Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Min spórolnátok először, ha a család jövedelme holnaptól a felére csökkenne? fórum

Min spórolnátok először, ha a család jövedelme holnaptól a felére csökkenne? (beszélgetős fórum)

1 2 3
73. Ymanie
2010. febr. 12. 13:19
Nagyon jó ötleteket lehet itt olvasni,szerintem némelyik be is válik.Én mindenen tudok spórolni,csak a villanyon nem.Tanyán lakunk,kicsi házban,összesen 5 db égő van(+ a szagelszívóban 2 kicsi).A tévé,számítógép állandóan megy,(ez inkább csak télen és hétvégén van így,amikor a gyerekek itthon vannak)a mosógép napi szinten két órát,a mikró csak pár percet.Hegeszteni,fúrni,köszörülni nagyon ritkán kell.Fúrott kutunk van,olcsóbb a víz(a szivattyú se fogyaszt többet mintha vezetékes víz lenne,bár itt nincs is.)Nálunk a bojler állandóra van kötve,mert nincs éjszakai áram.A számlánk általában megáll 16000 ft-nál(amiből 10000-ret a bojler fogyaszt)de nyáron volt már 50000 is a locsolás miatt.(szamócát termelünk ami eléggé vízigényes)
2009. dec. 22. 13:08
Köszi,jó ötletek, de ezeknek a nagy részét én is alkalmazom már:( nem tudom, azt írtad -e,hogy a WC-t is lehet önteni a mosásból, felmosásból származó vízzel...Nagy pazarlás amúgy ivóvízzel lehúzni a WC-t,mikor már alig van a Földön ivóvíz....:(
2009. dec. 22. 11:23

1. víz: tusolás, hetente 1x fürdés; a vízből 1-1 vödörrel félre lehet tenni. Ezzel fel lehet takarítani, ablakpárkányt letörölni, harisnyát-bugyit kimosni

Fogmosópohárral mosnék fogat: ilyenkor a mikróban melegítem meg hozzá a vizet. Mosogatás nem folyóvizben. Kéthetente v. havonta 1x fertőtlenítő mosogatás a mosogatógépben.


2. gáz: a konvektor ott megy magasabb fokozaton, ahol vagyok. Máshol csak őrlángon. Télen gyakran csinálok olyan ételeket, amit sütőben kell elkészíteni, így ezzel is fűtök.

Ha a konyhában a fürdőszobából jön a melegvíz, nem a csapon várom meg, hogy folyik a melegvíz, hanem inkább inkább a gázon melegítem meg.

Minden belső ajtó nyitva, így egyenletesebb a hőmérséklet.

3. villany: nálam az előszobában van felkapcsolva, mert ez 4 helyiséget ha szűrve is, de bevilágítja. Kell fényárban fürdeni vagy wc-re menni?? Nem.

Minden dugalj csak addig van bedugva, amíg használat alatt van.

4. bevásárlás: tartósabb élelmiszerek, mint sajt, vaj, margarin, tejföl, füstölt áru, cukor, liszt,tea, déligyümölcs, tejföl két hétre előre kb. bevásárolható.

Be kell ütemezni 1-1 napot, amikor nem megyünk vásárolni! Akkor jöhet a melegszendvics, a bundáskenyér, sültkrumpli v. paprikáskrumpli, tojásrántotta stb.

Zöldségfélékből 1-1 db-ot, ami a hűtő alján kibír 1 hetet. A piacon idősebb nénikéktől vásárolok, mert ők nem valószínű, hogy megveszik a drága vegyszereket.

Otthon is lehet tésztát gyúrni 2-3 marok liszt, 1-2 tojás, csipetnyi só, pici víz. Ez nem kerül annyiba, mint a bolti... és így tovább.


Telefon: amit csak lehet, este 6 után beszélni v. sms, ha nem lehet a neten...


Mosás: megvárni, hogy összejöjjön a fehér, a színes, a sötét. A fehérnél és a színesnél az első adag vizet föl lehet fogni, fürdőszobát, wc-t, folyosót föl lehet vele mosni, de a sötétet is le lehet benne áztatni. Két mosás között kell/ene 15-20 percet várni, hogy kihűljön a motor. Ezzel meghosszabbítjuk a gép élettartamát.


Stb. stb. A kényszer nagy úr. És amit nem kell kifizetni, a talált pénz!

2009. dec. 22. 10:18
kaján spórolnék
2009. nov. 12. 20:02
Kötelező váltás? Mit szóltok hozzá, mondjuk én nem értem ,nincs jogsim se,hogy hogyan működik.:( Net, kábel tv csomag váltás, Az Émász-tól nem tudom el lehet -e menni, de nemigen:)
68. Boszics (válaszként erre: 65. - 97e35043a4)
2009. nov. 12. 19:38

Ezt a módszert én is kipróbálom. Sajnos szükség van rá.


Köszi:)

67. 97e35043a4 (válaszként erre: 66. - Loch ness)
2009. nov. 12. 15:30
Pontosan...:(((
66. loch ness (válaszként erre: 65. - 97e35043a4)
2009. nov. 12. 14:58
Ez a kiadás vezetése nekem is bejött. Mert az ember itt vesz egy kicsi csokit, ott egy túró rudit, nem is drága... Aztán, ha hónap végén összeadom az ilyen apró nassokat, akkora összeg jön ki, hogy csak nézek.
2009. nov. 12. 14:22

Én már az ajándékozásokon is spórolok. Most karácsonyra jóval kevesebb összegekért vásárolunk ajándékokat a szeretteinknek. :)


És vezetek egy bevétel-kiadás füzetet (a bevételt nem kellene vezetnem, mert kívülről fújom azt a keveset, amit kapunk havonta, de azért írom...). És ebben minden egyes kiadott forintot írok, hogy hó végén lássuk, min kellene még spórolnunk. A múlt havi kiadásainktól már rosszul vagyok, nem gondoltam volna, hogy kajára olyan sokat kiadunk...

2009. nov. 10. 13:05

Nehéz... érvelünk, hogy mindig lekapcsolni a villanyt ott, ahol nem tartózkodunk, de megjelennek ezzel ellentétes szakvélemények, mely szerint a gyakori kapcsolgatásnak nincs értelme, sőt kifejezetten káros: nem takarít meg annyi áramot, amennyibe a fényforrás cseréje kerül.

Minden igaz, és az ellenkezője is :(

2009. nov. 10. 12:20
Tudok én...:)) / csak aztán tényleg megérje!!! /
62. kingi7
2009. nov. 10. 09:24
ginike, látod a gázszolgáltató váltás az valóban jó ötlet :)
61. loch ness (válaszként erre: 60. - Kingi7)
2009. nov. 10. 08:31
Mindenki egy-egy ötletet ír, nem egy átfogó értekezést. A heti három tábla csokit írhatja más is, pl. te is. Mindenki azt, ami eszébe jut. Nem tudom, mit nem lehet ezen érteni.
60. kingi7 (válaszként erre: 55. - Loch ness)
2009. nov. 9. 18:23
Hidd el tudom :)volt benne részem és nem cinikus, se nem bántó, de ha a vajról írod a sporólást, azért hülyeség, mert lehet, hogy pl a szörp vagy a heti 3 tábla csoki elhagyásávál kellene kezdeni, a vaj saját véleményem szerint hülye példa...magad ellen megfogalmaztad, nem tudjuk a körülményeket, előbb azt kellene tudni, nem a levegőbe beszélni amit nem lát át...vagy plussz munkát vállalni...
2009. nov. 9. 13:08
Az én környezetemben többen is vannak, akiknek egyáltalán nem mindegy, hogy egy doboz vajból mennyi kenyérre jut.:(
2009. nov. 9. 13:07

Nálunk is bevált a bevásárlólista, mert így nem veszünk meg mindenféle akciós terméket, amire egyébként nincs is szükségünk.

Csatlakozom loch ness 56-os hozzászólásához, mosóporból olcsóbbat, de ugyanakkor minőségit érdemes használni, mi mosógélt használunk és teljesen elégedettek vagyunk vele.

2009. nov. 9. 11:31
Köszönöm a válaszokat!
2009. nov. 9. 10:38
Írta valaki a mosóport. Azon úgy spórolnék csak, hogy ha olcsóbbat is vennék, de jó minőségűt. Mert ha olcsó és vacak mosóporral tönkreteszem a ruhákat, az végeredményében nem spórolás. Ugyanígy pl. inkább spórolnék egy drágább cipőre, de nem vennék egy nagyon olcsót, mert az hamar tönkremegy. Persze van, amikor ott tart az ember, hogy már ez se megy, de amíg van rá lehetőség, szerintem így érdemes csinálni. Van egy-két ruhafajta, amiből érdemesebb ezért drágábbat, de tartósabbat venni. A többi ruhát - nadrágot, pólót, stb. - érdemes turizni. Olyan szépeket, újszerűeket lehet venni - tavasszal egy angol turiban , amikor olyan hirtelen lett meleg, kifogtam egy többszörös árleszállítást, és 250 Ft-ért vettem egy szuper farmert. Szerintem ráadásul új volt.
55. loch ness (válaszként erre: 54. - Kingi7)
2009. nov. 9. 10:33
Vajon miért a hülyeség határa? Nem tűnik logikusnak ez a megjegyzésed, csak simán bántónak. És nem csak azért, mert ezt én írtam. Nyilván nem tudjuk pontosan, a topik kiírója mire költ és hogyan, ezért kicsit a levegőbe írjuk az ötleteinket, ő meg válogathat. Lehet, hogy te sosem éltél szűkös körülmények között, de mikor minden fillér számít, akkor tényleg nem mindegy, mennyi vajat kensz a kenyérre. Ha meg ezt nem érted, akkor adj hálát az égnek, hogy nem kell értened.
54. kingi7
2009. nov. 9. 08:47
Itt azért nem lehet ésszerű tanácsot adni, mert nem tudjuk a kiadásokat... olvastam,ne haragudjaok, olyan hülyeségeket.... pl: vékonyabban kenem meg a kenyeret és hasonló... nos, ez már szerintem a hülyeség határa. Honnét tudjátok, hogy a villannyal nem spórol-e?
53. dtrr
2009. nov. 9. 08:22

Ja, szerintem jó módszer, hogy nem megyek bevásárolni. listát írok és a férjemet küldöm. Ő csak azt veszi, amit szükséges, nem cábul el, mint én.

Nálunk bejött.

2009. nov. 8. 10:23
JAja... Nálunk 5-től 8-ig ég a konyhában 3 db izzó, este 6-tó 8-ig megint 3 db, a szobában napos időben minimum 3 db lámpa 5-től 7-ig és este 6-tól 9-ig, de van, hogy 1 db egész nap (asztali lámpa), a fürdőben 2 db reggel 6-tól 7-ig és este 8-tól 9-ig (sokat fürdünk?) a kamrában minden nyitásnál 1 db, este ha vendégek vannak vagy összejön a család, a 3 ágú csillárban pl. 6-tól 7-ig, stb. Sok kicsi sokra megy! A gyufán is lehet spórolni, piezós tűzhellyel vagy piezógyújtóval (én utálom a gyufaszagot). De a mosógépet csak akkor kapcsolom be, ha tele van, ehhez persze elegendő ruha kell. A fűtés mindig is drága volt, csak az "átkosban" támogatták. Hozzászoktunk az olcsó távfűtéshez, aztán most itt a böjtje. Apropó: a böjt is egyfajta spórolás (megideologizálva). És a TV-n is spórolhatunk, ha csak egyet nézünk, ha pl. mindenkinek ugyanaz a műsor tetszik. Új Full HD-s tv-vel lehet spórolni a kábeltévé diján. Meggondolandó, milyen interenetre fizetünk elő, ha pl. a munkahelyen is van mód netezni. És ne gyújts rá! Az valóban luxus! Norvégokkal beszélgetve kiderül, bizony a 17-18 fokos lakás az általános, mert minden fokot többszörösen kell megfizetni! Szóval???
2009. nov. 8. 06:00
Nincs itt egy pasi,aki megmondaná mennyit fogyaszt egy 100-as izzó?Tíz óra alatt 1 kw-ot!!kb..70 ft-ot!70 órát kell égjen,hogy 500 ft elmenjen!Szóval nem az égő a bibi!Az a bibi,hogy elsikkasztották az ország vagyonát,és van aki nem tudja mire költse a pénzét,és van aki nem tud mit venni a pénzén,..mert nincs!Vegyük tréfára a dolgot!Én a gyufán sporolok...nem gyújtok rá!
2009. nov. 7. 22:25

ez olyan szőrnyű,hogy luxus télen a meleg lakás, és a forró fürdő, a hús, a süti..

azért régen nem volt ez, mikor még kicsi voltam.

Én meg itt vagyok 1,5 éve a semmibe,merthogy munkát nem találok..és ez nagyon elkeserítő...

2009. nov. 7. 22:11
olcsóbb mosópor, öblítő, ecet a vízkőoldó helyett, napközben, már ha lehet csökkenteném a fűtést, fodrász, kozmetikus csak alkalomra, stb.
48. Hatan
2009. nov. 7. 22:07
Szerencse ahol van dédi és nagyi. Esetleg akik a világ háború(ka)t átélték. Na nekik vannak ötleteik a spórolásra!!!
2009. nov. 7. 16:36
Barátnőm anyukája meg gyertyákkal fürdik, hangulatos és legalább arra az időre nincs áramfogyasztás.
2009. nov. 7. 16:34
Zuhanyozás előtt a hideg vizet nem kiengedni a nagy világba, hanem felfogni egy vödörbe, virágok locsolására tökéletes.
45. rnee
2009. nov. 6. 23:46
jutott eszembe még valami, bár ez már luxusnak számít nálam: teskóék expressz - kis formátumú, mint egy cba például - üzleteiben ha zárás előtt nem sokkal mentek, mondjuk 1 óra, a pékárú részlegen olcsóbbak a termékek. ők sem szeretik a selejtet gyarapítani. ha sok van valamiből zárás előtt, leütik mondjuk 30%-al az árát, hátha elviszik. így lehet kifogni 16 helyett 9forintért zsömlét, vagy kakaós csigát 80 ft körül. másnapra reggelire talán még megéri.
2009. nov. 6. 13:16
Köszi mindenkinek a jó tanácsokat :)!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook