Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen szempontok alapján választotok gyermekeiteknek vitaminkészítményt? fórum

Milyen szempontok alapján választotok gyermekeiteknek vitaminkészítményt? (beszélgetős fórum)


13. Milup2 (válaszként erre: 12. - Monix5)
2013. dec. 9. 13:40

Én most hagyom a fiamat (4éves) szinte minden nap vagy mandarint vagy narancsot facsarni. Nagyon élvezi..Már várja, mikor hazajön, hogy facsarhat. Aztán lelkesen issza (meg közbe bekap 1-1 falat gyümölcsöt). :)

Mikor játszik, adok alkalmattán mindig a szájába almadarabokat, narancsot, banánt, vagy amilyen gyümölcs van itthon éppen..Így előbb megeszi, mintha az asztalhoz ültetném:)


Zöldséget meg adok minden mellé. Szendvicsekhez most télen (nyáron ugye nagyobb a választék friss zöldségek terén, így télen más a helyzet)lilahagymát vagy póréhagymát adok.

Meleg ételek mellé sokszor rakok csalamádét vagy főtt zöldségeket (brokkoli - amit amúgy nem szeret, elmondta korábban többször, de megeszi krumplipüré és hal mellé mégis;D, kukorica a nagy kedvence, belekeverem a rizsbe, borsót, répát is főzök ki többminden mellé...Nekem mázlim van, hogy végülis nem kell erőltetnem, hogy megegye, mert ott van a tányéron, s kanalazza, mikor megunja, akkor rásegítek a kanalazásban....Én viszont anno nagyon rossz evő voltam, alig ettem valamit, tudom, milyen nehéz, ha nem akar valamit a gyerek megenni..Tömni ugye nem lehet....


Én eddig vastartalmú szirupot adtam neki, ami amúgy az étvágyát is növelte, meghát ő ugye vashiányos..Most szüneteltetem, helyette d-vitamint adok (még tavaly írta fel a dokinő, mert elég sápadtarcú a fiam, örökölte tőlünk..) neki egész télen...

12. monix5
2013. dec. 9. 10:59
Azért kérdeztem egyébként 5 éves és 2,5 évesek mert nem eszik meg a gyümölcsöket zöldségeket legalábbis nagyon ritkán .....ezért gondoltam vitaminkészítményre de pont ez a bajom ,hogy ezek a dm rossmann gyógyszertári dolgok mind szintetikusak semmit nem szívódnak fel szerintem.Nincs ötletetek hogyan tudnám rávenni őket a gyümölcs zöldség evésre?
2013. nov. 14. 22:57
C-és D vitamin cseppek,valamint "hagymaszirup" naponta kétszer 2 teáskanál. És persze,naponta minimum kétszer gyümölcs,amit imádnak is,valamint a nyers zöldségek főzés közben.
10. M0ncsa (válaszként erre: 1. - Monix5)
2013. nov. 14. 11:21

Az orvos altal felirt speci cseppeket kapja babaknak, bar most meg kicsi. Kesobb meg majd a jofele hazi kosztot :) Egeszseges etrend mellett nem kell vitaminpotlas (arrol nem beszelve, hogy ezek a szintetikus vitaminok tobbnyire csak a majat terhelik, mert az egyebkent jelenlevo felszivodast segito aminosavak hianyaban kivalasztodnak).


Nem irod, milyen idos gyerekrol van szo. Nem mindegy.

2013. nov. 13. 21:20
Az én kisfiam (7 éves lesz) most az inulinos Marslakócskát szedi. Azért kezdtem neki két éve adni a téli időszakban, mert általában nagyon ritkán volt beteg, viszont januártól áprilisig havi minimum egy hét megfázás, torokgyulladás volt, pedig ilyenkor is ugyanannyi gyümölcsöt evett (csak ilyenkor a narancs meg banán volt túlsúlyban). Én arra gondoltam, hogy a napfény hiánya is lehet a háttérben, úgyhogy olyan vitamint kerestem, amiben jó sok D vitamin van.
2013. nov. 13. 19:05
Több fajtát is adtam neki,pár száz ft-sat meg több ezer ft-os készítményt is,eredmény,semmi,ugyanúgy betegeskedik a gyerek.Maradok a sok gyümölcsnél,zöldségnél,egészséges ételeknél...
7. 103cacdfd2 (válaszként erre: 5. - Tavirózsa :))
2013. nov. 13. 18:43
detto
2013. nov. 13. 15:10

Vettünk már Béres pezsgőtablettát, Béres rágótablettát. Az első szemet általában odaadom, aztán totálisan el is felejtem.

Én jobban hiszek a kiegyensúlyozott étrendben, mint a vitaminkészítményekben.

Szerencsére a gyerek még az oviban se betegedett meg, maradjon is így!:)

2013. nov. 13. 15:07
Semmilyen mesterséges hülyeséget nem adok a gyerekemnek!
2013. nov. 13. 14:45
dm-es vagy rossmannos multivitamin tablettát kap. van benne minden, szereti.
2013. nov. 13. 14:44
Felnőtt vitamint kap,csökkentett dózisban.A gyerek vitaminokat nem eszi meg.
2013. nov. 13. 14:38
Megnézték a fiam vérét, s vashiányos, így aztán a RoBoKid vastartalmú szirup vitaminokkal készítményt adom neki. Tehát én mindenképpen aszerint választottam, hogy vas legyen benne....
2013. nov. 13. 14:30
Milyen szempontok alapján választotok gyermekeiteknek vitaminkészítményt ár, összetevők, ismerősök által ajánlott stb stb?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook