Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Milyen volt az esküvőd? fórum

Milyen volt az esküvőd? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2014. ápr. 30. 15:56
Összességében jó kis lagzi volt.
2014. ápr. 30. 15:44
A hülye vőfélyt leszámítva minden jól sikerült.
66. CsillagTM (válaszként erre: 46. - Adryca)
2011. febr. 6. 22:52
na ez egy baromi jó kérdés...asszem, illik :S
2010. nov. 30. 15:26

Nekünk 2006-ban volt az esküvőnk.

Az aggtelki csppkőbarlangban volt a polgári, református templomban az egyházi szertartás.

A barlang mellett található a Cseppkő hotel, ott volt a buli. Két mennyasszonyi ruhám volt, egy barlangi és egy templomi. Vettük mindkettőt, kb 100eFt volt.

90fő körül voltunk, zenekarral, fotóssal.

Összesen kb. 900eFt volt a számla.

Én szerveztem az egészet, elvégre az én nagy napom ez- legyen olyan, amilyennek én szeretném.

Vőfély is volt, de ő már csak a nagy napon kapcsolódott be a programba.

64. Adryca (válaszként erre: 62. - 85cff2ce6e)
2010. nov. 29. 19:30
Nem fejted ki? :)
63. c95c921ae7 (válaszként erre: 62. - 85cff2ce6e)
2010. nov. 29. 13:49
?:)
2010. nov. 29. 13:41
botrányos...asszem...
61. Adryca
2010. nov. 29. 11:52
Köszi az eddigi válaszokat! Írjatok még, ha valaki megosztaná milyen volt a nagy nap! :) Örömmel olvastam az eddigieket!
2010. nov. 26. 22:23

Sziasztok!

A mi esküvőnk 2005. szeptember 3-án volt. Egy évig készültünk rá. 209 fős volt, de kb 10-15-en nem jöttek el. A férjem és én is a vendégeit egy-egy 100 fős sátorban fogadtuk. Nálunk csak állófogadás szerű volt a dolog: rántott hús, fasírt, pogácsa, sütik és üdítő na meg persze pia. A férjemék rendes ebédet csináltak. Az esküvőnek ezt a részét a szülők állták, mert ezt rájuk bíztuk, hogy hogyan fogadják a vendégeket. Volt templomi és polgári esküvő is sok sétával, eldobócsokorral stb. A vacsorára mindenki hivatalos volt, kivéve a kollégáim, mert egy komplett tanári kar volt. Ez egy közeli étteremben volt, ahova minden alapanyagot be kellett vinni. A menü: tyúkhúsleves, töltött káposzta, csirke-, sertés- és birkapörkölt burgonyával, tésztával. Éjfélkor: fasírt, rántott hús, francia és krumplisaláta. Volt kb. 15 torta, rengeteg cukrász süti, és még annál is több házi sütemény, amit ketten anyukámmal készítettünk azon a héten. Az alkoholt szó szerint üvegenként hoztuk be a román-magyar határ közti vámszabad területről, mert ugye egy ember csak max. egy üveg piát hozhatott, de még így is megérte. A jager, a baileys, unicum és vilmos körte jóval olcsóbb volt így. Nekünk minden egy helyről, egy debreceni szalonból volt: a videós és fotós egy személyben, az autó, a virágok, csokrok, a ruháim, a kísérőruhák, a meghívók, a szalvéták.

A vőfély nagyon jó volt, egész éjjel szórakoztatta a vendégeket, összedolgozott a pincérekkel és minden gondot levett a vállunkról, nekünk aznap csak élvezni kellett, hogy minden rólunk szól. A zenekar is szuper volt, természetesen már ismertük őket, nem bíztuk a véletlenre. Az esküvőnket mi fizettük, és kb. 800 E ft-ba került, de ebben ugye nincs benne amit a szülők adtak. Pl a sertéshús, a krumpli, a tyúkok, csirkék. Ez mind-mind otthonról volt.

Összességében közhelynek hangzik, de tényleg életünk egyik legszebb napja volt. Egy percet nem idegeskedtünk, hiszen tudtuk, hogy mindent megszerveztünk, a rokonságot pedig 8 év együttjárás után már ismertük. Akinek ez idegeskedéssel jár az ne is szervezzen nagy esküvőt, mert akkor felesleges, az csak mindent elront.

Ja és egy jó tanács az esküvő előtt állóknak: ha a kedves meghívott vendég megkérdezi, hogy pénzt, vagy ajándékot kértek, kérjetek ajándékot. Mi ugyanis a pénzt kértük, hogy elkerüljük a sok felesleges dolgot, de sokan ezt úgy gondolták, hogy akkor elég lesz a menyasszonyi tánc, persze ajándék pénz nem volt. De ez csak egy megjegyzés volt, mi arra sem számítottunk, hogy visszajön a lagzi ára, nem is azért csináltuk. Jó buli volt és kész ez a lényeg. :)

2010. nov. 26. 20:06

Sziasztok!


a mi esküvőnk Miskolcon volt 2007. szeptember 15-én este 7-kor.

Az étteremben volt a szertartás anyakönyvvezetővel, templomi esküvőnk nem volt.

Mindenki meg volt hívví a vacsorára is. A meghívókat én csináltam. A férjem szervezett meg mindent egyedül a ruhámat kellett nekem megvarratnom:-) A férjemnek nem öltönye volt, hanem ing+nadrág, amit ugyanaz varrt, aki az én ruhámat ill. a menyecskeruhámat. A ruhám halvány kávé színű volt, barna cipővel és sállal, amenyecskeruhám kék és hozzávaló kék papucs. A csokromat a férjem csináltatta. Dobós csokrom nem volt.

A menü hagyományos volt a torta emeletes és rózsákkal díszített.

A vacsora alatt a Time Out Quartett jazz zenekar játszott, a bulin pedig egy miskolci formáció főként a 80-90-es évek bulizenéit.

Nálunk semmilyen népi játék és menyecsketánc nem volt, nem akartunk semmi ilyesmit. Szerettük volna a hozzánk közellállókkal ünnepelni a mi nagy napunkat, mindenféle kötöttség nélkül. Fotósunk sem profi volt, hanem egyik barátnőnk, nincsenek bellított képeink, a férjem ennek nagyon örült.

Aki nem miskolci volt azok az étterem panziójában kaptak szállást. Ezt mi fizettük a lakodalommal együtt a saját pénzünkből.

a barátaink és a rokonság nagyon jól érezték magukat, ahogy mi is.

Mindenkinek gratulálok, aki most készül a nagy napra. Alényeg szerintem, hogy mindenki olyanná varázsolja ezt a napot, amilyennek ők szeretnék és ne más kívánságait kelljen lesniük.

Sok boldogságot előre is:-)

2010. nov. 26. 13:41

Szerintem ami még kimaradhatatlan az esküvőből az a vonatozás. :) Mi még az utcán is vonatoztunk. Amikor a bátyáméknak volt az esküvője, akkor ők egy szállodában tartották. Mi külön terembe voltunk, de amikor vonatoztunk, akkor kimentünk az előtérbe, ahol német turisták voltak. Nagyon tetszett nekik a dolog.

Ja és a limbózás is jó mulatság.

57. Jasmine24 (válaszként erre: 56. - Adryca)
2010. nov. 26. 13:26
:) Jaja, mondjuk az biztos hogy mulatsagos! Vegulis meg a jatekokban benne lennek, de a parom hallani sem akar roluk, igy aztan en sem eroltetem. En jokat akarok tancolni!!! :D
56. Adryca (válaszként erre: 53. - Jasmine24)
2010. nov. 26. 13:21
Nálunk se mulatós zene lesz, de a játékok tetszenek én mindig akkorákat röhögtem mindenkin, most röhögjenek ők is. :) A legjobb amikor ellopják a cipőt... meg a "bolondmenyasszony"... :D
55. Jasmine24 (válaszként erre: 51. - B9e29ca258)
2010. nov. 26. 13:19
Jaja tudom, en is csak velemenyeztem.
2010. nov. 26. 13:19
Nálunk ezek kimaradtak. A bátyám lett volna érte felelős, de az unokaöcsém az összes papírt, amire ezek fel voltak írva össze-vissza firkálta. Így sajna kimaradtak. Helyette karaoke volt, amit mindenki nagyon élvezett.
53. Jasmine24 (válaszként erre: 52. - Adryca)
2010. nov. 26. 13:18
Nekem ezek a nepi jatekok pont nem jonnek be, a zene sem az a tippikus mulatos lesz, hanem inkabb az orokzold magyar slagerek, stb. En valahogy nem birom ezeket a nepi dolgokat, de persze izlesek es pofonok :)
52. Adryca
2010. nov. 26. 13:15
A babonákra én sem adok, de nekem nagyon tetszenek azok a jó kis játékok... tudjátok az a gatyaszárban tojás meg hasonlók. Nálunk biztos sok ilyen lesz, mert a párom is egy mókamiki :)
51. b9e29ca258 (válaszként erre: 50. - Jasmine24)
2010. nov. 26. 13:14
Ezeket csak úgy írtam. Mint olvashattad én sem tartottam be őket.
50. Jasmine24 (válaszként erre: 49. - B9e29ca258)
2010. nov. 26. 13:11
:D Engem a babonak nem hatnak meg, de azert majd ovatos leszek! MIndenesetre a kenyelmem biztos nem fogja 1 babona befojasolni!
49. b9e29ca258 (válaszként erre: 47. - Jasmine24)
2010. nov. 26. 13:07
Ez jó ötlet, én is így csináltam. Viszont állítólag van egy babona. Éjfélig nem szabad cipőt váltani, mert akkor le fogod cserélni a férjed is. Bár én nem hiszek benne. Állítólag nyitott orrú cipő sem jó, mert kibújik elől a szerencse (nekem ilyen volt), és állítólag a sok gyöngy sem jelent jót, mert ahány gyöngy, annyi könnycseppet ejtesz a házasság előtt (az egész ruhám gyöngyökkel volt kirakva). De a gyöngyökről jót is olvastam, csak azt már elfelejtettem, talán a pénzzel függ össze.
48. Jasmine24 (válaszként erre: 46. - Adryca)
2010. nov. 26. 13:05
Mi igen, amit itt tartunk Angliaban, mert vannak paran akikkel nagyon joban vagyunk es szeretnenk ha velunk egyutt orulnenek.
47. Jasmine24 (válaszként erre: 42. - Adryca)
2010. nov. 26. 13:04
Szerintem legyen 2 par cipo. Egy szep magassarku, amit meg az elejen viser az ember, foleg fotozasnal meg stb. Aztan 1 a buliba, ami lehet lapos talpu is, es jol lehet benne tancolni. Nalam tuti igy lesz, mert azert a kepeken a leheto legjobban akarok kinezni, de mar a buliban nem szamit! :)
46. Adryca
2010. nov. 26. 13:04
Amúgy ti meghívtátok/meghívjátok a kollégákat?
2010. nov. 26. 13:02
Ja, majd elfelejtettem! A meghivoket en csinalom sajat kezuleg, mert imadok kreativoskodni!!!
2010. nov. 26. 12:59

Amugy nekunk igaz meg nem volt meg az eskuvonk, de mar tervezzuk, Julius 2.-an lesz Balatonalmadiban, a kedvenc kis ettermunkben, kozvetlen a topart mellett. 40 fo lesz meghivva. Csak templomi szertartas lesz otthon, mivel mi Angliaban elunk es Juni 23-an tartjuk meg a polgari szertartast az itteni barataink, ismeroseink kozott. 25-en szombaton pedig buli. 26-an repulunk haza, es lesz 1 hetunk, hogy felkeszuljunk az otthoni dologra. Mar megvan a fotos, zenesz, rendezvenyszervezo is. Nalunk minden pink-ben fog pompazni :). A ruham is rozsaszinu lesz feherrel. A csokrom rozsaszinu rozsa es feher rozsa kombinacioja. Es a diszites is, bar az talan nem rozsaval lesz, hanem mas viraggal, de majd a szervezok tudjak, rajuk bizom.

Nalunk is hagyomasos menu lesz, en 3 emeletes tortat szeretnek. Ezeket meg a jovo evben pontositjuk.

Lesz galambroptetes a templombol kijovet, es az etterembe viszunk kivetitot, ahol meglepeteskent keszitettunk 1 zenes dvd-t a kepeinkkel egeszen gyerekkorunktol a megismerkedesunkig, valamint a jelenig. Szerintem mindenkinek tetszeni fog.

Nalunk vofely nem lesz, de van 1 jo ismerosunk, akit megkerunk, hogy vezesse az estet. Ert az ilyenekhez. Paromnak megvettunk mar az oltonyet es szepen lassan rendezodnek a dolgok. Nekunk kb 1 milla lesz mindennel egyutt, plusz a naszut, de azt majd Jovo Oktoberben szeretnenk es Majorka a cel. :)

43. b9e29ca258 (válaszként erre: 42. - Adryca)
2010. nov. 26. 12:57
Olyan cipőt vegyél fel, ami viszonylag kényelmes. Ha nem szereted a magassarkút, akkor válassz törpesarkút. Én pl. voltam olyan esküvőn, ahol a menyasszony nem volt hajlandó felvenni semmilyen fajta magassarkút. És fehér bakancsban volt. :D
42. Adryca (válaszként erre: 40. - B9e29ca258)
2010. nov. 26. 12:55
Nem egyszerű az tuti, de én a cipőtől tartok igazán. Lehet mezítláb leszek.. :)
41. Adryca (válaszként erre: 39. - Jasmine24)
2010. nov. 26. 12:52
Én se gondoltam, nagyon eltérő és olyan érdekes szokások vannak.
40. b9e29ca258 (válaszként erre: 37. - Adryca)
2010. nov. 26. 12:50

Hát igen.

Nálunk a koszorúslányoknak nem egyforma ruhája volt, de mindkettő rózsaszínbe volt. Az unokahúgom igazi kis hercegnőnek nézett ki a rózsaszín abroncsos ruhájában. :) Élvezte is nagyon. :) Az a pici lány (6 éves) jobban tudta viselni, mint én a menyasszonyi ruhát. Mert amúgy nem olyan egyszerű ám járkálni ezekben a ruhákban.

39. Jasmine24 (válaszként erre: 38. - Adryca)
2010. nov. 26. 12:50
Nahat! Nem is gondoltam volna hogy ennyire mas szokasok vannak 1 orszagon belul! :) De ez a szepsege a dolgnak!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook