Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Válás után ha újra férjhez mennél, még előző férjezett nevedet új esküvőd után ingyen átirathatod? Ha nem, mennyibe kerül? Hogy működik ez? fórum

Válás után ha újra férjhez mennél, még előző férjezett nevedet új esküvőd után ingyen átirathatod? Ha nem, mennyibe kerül? Hogy működik ez? (tudásbázis kérdés)

2010. szept. 11. 18:35
Szia! én két hete mentem újra férjhez, a volt férjes nevemmel jelentkeztem be csak a válási papírt kellet még leadnom.
8. Anika70 (válaszként erre: 1. - 6208ad5eaa)
2010. szept. 11. 11:41
Én júniusban mentem férjhez, a jogsim, törzskönyv, személyi irataim átírása összesen 20 ezer Ft-ba került :-( És akkor még nem is számoltam a sok rohangálást, számlák átírása, TAJ kártya, ADÓKÁRTYA stb...
7. syria (válaszként erre: 1. - 6208ad5eaa)
2010. szept. 11. 11:29

Nem kerül pénzbe, mint ahogy az sem, amikor az első férjed nevét felvetted. Viszont az irataid (személyi igazolvány, lakcímkártya, forgalmi, jogosítvány) átíratása jó eséllyel illetékköteles.

Az adókártya, TAJ kártya ingyenes, azon kívül egy csomó helyre be kell jelentened, pl. a közüzemi számlák miatt; a földhivatalba, ha van a neveden valami.


Egyébként van már hasonló fórum:


[link]

6. Anitah (válaszként erre: 1. - 6208ad5eaa)
2010. szept. 11. 11:27

Szia!

Én sem találom furcsának! Jó pár éve már hogy elváltam, de a férjezett nevem megmaradt. Tavaly újra férjhez mentem és nem volt gond hogy az előző nevemmel jelentkeztem be. Nem kellet semmit fizetni hanem automatikusan átírták a nevem a házasságkötő teremben.

Tehát ha férjhez mész rögtön megkapod az új neved, akármi is volt az előző. :)

5. 6208ad5eaa (válaszként erre: 3. - Ff36256613)
2010. szept. 11. 11:25
na ezek a költségek érdekelnének, hogy olcsóbb-e az új házasság kötés után mintha csak simán át akarnám iratni, ha tudnál pontos összegeket is írni az is jó lenne, köszi
4. 6208ad5eaa (válaszként erre: 2. - Nyuce)
2010. szept. 11. 11:24
én azt gondolom, hogy a volt férjezett névvel is belehet jelentkezni új házasság kötésre, nekem baromira nincs kedvem kétszer csináltatni és fizetni az iratokat
3. ff36256613 (válaszként erre: 2. - Nyuce)
2010. szept. 11. 11:19

Egyáltalán nem fura ez ma már...

Én pl. előző férjes nevemmel jelentkeztem be, és úgy kötöttem házasságot...

Utána persze minden igazolványt újra kellett csináltatni. Ennek voltak bizonyos költségei:)

2. nyuce (válaszként erre: 1. - 6208ad5eaa)
2010. szept. 11. 11:15
Hát, először is, ha elváltál és nem akarod a volt férjed nevét viselni, meg kell változtatnod a neved (vissza a lánykorira) és aztán ezzel a neveddel kell bejelentkeznetek házasságkötésre (elég furi lenne, hogy mondjuk pl: kiss jenőné és kovács géza bejelentkeeznek házasságkötésre). 30 nap után újra férjhez mehetsz, akkor, ha akarod megint felveheted az új férjed nevét, de maradhat a lánykori (praktikusabb, nem kell megint új személyi)
2010. szept. 11. 11:04
Válás után ha újra férjhez mennél, még előző férjezett nevedet új esküvőd után ingyen átirathatod? Ha nem, mennyibe kerül? Hogy működik ez?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook