Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Milyen diétát érdemes kipróbálnia egy 13 éves lánynak, akin 3 kg van? fórum

Milyen diétát érdemes kipróbálnia egy 13 éves lánynak, akin 3 kg van? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2009. jan. 12. 18:22
szerintem egy 13 éves lánynak nem feltétlenül kell diétáznia, ha csak nem 100 kg
2008. dec. 25. 20:01
Nekem a barátnőm fia volt kicsit gömbölyded.Egy nyáron át odafigyeltek a táplálkozására,kevesebb tésztaféle és cola volt terítéken,és minden nap mérték a súlyát is.Neki bejött.Stramm pasi lett,és nem jojózik.Mondjuk a család nem túlsúlyos fajta,tehát nem örökölt ilyen géneket.Mert szerintem az számít.
2008. okt. 29. 14:34
Semmilyet! Felesleges. Ez még ún. "babazsír", pár év múlva, eltűnik.
2008. szept. 23. 00:23
Semmilyet! Sport.
65. Ancika (válaszként erre: 64. - Ritianyu)
2008. szept. 18. 10:44

egyetértek!

amúgy mozgás, mozgás, mozgás! már magától is fogyaszt!!

2008. szept. 18. 10:32
Semmilyen diétát ne próbálj!Tapasztalatból mondom.Én pont ennyi idős voltam mikor szigorú diétába és tornába kezdtem,és sajnos meg is lett az eredménye mái napig.Nekem senki nem mondta,hogy ne csináljam :( .Én nem ajánlanám.
63. Sirga
2008. szept. 18. 09:58
Szerintem semilyet. Valószínűleg elnövi. Max. több zöldség, gyümölcs, kevesebb chips, csoki...
2008. aug. 2. 12:58

szigorú fogyókúrát semmiképp mert elkezdesz jojózni és szépen lassan még több kiló leszel.

több mozgás, üditők helyett viz , és este ne nasizz és simán lemegy

61. cilus
2008. aug. 1. 13:39
Lánykám is 13 éves,és a nyári szünet alatt fogyott 5 kilót.A titok ami nem is titok:))állandó görkorizás,bicikli,séta a csajokkal/fiúkkal/.Enni ugyanannyit eszik mint a suliidő alatt.
2008. jún. 25. 12:55

Hát én is ugyanebben a helyzetben vagyok...:(

165cm vagyok és 55kg. igaz télen 60voltam de elkezdtem röpizni:D:D

Nekem igazából az a bajom hogy csak hasra hizok:((((

Má próbálkoztam tornával, diétával de semmi:(

59. Serry (válaszként erre: 37. - 98b468bba8)
2008. jún. 2. 22:13

kicsi lány. én dietetikus vagyok, és egyetértek azzal amit mondtak előttem. S a BMI-d megnéztem akárki mondjon akármit teljesen egészséges az érték. Ugyanis a gyerek más mint a felnőtt. biztosan még fogsz nőni. Lényeg sok mozgás, sportolj tovább és ne egyél nasis, cukros cuccokat. Inni gyümölcslé 100%os és víz . Napi 2-3liter legyen főleg ha edzésre mész.

Szép napokat a melegben.

2008. ápr. 24. 14:27
inkább tornázzál ,ezzel szépen tudod formálna a testedet, persze csak akkor ha rendszeres a mozgás...
2008. ápr. 24. 14:07

Semmit sem kell détázni mert utána még lehet hízni fog. Úgyis fog nőlni még aki 13 éves. Addig ott van a sok sport izmosodjon inkább.

Feljődő szervezet még.

2008. ápr. 24. 14:06
Szerintem egy 13éves kislánynak nem kéne még diétázni,még gyerek.Amúgy meg a mozgás csodákra képes,és még koplalnia sem kell.
2008. ápr. 10. 13:26
egyetértek az előttem szólókkal!:-)
54. sodrak
2008. ápr. 10. 13:09
Lemaradt: sportoljon rendszeresen
53. sodrak
2008. ápr. 10. 13:09
Semmilyet!!!!!!
52. od
2008. ápr. 6. 15:25
Semmit!
2008. márc. 30. 21:06

Három kg plusz 13 évesen nem tragédia. Serdül, folyamatosan változik, szerintem nem szabad fogyókúrázni. De ha nagyon zavar, akkor többet kell mozogni.

Kívánom, hogy mindig csak 3 kg felesleg legyen rajtad. :):)

2008. márc. 27. 05:55
Szerintem nem kell fogyni egy 13 éves lánynak ő még növésben van.
2008. márc. 27. 00:47

Én nem engedném a fogyokurát egy 13 éves kislánynak.

Sok mozgás az jót tesz, de mível fejlödő korban van semmiképpen nem ajánlatos fogyokurázni. Az a 3 kg többlett úgyis lefog róla menni ha sokat mozog és esetleg egy kicsit kevesebbet eszik.

2008. márc. 23. 07:31

Semmi esetre sem javaslom a drasztikus fogyókúrát, de még a mindenféle löttyöket sem. Odafigyelnék, hogy egészséges, de kalóriaszegény ételeket egyen - párolt zöldségek, lédús gyümölcsök, sovány hús, kerülni a tésztafélét - és a mozgásra fektetném a hangsúlyt. Az egyik leghatásosabb és legélvezetesebb mozgásforma a tánc. Javasolnám a modern táncot, ahol az órák elején jazz-tréning van. Ha tudtok ilyet a közeletekben, próbáljátok ki, meg fogtok lepődni, már amennyiben valóban szívvel-lélekkel van csinálva. De szinte bármilyen mozgásforma jó, a lényeg, hogy edzői felügyelet mellett. Otthon szinte sose jön össze, hiába végez az ember lánya pl. felüléseket. Csapatban könnyebb és hatékonyabb.

Sok sikert!

47. era06 (válaszként erre: 45. - Ec63a7fc29)
2008. febr. 12. 16:00

Egy próbát megér. Ha nem használ legalább nem árt.



[link]

46. era06 (válaszként erre: 45. - Ec63a7fc29)
2008. febr. 11. 15:41
A hormonos dolgoktól jobban lehet hízni mint a csokitól. Saját tapasztalat
2008. febr. 11. 10:01

A 11 éves lányomnak 10 kg-ot kell lefogynia a háziorvosa szerint. Ugyanazt a kaját eszi, mit a nővérei, kb ugyanannyit is, de 3x annyit mozog mint ők.


Mivel ekcémás, gyakran kap elocomos kenőcsöket. (receptre, orvostól). Lehet, hogy ilyen hormonos cuccoktól hízott meg?


Vele nagyon komolyan kellene fogyizni, most keresem a neten a lehetőségeket, ezért vagyok fent.

Talán a zöld lötty-öt ki kellene vele próbálnom.????


Ha van köztetek szaki, kérlek segítsen.

2008. febr. 10. 20:38
semmit,nem kell diétáznia
43. era06
2008. febr. 10. 13:17

Kislány ne fogyokúrázzon!

Nincsen pizza, hamburger, csips, cola és ehhez hasonló ételek. Örülj az életnek , élvezd a tini korszakot, ezt nem fogod tudni soha bepótolni. BMI-vel még ráérsz foglalkozni 10 év múlva. Fejlődésben évő szervezet stb., gondolom márt unod, de akkor is most kezdel nővé érni. A pattanások jobban fognak zavarni. Mivel csokira is szüsége van a szervezetnek, válaszd a magas kakao tartalmut, EGY SZELET (nem percenként!!!!)

Barátnőkkel pizzát is lehet enni, (Egy szelet). Mindent módjával, és sok mozgás, nem ülünk egész na a tv, előtt. De ahogy elnézzem ez rád érvényes.

Kívánom neked, hogy örök életedben CSAK 3 kiló felesleged legyen.

42. Zsikee
2008. febr. 9. 21:45
A lányom 14. Nem iszik cukros löttyöket, nem eszik szemetet /csipsz, pizza, hamburger.../ mozog, táncol, tanulja a reform konyha alapjait hétvégeken mellettem. Hizásra hajlamos fajta , de nem akar úgy kinézni ahogy azt a génjei diktálnák.
2008. jan. 14. 22:12

A gondolkodás módodon változtass! Bocs!

nem akarok udvariatlan lenni!

ne nézz olyan újságokat ahol csont sovány nőket állítanak be ideálisnak, és a tévében ne figyelj oda a "mai sztár " ideálokra!

ez kamu! a legtöbb kép retusa, a legtöbb nő megcsinált, és te mint 13 éves lány, úgy vagy jó ahogy vagy.bár ezt most biztos nehéz elfogadni!de mikor 15 éves voltam,mínusz 10-ben miniszoknya,kis cipő,nekem is mondhattak akármit!ma 27,és már értem miről van szó!tanulj, sportolj, és hagyd a diétát!

2008. jan. 14. 18:52

eloszor is egy 13 eves lanynak tilos fogyokurazni

retentoen karos lehet a fejlodesere

a suja megfelelo a hoszusagahoz .

csak sport . es nem csak lefogy hanem egesegeseb lez

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook