Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Min spórolnátok először, ha a család jövedelme holnaptól a felére csökkenne? fórum

Min spórolnátok először, ha a család jövedelme holnaptól a felére csökkenne? (beszélgetős fórum)

1 2 3
43. szabot.88 (válaszként erre: 42. - Hatan)
2009. nov. 6. 12:36
Ahhoz pedig meg kell tanulni mosolyogni!:)
42. Hatan
2009. nov. 6. 12:30
Egyetértek kylinggel és mindenkivel.Mi a spóroláson kívül is nehéz helyzetbe kerültünk. Hitel mellet betörtek az építkezés alatt. Nem részletezem -mindent előről kezdeni. A minden napok már nem is számítanak. 4 gyerek egy kereset. Már nem is emlékszem mikor mosolyogtam utoljára. Csak a gyerekek ne érezzenek meg semmit.
2009. nov. 6. 11:47

Olyan szánalmas amúgy, hogy az ember napi min. 8 órát dolgozik, van két kereső a családban, és ilyeneken járatja az agyát. vagy ha csak egy kereső is van a családban... Mikor lesz ennek vége? mikor lesz az, hogy nem kell kuporgatni minden kis garast? Mikor lesz az, hogy nem számolgatod a boltban, épp hol tart az összeg?

Mi is írosgattuk hónapokig, mire költünk. aztán rájöttünk, hogy ha már bicikivel járunk, nem iszunk (CSAK vizet) nem cigizünk, otthon főzünk mindent, még veteményezni is szoktunk, évek óta nem voltunk nyaralni, akkor nem fogok lemondani a havi pár ezer Ft-ról amit édességre költök, mert már csak ez az egy dolog marad (és a net, de azt nem szeretnénk lemondani, és nem is luxus, szerintem, kábeltv nincs) amin még lehetne fogni egy picit. és akkor a hírekben milliós végkielégítésekről hall az ember!! leültetném őket ide a gép elé, és olvasgassanak, hogy másoknak 1-2000 Ft is sokszor vagyon!!!

na ilyenkor érzem egy kicsit keservesnek az életem!!!

2009. nov. 6. 10:22
A lakásbiztosítást biztosan megtartanám. Évekig nem fizettünk, mert mindig volt valami fontosabb. Akkor történik a baj mikor nem várod. Nálunk betörtek. Azóta nem kockáztatunk.
2009. nov. 6. 09:53
És az is nagyon fontos, hogy a gyerekek, de lehetőleg az érintett felnőttek is a kaland-oldalát lássák a dolognak, úgy sokkal könnyebb elviselni. Pl. mi otthon sokat beszélgettünk, elmentünk kirándulni a közelbe, dinnyemagot csíráztattunk az erkélyen, együtt játszott az egész család. És akkor nem az tűnt fel, hogy nincs otthon valami, vagy nem tudjuk megvenni, hanem hogy milyen jó dolgunk van, mennyi szép dolog történik velünk. Persze azért nem volt könnyű, amikor gondot okozott egy osztálykirándulás befizetése, és mások csodálkozva néztek ránk, és a szüleimnek sem volt könnyű kitalálni, miből húzzuk ki az utolsó hetet fizetésig, de azért valahogy indig volt megoldás.
2009. nov. 6. 09:48

Na ez az, ásványvizet sem kell venni, jó a csapvíz. Szörp helyett meg inkább teát igyon az ember, és máris megspórolt egy összeget.


Ha megbízható helyről egész télre előbb beszerzitek a krumplit, azzal is nagyot lehet spórolni. Ha kicsi a lakás, akkor is lehet helyet találni neki: mi a pici lakótelepi konyhában a hűtőszekrény mögött tároltuk. Simán elfért egy mázsa.

2009. nov. 6. 09:45
mindenen egyszerre szükitenék a közmüveken mobilokon interneteken...vagy épp a kábeltv is lemondva lenne..az ennivalón is sokat tudnánk még..olcsobb kajákkal probálkoznánk egy ideig..fütéssel legjobban..zsebpénz megvonás,nem utolsó sorban a benzin ...és még volna egy két dolog mit szükitenénk
36. 97e35043a4 (válaszként erre: 12. - 8c73a5832e)
2009. nov. 6. 09:44
Érdemes lakásbiztosítást fizetni!!! És ha valami lesz? Én azon egyáltalán nem spórolnék, hisz a lakásunk kvázi a mindenünk (a gyerek után)...
2009. nov. 6. 09:37
Mi már beleestünk a kérdésbe.Nem hogy feléből...a negyedéből élünk mint 2 évvel ezelőtt.Hogy min lehet sporólni?A kaján.Már nem sütök süteményt,és nem iszom tejet!!Csak megállok a kínálópult előtt és nyelek egyet.A közelben semmi nagy áruház,-és a NET havi 2080 ft.Zsíros kenyér,és krumpli krumplival!
34. rnee
2009. nov. 6. 09:24

én két hónapig részmunkaidős fizetésből (netto 43 e ft) kellett, hogy ellássam magam. ebből albérlet 35 e ft... még érvényes volt a diák igazolványom, így legalább diák bérletet vehettem - 3700 ft... szerencsére volt egy pici spórolt pénzem és így heti 3000 jutott kajára meg mindenre. osünbe vannak kimérős dolgok, müzli, tészta, rizs, stb. ott jól bevásároltam. vettem egy kicsi gyümölcsöt, meg másfél literes szörpöt (kb. 170 ft), ami egy hónapig elég volt, így megspóroltam az ásványvizet - bár előtte is kb. 40 ft-osokat vettem. igyekeztem több napra főzni. nem mondom, egy picit egyoldalúan táplálkoztam, de egy pici pénzem még maradt is minden héten :)


ó és: ha teskóba mentek, érdemes figyelni a zöldség-gyümölcs részen, tejtermékeknél, stb a sárga érték csökkentett címkés dolgokat. vagy hamarosan lejár a szav.ideje, vagy a "pultontarthatósága" járt le (nem megromlott, csak van egy ilyen előírás hogy melyik láda alma meddig lehet kint stb. és mikor az lejár, attól még ugyanúgy meg lehet enni) és azokat a termékeket kb 30%-al olcsóbban adják.

2009. nov. 6. 09:18

tv, net lemondása, kevesebbet csavarognánk autóval, nem rendelnék katalógusból tisztálkodószereket, hanem boltban vennék olcsóbb, de még jó minőségűt

szerencsére cserépkályha van (így azon nem kellene spórolni)

32. vikasz (válaszként erre: 12. - 8c73a5832e)
2009. nov. 6. 09:04
Én a lakásbiztosítást nem mondanám le. Aztán ha valami baj van akkor meg sírhasz, hogy mit tegyél. Az a pár ezer forint belefér.
2009. nov. 6. 09:03
viz, gáz villanyfogyasztás amin sokat lehet spórolni! gyors zuhanyzás, konnektorok kikapcsolása -a készülékek kikapcsolt állapotban is fogyasztanak mert készenléti üzzemmódban vannak! Ja meg hát a kaján rengeteget lehet spórolni -én és anyum kb. heti 10ből főzünk (én van,hogy kevesebből,mert 2en vagyunk és több napra főzök)
30. 00346cf747 (válaszként erre: 14. - 8c73a5832e)
2009. nov. 6. 08:58
Szia, igazad van. Nem tudom miért, de a fűtés korszerűsítése nálunk egyáltalán nem lett kifizetődő. Mindenhová új radiátorok 63 ezer, szigetelés 55 ezer, digitális mérőórák 18 ezer, ablakcsere 280 ezer, a számla meg nemhogy csökkenne, inkább nő. Az alapdíj télen-nyáron fizetendő, és ezt emelik a csillagos égig. Úgy néz ki, maga a hődíj a kisebbik részösszeg.
2009. nov. 6. 08:57
Vékonyan kenni a vajat és a többi rávalót a kenyérre... melegszendvicsnek megsütni a sima szendvicset - arra ne kell annyi rávaló, mégis finom. A vajas pirítós is finom. Vannak régi falusi ételek, mint pl. a gánza, gríz és olaj kell hozzá - finom is és olcsó is. Megszáradt kiflit prézlinek ledarálni... Kiszáradt kenyeret sütőben meg lehet puhítani... édességet, csokit pl. csak szombaton enni...
2009. nov. 6. 08:53

A fűtéssel én is úgy vagyok, hogy csak kicsit kell lejjebb tenni, mert ha nagyon sokkal teszem lejjebb, akkor amíg újra felfűti a lakást, rengeteget fogyaszt. Egyik januárban többször is elromlott a bojlerünk, és legalább 10 napot fűtés nélkül dideregtünk végig. Következő hónapban ugyanannyit fizettünk, mintha végig fűtöttünk volna.


Éjszaka is érdemes lejjebb venni a gázt. Hidegben nagyon jól lehet aludni. Ha valaki fázik, érdemes felvenni tréningfelsőt, zoknit, esetleg plusz takarót. Volt, hogy sálat is tettem fel, az is sokat számít. És azt kell képzelni, hogy sátorozik az ember...

2009. nov. 6. 08:53
Újságelőfizetés lemondása, tv csomag lemondása és kisebbre váltás, bojler lejjeb tekerése,bevásárlás elött lista, aztán irány a multi, akciók figyelése, otthon főzés, autó eladása ha megoldható a közlekedés máshogy is (bicaj, gyaloglás, tömegközlekedés).
26. kingi7
2009. nov. 6. 08:49

Esetleg többet vállalni? Valami takarítás pluszban? mennyi idősek a gyerekek? Hétvégén szórólapozni...vannak ilyen diákszövetségek és év vége felé azért elég sok a munka...

A kiadásaidat te tudod, szerintem nincs rálátásunk, hog min lehetne spórolni... ha sokfelé van hitel például egyre cserélni...

2009. nov. 6. 08:46
Nálunk sokat jelnetett, hogy a bojler hőfokát kicsit alacsonyabbra állítottuk, mert a napközbeni, használat nélküli hőveszteséget kevesebbszer kell pótolnia. Olyannal is találkoztam, aki csak a fürdés előtt 1 órával kapcsolta be a bojlert. Ez azért rizikósabb, mert egyszerre teljesen fel kell fűtenie a teljes vizmennyiséget. A másik, a fűtés szabályozása. Nálunk nagy terek vannak, bizony, napközben 17-18 fokot tartunk, így szinte alig kapcsol be a cirkó, este kicsit felmelegítjük a házat, aztán éjjelre vissza. Sokat számít, hogy megfelelően legyen beálíltva alapból a fűtőberendezés, ne csöppögjön a radiátor, megfelelő víznyomás legyen a rendszerben. A hőmérséklethez hozzá lehet szokni - ahogy a fiam megjegyezte: akklimatizálódni kell, nem túlfűteni. Télen nem muszáj rövidujjú pólóban üldögélni a 36 fkos szobában. Egyébként tényleg sokat lehet apróságokon spórolni. Nem értem, aki a kisboltban sokkal olcsóbban vásárol, én nem ismerek ilyen boltot. Nálunk ak kisbolt minidg drágábba, mint a bevásárlóközpont. Az igaz, hogy oda viszont tudatosan kell menni: csak azt megveni, amire szükség van, és ami akciós. Én listát szoktam készíteni előtte, és ezerszer meggondolom, ha még valamire el akarok csábulni. Akaraterő, mint minden!
24. Brad
2009. nov. 6. 08:45
én a netet nem mondanám le. :) De a tv-t igen, (elég az 2-3 csatorna ami bejön), odafigyelni a villanyra, mindent lekapcsolni!, előfizetéses telefont kártyásra cserélném és azt az összeget osztanám be, a fűtést nappalra míg nem vagyunk itthon lekapcsolnám, a gyorséttermi kajákat elfelejteném. Én kijárok a piacra zöldségért, gyümiért, húsért, kenyérért. Nekem ez olcsóbb és finomabb, mint a tesco és társai. Tisztálkodószerekből a 100 forintos boltban vásárolnék be. Ott tök olcsó pl a tusfürdő meg ezek. Tömegközlekedésre váltanék kocsi helyett. Nincs se cigi, se piálgatás a barátokkal. Hirtelen ennyi.
2009. nov. 6. 08:40

Pl. ha maradék ételt elteszel a hűtőbe, akkor nem lefóliázni kell, hanem rátenni egy másik tányért. A tálakból, tányérokból az utolsó molekula ételt is kienni.


Ezek ötletek, lehet, hogy nálatok ezzel pl. nincs gond. De van olyan ismerősöm, aki ki akar tenni egy "kiürült" szendvicskrémes tálat a mosogatóba, én meg egy fél kenyeret megkenek még a maradékból.

2009. nov. 6. 08:38
Lejjebb venni a hőmérsékletet, és jobban felöltözni a lakásban-házban. Mi volt, hogy 16 fokban voltunk kénytelenek lenni, cipőben, kabátban... Nem volt komfortos, de spóroltunk.
2009. nov. 6. 08:37
Nos én biztos nem a kaján spórolnék!Inkább telefon,internet,tv,autó!Ilyesmin!Csak azt vásárolnám meg ami nagyon szükséges!és az akciókat hogy mit hol tudok olcsóbban be szerezni!
2009. nov. 6. 08:27

[link]


itt sok jó dolog van szerintem, olvasgass bele :)

2009. nov. 6. 08:25

Luxuskiadásokon (gyorsétterem, pizzarendelés, márkásabb kozmetikumok). Ételen úgy, hogy nagoybb üzletekben (ósan, teszkó) figyelném az akciókat, illetve otthon főznék.

A rezsin már nehezebb, de lehet: nem égetünk feleslegesen villanyt, lekapcsolható elosztót használunk, napközben nem megy a fűtés.

És persze nem használnám a sütőt, mert baromi sokat fogyaszt (elektromos).

18. etikat
2009. nov. 6. 08:16
A kaján csak úgy lehet, ha nem veszek kész ételeket, mindent magam készítek, amit csak lehet ! sok embert ismerek aki súlyos betegségeket kapott, mert nem táplálkozott megfelelően ! Tévhit hogy a "hasamba nem látnak bele , de ami rajtam van azt látják" !
2009. nov. 6. 08:15
Lemondanám a netet, telefont, kivonatnám a kocsit a forgalomból ideiglenesen ( mert ha ezt nem teszem nem állnánk meg, hogy ne használjuk )és igen a kaján lehet a legtöbbet fogni.Nálunk a hitelen kívül ezek viszik el a legtöbbet.
16. dtrr (válaszként erre: 14. - 8c73a5832e)
2009. nov. 6. 08:11
14000? Az rengeteg. Nekünk is villanybojlerünk van, de mi a felét fizetjük. Igaz, hogy energiatakarékosak az izzóink és mindig minden ki van kapcsolva. Teljesen.
15. Fenife
2009. nov. 6. 08:07

Nekem az jött be, hogy egy kis füzetbe elkezdtünk minden kiadást írni. Mindent, még egy sportszeletet vagy egy gépi kávét is. Ennek végignézésével rengeteg dolog kibukott amire nem is gondoltunk, hogy hol csúszik el a pénz.


Igaza van Csikike-nek, a rezsin is tudsz spórolni, ha figyelsz az áramfelhasználásra, a takarékos izzókra, a különböző előfizetések díjcsomagaira.

2009. nov. 6. 08:06
Ja,és a kocsit alig használjuk,14 éves suzuki,a lakás le van höszigetelve, de nem veszem észre,hogy sokkal kevesebb lenne a gáz,kb13körül fizetek, a villany 14000,és villanybojlerünk van.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook