Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Min spórolnátok először, ha a család jövedelme holnaptól a felére csökkenne? fórum

Min spórolnátok először, ha a család jövedelme holnaptól a felére csökkenne? (beszélgetős fórum)

1 2 3
13. szamóca41 (válaszként erre: 8. - 431d09b5d5)
2009. nov. 6. 08:05

Abszolút így van.Tegnap vettem egy fogyasztás mérőt.

A készenléti állapotban hagyott készülékek kikapcsolásával egy év alatt egy havi villanyszámlát lehet megspórolni.

2009. nov. 6. 08:04
Én is a kábel tv és a Net -en akarnék változtatni, de nálunk nem nagyon van választék. A kábel tv a középcsomag ,és 2havonta 5900,a net 4000,ez sok? a lakás bizt, 2500, a kötelezőm 4000.Érdemes egyáltalán lakásbizt.-t fizetni?
11. dtrr (válaszként erre: 7. - Kata óvónéni)
2009. nov. 6. 08:04
Ez igaz. Mi most kötjük át az autóbiztosítást, kevesebb, mint a fele lesz.
2009. nov. 6. 08:04
járnánk
2009. nov. 6. 08:03
nem járnánk autóval, bár most sem sűrűn autókázunk,olcsóbb helyekre járnák vásárolni, nem vennék könyveket, újságokat, nem járnék fodrászhoz, vagy sokkal ritkábban..., próbálnánk kevesebb áramot fogyasztani...
2009. nov. 6. 08:00

nehéz kérdés...

sztem ha ügyes vagy a rezsin is lehet, villanyszámlán pl ha mindig figyeltek hogy fölöslegesen ne legyen felkapcsolva a lámpa, tv-t videót ilyesmit nem csak távirányítóval, hanem a főkapcsolót is kikapcsolni, állítólag ezreket számít évente, telefontöltőt nem a konektorban hagyni stb... aztán megnézni milyen kábel tv, internet csomagot fizettek, ha ügyes vagy azt is le lehet felezni is akár, nekünk sikerült!

telefonszámlára figyelni

aztán megnézni mit és hol vásárolsz, mi pl tesco és társaiba már nem járunk soha, és hetente ezreket spórolunk meg, kis olcsó közértbe járunk és mindent meg tudunk venni sokkal olcsóbban!

hirtelen ennyi jutott eszembe :)

2009. nov. 6. 08:00
a biztosításoknál is lehet spórolni,van olyan aki pl a fele díjért kínálja ugyanazt.Ez sok lehet ha van pl,autó,lakás biztosítás is.
2009. nov. 6. 07:54
konkrét dolgot azért nehéz mondani, mert te ismered a saját életstílusotokat, te tudod, hogy mire költötök, hogyan éltek.
2009. nov. 6. 07:52

én átnézném az összes költségem, és megpróbálnám megnézni, mi az amiről viszonylag könnyen le tudok mondani. aztán mindaddig csökkenteném a látszólag felesleges kiadásokat, amíg szükséges.

azért elég sok dolgon lehet spórolni szerintem, ha az ember egyszer átnézné részletesen, hogy mi mindenre költ, lehet hogy elámulna. (persze aki már eleve nagyon takarékosan és átgondoltan gazdálkodott, annak nehezebb olyat találni amin még többet tud spórolni.)

2009. nov. 6. 07:52
szerintem a rezsin nem tudsz spórolni,főleg ha távfűtésés lakásban élsz:(
3. dtrr
2009. nov. 6. 07:49
Ami nekem még bejött az a turkáló, a gyerek ruhái csak onnan vannak. Szépek és márkásak tök olcsón. mindenki megjegyzi, hogy mindig milyen csinos.
2. dtrr
2009. nov. 6. 07:48

Mi is mindig ezen filózunk. :)

A kaján tudsz spórolni leginkább. A rezsi nehéz dió, mert ahhoz befektetés kell, ablakcsere, szigetelés.

Ami olcsóbb: energiatakarékos izzó. Aztán: mondd le a kábeltv-t, internetet.

2009. nov. 6. 07:44
Én magamon pl. már jobban nem tudnék, mert eddig se költöttem sokat/cigi,pia nincs,fodrász ritkán,kozmetikus,szoli soha,könyvtárba járok/. A kaján lehet a legjobban,de ahol már két nagy gyerek van ,és jó étvágyúak...A rezsikiadásr hogy lehetne lefaragni?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook