Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen vitaminkészítmény jó fáradtságra? fórum

Milyen vitaminkészítmény jó fáradtságra? (tudásbázis kérdés)


2014. dec. 23. 15:30
Magnesium tbl
29. Laszti (válaszként erre: 27. - SzánI.)
2014. dec. 23. 15:08

Persze tùlnyomórészt azok akik egészségtelen èletmódot folytsttak, megbetegedtek.

Egyébként èn tudok, pláne mióta pajzsmirigybeteg lettem.Oda lehet figyelni!Szerencsére nem magyarországon élek és megtehetem, higy friss lazac van az asztalon és itt ekológikus zöldséget gyümölcsöt is lehet vrnni nem arany áron!

De mèg ha nem is tudom bevinni a kellöt, legalább nem ártok msgamnak egy gyógyszercég javára!

Már az is boldogit!

Te honnan veszed, hogy én sgyonpermetezett éretlen dolgokat eszek?

Tényleg ostobának nézel!

Tudod mikre gondoltam? Észak Svédországban élünk és s saját telkünkön rengrteg vörösáfonya, kékáfonya terem, italt lekvárt aszalt gyümölcdlt készitettem belöle!Mindrnféle adslék nélkül.

És ez csak egyetlen egy dolog!

Persze van aki nem teheti meg, de meg lehet venni is öket, de valaki inkább a gyógyszertárba megy multivitaminért, és vaj izü margarint eszik!

Pl megyehetném, hogy minden nap veszek kenyeret, de én mindenbsp sütök. Pedig èn is dolgozom, anya vagyok és modt mégtöbb vitaminra van szükségem mert babát is várok, de Isten óvjon, hogy vegyek terhesvitamint!

2014. dec. 23. 11:30
Keress meg az ittesmost.dxn@gmail.com -0n !
27. SzánI. (válaszként erre: 21. - Laszti)
2014. dec. 23. 06:15

Az idősebb 50 év felettiek Szerinted eddig mennyi vitamin kapszulát szedtek be? Régebben nem volt "menő" ilyen készítményt enni. De mégis elterjedt az érszűkűlet.


Egyénként te tudsz annyi vitamint nyerni a gyümölcsökből mint amennyire szükséged van?


És az sem gond, hogy külfödről hozzák az éretlen agyonpermetezett cuccot?

26. Laszti (válaszként erre: 24. - Esztike1978)
2014. dec. 21. 10:36

Sajnálom! 😢

Nekem is betegség állt a háttérben.

2014. dec. 21. 05:36
alvás-vitaminkészítmény :)
24. esztike1978 (válaszként erre: 22. - Laszti)
2014. dec. 21. 01:34

Laszti, én egyetértek Veled mindenben! Nekem is vannak bizonyítékokon alapuló tapasztalataim, jó és kevésbé jó egyaránt a vitaminokkal.

Mégis a kivizsgálást javaslom legelőbb!

Anyukám egy hónapja halt meg, rákban. Fáradtságra és energiahiányra panaszkodott, 2-3 éve folyamatosan. Egyik vitamin sem segített neki igazán, pedig egy szem "szintetikusat" sem kapott. Sőt, egyáltalán semmi gyógyszert sem szedett. Előtte olyan volt, mint a Duracell-nyuszi, 0-24-ben.

Inkább derüljön ki, hogy tényleg vitaminhiány vagy felszívódási zavar van a háttérben, minthogy betegség legyen, az lenne a megnyugtató.

23. Laszti
2014. dec. 20. 23:32
*dolgozaton kivül
22. Laszti (válaszként erre: 21. - Laszti)
2014. dec. 20. 23:32

Az le maradt, hogy arra akartam ku lyukadni, véleményem szerint polcokròl levehetö mesterséges " vitamin" készitmények helyett célszerübb egy változatos étrend, pl segit, hogy ne hizzunk el és pl a fóruminditó által emlitett panaszon.

Nem lett volna szükséges ennyire belemenni a tudományba, anno a pitagoraszt is meg tanultuk de azon s folgozston kivül sok tapasztalatom nem volt vele az életben, ùgyhogy lehet, hogy azt gondolod rólam, müveletlen vagyok a témában, lehet hozzád képest az is, de tapasztalatom van sok, ami életszerübb mint a lexikális tudás. 😊

21. Laszti (válaszként erre: 20. - SzánI.)
2014. dec. 20. 23:16

Élelmiszeripari laboráns és tecnológus és biokémia szakcsoporton végeztem!

Ugye nem akarod meg magyarázni, hogy egy gyógyszertári vitamin jobb pl egy gránátalmánál?


Ez csak lobbi mint ahogy a gyógyszerek is.

És a szintetikus vitamin alatt értem h mesterségesen elöállitott, ami évek alatt lerskidik gyomorban réteget képez majd jönnek az allergiák, érfalon lerakódnak-->érszükület. De eszemben suncs reklámozni semmilyen egyéb készitményt. Akit érdekel utána jár, akit meg nem az nem.

Én azt gondolom.

De nagyon összeszedett bejegyzést irtál, mint egy szakdolgozat! 😊

20. SzánI. (válaszként erre: 15. - Laszti)
2014. dec. 20. 20:24

Természetes és szintetikus vitaminok?


Valakik kitalálták azt a mesét, hogy kétféle vitamin létezik:

•természetes vitamin és

•szintetikus vitamin.


Valójában ez csak egy kitaláció, de ezt az emberek túlnyomó többsége nem tudja.


Sokan hirdetik: „Az én vitaminom „természetes” vitamin, ezt vedd meg, ne a másikat, amelyik „szintetikus”. Az én „természetes” vitaminom hatékonyabb, mint a „szintetikus”. A „szintetikus” vitaminok nem tesznek jót a szervezetnek.


A jóhiszemű, de a kémiában kevéssé jártas emberek nem veszik észre, hogy egy átverés áldozataivá válnak. Megtévesztik őket, ugyanis egyszerűen nem létezik olyan „természetes” vitamin, ahogyan azt hirdetik, és egyszerűen nem létezik olyan „szintetikus” (műanyag, nem valódi) vitamin, ahogyan azt hirdetik.


Ez az egész kitaláció csak egy ügyes, de tisztességtelen játék a szavakkal. Visszaélés azzal, hogy az emberek nem rendelkeznek alapos kémiai műveltéggel.


Sok embert megkérdeztem, hogy pontosan mit értenek az alatt, hogy „szintetikus” vitamin.

Megkérdeztem azt is, hogy pontosan mit értenek az alatt, hogy „természetes” vitamin.

A legtöbben zavarba jönnek, és felismerik, hogy csak valamiféle ködös meghatározásuk van ezekre a szavakra.

Nagyon sokan rájönnek, hogy valójában csak egy érzésük van ezzel kapcsolatban. Úgy érzik, hogy ami természetes, az jó, és ami szintetikus, az pedig rossz.


Nagyon sokan meglepődnek akkor, amikor azt mondom, hogy a gyümölcsökben, zöldségekben található természetes vitamin is valójában szintetikus.

Azért lepődnek meg, mert nem rendelkeznek kellően alapos kémiai és biológiai műveltséggel.


A szintetikus szónak ugyanis több jelentése is van.

•Az eredeti jelentése a következő.

Szintézis = bonyolultabb, összetettebb anyag létrehozása egyszerűbb anyagokból.

(görög „szüntheszisz” = „összeillesztés”: „szün” = „össze”, „thémi” = „tesz, helyez”)

Ebben az értelemben a növényekben található összes összetettebb anyag (pl. cukor, keményítő, aminosavak, fehérjék, vitaminok stb.) szintetikus.

A növények ugyanis mindezeket nagyon egyszerű alapanyagokból szintetizálják.

A levegőből felvett szén-dioxidból, a talajból felvett vízből, ásványi anyagokból, nitrogénből és foszforból.

Ezek összeillesztéséből jön létre az összes bonyolultabb felépítésű anyag, többek között a növényekben található vitaminok is.

Az eredeti értelemben véve tehát a növényekben található „természetes” vitamin is „szintetikus” vitamin.



•Ahogyan az ipar fejlődött, képessé váltunk arra, hogy leutánozzuk a természetet.

Képessé váltunk arra, hogy egyszerűbb alapanyagok összeillesztése révén (szintézissel) pontosan ugyanolyan anyagokat készítsünk, mint amilyeneket például a növények hoznak létre.

Az ilyen módon előállított anyagok semmiben sem különböznek a természetből származó anyagoktól.

Szokás természet-azonos anyagoknak nevezni az ilyen anyagokat.

Pontosan ugyanolyan a kémiai szerkezetük, és a szervezetben pontosan ugyanolyan hatást váltanak ki.



•Ahogyan az ipar fejlődött, képesé váltunk arra is, hogy olyan anyagokat állítsunk elő, amilyen anyagok korábban nem fordultak elő a természetben.

Ezeket „mű” anyagoknak nevezzük.

Az átlagember gyakorlatilag csak ebben az értelemben használja a „szintetikus” szót.

„Szintetikus” = műanyag. Olyan valami, ami korábban nem fordult elő a természetben. Természetidegen. Nem valódi.



Csakhogy! Ebben a harmadik értelemben véve nincsenek szintetikus vitaminok!

•Nincsenek olyan vitaminok, amelyek műanyagok lennének.

•Nincsenek természettől idegen vitaminok.

•Nincsenek nem valódi vitaminok.

•Nincsenek olyan vitaminok, amelyek a növényekben előforduló vitaminoktól eltérő kémiai szerkezetűek lennének.

•Nincsenek olyan vitaminok, amelyek a szervezetben más hatást váltanának ki, mint a növényekből származó vitaminok

2014. dec. 19. 21:30
Én is a béres actival max-tól kaptam vissza az erőmet, de mivel szintetikus és még az étvágyam is csillapíthatatlan lett, így inkább váltottam. Most a Huminiqum szirupot szedem, teljesen természetes összetevői vannak és nagyon hatékony. Próbáld ki!
18. Flip4
2014. dec. 19. 15:21
Béres actival max ginsenggel . Felezni is lehet, én úgy szedem. A ginseng emeli a vérnyomást valamennyire, de nekem az nem kell, meg túl sok vitamin sem, így felesével szedem.
17. Gigi80
2014. dec. 19. 15:15
Ha így voltam mint te a supradyn mindig segitett.
2014. dec. 19. 15:07

Ó....azt hittem mondasz valami intervallumot.


Na, akkor ezt elszedem, utána kis szünet, és a télen még egy doboz.:)

15. Laszti
2014. dec. 19. 14:41
Ezt mindenki maga dönti el, de vannak természetes alternativák és vitaminforrások. Én nem akarok itt vészjóskodni meg le beszélni senkit semmiröl, meg marketinges se vagyok, hogy most az jönne,hogy tukmálok valamit. Olvass utána mit okoznak a szinetikus ételek, táplálékkiegészitök. És utána döntsd el magad. 😊
14. fincsi5 (válaszként erre: 11. - Laszti)
2014. dec. 19. 14:24

Ez mennyi időt jelent? Én most Supradyn multit szedek, 2 hete. Mennyi idő után legyen szünet?

Vagy a télen végig lehet szedni? :))

13. cicaanya (válaszként erre: 2. - Bichi)
2014. dec. 19. 14:24

jó nagy alvás magne B6 kék dobozos... és esténként mézes tea ;)


Bichi igaza van ;)

2014. dec. 19. 14:06
A pajzsmirigyed rendben van?Nekem iszonyú fáradtság hívta fel a figyelmet rá és kiderült az alulműködésem.Néztek neked TSH-t mostanában?
11. Laszti
2014. dec. 19. 13:54
Ezek a szintetikus "vitaminok" hosszùtávon többet ártanak mint használnak!
2014. dec. 19. 13:54
Spártai multivitamin és sok folyadék.
2014. dec. 19. 13:20
D3 magnézium kalcium cink. Plusz folyadék. Ha eleget iszom nem vagyok fáradt 😀
2014. dec. 19. 13:16
Vas es magnézium. De azert egy jo multivitamin sem art. Mi Activalt szedünk, illetve én meg kismamavitamjnt is, mert várandós vagyok.
2014. dec. 19. 12:57
Nem vagy kissé vérszegény?
2014. dec. 19. 12:54
Supradyn. Nekem bevált. 3 kicsi gyerek mellé nem árt az energia.
5. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - 526d586c57)
2014. dec. 19. 12:20

Egy vérkép nem ártana, vagy minimum háziorvosi konzultáció, mert 1001 oka lehet a fáradtságnak.


Nekem az orvosom azt mondta, a gyógyszerész megerősítette a Supradyn az a vitamin amiben benne van a kellő mennyiség.

2014. dec. 19. 12:17
erre én is szeretném tudni a választ.
3. 526d586c57 (válaszként erre: 2. - Bichi)
2014. dec. 19. 12:16
magnéziumot is szedek :)
2014. dec. 19. 12:15
Magnézium, B6
2014. dec. 19. 12:14
Olyasmire gondolok mint a Centrum például, az beválik-e? Vasat rendszeresen szedek és B-vitamint folsavval. Kávézok is napi 1-2őt de mégis olyan mintha el akarnék aludni a nap közepén. Nem alszok se sokat se keveset, energialöttyökkel meg nem akarom tömni magam. Viszont 60 féle vitamint sem szeretnék szedni, valami olyan kéne amiben minden benne van és használ is. Koncentráció javító meg valami energiát adó keverék lenne a legjobb. ( kicsit alacsonyabb a vérnyomásom az átlagnál és helyesen étkezem). Ha tudtok valami jó vitamint légyszi írjátok le :) Előre is köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook