Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen fűtés éri meg a legjobban? fórum

Milyen fűtés éri meg a legjobban? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
2022. júl. 15. 07:26
Ez a fórum is okafogyottá vált.
121. forrest2010 (válaszként erre: 120. - Borian)
2021. szept. 24. 09:19
... tudom :) itt is már évek óta szelektíven gyűjtögetünk :)
120. Borian (válaszként erre: 119. - Forrest2010)
2021. szept. 24. 09:15

szerintem is, is, ezért kell okosan ösztönözni a környezetvédelmet, mert senki sem mazochista, de ha van némi előnye is, vagy legalább nem rosszabb, akkor hajlandók változtatni


erre a legjobb példa a szeektív hulladékgyűjtés, csak egy pici odafigyelést igényel, de mindenki szó nélkül csinálja

119. forrest2010 (válaszként erre: 118. - Borian)
2021. szept. 24. 09:03
... nem 1 szegény faluban élünk , de sokan leteszik a kocsijukat a végállomás/buszmegálló közelébe és mennek tovább a BKV-val , néhány éve raktak a végállomáshoz fedett biciklitartókat is , ahova kiköthetik a bringájukat :) sokan azzal mennek le a buszhoz h hazafelé ne kelljen még félórát gyalogolniuk :) azért némi kis fejlődés van / de lehet h csak a BKV még mindig olcsóbb ? gyorsabb ? mint az egész úton végig autóval :( :( /
118. Borian (válaszként erre: 117. - Forrest2010)
2021. szept. 24. 08:50

de legalább nálunk még a középsulisok nem járnak autval. Legalábbis a többség. :-)


csak arra próbáltam utalni, hogy ha mindenki annyit megtenne, ami nagy anyagi áldozatok ellenére, vagy legalább ésszerű anyagi áldozatokkal, már sokat léphetnénk előre


nem kell rögtön mindenkitől millós négyzetméterárú passzívházat elvárni, csak legalább aró lépéseket tegyen


sokszor a fenntarthatóságot zászlóra tűző orszákban, cégeknél nagyobb a pazarlás, mint egy kisnyugdíjas házartáséban, aki lehet, hogy rég típusű kazánnal fűt és nincs hőszigetelve a lakása, de alig költ, alig fogyaszt, mert nincs pénze :-(

Közben a Nem-tom-milyen-ürge-diána mutogatja a 400 nm-es házában, hogy a klímaváltozás ellen ki kell kapcsolni az elosztókat a házimozinál, a hi-finél, a fitneszgépeknél, a szaunánál... ühüm. És én mennyit spórolok, hogy ilyen xarok nálunk nincsenek?!

117. forrest2010 (válaszként erre: 116. - Borian)
2021. szept. 24. 07:21
... bocsi ! ez nem fűtés :) és nem is mostanába volt ez , a 60-as évek végén mikor jött a 46-ba kitelepített rokonság ? ők mesélték h olyan drága náluk a közlekedés h többen összeállnak akik 1 helyen dolgoznak és mindig / többnyire / tele autóval mennek dolgozni , de legalábbis nem 1 emberke ül az autóban , mindig másikéval így nem kellett még azon agyalniuk se h hogyan osszák + a költségeket ? itthon mindenhol beáll a forgalom reggelenként amikor a többség dolgozni indul :( 1 autó = 1 ember :( :( és km-es sorok főleg a hajdanán lovaskocsikhoz tervezett utakon :( :(
116. Borian (válaszként erre: 109. - Sanyinak)
2021. szept. 24. 06:22

A nyílt térbe kivezetett minimális Co2 semmmiféle gondot nem okoz, a zárt térben lehet veszélyes. (Nekünk külön bejáratú gázkazánunk van, ezért a családnak ettől nincs félnivalója).


Üvegházhatás igaz, de az én gázkazánomon fog múlni. A "tudatos" igehintők sokszor sokkal nagyobb szennyezők. A fiam pl. részt vesz egy Erasmus programban, ahol középiskolásoknak kell javaslatokat kidolgozni a saját házuk tájékán a fenntarthatóság érdekében. Spanyol, német duákok javaslata: jobb lenne, ha nem mindenki külön, saját autóval érkezne a suliba, szedjék fel egymást. Osztrák diákoké: az osztálykirándulásokra ezentúl ne repülővel, hanem más járművel menjenek.


No comment.

115. katt2 (válaszként erre: 114. - Sanyinak)
2021. szept. 23. 22:27
Megnéztem, nekem írtad, a 111-es hozzászólásodban.
114. sanyinak (válaszként erre: 113. - Katt2)
2021. szept. 23. 22:20
Légy szíves nézd meg, hogy az idézett szöveget kinek a hozzászólására írtam!
113. katt2 (válaszként erre: 111. - Sanyinak)
2021. szept. 23. 21:57

" Másrészt nem árt tisztában lenni a magas szénmonoxid és széndioxid koncentrátum élettani hatásaival."


Ennek a felvilágosító szándékodnak akkor lenne értelme, ha valamiféle bizonyítékkal rendelkeznél arra vonatkozólag, hogy nekem nincsenek ismereteim a CO és CO2 élettani hatásairól. Ha pedig nem rám vonatkoztattad, akkor miért nekem címezted? Tehát, kérlek, hogy a jövőben fogalmazz körültekintőbben!

112. katt2 (válaszként erre: 111. - Sanyinak)
2021. szept. 23. 21:49

Persze, tökéletesen igazad van, csak nem értem miért kevered ide a CO-t? Te pontosan tudod, hogy Borian mire gondolt, nem értem, miért kell ezt túlmagyaráznod. Illetve pontosan értem... :((


Miből gondolod, hogy mások nincsenek tisztában ezeknek a " koncentrátumoknak " a hatásaival?


Borian egész más aspektusból írt erről.

111. sanyinak (válaszként erre: 110. - Katt2)
2021. szept. 23. 21:10

Mintha kicsit több szénmonoxid mérgezés lenne az országban mint ufo.

Másrészt nem árt tisztában lenni a magas szénmonoxid és széndioxid koncentrátum élettani hatásaival.

110. katt2 (válaszként erre: 109. - Sanyinak)
2021. szept. 23. 19:56

" Sajnos sokan gondolkodnak így mint te és ez vezet időnként tragédiákhoz."


Te ezt miből gondolod? Ha én hozzád hasonlóan csak végletekben gondolkodnék, akkor reggel fel sem kelnék, nehogy a fejemre essen mondjuk egy ufo.

109. sanyinak (válaszként erre: 101. - Borian)
2021. szept. 23. 19:42

Egyrészt nem a széndioxid kiáramlás az igazán veszélyes, hanem a szénmonoxid a nyílt égésterűeknél! Nyilván már te is hallottál a számtalan halálesetről, ahol a kéményből visszaáramló gyilkos gáz ölte meg az ott lakókat.


Másrészt bizonyára hallottál arról is, hogy késő ősszel hányan haltak már meg mustgáz mérgezésben. Nos a mustgáz az a széndioxid. Amit ki is lélegzünk, de ami magas koncentrációban halált okoz, mivel kiszorítja az oxigént. De ha zacskót húz valaki a fejére, ugyanúgy megfullad a kilélegzett széndioxid koncentrátum miatt.


Sajnos sokan gondolkodnak így mint te és ez vezet időnként tragédiákhoz.


A gáz égése valóban kevesebb károsanyag kibocsátással jár mint más szilárd tüzelőanyagok, vagy folyékony üzemanyagok, ugyanakkor az is erősíti az üvegház hatást.

108. sanyinak (válaszként erre: 102. - Forrest2010)
2021. szept. 23. 19:27
Már régóta nem gyártják a régieket. Nem egyik pillanatról a másikra tiltották be a forgalmazásukat.
107. katt2 (válaszként erre: 105. - Odett73)
2021. szept. 23. 16:44

És ki volt ez a nagyonokos ( egybeírandó, ez egy új jelző ) aki ezt kitalálta?

Ez nem a 2,5-szerese a gáz árának, hanem annál jóval több. Talán a felújítás miatt több víz van a házban, ezért rosszabb a hőszigetelés. Később javulni fog a helyzet.


Attól függ, milyen a ház. A régi épületeknél nem volt divat a nagy ablakok beépítése, pedig az ablakokon nagyon sok energia jöhet be a a napsütésből. Már januárban is van sok napsütés. Az lehet, hogy kint -10 fok van, de a napsütés ( sugárzással ) felmelegíti a helyiségeket. Nálunk, ha süt a nap, 24...27 fok van. Ilyen időszakokban mindössze hajnal 2 és 6 óra között megy a padlófűtés. Persze, ehhez nagy ablakok kellenek, a régi házak 120 x 120-as lőréseik nem elegendők.

A Nap télen alacsonyabban jár, mint nyáron, tehát mélyebben bevilágít a helyiségekbe és még a padlót is felmelegíti egy kicsit. És sok kicsi sokra megy.

A nyári napsütés ellen meg van a zsalúzia, meg függöny, esetleg klima. Éjszakára meg a helyiség ne akarjon hőt kibocsátani a világűrbe, tehát el kell húzni a függönyöket. ( Hogy sugárzással ne akarjon a hő távozni. )

106. forrest2010 (válaszként erre: 105. - Odett73)
2021. szept. 23. 11:37
... az rengeteg !!!
105. Odett73 (válaszként erre: 104. - Bless the child)
2021. szept. 23. 11:33
Egy hónapra volt 130 ezer a fűtés számlánk, csak januárra. Előtte decemberre 100 ezer, novemberre 90 ezer. Februártól napelem van, azóta nincs havi számlázás, de ahogy néztem, közel nem fedi le a fogyasztást a napelem termelést sem. Mindenhol azt mondják, az árammal való fűtés díja kb 2,5-szeres szorzó a gázfűtés árához képest, ez tényleg reális sajna. :(
104. Bless the child (válaszként erre: 103. - Odett73)
2021. szept. 23. 09:26
Akkor, ha jól számolom, kb 25-30ezer volt az egy havi fűtésed. Az sok?
103. Odett73
2021. szept. 23. 07:16

Sziasztok, az elektromos fűtőpanelokat senkinek nem ajánlom. Tavaly ősszel váltottunk gázfűtésről norvég elektromos panelokra, de hatalmas nagy csalódás volt, kb a dupláját fogyasztja az előzetesen kalkulált értékeknek. 103 nm ház, teljesen felújítva ( tökéletes hőszigetelés van, tető szigetelés, külső grafitos szigetelés, valamint új, 3 rétegű nyílászárók mindenhol), ennek ellenére idén januári hónapra 140 (!) ezer Ft áramszámlánk volt!! Ebből kb 10 ezer volt az egyéb áramhasználat miatti fogyasztás… Mindezt 22 fokra állítva. :(

Szóval jelenleg látszik, hogy a közben felszerelt nagyméretű, 8 kwp-os napelemes rendszer sem fogja elbírni ezt a fogyasztást, úgyhogy a fűtőpanelek kikapcsolva, és ment minden szobába hőszivattyús klíma. :(

102. forrest2010 (válaszként erre: 97. - Sanyinak)
2021. szept. 23. 06:23
... oké értem én , na de hova teszik? tették ? az addig már legyártott de még nem értékesítetteket ?! akkor az kuka ?!!!!! mert eddig azt olvastam h csak 1 légtérben lévőt nem lehet csak kondenzációsra cserélni !
101. Borian (válaszként erre: 98. - Sanyinak)
2021. szept. 23. 06:00

A co2 nem lokális probléma, mert az egészségedre semmilyen hatással nincs (te is azt lélegzed ki).

A gáz az egyik legtisztábban égőfűtőanyag.

"A földgáz szénhidrogén alapú gázok gyúlékony elegye. Fő összetevője a metán, mellette magasabb szénatomszámú szénhidrogéneket (etán, propán, bután, pentán, hexán), illetve éghetetlen alkotókat (szén-dioxid, nitrogén) is tartalmaz. 1 m3 földgáz teljes mértékű elégetéséhez megközelítőleg 10 m3 levegő szükséges. A földgáz tökéletes égése során kék lánggal ég, káros égéstermékek, füst, korom, hamu nélkül."

Az egészségre sokkal károsabb a megújulónak számító fa, mert sok szállóporral ég, ami asztmát, tüdőrákot okoz. A mindenfélével fűtésről nem is beszélve, sajnos itthon gyakori műfaj. :-(

100. katt2 (válaszként erre: 96. - Sanyinak)
2021. szept. 22. 22:25
Kicserélni? Engedélyeztetni kell... Ha eddig jó volt, ezután is jó lesz. Ősz végén kizavarom a pókokat, aztán bekapcsolom. Ennyi. Még van Co érzékelőnk is, úgyhogy nincs miért aggódnom.
99. katt2 (válaszként erre: 95. - Sanyinak)
2021. szept. 22. 22:22

Igen, gázfűtésről írt.

Persze kisebb a kéményen távozó hőmennyiség, cserébe hamarabb tönkremegy a kémény. Ez a valamit, valamiért elve.

98. sanyinak (válaszként erre: 82. - Borian)
2021. szept. 22. 20:00

A szabolcsi zsákfaluban nincs is pénz ilyen beruházásra.

És tulajdonképpen kevésbé fontos is lokálisan a légszennyezés.

97. sanyinak (válaszként erre: 92. - Forrest2010)
2021. szept. 22. 19:56
Már nem lehet forgalomba hozni mást, csak kondenzációs gázkazánt.
96. sanyinak (válaszként erre: 93. - Katt2)
2021. szept. 22. 19:54

A régi kazánok általában nyílt égésterűek, tehát jóval veszélyesebbek is.

Megéri kicserélni.

95. sanyinak (válaszként erre: 89. - Katt2)
2021. szept. 22. 19:52

Szerintem Borian nem hőszivattyúról írt, hanem gázfűtésről. Azért jó, ha alacsony a gázkazánnál a fűtőközeg hőmérséklete, mert így kisebb a kéményen át távozó hőveszteség.

Hőszivattyú esetén ez nem szempont, nincs ilyen hőveszteség.

94. forrest2010 (válaszként erre: 93. - Katt2)
2021. szept. 22. 13:42
... még 1 új kémény árától is kirázna a hideg , a munka vele + a ráadás :( :( v fordítva :(
93. katt2 (válaszként erre: 92. - Forrest2010)
2021. szept. 22. 12:32

Ha a kazán elromlik, azt meg lehet javítani, pláne a régieket. Nekünk egy FÉG van, 21 éves, ezek még nagyon jók, bár nem jó a hatásfokuk.

A kémény sokkal problémásabb... egy új kémény... hát a hideg kirázna tőle.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook