Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Minden, ami puzzle fórum

Minden, ami puzzle (beszélgetős fórum)


17. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 16. - E004ab8014)
2008. nov. 15. 22:00
De-de! arról beszélek én is! Nekem is az van rá írva, hogy konzerváló. Magyarul nincs rajta leírás, de angol van és az glue-nak mondja, tehát ragasztónak a leírásban. És egyértelműen arról ír, hogy összekapcsolódnak a darabkák.
16. e004ab8014 (válaszként erre: 15. - 2bc7365ec9)
2008. nov. 15. 21:55

Jólvan, majd írd meg, hogy sikerült :) Nekünk az egyikhez egy kis zacsiban valami puzzle konzerváló volt, de az nem ragasztó, csak rá kell kenni az elejére, de nem próbáltuk ki, így igazából nem tudom, mire is jó :)


A fórumot meg beraktam a kedvencekbe, úgyhogy biztos nem felejtődik el :)

15. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 14. - E004ab8014)
2008. nov. 15. 21:40

Igen, a leírásban úgy van, hogy a port össze kell keverni vizzel, majd fél órát pihentetni. Aztán kis részletekben a puzzle elejére önteni, a porostasak merev oldalát használva eloszlatni a ragasztót, a felesleget eltávolítani. Három óra múlva állítólag össze is állt az egész. De ha nagyon óvatosak vagyunk, ismét szét lehet választani a darabkákat.

Az utolsó mondat miatt gondolom, hogy szükség lesz a ragasztószalagra a puzzle hátulján.


Oké, tudunk karácsonyig várni, csak ne felejts el! :)

Ha minden igaz a következő hétvégén már fel is teszem az mostanit.

14. e004ab8014 (válaszként erre: 13. - 2bc7365ec9)
2008. nov. 15. 21:17

Én nehezen tudom elképzelni, hogy ettől a ragasztótól ne is látsszon, hogy szét volt vagdosva. Akkor ezt az elejére kell kenni, vagy hogy? Még sosem láttam ilyet!


Képeket most nem tudok felrakni, mert a szüleim házában van mind, de ha karáácsonyra hazamegyek, úgyis rakunk ki újakat, majd lefotózom őket :)

13. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 12. - E004ab8014)
2008. nov. 15. 21:11

Ez a széles ragasztószalag is tök jó ötlet. Hiába, mindig tanul az ember. Ha befejeztem a mostanit, kipróbálom az eredeti puzzleragasztót, de biztos ami biztos a hátulját ragasztószalaggal rögzítem.


Esetleg, akinek van kedve, tehetne fel képeket az adatlapjára, had irigykedjünk. :)

2008. nov. 15. 21:01

Sziasztok! Én is nagy puzzle-fan vagyok :) Általában öcsémmel szoktuk rakni, néha beszáll apukám is. Tök jókat szoktunk beszélgetni közben :)

Eddig 3000-es volt a legnagyobb, amit kiraktunk. Mi is úgy csináljuk, hogy először a keretet rakjuk ki, utána szét szoktuk válogatni színek szerint is (vagyis hogy a kép kb melyik részén lesz majd, mondjuk víz, erdő, stb.), sőt, ezen belül forma szerint is. Rengeteg régi kirakósdobozunk van, azokba szoktuk szétválogatni, így azokat csak egymás tetejére pakoljuk, és nem foglal akkora helyet.

A lepedőre feltekerést nem merném kipróbálni, szerintem szétesne...

Ja, és mi össze szoktuk ragasztani, de csak széles ragasztószalaggal a hátulját. Volt már, amit be is kereteztettünk :)

11. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 10. - Szamó)
2008. nov. 15. 20:57
Ja, az úgy könnyű! A századik alkalomtól már csukott szemmel illik tudni kirakni! :))
10. Szamó (válaszként erre: 8. - 2bc7365ec9)
2008. nov. 15. 20:50

Nem tudom pontosan meddig raktam, akkor voltam terhes Gergőmmel, időm, mint a tenger, ráértem....

Annyira szeretem csinálni, olyankor teljesen kikapcsolok. Már régen raktam, mostanában sajna nincs sok időm ilyesmire.


A ragasztót még nem próbáltam. Én azt szeretem, ha akár ezerszer ki tudom rakni, nem szeretném leragasztani......

9. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 8. - 2bc7365ec9)
2008. nov. 15. 20:41
Kifejezetten puzzléra való ragasztóra gondolok, amitől állítólag úgy összeáll mintha szét se lett volna darabolva.
8. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 5. - Szamó)
2008. nov. 15. 20:39

A 3000-es már elég derék lehet. Mennyi ideig raktad?

Tetszik ez a funérlap a szárítón megoldás. Lehet, hogy kipróbálom.

A ragasztót, amit rá kell kenni, próbáltad már?

7. Szamó (válaszként erre: 6. - 2bc7365ec9)
2008. nov. 15. 20:35

Láttam már falra rakottat.


Karton lapra volt felragasztva és bekeretezve, mint egy kép.

2008. nov. 15. 20:34

Én is először a keretet rakom ki. Aztán ki szoktam válagatni néhány könnyebben beazonosítható részletet, a végén pedig, ha minden jól megy összeáll a dolog. Gyerekkoromba többször csináltam, de vagy 10 éve kimaradt. A mostaniakat már fel akarom tenni a falra.

Ha valaki már próbálta a rögzítés, írhatna néhány tanácsot. :)

2008. nov. 15. 20:32

Sziasztok!


IMÁDOM!!!!!


Mér gyerekkoromban is szerettem, akkor még csak 1-200 darabosokat raktunk Édesanyámmal. Páromtól kaptam 1000, 3000 darabosat, van, amelyik sötétben világít. Mármint olyan, mintha éjjen világítanának a lámpák. Csodaszép!


Én is először a szélét szoktam rakni, aztán a figurákat, épületeket, legvégén a felhőt, füvet, ami nehezebb......


A feltekerős módszert nem ismerem. Legutóljára egy nagy funérlapra raktam, amt feltettem a kinyitott ruhaszárítóra. Jól nézett ki!

4. 6c5f346e46 (válaszként erre: 2. - 2bc7365ec9)
2008. nov. 15. 20:19

én is nagyon szeretem a puzzle-t,nekünk is van jónéhány dobozzal itthon,csinálnám én is,de se helyem,se időm nincs rá...régen rengeteget játszottunk vele,a lányom is szereti,egyszer kiraktunk ketten egy 1000dbosat...én úgy szoktam,hogy kikeresem a szélét,azt összerakom és aztám elindulok egy sarkából....a felcsavarásos módszert nem tudom elképzelni,hogy működik,aztán kitudja...

jó időtőltést vele....meezy

2008. nov. 15. 20:13
Én pl most egy 1000 darabosat rakok a dolgozószoba közepén (mindenki nagyon örül :D). Egyszer mintha valahol láttam volna, hogy valaki egy lepedőszerűségen rakta és amikor éppen nem csinálta csak egyszerűen felcsavarta. Félek kipróbálni, mert már egész jól állok, és nem szeretném ha szétmászna ami már egyben van. Van valakinek tapasztalata ezzel a felcsavarásos módszerrel?
2008. nov. 15. 20:11
Várok ide mindenkit, aki szeret kirakózni. Kiváncsi vagyok, ki milyen módszereket használ, hogyan oldja meg a puzzle "háborítatlanságát", stb...
2008. nov. 15. 20:10
Minden, ami puzzle

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook