassam, es kiderüljön, milyen, mert most kaptam az e-mailt, hogy egyelöre nem tudjak küldeni, mert nincs raktaron. Majd jön valamikor. Addig meg harcolok az egbolttal a vilagitotorony mögött. :)

1040. Sociopathic (válaszként erre: 1033. - 2c56c03e37)
2012. jan. 4. 19:27
Amúgy ez az íjas csajszi Luis Royo? :)
1039. Sociopathic (válaszként erre: 1034. - Nagyviktor86)
2012. jan. 4. 17:25
Én még nem csináltam ilyet, de egyrészt szerintem ingyenes, mert pont ez a lényege (meg mindenhol így reklámozzák az Educa termékeket: "A világon egyedülálló módon az Educa az elveszett puzzle darabot a gyártó (a pontos pozíció megadása után) ingyenesen elküldi Önnek!"), másrészt írd azt a commenthez, hogy Thank you! :)
2012. jan. 4. 15:51
Megnéztem a naplódat, tetszik! :) A második kép kifejezetten, egy ilyet simán eltudnék képzelni a szobám falán. Sajnos most vizsgaidőszak miatt kevesebb az időm, este én is feltöltöm a fényképeket. :) Régen volt meg a Tadj Mahal 3D-s puzzleban, az olyan volt, hogy ilyen szivacsdarabkákat kellett összeakasztani. Az a legnagyobb bajom vele, hogy sok helyet foglal, főleg a "lapos" puzzlekhez képest. :)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook