Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Milyen volt az esküvőd? fórum

Milyen volt az esküvőd? (beszélgetős fórum)


1 2 3
38. Adryca (válaszként erre: 36. - Jasmine24)
2010. nov. 26. 12:48
Magyar! - ez a legdurvább. A csládom egyik fele Jászsági és náluk is mások a szokások, mi Pest környékiek vagyunk nálunk is más, a páromék Borsodiak ott is más... érdekes. :)
37. Adryca (válaszként erre: 33. - B9e29ca258)
2010. nov. 26. 12:47
A koszorúslányoknak pedig tök egyszerű (nem abroncsos) pezsgőszínű egyforma rucit gondoltam, nkik 1 db kálát a kezükbe. A párom szerint szép ha betanul a pár egy táncot, és úgy kezdik az estét, azt arra gondoltam tangó lesz, de lehet, hogy azt a ruhám nem fogja engedni. :) Meg hát ugye azért a pasiknak is van beleszólása... :)
36. Jasmine24 (válaszként erre: 35. - Adryca)
2010. nov. 26. 12:45
Jaaa! Miert milyen nemzetisegu a parod?
35. Adryca (válaszként erre: 32. - Jasmine24)
2010. nov. 26. 12:43
Nem az a harmadik. Egyet a szertartásra szoktak felvenni egyben meg "mulatnak". Én se nagyon értem, nálunk teljesen más szokások vannak, mint nálunk...
34. Jasmine24 (válaszként erre: 31. - Adryca)
2010. nov. 26. 12:43
Ja oksa akkor igy mar vagom :)
33. b9e29ca258 (válaszként erre: 31. - Adryca)
2010. nov. 26. 12:41
Ez nagyon jól hangzik. Biztosan szép lesz. :) Nálunk rózsa, és szegfű volt. A csokrom és a koszorús lányok csokra is rózsa volt, ill. a fiúk kitűzője is. A kitűzőbe bele volt még rakva egy szál rozmaring is. Ez sváb szokás. És a hűség jelképe is. A díszítés pedig szegfű volt. A kocsi dísz pedig fehér kardvirág. :)
32. Jasmine24 (válaszként erre: 29. - Adryca)
2010. nov. 26. 12:41
De nem ertem! Miert kell 2 menyasszonyi ruha? Vagy a menyecskeruharol beszelsz?
31. Adryca (válaszként erre: 30. - B9e29ca258)
2010. nov. 26. 12:37

Hát igen főleg amit sikerült kiválasztanom elég húzós áron van. :S

Pezsgő színű és fehér lesz az esküvő, az első ruhám az abroncsos igazi menyasszonyiruci, a második (amit én úgy tervezem a nyitótáncunk után veszek át) az egy rövid ruha lesz. A meghívókat én is szeretném kicsit különlegessé tenni én azt szeretném ha a mi fotónk hátuljára lenne nyomtatva (nem rendes fotó, hanem sima papír). Na de ezek még csak tervek... :) Jah a virágok pedig kála, a csokrom is az lesz, csak simán egy masnival átkötött pár hosszú szárú kála. :)

2010. nov. 26. 12:25

Szerintem is butaság. Főleg mivel egy menyasszonyi ruha nem olcsó mulatság. Még akkor sem, ha olcsón jutsz hozzá.

És milyen elképzelésed van?

29. Adryca (válaszként erre: 28. - B9e29ca258)
2010. nov. 26. 12:24
Igen, de nem tudom mi értelme van. Pedig nekünk nem is lesz templomi, szóval szerintem simán elég lenne egy ruha, de a párom is azt kérte legyen kettő. Igen már szinte mindent tudok, hogy hogy szeretném, más kérdés hogy kivitelezhető lesz e minden.
2010. nov. 26. 12:19

Az jó, ha már minden el van tervezve.

Hogy hogy két menyasszonyi ruha? Egy a szertartásra, egy pedig a lagziba? Mondjuk ilyet már láttam.

27. Adryca
2010. nov. 26. 12:17
Nekem az a baj, hogy a ruha (álmaim ruhája) a legdrágább, és a pároméknál az a szokás, hogy 2 menyasszonyiruha van. Bár szerintem ez hülye szokás... :) Mindent elterveztem már, elég konkrét elképzelések vannak. :) Alkudni meg piszkosul szeretek szóval szerintem ha oda jutunk én szemtelenül mindenhol fogok alkudozni. Még nem kérte meg a kezem, de remélem hamarosan... :)
2010. nov. 26. 12:16

Egyébként szerintem olyanokon lehet spórolni, ha tud az ember, hogy fodrász. Pont az egyik ismerősünk fodrász, és ő csinálta a hajamat. Ez volt a nászajándék. :) Aztán dekoráció. Nekünk anyukám készítette az egészet. Oviban dolgozik, és összefogtak a kolléganőivel. Sőt az egyik szülő ajándékba csinált nekünk egy "Sok Boldogságot Orsi és Zsolt" feliratot, ami az asztalunk mögé volt kifeszítve. Természetesen azóta is meg van, csak el van rakva a szekrénybe.

Arról nem beszélve, hogy jó ha van virágos ismerősöd, mert akkor tud olcsóbban virágot szerezni. nekünk nagy szerencsénk volt, mert a család összefogott és ahol tudtak segítettek nekünk. Hozzáteszem nem anyagilag, mert az esküvőt teljesen mi fizettük.

25. thunder1 (válaszként erre: 24. - Thunder1)
2010. nov. 26. 12:06
Ebédet külön kértünk, az 1200 Ft/ fő volt.
2010. nov. 26. 12:05

Szia!

A miénk 2005-ben volt és 1 millió Ft volt, 110 fő volt. Visszajött 650 ezer forint. A ruha mindennel együtt 90.000 Ft+ koszorúslány ruhák 45.000 Ft. Kaja egy főre anno 2500 Ft (vacsora, éjféli kaja,) A torta e emeletes marcipán 15.000 FT, meghívókat csináltattuk 210 Ft/db. Csokor 13.000 Ft, a vőlegény fizette, vőlegény ruha 35.000 FT ő fizette. (Borsodi árak).


Unokatesómnak most volt, szept-ben, 1 millió szintén 90 fővel, de sok mindenen spóroltak. Meghívó, nem volt szék szoknya, kicsi gyümölcsasztal, a ruha azt nem tudom mennyi volt.

23. Mzsuka (válaszként erre: 20. - Mzsuka)
2010. nov. 26. 11:58
Majdnem elfelejtettem,hogy a meghívókat én is saját kezűleg csináltam és hogy ebben az összegben már a fényképezkedés is benne volt/Hivatásos fotós csinálta/. És Szekszárdon volt ez az egész.
2010. nov. 26. 11:56
majd ha találok egy normális férfit akivel össze szeretnénk házasodni, akkor elmondom :) addig nem tudom :)
21. b9e29ca258 (válaszként erre: 18. - @IviBaba@)
2010. nov. 26. 11:54

Köszi. :)

Nekem a ruha mondjuk 56 ezer volt mindenestül. És vettem nem béreltem. A férjemnek is az öltönye+cipő kb. 35 ezer volt. Sikerült mindent olcsón megúsznunk. A két gyűrű sem volt 50 ezer. Mi a meghívókat csináltattuk, viszont a kedvesem írt bele egy nagyon szép verset. És ettől lett különleges. Ezt az ötletet a bátyámtól loptam, mert nekik is így volt annak idején.

20. Mzsuka
2010. nov. 26. 11:54

Szia!!!


Mi olcsón megoldottuk. Idén júniusban volt,45-en voltunk,egy étteremben tartottuk.

Ételek:

-újházi tyúkhúsleves,

-többszemélyes tálak voltak,2féle körettel,4féle hússal,rántott sajttal,juhtúróval töltött gombafejekkel,

sütit mi vittük,meg rendeltünk egy 3emeletes tortát,

-itallapot előre összeállítottuk/borok,pálinkák,likőrök,kávé,gyümölcslevek,üdítők,ásványvíz stb../.

Este 8-ig tartott csak,mert akkor már 20hetes babás voltam és másnap hajnalban indultunk is a nászútra.

280ezer Ft volt az étterem,erre jött még rá a vőfély és egyéb költségek,de végülis az egész kb 350Ft-ból megvolt,ebben már a ruha varratás is benne van..És minden szuper volt.:)

19. @IviBaba@ (válaszként erre: 9. - Adryca)
2010. nov. 26. 11:50

nem tudom miket szeretnél,de én 700ezerből ha újra csinálnám nagyon jó kis lagzit hoznék össze!!

A meghívókat kézzel csináltam,tetszett mindnekinek! Szerintem sokkal kreatívabb és nem mellesleg olcsóbban jöttünk ki mint a készt megrendelni!

Sokmindenen lehet spórolni,persze ha az ember akar!

18. @IviBaba@ (válaszként erre: 14. - B9e29ca258)
2010. nov. 26. 11:46
de ügyesek voltatok!!
17. @IviBaba@ (válaszként erre: 5. - Adryca)
2010. nov. 26. 11:45

Az enyém 700e körül volt,ebből 250a gyűrű és 130a ruha(fele),szóval ha nem vagyok olyan hüle akkor spórolhattam volna ezen még...

Kb.35en voltunk,polgári volt,utána Trófea mert szeretem ha mindenki azt eszi amit szeret..


Egy jó tanács! Kell egy vőfély! Ha van a családban aki mókamiki akkor az szuper! Kell egy határozott ember,Anyuci vagy barátnő aki segít a szervezésben és életed nagy napján ne neked kelljen telefonálgatni,intézgetni!


Nekem Anyum leblokkolt,így terhesen én idegeskedtem,enni nem bírtam....jó volt,de lehetett volna jobb is...

Persze az idő mindent megszépít,de bánok sokmindent már....

16. b9e29ca258 (válaszként erre: 13. - 204b456479)
2010. nov. 26. 11:29
én is kínaiba vettem a cipőmet. még a barátnőm esküvőjére tudtam felvenni, aztán már többet nem, mert tönkre ment a sarka. De azért még a mai napig tetszik.
2010. nov. 26. 11:27
egyszerű
2010. nov. 26. 11:25

Nekünk idén júniusban volt az esküvőnk. Nekünk viszonylag olcsó lagzink volt. Volt polgári és templomi szertartás is. A vacsora része, pedig otthon volt sátorban. :)A szertartáson kb. 60 fő volt, a lagzin már csak 30 fő. Összességében nagyon jó volt. zenész igaz nem volt, hanem a sógorom keverte a zenét, volt karaoke, vetítés rólunk. Szerintem nagyon jó volt, mindenki jól érezte magát. A kaját pedig a szülők csinálták. Bár olyan sok lett, hogy a felét kidobtuk. Süteményeket pedig a szomszédok is sütöttek. Én is előző nap 7 tepsi pogit csináltam, amit aztán elfelejtettünk kirakni. De nem volt baj, mert így tudtunk adni a rokonoknak hazafelé. Hozzáteszem, hogy bár ez nagyon vidékiesen hangzik, budapesti vagyok, és a lagzi is ott volt.

Bár nem volt nagy esküvő, de így legalább még a házat is fel tudtuk újítani, ahol lakunk. :)

13. 204b456479 (válaszként erre: 11. - Costarika)
2010. nov. 26. 11:22

Én is kínaiban vettem a cipőmet :-D akkor egyszer volt rajtam és soha többet...szerintem nem is fogom már hordani.

A vendégekről csak annyit, hogy nálunk volt, aki megkérdezte h kinek a révén van itt, a menyasszony v a vőlegény :-D hááát...jót nevettem ezen :-D

2010. nov. 26. 11:19

A miénket vidéken tartottuk volt kikérés meg sok autó amik dudáltak...Nagyon szép volt.Sokat táncoltunk mulattunk.

Sajna anyósomnak hála csak a fél vendég sereg jött el,így voltunk 30an.Aki messziről jött az a családnál szált meg.

Hagyományos kaja volt.

Durván 300000ből kijött és ebbe már minden benne van.

2010. nov. 26. 11:17

Tavaly májusban volt. 16 fővel a kaján. Szép volt és nyugis, nem kellett olyanoknak jópofizni, akit nem is ismerek. Mindenki jól érezte magát. Egy vízparti étteremben volt a kaja.

A pénz...nos azt nehéz lenne összeszámolni, de húzós volt, hisz a ruha, csokor, meghívó sokba került. Ezt tekintve lehetett volna nagy lakodalom. A kaja innivalóval 76 ezer+torta 10ezer(baráti alapon), cukortorta 7ezer, virág(enyém, 3 kitűző, 2 kis asztaldísz és 4 szál rózsa a szülőknek) 14 ezer, esküvő: 10 ezer(ebből 600Ft, hogy az általunk hozott pezsgőt felszolgálják, 500Ft, hogy a saját zenénk szóljon, 500Ft a gyertya gyújtás), fényképész 30 ezer körül, meghívók a 20 ezret súrolták. Aztán ruhabérlés, fátyol, kesztyű egy vagyonért. Cipőből semmi jót nem találtam, illetve mindegyik szorította a lábam. Kínaiban találtam szépet, kényelmeset és strapabírót.

10. 204b456479 (válaszként erre: 9. - Adryca)
2010. nov. 26. 11:11
már válaszoltam :)
9. Adryca (válaszként erre: 6. - 204b456479)
2010. nov. 26. 11:09
Elárulod mennyiből jötettek ki? Nekem mindenki azt mondta olyat terveztem ami min 3 milla, de én számolgattam és szerintem nagyon nem max 1,5. :)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook