Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Köszönőajándék az esküvődön fórum

Köszönőajándék az esküvődön (beszélgetős fórum)


1 2
34. Pocy88
2010. jún. 10. 13:15

5 darab cukrozott mandula a házasság 5 fontos elemét jelképezi: egészség, jólét, boldogság, termékenység és a hosszú élet.

Nálunk mindenki ilyet fog kapni kis organza tasakban.

33. totyy
2009. máj. 24. 10:11

Találtam valamit a témában...

w.w.w.eskuvovilag.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=108&Itemid=656

32. renibaba25 (válaszként erre: 30. - Belnea)
2008. dec. 11. 14:52
szerintem a közsönőajándék szép gesztus, hiszen ha sikerül a párnak olyat váalsztani, ami időtálló akkora vendégek emlékként megőrzik azt. Az ültetési rend , ültetési kártya pedig szerintem kimondottan fontos, hoszen a fiatal pár tudja, hogy ameghívottai közzül, ki kivel van jóban ki -kit ismer, és úgy rendezi el a vendégeket, szerintem ez főleg azoknál a lagziknál fontos ahol nagyobb a társaság, és különbőző csoportok vannak, igy nem fordulhat elő az véletelenül sem, hogy mondjuk a haver épp az idős nagymama mellé kerül
31. Veronika27 (válaszként erre: 30. - Belnea)
2008. dec. 11. 11:15
Az ultetesi rend remek otlet szerintem.
30. belnea
2008. dec. 11. 11:09

Amikor bekötötték a fejem, akkor még nem volt divat sem a szülőknek virágot adni, sem a vendégeknek ajándékkal kedveskedni.

Nem tudom mi értelme van, de gesztusnak nem rossz. Voltunk lakodalomban, ott kis tüllbe csomagolt bonbon volt, a másikban családonként egy üveg mézes bor szépen megírva az üveg. Ma már ültetési rend is van. Őrület!

2008. dec. 9. 13:09

Nekem az adatlapomon van a kep rola.

En eddig akarhany lagziban voltam, mindig volt koszonoajandek. Ejfel utan szoktak atadni, mikor a ferj egy uveg borral korbesetal, s iszik a vendegekkel, a feleseg meg osztja a koszonetajandekot.

2008. dec. 6. 13:27

Komolyan! Árulja már el valaki, hogy mi szükség van erre?

Az hagyján, hogy a szülők kapnak 1-1 szál virágot vagy mit tudom én mit, de a vendégek...

Én tök fölöslegesnek tartom. Remélem a gyermekeim is annak fogják tartani.

27. Free
2008. jún. 22. 16:28

mi csak apaköszöntést csináltunk, mert anyósom tavaly meghalt, az anyukám meg nem jött el... a ffiak egy-egy üveg jóféle bort kaptak a rajta lévő cimkén rólunk készült fotó volt, a nevünk, és a dátum.

a vendégek egy-egy apró gyertyát kaptak, rajta egy matrica a nevünkkel, gyűrűpárral, és a dátummal. Békásmegyeren van egy vállalkozó gyertyás, ő csinálta. nála vettük meg a hivatalban meggyújtott gyertyákat is.

2008. febr. 17. 17:27
mi 3perc és három vendéggel lezavartuk az egész esküvőt:)
2008. febr. 17. 17:23

Sziasztok!Nekünk olyan volt,hogy üveges borokra lett csinálva cimke,amin én és a párom voltunk,és rá volt irva a szöveg:

" Tünde és István esküvője"

2007.12.15

24. ronka
2007. okt. 24. 22:14
Sziasztok!Az én esküvőmön még nem volt köszönő ajándék.A fiamén kicsi torta volt amin a fényképük volt ráfotózva.Mindenki kapott eggyet.Mi szülők virágot kaptunk.Most volt a keresztfiam esküvője náluk 4 szem bonbon díszdobozban a nevükkel ellátva,a szülőknek szintén virág volt az ajándék.
23. josey
2007. szept. 16. 15:56

Sziasztok,

nálunk fénykép volt a nevünkkel és a dátummal.Éjfélkor a menyecsketáncnál mindenki kapott egyet borítékban,aki nem táncolt,az később kérhetett.Mi azért akartuk ezt,mert - bár divat később a fényképekből rendelni a rokonoknak - vannak emberek,akikkel aztán évekig nem találkozunk,hát legyen egy kis emlék arról,hogy ott voltak.

A szülők nálunk nem kapnak semmit...

2007. júl. 12. 22:10

ja, egyébként az egyik ötletünk nekünk is azt volt, hogyk épet adunk, de nem tudtuk volna megvalósítani, emrt végül nem hívtunk fotóst :) (rokonságba több fotós is van, őket még se kérhettük meg, hogy az esküvő ideje alatt gyártsák a képeket :) )


No persze a szüleink kaptak virágot, mármint az anyák! Az apák meg mese könyvet :) gondolván arra, ha majd lesz unokájuk... :)

2007. júl. 12. 21:53

Amikor én férjhez mentem még nem volt ez divat. Mi még virágot sem adtunk a szülöknek, igaz a páromé nem is volt ott... Ezért sem.

Amikor mi voltunk esküvőn, ott volt már ilyen köszönő ajándék. Egy kis sziv alakú gyertya volt egy tüllbe becsomagolva egy - a házastársakról készült -pici kép kiséretében.

20. mbr84
2007. júl. 12. 21:36
komoylra fordítva,minek azt, örüljenek h eljöhettek ahogy mi is örülünk h eljöttek
19. mbr84
2007. júl. 12. 21:34

köszönőp ajándék?:)

szia házasok, szia ajándék :D

2007. júl. 12. 21:32

Nekünk nem volt köszönő ajándékunk, sajnos...

szerettünk volna, de nem tudtunk megegyezni, így végül megfeledkeztünk róla :)

utána kicsit bántam, dehát most már mindegy :D

17. Menyó
2007. júl. 12. 18:47

A mi esküvőnkön a szülőket köszöntöttük (anyának virág, az apukáknak arany tartalmú pezsgő szép díszdobozban), a násznépnek is volt megle[{[{[A HREF=" [link] TARGET="_blank"]}]}]pink[{[{[/A]}]}]. A délelőtti fotózáson készült képekből választottunk egyet és ezt feliratoztattuk, majd hajnalban amikor távoztak a vendégek a kezükbe adtuk. Hatalmas sikert aratott! :)) Nem sejtették miért kapnak ők tőlünk borítékot és nem akartak hinni a szemüknek amikor meglátták a képet. Hát igen!

A barátaink mézeskalácsra íratták rá a nevüket és az várta a vendégeket az asztalon.

16. Loni
2007. júl. 12. 18:37

Mea culpa...

A fénykép a párról azt tényleg szép gesztus

15. ijudit
2007. júl. 12. 18:21

Az én esküvőmön fel volt terítve az asztalokra az általunk készített konyakmeggy tüllben, plusz egy doboz gyufa, aminek az egyik oldalán egy kupidó figura volt, a másik oldalán meg, Judit-Tamás 2000.07.29


A gyufát máig sokan őrzik. Mindent magunk csináltunk.Az asztalon gyertyák voltak oázisba szúrva, apró virággal körberakva, helyes volt.

Az esküvő után minden családnak küldtünk egy képet, köszönjük az ajándékokat, és a jókívánságokat kártyákkal.

Szép esküvőt kívánok!!!

2007. júl. 12. 18:20
Nekünk köszönő ajándék nem, de köszönő kártya volt ugyan olyan díszítéssel mint amilyen a meghívó volt. A közelebbi családtagok kaptak egy-egy műtermi képet rólunk.
13. Loni
2007. júl. 12. 17:25

Ha egyszer lesz esküvő, biztos nem lesz köszönőajándék. (Szülőknek virág, ez oké, de más nem.)

Én úgy vagyok vele, hogy ez a mi ünnepünk, és mi azt "adjuk", hogy ezt az ünnepet, örömöt megosztjuk az ismerősökkel, barátokkal. Szerintem a köszönőajándék - szülők kivételével - felesleges.

Egyébként egy embernek adnék az esküvőn köszönőajándékot: a páromnak/férjemnek. Azért, mert van, mert velem van.

12. kandi
2007. júl. 12. 16:46
A mi ajándékunk saját gyártású szalvétagyűrű volt ami jól mutatott az asztalon, de egyszerű volt elkészíteni.
2007. júl. 12. 16:09

nem volt,mert akkoriban ez még nem volt divat

Ismerősünk nemrég voltak eskűvőn ott egy fényképet kaptak az ífjú párról ami az eskűvőn készült.Rá volt írva a dátum és hogy köszönjük hogy itt voltatok.Szerintem ez is kedves ajándék

2007. júl. 12. 15:52
Igen volt.Mézeskalács sziveket csináltattunk és a keresztnevünk volt beleírva.
2007. júl. 12. 15:29
Nem volt.
2007. júl. 12. 15:23

Én kis bonbonokat csináltam fehércsokiból és mandulából, és azokat csomagoltam celofánba aztán tüllbe, és átkötöttem egy kis szallaggal. Nem került sokba az egész, és nem is tartott sokáig elkészíteni. Anyunak annyira izlett, hogy amit plusszban csináltam mind befalta:)

Meg az örömanyákat felköszöntöttük virágcsokorral:)


Az unokatesómék esküvőjén kis mézespuszedli volt becsomagolva ugyanígy:), és az is saját gyártmány volt.

2007. júl. 12. 14:48
Mikor én mentem férjhez akkor még csak az volt divat,hogy az örömanyák kaptak virágcsokrot.Ez nálunk is így volt.Mi is voltunk azóta több esküvőn de csak az utóbbiakon volt ilyen vendégajándékozás.Az egyiknél mézeskalács szív volt az ifjú pár nevével.Ezen az esküvőn aztán volt tulzás legalábbis szerintem, a borosüvegen is ilyen cíke volt, a szalvétára is ezt nyomatták,éppen csak a wc-n nem volt kiírva.Ezt nem rosszindulatból mondom de nekem ez már túlzás volt.A másik ilyen esküvőn egy bonbon volt tüllbe csomagolva.Ez is aranyos volt.
2007. júl. 12. 13:46

Szerintem éppen elég ajcsi a buli és a többfogásos vacsi:o)

Szülőköszöntés természetesen lesz virággal.

2007. júl. 12. 13:42
Nekünk tervben van az esküvő, és a köszönőajándék is, de hogy mi lesz az, még nem tiszta. Lehet egy kicsi gömbgyertya tüllbe csomagolva, vagy éppen virág alakú gyertya, vagy mézeskalács szív a nevetekkel... Ötleteket viszont találsz a www.eskuvo.lap.hu weblapon. :-)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook