Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen fűtés éri meg a legjobban? fórum

Milyen fűtés éri meg a legjobban? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
92. forrest2010 (válaszként erre: 91. - Katt2)
2021. szept. 22. 12:25
... biztosan igazad is van , de a fürdőszoba nálunk a legmelegebb helység , 24-26 fok körüli , csakhát ez már 40 évnél idősebb ház és a kéményünk tényleg közeledik a rotty felé :( nincsen kondenzációs kazánunk se , kívül van a házon a kazánház , így ha cserélni is kellene a kazánt ? úgy tudom h nem kell kondenzációs , csak ha 1 légtérbe van a lakótérrel :) de ez még a jövő titka , remélem h még néhány évig üzemel a gázkazán :)
91. katt2 (válaszként erre: 90. - Forrest2010)
2021. szept. 22. 12:08

De mégis csak a fürdőszoba levegőjéből von el hőt. Ha nem lenne ez a plusz boyler, akkor kicsit melegebb lehetne a fürdőszoba az 1 m-es cső miatt.

Egyébként, a füstcsövet, ha az 50 cm-nél hosszabb, akkor le kell hőszigetelni. Ez egy nagyon furcsa előírás, mert a füstcső is ad le meleget, tehát javítja a komfortérzetet.

Ezzel csak az a probléma, hogy a kémény úgy működik, hogy annak melegnek kell lennie, különben lecsapódik benne a pára és az végigcsorog a kémény falán és lassan megeszi a téglát is, mert egy kicsit savas. Ezért kell teljes hosszában a kéményeket a kémény csöve, meg a téglatartószerkezet között hőszigetelni. Régi házaknál ezért megy szét a kémény...

A kondenzációs kazánoknál még rosszabb a helyzet, mert a kijövő füstgáznak már eleve sokkal alacsonyabb a hőmérsékletet. Mindjárt tettek bele ventillátort, hogy legyen kéményhatás, bár ezt nem annak nevezik, de a füstgázokat el kell valahogy vezetni.

Legjobb a hőszivattyú, csak ne lenne olyan drága...

90. forrest2010 (válaszként erre: 88. - Katt2)
2021. szept. 22. 11:56
... még ezt se mondhatom h hőt vonna el a fürdőszoba levegőjéből , mert a kandallóból a kályhacső úgy van kivezetve h 1 jó méteres db a fürdőszobát melegíti , persze amikor fűtünk :) csak éppen az évnek a 9 hónapjába fűtünk :( / mert cefetül megöregedtünk :( / dehát semmi sincs ingyen :( :( látod ? egyetlen felkiáltójelet se használtam :)
89. katt2 (válaszként erre: 86. - Borian)
2021. szept. 22. 11:55
Igen, hőszivattyúnál annál kisebb villamos energia befektetése szükséges, minél alacsonyabb a felmelegített víz hőmérséklete. A 40...45 fok még így sem a legjobb, de ha radiátor a hőtermelő, akkor nincs mese, ennyi kell, mert különben még több radiátort kellene felszerelni. Ezért a hőszivattyú mellé a legjobb a padlófűtés. Nagy felület, elég neki a 30...32 fokos víz is. ( persze rendes külső hőszigetelés mellett. )
88. katt2 (válaszként erre: 87. - Forrest2010)
2021. szept. 22. 11:46
Az a baj, hogy a pótlólag beépített boyler a fürdőszobából levegőjéből von el hőt, tehát ezzel nem lehet energiát spórolni. Viszont, az nagyon jó, hogy télen amikor a csapból jóval hidegebb víz folyna, ezzel a megoldással nagyjából szobahőmérsékletű lesz, tehát kellemesebb például egy gyors kézmosásra. De ugye az sincs ingyen.
87. forrest2010 (válaszként erre: 86. - Borian)
2021. szept. 22. 09:46
Köszi ! nálunk ebből a szellőztetés , ami jól működik :) + a fürdőszobába felrakott a férjem 1 plusz bojlert , a másik mellé , a hideg víz abba jön kintről és a fürdőbe kb szoba-hőmérsékletű lesz , az megy a bojlerba , viszont mi csak néhány helységet fűtünk gázzal , az alsó részt szinte teljesen befűti a kandalló , nagyon pici a házunk , nincsen 50m2 se alul :) viszont páramérőt nem vettem eddig , de bepótolom :) :) kedvenceim a szobahőmérők + a hűtőé is azokból mindenhol akad 1 :) / mindenkinek van valami :) /
86. Borian (válaszként erre: 84. - Forrest2010)
2021. szept. 22. 09:36

Néhány trükk, gépészektől tanultam:

1, Minél alacsonyabban tartod a fűtésu vizet, annál nagyobb hatékonysággal működik a kazán. (Mondjuk ez csak korlátozottam működik ott, ahol gyenge a hőszigetelés.) Ráadásul jbb a hőérzet is, ha többet meleg a radiátor, padló, mintha ki-bekapcsol a termosztát, egyszer-egysze omtja a meleget, majd 4 órán keresztül hűl a lakás.

2, Nem éri meg ki-bekapcsolni a fűtést, a elmész, a falak felmelegítése több energiát emészt fel, mintha egyenlete hőmérsékleten tartod. (Kivéve, ha több hétre mész el!)

3. A szellőztetés művészete: többször, sarkig, ne legyen egész nap bukóra nyitva az ablak, mert az sem jó. Nálunk van több páramérő a lakásban, ha 65% fölé megy, gyors, pár perces szellőztetés.

85. forrest2010 (válaszként erre: 82. - Borian)
2021. szept. 22. 09:12
... pontosan ! ... itt , ahol mi élünk már maga 1 üres telek is aranyáron van , de ha még áll rajta 1 szép házikó ? akkor szinte megfizethetetlen :( :( pláne ! ha az még alacsony rezsiköltségű is :)))))
84. forrest2010 (válaszként erre: 83. - Borian)
2021. szept. 22. 09:08
... ügyesek vagytok ! ... / tudtam én h lehet sokkal sokkal jobban is , mint ahogy nálunk működik ! :) :) /
83. Borian (válaszként erre: 81. - Forrest2010)
2021. szept. 22. 08:51
Ennyi szokott lenni, és ebből elég sok a melegvíz, mert négyen vagyunk és mind szeretünk a kádban úszkálni. Én ráadásul nagyon szeretem a meleget, ezért a melegvíz 50 fokos, miközben a fűtési víz csak 40-45-
82. Borian (válaszként erre: 80. - Sanyinak)
2021. szept. 22. 08:40

a levegőből nem fogod tudni felfűteni, amíg nem élünk Afrikában :-)


minden pénzbe kerül, a zöldfűtés kiépítése jelenleg (és szerintem ég sokáig) annyira költséges, hogy annak a bekerülési költségét ha visszaosztod, akkor több, mint egy kevésbé korszerű fűtés


ami a fejlesztéseket illeti (bármit, szépészetit, műszakit), van, amikor tudod érvényesíteni az eladási árban, van, amikor nem

egy szabolcsi zsákfaluban pl. hiába építesz nulla rezsiköltségű passzívházat, sosem fogod tudni annyiért eladni, amennyit ráköltöttél

kereslet-kínálat törvénye

81. forrest2010 (válaszként erre: 79. - Borian)
2021. szept. 22. 04:05
... ha ennyiből kijön a meleg víz + a fűtés is 1 évbe az tényleg nagyon jó ! a miénk kicsivel nagyobb , mint 70 m2 , de többe van ez a 2 féle , fűtés + meleg víz :( :( / nekünk a fa + a gáz + a meleg víz kicsit többe van , bár már régen számoltam össze :( :( /
80. sanyinak (válaszként erre: 79. - Borian)
2021. szept. 21. 15:33

Havi átlag 20 ezres gázfogyasztás?

Én a felét fizetem egy közel másfélszer ekkora házra, de nem tartom korszerűnek.

Persze a régi ingatlanok elég rosszak az energiahatékonyság terén.

79. Borian (válaszként erre: 77. - Sanyinak)
2021. szept. 21. 07:55

Szerintem egy olyan ház, ami 120 négyzetméteren négy személynek, nem fagyoskodva évi 240 ezerből nyújt meleget, melegvizet, elég korszerűnek számít.

Hőszigetelt, gázzal töltött ablaküvegek, árnyékoló, ami kiválti a klímát.

De van olyan ráköltés, ami nem biztos, hogy már megtérül, megéri.


Természetesen egy passzív ház nagyon trendi és nagyn jó, de nem biztos, hogy el tudod adni annyiért, amennyuért építetted, pláne, ha valahol vidéken fekszik.

78. forrest2010 (válaszként erre: 77. - Sanyinak)
2021. szept. 20. 23:14
... persze ! ahogy a mindenkori , rendszeresen felújított/karbantartott ház is többet ér 1 idő után , mint amit lelaktak ? és soha 1 vasat se költöttek rá :( :(
77. sanyinak (válaszként erre: 76. - Borian)
2021. szept. 20. 21:05

De, a korszerű fűtésrendszerrel és energiarendszerrel felszerelt ház többet fog érni.


A gyerekek és az élelmezési költségek nem kapcsolódnak az épületek fűtésrendszeréhez.

76. Borian (válaszként erre: 75. - Simple)
2021. szept. 20. 09:53

Úristen, kastélyban laktok?

Mi is alaposan felújítottuk, szigeteltettük, de mivel egy budapesti ház, egy lélekhatár felett már nem tud feljebb menni az ára, és ez a hai 30 ezer, amibe az energia kerül már most is eltörpül a gyerekekke kapcsolatos költségek, vagy akár a kajaköltség mellett, ezért nem érdemes ebbe fektetni.

Ha az LTP-nk lejár, én inkább lakást veszek, felújítom, eladom, vagy kiadom, azon többet lehet keresni, mint meglévő házat túlfejleszteni, és végső soron jó lesz valamelyik utódnak.

75. simple (válaszként erre: 71. - Borian)
2021. szept. 20. 09:45
Nekünk évi 1 millió forint ment el gázra, és évi 100-120 ezer villanyra. Mi nem hitelből vettük, pont ez volt a szempont, hogy most kell megcsináltatni ha van rá pénzünk, mert ki tudja mi lesz később, ha esetleg nem lesz, milyen jól fog az jönni, hogy rezsi alig van. Víz és a szemétdíj maradt meg. A gáz ma már teljesen gazdaságtalan, és elavult. És mint írtam egy gázkazán sosem fog olyan hatékonysággal üzemelni, mint egy hőszivattyú, még a legjobb gázkazán sem. Mi tovább gondolkodtunk annál, mint hogy mennyi a havi számla. Ezzel a fűtéskorszerűsítéssel, és még néhány más felújítással (ablakcsere, ház, tető szigetelése) megnöveltük a ház értékét közel a háromszorosára, mint amennyiért vettük. Kint volt az értékbecslő, nem én mondom ezt. Már a jövőre gondolva bebiztosítottuk a könnyű eladhatóságot, sosem lehet tudni, mi történik alapon.
74. Borian (válaszként erre: 73. - Bless the child)
2021. szept. 20. 09:39

Nálunk is csupasz ház volt, a tégláig visszabontva.

Az 5 millió nem a hőszivattyús rendszer ára, hanem ennyivel lett volna több, mint a gázfűtés, terv, kazán, turbókivezetés, termosztát, központi fűtéstésrendszer, melegvízrendszer anyagktg-e, kiépítése, bekötése, kéményseprő, gázművek engedélyezetés, stb.


Annyi könyebbség volt, hogy gáz volt a telken, csak cirkóval korábban a fűtés.

2021. szept. 20. 09:32
Elkerülte a figyelmeteket, hogy egy csupasz ház fűtéséről van szó. Nincs benn se gáz, se semmi. Így azért meggondolandó, hogy milyen energiaforrásokat fog használni és mennyi a bekerülési költsége.
72. Borian (válaszként erre: 71. - Borian)
2021. szept. 20. 08:49
természetesen 25-26, nem 35 :-)
71. Borian (válaszként erre: 69. - Simple)
2021. szept. 20. 08:48

Nem tudom, mennyi volt a gálköltségeket, de azt igen, hogy a "mérnöki megtérülés", beruházás osztva az éves spórolással nem egyenkő a gazdasági megtérüléssel. Figyelembe kell venni, mennyibe kerül az a pénz, amit befektettél.


Nálunk az éves fűtés és melegvíz max 240 ezer ft. gázzal, 120 nm, sintén nagy, 3,5 m-es belmagasség (régi polgári ház felújítva). Hűtési költség nincs, mert zsalugáterek vannak, állítható lamellákkal, plusz a belmagasság, vestag falak, plusz hőszigetelés miatt nem megy feljebb a hőmérséklet 35-26 foknál, ami nekünk kelleme, télen is elviselnénk, de csak 22-re fűtünk.


A hőszivattyús rendszer kiépítése nálunk 5 millióval lett volna több, mint a gázé, tervvel, engedélyezéssel, mindennel együtt. 5 millió forintnak a havi törlesztőrészlete 37-38 ezer forint 20 évre, most a gázért fizetek havi 22 ezret, a villanyszámlám 8 ezer ft.


Ilyen értelemben 20 év alatt SEM térül meg.

70. simple (válaszként erre: 56. - ,zumba)
2021. szept. 20. 08:32
Bármikor megéri. Gondolkodj tovább. Az ingatlan értékét nagyon megnöveli egy korszerű fűtésrendszer. Mi is könnyen el fogjuk tudni adni, nálunk nincs már se villany, se fűtésszámla. Nagyon nagy könnyebbség.
69. simple (válaszként erre: 54. - Borian)
2021. szept. 20. 08:29
A mi házunk gázköltségével számolva nekünk 10 éven belül megtérül.
68. Borian (válaszként erre: 66. - Sanyinak)
2021. szept. 20. 08:23
igen, szép dolog, de szerintem "égetőbb" probléma, hogy a lakosság 20%-a szeméttel fűt, a csatornázatlan települések, a hústermelés, a rengeteg szemét, amit termelünk, és még sorolhatnám
67. forrest2010 (válaszként erre: 63. - Cilabogyó)
2021. szept. 19. 21:56
... az klassz ! ha olyan sokáig működött , a miénk is remélem h bírja még :) ... a lányunkét 12 év után le kellett cserélni , neki elég rövid életű volt , bár még javítható volt az is :)
66. sanyinak (válaszként erre: 65. - Bless the child)
2021. szept. 19. 21:32

Ez mindenképpen szép és jó dolog.

Akkor is ha mások egyelőre nem akarják követni a példátokat.

65. Bless the child (válaszként erre: 64. - Borian)
2021. szept. 19. 19:23
Én beálltam a sorba, eggyel kevesebb ház mérgezi a Földet
64. Borian (válaszként erre: 59. - Bless the child)
2021. szept. 19. 18:51

Ó. Hetesi szerint már 2003-ban el kellett volna fogynia.

Nem fog még qva sokáig elfogyni, csak a klímaszorongók próbálják rávenni az embereket a zöld energia használatára. Ez egyébként szép és jó -is lehetne, ha nem csak az EU-ban lenne ilyen, miközben a világ többi része vígan pöfögi ki a Co2-t-

63. cilabogyó (válaszként erre: 62. - Forrest2010)
2021. szept. 19. 17:47
Nem tudom, mert 2017-ben vettük a házat. De a gázkazánon láttam egy matricát, ami szerint akkor 25 éves volt. Tavaly még tökéletesen működött. Nem azért cseréltük le, hanem hátha az új kevesebbet fogyaszt. És igen, tényleg jobb az új. Kell jó néhány év mire megtérül, de jobb, mintha váratlanul elromlott volna.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook