Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen a magyar közlekedési morál? fórum

Milyen a magyar közlekedési morál? (tudásbázis kérdés)

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
356. Csibe78 (válaszként erre: 355. - 5521dce537)
2007. júl. 31. 20:39
vacsi? Lehet, hogy ez lesz a kártérítés!
355. 5521dce537 (válaszként erre: 354. - Win)
2007. júl. 31. 16:25

Legszívesebben beledöngöltem volna a földbe!!!!!!!

De azt nem tehettem így maradt a melegebb éghajlat!!


Eddig 5 helyen vizsgálták át az autót és mind az 5 helyen tanácsolták, hogy a következő út a roncstelepre vezessen!! Kössz!! Az egész futómű oda van! Ami már nem lenne a régi!

Kártérítést követelek tőle amit nem nagyon akar! Vagyis eddig!

Ma felhívott telefonon, hogy egy vacsora mellett megbeszélhetnénk a részleteket! Hát már előre félek az estétől!!

354. win (válaszként erre: 353. - 5521dce537)
2007. júl. 31. 07:51

:(((((((((((((

Azért legalább elküldted melegebb éghajlatra?

2007. júl. 30. 18:52
Múlt héten volt egy autóbalesetem! Egy k***ög BMWs előzni akart egy kamiont! Persze nekem aztán hiába villogtat, hogy álljak félre, mert ő siet!! Végül belement az előzésbe, úgy gondolta, hogy úgy is elengedem!! Csak hiába a tapostam a féket, ha ő a gázt nyomta!! Meg lett a nagy baj! Hál istennek mind a ketten megúsztuk könnyebb sérülésekkel! Legszívesebben jól meg is püföltem volna a pasast! Neki köszönhetően totálkárra értékelték az egy hetes kocsim!! A biztosító meg persze húzza a száját!!
352. emily (válaszként erre: 351. - Win)
2007. júl. 30. 18:19
Mint mindig... :-(
351. win
2007. júl. 30. 18:18
Tegnap borzalmas volt a forgalom a Balaton körül. És a motorosaok megint brilliroztak... :///
350. DODICA
2007. júl. 29. 14:14

Tegnap jöttünk haza a Balcsiról. Nem sok kellett volna ahhoz, hogy az M7-esen kinyiffanjon az egész családunk egy hülye állat miatt, aki, miközben szabályosan 130-cal előzök, képtelen volt fékezni a 200-as száguldásán mögöttem, s lesöpört a sávból.... Jobbról meg épp oda érkezett egy másik hülye, aki leállósávból előzött. Még szerencse, hogy elfér egymás mellett 3 autó is, bár ekkora sebességnél..... Mákunk volt. Ők ketten elhúztak, én meg csak lestem, s örültem, hogy uralni tudtam a kormányt.

Ennyit a morálról.

2007. júl. 29. 09:07
A Mester utcai villamosmegálló zebrájánál nem érdekli az autósokat,h zöld van.
348. erika62
2007. júl. 29. 00:23

Borzasztó !!!!

Szavakkal el sem lehet mondani, bár kiről legyen szó, akár autós, gyalogos, vagy kerékpáros, motoros.

347. Csibe78 (válaszként erre: 346. - Win)
2007. júl. 10. 13:25
Hát elhiszem! Én biztos leüvöltöttem volna valaki fejét :)
346. win (válaszként erre: 344. - Csibe78)
2007. júl. 9. 07:41

Nem tartozik életem legszebb élményei közé, az biztos...

:((((

2007. júl. 9. 07:09

Elképesztően rossz.

Szörnyű lehet látni egy ilyen balesetet.

344. Csibe78 (válaszként erre: 342. - Win)
2007. júl. 7. 19:19
Ez sem semmi :(
343. emily (válaszként erre: 332. - Fde954d8c0)
2007. júl. 5. 22:08
Atyavilág... :-(
342. win (válaszként erre: 332. - Fde954d8c0)
2007. júl. 4. 08:19

Szörnyű!


2 hete mi is 2.ként értünk egy baleset helyszínére. Egy Suzuki Ignis, vagy Wagon R volt, nem tudom. Megpördülhetett az úton, a tetején is átfordult, féknyom sehol.

A férfi ájultan lógott ki a a kocsiból, az utasülésről, mert nem volt bekötve. Szerence a szerncsétlenségben, egyedül volt az autóban.

A mellkasán véres tócsa, a feje vérzett, a kocsiból kilógó kezéről csöpögött a vér. Férjem állította le a még járó motort, majd egy férfi lehúzkodta az akkumulátor zsinórjait, és kiszedte, nehogy valami begyulladjon, mert füstölt a motortér az akksi meg szivárgott. Úgy kellett kivágni a tűzoltóknak a kocsiból.


Az újság szerint, mert másnap benne volt a baleset, súlyos sérülésekkel szállították kórházba. Valószínűleg túlélte. De én sem fogom soha elfelejteni. Tudom milyen érzés, és mégsem, mert amit Te láttál sokkalta szörnyűbb volt.


És igen, nekem is az jutott eszembe akkor, hogy milyen törékenyek, sérülékenyek vagyunk, és mégis milyen felelőtlenül szágudozunk az utakon, veszélyeztetve magunkat és másokat. Nem gondolva arra, hogy mindenkit vár valahol valaki. És annak lesz a legszörnyűbb, aki a szertett lény érkezése helyett egy ilyen hírt kap...

341. Ancika (válaszként erre: 332. - Fde954d8c0)
2007. júl. 3. 21:38

jézus mária! le vagyok döbbenve! hát nem semmi napod volt!

igazán átértékelem a vezetési stílusom!

340. Csibe78
2007. júl. 3. 21:15

Jajjjjjj még mindig borzongok! Szerencsére én még nem voltam ilyen szörnyű esetek szemtanuja, és átélője sem, szerencsére. Hát minden elismerésem a Tiétek.

Carsac ez nagyon emberi gesztus volt, hogy kiszállva rögtön az ugrott be, hogy gyorsan segíteni. Hát én biztos,hogy ott ájultam volna el a látványtól.

Vigyázzatok az úton!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

339. 4853e5edb8 (válaszként erre: 332. - Fde954d8c0)
2007. júl. 3. 19:32

remélem, hogy ez a negativ élmény pozitivan fog kihatni az életedre.

Lebegjen mindig a szemed előtt, hogy bármikor amikor beül az ember a kocsiba, maximális óvatosságra van szükség.


Nekem is volt hasonló élményem, amikor vonattal gázoltunk el egy embert és pont a mi ablakunknál feküdt a hullája..Ott vesztegeltünk 4 órát...

Borzaszó!


Kitartás carscac!

2007. júl. 3. 18:41

apu 30 évig volt mentős....

amikor még átfedtük egymás jogsiját, ő is, én is vezettünk, akkor mindíg kinevettem amikor lakott területen kívűl, nem volt hajlandó 80-nál gyorsabban menni.

autópályán meg 90 volt a limit, még a trabantok is leelőztek minket....

amikor kérdeztem miért nem megy, mindíg azt mondta hogy ő látott olyanokat,amit más nem. ő látott vétlenül meghalni embereket, és látott kiskanállal össze szedett embereket, gyerekeket, ő láta a halál játékát az utakon.....

sokáig nem tudtam miről beszélt akkor....

azthiszem ma értettem meg igazán!!!

és most hogy már nem tudom neki elmondani, megkövetem, és azt mondom hogy mégjobban felnézek rá!!!

már tudom miről beszélt!

337. ec63a7fc29 (válaszként erre: 335. - Fde954d8c0)
2007. júl. 3. 18:28

Sajnálom, hogy ilyen baleset utáni állapotot kellett látnod.

De sajnos mindannyiunkkal megtörténhet hasonló, s nem felejtjük el egyhamar a látottakat.

Ennél egy rosszabb van, amikor átélsz valami nagyon hasonlót, bár életben maradsz.


Sosem felejtem el azt az érzést, amikor nagy sebességgel csapódtunk bele a szemből érkező buszba. Sosem tudom elfelejteni azt a kellemetlen bizsergést, amit akkor éreztem, amikor pörgött velem az autó 1-et, kettőt, hármat, négyet, majd a feje tetején megállt. Nem a nyílt törés volt borzasztó, vagy az, hogy az üvegszilánkok véresre vágták a fejem minden négyzetcentiméterét, hanem az az érzés, hogy most ez a pillanat az utolsó az életemben... Nincs tovább. Ez a pillanat hiba volt, hibáztunk, s vissza nem fordítható...


Igen, vigyázzatok magatokra az úton, vigyázzatok a másikra is.

336. edb6c38cef (válaszként erre: 335. - Fde954d8c0)
2007. júl. 3. 18:23

Először is, nagyon sajnálom, hogy ilyen látványban volt részed. Szerintem egész életedben ott lesz benned a kép, ahogy fogalmaztál, ez beléd égett.

Viszont, és most köpködjél meg, ha akarsz: ez a szerencsétlen Audis magának csinálta a bajt. Ha mondjuk nem katonai teherrel fut össze, hanem mondjuk egy gyengébb kaliberű személykocsival, mondjuk a Te Pólóddal? Van egy tippem, ki vitte volna el szárazon, és ki nem.

Az írásod nagyon megrázott engem is, (tetejébe én betegesn félek az autóban pont az olyan állatok miatt, akik nem tudják, hogy kell egy kanyart bevenni úgy, hogy ne veszélyeztessenek másokat), de most azt mondom, a Jóisten ezzel megelőzte esetleg ártatlan ember országúti halálát. Én így látom.

Ismétlem, nem irigyellek, nem fogsz túl jól aludni mostanában :(

335. fde954d8c0 (válaszként erre: 334. - A1a3db480a)
2007. júl. 3. 18:03

bevallom még mindíg remegek!!!

akármit csinálok, a szemem előtt van!

334. a1a3db480a (válaszként erre: 332. - Fde954d8c0)
2007. júl. 3. 17:42

Ez borzasztó!!! Én el is ájultam volna...

Igen, vigyázzunk magunkra!!! És a másikra...

333. emagdi
2007. júl. 3. 17:34
hű, ez nagyon szörnyű lehetett!!!! :(((((
2007. júl. 3. 17:31

hát azt gondolom átértékeltem az életemet fél órája!

jövök kecskemét ,nagykőrös között, egy kanyarban, amikor tompa csttanaást hallottam előlről....

aztán amikor kibukkantam a kanyarban, akkor aztgondolom ez kép belém égett!

egy talán A4. ? -es audi, vagy nagyobb,,,az út közepén,,,,szarrá törve... na ez így kevés, nem szarrá törve, hanem szétroncsolva, atomjaira hullva, alapjaira szétesve!!!

egy katonai teherautó az út túlodalán egy fának menve...

mivel második autó voltam,,,, megálltunk az előttem lévővel, és odarohantunk,, nem kellett volna,,, az audiból, a képzeletbeli műszerfal fölött semmi sem volt,, az alja is olyan minr kurva nagy roncs darab!!!! szóval odarohanunk, és látom hogy be van szorulva sofőr a kormány meg az ülés közé....a keze az egyik válból leszakadva,,,és lógnak ki a zsigerek, és a vére szépen pianóban csordogált kifelé....

a másik keze vál-és könyök között hiányzott,, szintén látszott a hús ,meg az erek, zsigerek minden.. ami alkot egy embert.....

fejen nem volt, ,szintén leszakadva,, és látszott a gerinc vége, meg minden.....

eszméletlen volt ez belém égett, nem is kellet volna megnéznem... de gondoltam hátha még segíthetek...

valószínű gyorsan hajotott akanyarban,,, kisodródott, és nekiment árintőlegessen a katonai teherautónak, aki elrántotta kormányt, de ez kevés volt, az audi nekiment....

és ami ebben a szörnyű helyzetben elszomorít, az az volt, hogy rögtön megjelentek a katasztrófa túristák, akik MOBILLAL!!!!!közelről fényképezték a szerencsétlent!!!!!

ehhez nem tudok mit tenni.....ennyire állatok lettünk, hogy ilyet csinálunk....ilyenkor szégyenlem hogy egyáltalán megszülettem!!!!

aztán odajön hozzám a hátam mögött álló autó gazdája, ésaztmondja nekem: a piros polo a magáé??

mondom igen....aztmondja haladjunk előlre,,,,minek állom el az utat??????????????????

és itt kibukott belőllem az amúgyszolid neveltetésem,,,,és lehet hogy lekurva anyáztam....

és mondtam neki, hohgy milyen tetű az ilyen aki képes lenne félre lökdösni, vagy áthalytani ????? nem derült ki hogy melyiket akarja.... ezen az egész dolgon....

és erre nekitámdt mindenki... a paraszt tuskó köcsög, meg elsomfordált....és beült az autóba....

ezzé lett az ember....semmi kegyelet, semmi kressz ismeret,, merthogy az is tiltja!!!

csak az a lényeg hogy lássuk a bajt,,, lekamerázzunk....és aztán áthajtsunk egy másuik ember leszakdt kezén.....

hazafelé 50-el jöttem aztán.....

ez most szörnyű volt....

aztgondolom soha többet nem fogok állat módon menni.....

az ember pedig ennyire törékeny dolog.....ezt el sem hiszi addig, amíg nem lát ilyet!!!!

törékenyek vagyunk és sebezhetőek!!!nagyon kell vigyázni az úton....nagyon be kell tartani a szabályokat!!!!és előrelátás, figyelem kell állandóan.

vigyázzon mindenki magára!!!

és lassan menjen!

331. emily (válaszként erre: 330. - Xep)
2007. júl. 3. 10:05
Igen, ez szomorú... :(
330. xep
2007. júl. 2. 19:03
A mentőről jutott eszembe:T-betüvel a fejem felett: )egyedül én(mi)kezdtünk el félrehúzódni,mikor jött...morál?!: )
329. emily (válaszként erre: 325. - 'szti)
2007. júl. 2. 09:37

Hogy érted, hogy mostanában? Szerintem itt sosem volt divat... :-(

Mellesleg engem már előzött meg úgy autó, hogy lassítottam és lehúzódtam a kanyarban a mentőnek. Valszeg azt hitte a nyomorult, hogy neki húzódtam le, mert neki 5 LE-vel több van, mint nekem.....

328. win (válaszként erre: 324. - Fde954d8c0)
2007. júl. 2. 08:06

Hmm, mivel azt írtam, "Lehet, hogy ..." ez valóban nem biztos.


Itt nem volt kétértelmű a sávváltás: cikázott hol ide, hol oda, szlalomozva előzve a többi, normálisan közlekedő autót, indexelés nélkül, legalább 30 km/h-val többel, mint a megengedett, és mint amit a forgalom lehtővé tett... volna.

327. Csibe78
2007. júl. 1. 21:13
Ma pozitív tapasztalatom volt az úton. A Velencei-tótól jöttünk haza, és egy ilyen kanyargósabb útszakaszon beértünk egy kis dobozos lepukkant autót. Ugye mivel nem láttunk át rajta, és a terepet sem ismertük, beálltunk mögé. (szemből jönnek) Mikor a soförje úgy látta, hogy tiszta a terep jelzett, hogy mehetünk. Ez is ritkaság, de azt bizonyítja, hogy nem halt ki az emberség, csak nagyon mélyen rejtőzik :D
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook