Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Indukciós főzőlapokról vélemény? Ki használ és milyent? Szeretnék venni, de nem tudom, melyik márka érné meg a legjobban. Persze árban is. fórum

Indukciós főzőlapokról vélemény? Ki használ és milyent? Szeretnék venni, de nem tudom, melyik márka érné meg a legjobban. Persze árban is. (tudásbázis kérdés)


23. simple (válaszként erre: 22. - Virág 1234)
2020. aug. 13. 17:26
Fogalmam sincs, nincs már meg a papírja. Ikeában vettem.
22. Virág 1234 (válaszként erre: 14. - Simple)
2020. aug. 13. 16:02
És milyen gyártótól van?
21. Guruljka (válaszként erre: 20. - Bless the child)
2020. aug. 13. 12:28

Nálam volt egy, amelynek a felszíne nem sima üveg volt, azon nem látszottak a karcolások, de az megrepedt. Az állatkaja egy időben nagyobb mennyiség, azaz nagyobb súly volt, mint a teherbírása, és nem bírta.

(Én hamar összekarcolom az edényekkel, gyakran húzgálom rajta, vagy kavarás közben elcsúszik.)

Nem mindig látom rajta jól a zóna szélét, ez a szemem hibája.

20. Bless the child (válaszként erre: 9. - Guruljka)
2020. aug. 13. 12:20
Kb 4 éves az enyém. Tesómék ezen főztek szinte mindent, nekem adták kb fél éve. Azóta én is napi szinten használom. Beépített gázlapom van a konyhában, ahhoz ragaszkodom még mindig, mert curva jól mutat a konyhapultban. Az indukciósom 1 főzőzónás Lidl-s, egy karcolás nincs rajta, olyan, mintha új lenne. Tervezek venni az új konyhába egy szintén Lidl-s 2 zónást
19. Alina* (válaszként erre: 12. - Guruljka)
2020. aug. 13. 08:24

Pontosan! 🙂


Bármit veszek, ott tájékozódom, az általad felsorolt szempontok miatt.

18. simple (válaszként erre: 16. - Guruljka)
2020. aug. 12. 17:04
Én nem tudom az enyém milyen márka, az ikeában vettem anno, és olyan mint egy sima kerámialapos tűzhely, egyben van az egész, egy sima egyenes lap, és rajta kell nyomni, érintőképernyős vagy hogy mondják ezt tűzhelynél... Még nem volt vele gond eddig.
2020. aug. 12. 16:58

Nekünk Elektolux van, imádjuk. A gyors hevítés funkció fantasztikus, és az is, hogy minden rózsát" külön lehet időzíteni. Ha lejárt az idő, nyekereg, aztán kikapcsol. :)


Mindenkinek ajánlom.

16. Guruljka (válaszként erre: 14. - Simple)
2020. aug. 12. 16:53

Nálam volt olyan is, hogy csak egyszer futott ki rajta valami, már meg is nyekkent. Az volt az, amelyiknek forgó gombja volt az elején, egy ferde előlapon. Oda pont belefutott a lé.

Eleinte Hausert vettem, szerettem, de ez a Tillreda tetszetősebb is, és felakasztható is. :D Jópofább.

Na meg fehér az alsó része.

15. viva70
2020. aug. 12. 16:52
Nagyon jó, szeretem én is.🙂
14. simple (válaszként erre: 9. - Guruljka)
2020. aug. 12. 16:35
2 évet? Az enyém 12 éves, és hibátlanul működik.
13. simple (válaszként erre: 1. - Virág 1234)
2020. aug. 12. 16:33
Az én lakásomban ikeás van. Már nem ott élek, így nem használom, de mikor használtam nagyon elégedett voltam vele. Az óriás fazék vizet is felforralta másfél perc alatt, szóval brutálisan dolgozik. Vigyázni kell vele éppen ezért, eleinte csak óvatosan szabad vele főzni, mert külön meg kell tanulni rajta az erősséget.
12. Guruljka (válaszként erre: 11. - Alina*)
2020. aug. 12. 15:58
Vagy az Ár-gépbe. Ugyanarra a készülékre több ezres árkülönbségek is lehetnek, bolttól függően.
11. Alina* (válaszként erre: 8. - Virág 1234)
2020. aug. 12. 15:55
Árukeresőbe beírod és ezeregyfèlèt kiad. Onnan válogathatsz.
2020. aug. 12. 15:27

Eleve könnyű takarítani, mert csak az edény alatt melegszik, azaz ami kifutott, nem ég rá.

Most, ahogy az Ikeásoknál kerestem a nagyobbakra, látom: van túlfolyás elleni védelem, ez nekem is új.

A gyakorlatban, ha pl. a víz kifut rajta, akkor a sima főzőlapon is zavar keletkezik az elektronikában, és sípolással jelez, majd kikapcsol. Gondolom, ezt fejlesztették tovább, mert pl. ha kicsit lejt a felület, és a kifutó víz nem éri a "gombok" körüli felületet, akkor elforrhat a víz (vagy más) anélkül, hogy észrevenném.

Az üres edény alatt azért egy idő után kikapcsol, de ha hosszabb főzési időre van szükségem, beállítom az időkapcsolót. Akkor lekapcsol ugyan, de előtte jó párat sípol, és arra odamegyek megnézni. Ha még kell főnie, akkor beállítom.

2020. aug. 12. 15:14

Van mér erről topik, ott is megírtam.

Szerintem nem számít annyira a márka Én régóta, 2010 óta indukcióst használok, kettőnkre, (régebben hármunkra) főzök egy zónás főzőlapon.


Átlag két évet bír ki. Elméletileg lehet javíttatni, de nekem nincs szerviz a közelemben, nem érné meg.

Azok a jó fajták, ahol az üvegfelület alatt van a kapcsolási lehetőség, azaz nem állnak ki a gombok. Szerettem azt a fajtát is, amelyiken az üvegfelület nem sima volt.

[link]


Nagyjából mindegyik ugyanazt tudja: hőmérsékleti fokozatok, időzítő. És van, amelyen "gyerekzár" is van. Én ezt arra használom, hogy ne tudjak én sem véletlenül állítani rajta, ha pl. kóstolás közben hozzáérek a hőszabályzóhoz.

A tapasztalatom szerint jobb, ha az ügevfeleület sima és egybefüggő. Ilyen az IKEA-ban kapható Tillreda, amivel annyira meg vagyok elégedve, hogy váratlan meghibásodás esetére vettem még egyet, de egyelőre a jelenlegi harmadik éve bírja.


Ha a kérdés a több zónás beépíthetőkre vonatkozik, azt nem tudom, mert nekem nincs tűzhelyem, a sütést kis asztali sütővel, illetve elektromos serpenyővel oldom meg.

De el tudom képzelni, hogy az IKEA-nál nem mennék tovább.

[link]

2020. aug. 12. 14:21
Márka? Ár? Köszi.🥰
2020. aug. 12. 14:15

Nekünk is az van, nagyon hatékonyan működik.


Annyi a hátránya, hogy nem minden edény jó rá és amikor új még az élmény, könnyen leéget az ember ezt-azt, mert tényleg nagyon hamar megmelegszik.

2020. aug. 12. 14:07

Áhám akkor indukciosom van :D


Igy van aki elöttem írta , nagyon hamar felmelegszik, jobb mint a sima sokkal.

2020. aug. 12. 14:03
Nekem egy eve van, alig vartam, hogy vegre alkalmas legyen ra a konyhank. Imadom. Pikk-pakk felmelegi, van extra alacsony hofok is rajta (pl. tok jo csokiolvasztashoz). A mienk Neff, nem a legolcsobb marka, de szeretem, ezert megerte. 😊
4. andi6020 (válaszként erre: 3. - Chills)
2020. aug. 12. 13:52
Elektromosnak elektromos, de a kerámialapos is elektromos.
2020. aug. 12. 13:46

Az indukciós az elektromos? Mert nekem az van és imádom.

Könnyű takarítani!!!! Nem utolsó szempont :)

2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Virág 1234)
2020. aug. 12. 13:44
Nekem Elektrolux van. Kombinált. Még vágyok elėgedve.
2020. aug. 12. 13:26
Vélemények? Ki mit tud ajánlani?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook