Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen a magyar közlekedési morál? fórum

Milyen a magyar közlekedési morál? (tudásbázis kérdés)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
476. Csibe78 (válaszként erre: 475. - 4726e582cf)
2007. aug. 30. 14:13

Igen, olvastam amit írtál!


Ez sajnos igaz, mindig a "kevésbé hibás" húzza a rövidebbet :((

475. 4726e582cf (válaszként erre: 473. - Csibe78)
2007. aug. 30. 14:07

Ha olvasod, írtam, hogy volt ilyen eset, hogy két sáv ellenére kielőztek jobbra!!! a szembe sávba...


Nyilván nem megyek ilyesmibe bele, ha olyan a helyzet, azért hülye nem vagyok :)...

Van, amikor elengedem őket, de semmiből nem tanulnak... :O.

Egy gond van, hogy a hülyeségükkel mindenki mást veszélyeztetnek, és ha balesetet okoznak, akkor is nagy arányban ők élik túl, vagy kevésbé sérülnek meg...

474. Csibe78 (válaszként erre: 467. - DODICA)
2007. aug. 30. 13:55
Én már hallottam olyat is, hogy nem jogsival megy az autó, hanem benzinnel :) Max. a felesége jogsiját viszi majd magával, és azt mondja, hogy elcserélték véletlenül. Jó, mi?
473. Csibe78 (válaszként erre: 464. - 4726e582cf)
2007. aug. 30. 13:53

Ez tényleg jó móka, csak egy valamibe nem gondoltál bele. Soha nem tudhatod, hogy milyen idegbeteg, meggondolatlan egyén ül a volánnál. És mi van, ha záróvonalon, esetleg beláthatatlan kanyarban kielőz, mert nem engeded el, és mondjuk szemből egy kamionnal néz farkasszemet? Akkor nagy az esélye, hogy esetleg te is megsérülsz, vagy ne adja isten rosszabb... Akkor már hiába vidulsz, hogy hogy kitoltál vele!

Ne érts félre nem téged akarlak kioktatni, de ezt is mérlegelni kell! Én inkább el szoktam engedni az ilyen törtetőket.

472. Nelli11 (válaszként erre: 471. - DODICA)
2007. aug. 30. 12:36
Szomorúak ezek a dolgok!! Ilyen világot élünk!! Mindenki menti a saját bőrét!! Átgázolva másokon!! (Minden értelemben)
471. DODICA (válaszként erre: 470. - Nelli11)
2007. aug. 30. 09:18

Attól tartok, még akkor is igaz. :((


Legalábbis egy konkrét esetben sajnos így történt. Véletlenül épp szemtanúja is voltam.


90-es évek közepén, érettségi után egyik osztálytársam (jujj, mennyire rühelltem a beképzelt bunkó fajtáját! ráadásul sík hülye is volt, de átrugdosták az érettségin, mert apuka bőségesen fizetett) elvitte apuci hiper-szuper járgányát, s teljesen piás/füves állapotban szépen el is gázolt vele egy nőt a zebrán. Szegény nő nem élte túl. Ellenben az ügy gyönyörűen el lett simítva, a srác lazán megúszta, semmilyen következménye nem lett rá nézve. Akkoriban még pláne nem értettem, ez hogyan történhetett így... Talán még hittem az igazságszolgáltatásban. Tudtam, hogy apuka nagy fejes, de, hogy ennyire???


Hát van ilyen is...

470. Nelli11 (válaszként erre: 469. - 4726e582cf)
2007. aug. 30. 08:50
Ez így van! Vagy mint ahogy DODICA írta van ismeretség a rendőrségnél... Nna ugye: pénz beszél... Csak akkor is igaz ez, ha valaki meghal egy általa okozott balesetnél?
469. 4726e582cf (válaszként erre: 468. - Nelli11)
2007. aug. 30. 08:41
Ez az én mókám is :), ha már leelőzni úgysem fogom tudni a kis 50 LE-s kocsimmal :)))) hihi. Teljesen feldob az ilyen. Csak egy gond van, hogy nem tanulnak belőle :(((
468. Nelli11
2007. aug. 30. 08:36

Helló!!


Hát tegnap a hajamat téptem, mikor kocsiba csücsültem!! Utat csináltak és ugye lámpa engedte a forgalmat!! Szépem beálltam a sorba mögöttem a bizonyos karikás autó!! Persze a se**embe állt!Már a második piros volt mikor végre zöldre váltott! Elindult a sor... Már az előttem haladó is piroson ment át, én gátam! A piros az piros! As autó sofőrje pinagy dudálás közepetmutogatott meg ordibált és ami a legszőrnyűbb elindult!! Végül is belefért!

Ez városon belül történt és a következő pirosnál beértem! Volt értelme?? Aztán még egy jó darabig mentem mellette illetve valamivel előtte a 2 sávoson, de nagyon dühös volt, hogy nem tud menni!! És milyen jó volt nézni !! hm.. :DDDD Az egésznapomat feldobta!!:DDDDDDDDDD

467. DODICA (válaszként erre: 464. - 4726e582cf)
2007. aug. 30. 08:29
Egyre többször beszélek olyanokkal, akik lazán a fejemhez vágják, hogy semmi gond, jó kapcsolatokkal rendelkeznek a rendőrségen. Tehát mit nekik fél jogsi! :(((( Így megy ez....
466. Mephris
2007. aug. 30. 08:22
Ritka kivételektől eltekintve : katasztrófa.
465. 4726e582cf (válaszként erre: 463. - Csibe78)
2007. aug. 29. 14:37
:))
464. 4726e582cf (válaszként erre: 461. - DODICA)
2007. aug. 29. 14:37

Találkoztam multkor egy nőcivel előttem kullogott alig 50-nel a Hungária krt-on... nos az alsó hangon 70-es út, de általában, ha forgalom ritmusa... hát bizony 80-90 is gyakran. Nos valahogy ott bénáskodtam a nő mögött, mindig kerülni akartam, de megelőztek hátulról, akkor meg már nem megyek bele az előzésbe. Aztán valahogy mégis sikerült kielőznöm, ahogy oldalra néztem ott ült a hátsó ülésen két gyerek, tehát meg is értettem, hogy nem ment gyorsabban, hiába lehetett volna 70-nel menni. Közben míg előzni akartam a mellettünk elhaladó autósok integettek neki, meg rázták a kezüket, dudáltak, átordítottak hozzá. De b@sszus, ennyivel ment és kész, lehet ennyivel is menni 70-es táblánál, hisz a KRESZ szabály engedi. Úgyhogy nem értettem a felháborodásukat, és ugye nagyon nem izgat, hogy valaki siet... máskor elindul időben :).


Van ám, hogy szivatom itt a jónépet, kedvenc mókám, mikor egy sávos út (azaz kettő egy-egy), szembeforgalom és nem húzódom le... persze 50-nes megengedett sebességgel kellene menni, én meg hát ugye 70 az átlag, amivel megyek :(( (szemét száguldozó :D), erre karikás mögülem, nagyon nézi mikor előzhet, majd egy idő után duplasávos lesz az út, külső sávban a lasabbak (persze nem is kell mondanom, hogy a mögöttem nyomakodó szerint az 50 km/h megengedett sebességet átlépve 20 km/h-val is rém lassú vagyok... és szerinte a külső sávban lenne a helyem...), nos általában ott közel 60-nal mennek. Úgyhogy azt szoktam bosszantásképpen :)))) hihi, hogy beállok arra a sebességre, amivel a külső sáv halad, így a nyomakodó lila fejjel van, hogy dudál is, vagy van, hogy a két sáv ellenére záróvonal, akármi, kielőz a szembe forgalomba... a hajam dobom el komolyan, úgy idegesít az ilyen. Miért nem jó neki a 70??? lakott területen??? már az is egy fél jogsi... :O

463. Csibe78 (válaszként erre: 462. - 4726e582cf)
2007. aug. 29. 14:32
A melóba én sem sietnék, annyit nem ér :)
462. 4726e582cf (válaszként erre: 460. - Csibe78)
2007. aug. 29. 14:30

Egysávos úton nehéz jobbra tartani, azaz tapasztalatból mondom, ha szembe jönnek akkor képtelenség, hogy kikerüljön a mögötte menő...

Én már meg sem kísérlem, mert néha előfordul, hogy észreveszi az előttem menő, aki előtt üres az út, lehetne menni pl. 70-nel, vagy 90-nel mikor hol, és nem ennyivel megy. Szóval felfedezi, hogy tornyosul a sor mögötte, lehúzódik, de nem elég széles az út, hogy biztonságosan kikerüljem... úgyhogy maradok mögötte.


A körforgalom... a kedvencem... pl. itt Fótnál. Akárhányszor odamegyek vagy arra, fix, hogy eltévedek... A CENTRUM felirat kivisz valahova máshova, nem Pestre, elég érdekes :O... hehe, jókat mulatok magamon, Fót és környékét már beautóztam párszor hehe :).


Nem mondom, hogy soha nem teszem a mellettem ülőnek szóvá, hogy tötymörgés van, de az életem fontosabb, mint bármi gond, elkésés. Hisz úgysem érek oda hamarabb, ha tépek, ha nem, ugyanis itt megfognak a lámpák, nem tudsz száguldozni, azaz nincs zöldhullám vagy ilyesmi, szóval ha el is húzok a mögöttem jövőtől, és pl. bentreked a pirosban, fix a következő lámpa megfog és ugyanott vagyunk. Úgyhogy felesleges szerintem.

Ha meg pl. melóhelyre igyekeztem, és késésben voltam, akkor már mindegy volt, 5' vagy 15', elkéstem, úgyanúgy levonták a lóvét, akármennyit késtem, mert a forgalom nem érdekelte őket...

461. DODICA
2007. aug. 29. 14:24

Fawks, igazad van. :))


Ezer oka lehet, amiért valaki nem megy a lehető legmagasabb sebességgel. (PL. hátsó ülésen hányingerrel küzdő gyerek.)Miért ne tehetné meg? Ez egyáltalán nem forgalomfenntartás mindaddig, amíg a meghatározott minimum sebesség alá nem csökken a sebessége. Merthogy jól írtad, igenis van min. sebesség-meghatározás is, csak persze ezt el szoktuk felejteni. :)

Akinek meg nem tetszik, az előzzön. Ha nem tud, akkor se anyázzon, hanem fogadja el, hogy így járt. Azért előbb-utóbb akad lehetőség előzésre... Azt a pár perces "késést" meg ki lehet bírni, nem azon múlik.

460. Csibe78 (válaszként erre: 459. - 4726e582cf)
2007. aug. 29. 14:22

Na igen! A körforgalomról meg ne is beszéljünk, azt is újra kellene oktatni az idősebb generációnak, mert amikor ő tette le a jogsit szerintem még nem volt, esetleg külföldön!


Persze, a szabály az szabály, de azt hiszem bár ezt nem mondom biztosra, mert csak az emlékeimben él, hogy van valami jobbratartási kötelezettsége is a "lassúbb" autóknak. Nos ez itt nem divat!


Igen, csak mikor tényleg az van, hogy rohansz a betartandó sebességkorlátokhoz képest, és akkor kikapsz egy hétvégi sofört, az bosszantó. Bár ritkán fordul elő, de nekem is volt, hogy siettem haza, mert gond volt. Bár ez megint egy másik kategória :)

459. 4726e582cf (válaszként erre: 457. - Csibe78)
2007. aug. 29. 14:14

Pesti vagyok, igaz járok vidékre, de csak Miskolcra, ott meg nem én vezetek, csak odáig, úgyhogy vidékről nem tudok nyilatkozni.


Persze itt sem kispiskóták az idősebbek a volán mögött... vagy azon kívül :OOO anyám, ha belegondolok, hogy hányat gázolhattam volna már el, bottal nekivág 4 sávos útnak keresztbe. Ok, megértem, hogy messze a zebra, DE, akkor ne kapja hóna alá a botot és kezdjen el szaladni a buszhoz, mert akkor ennyi erővel el is sétálhatott volna a kereszteződésig.


Viszont, a szabály az szabály, ezt próbáltam elmondani az előbb is. Szóval nyugodtan mehet 70-nel lakott területen kívül, ha úgy itéli meg, hogy az biztonságos és ez nem indokolatlan forgalom feltartás... hisz a szabály szerint ő választhatja meg a sebességét.


Volt egy felmérés, két azonos autóval közlekedő embert bíztak meg ugyanarra a távon ugyanabba a pontba kellett eljutniuk. A feladat az volt, hogy az egyik megy, ahogy tud, a másik betartja a szabályokat. Nos egy félórás autóút volt kb. Aki cikázott, szabályokat hágott át kb. 5'-cel ért hamarabb oda, mint a másik, aki betartott mindent. Ezért szerintem felesleges hajtani, mint a veszett egér és türelmetlenkedni. Senki nem ér oda sehova hamarabb, ha hajtja a kocsit és veszélyeztet bárkit, mint aki megy a maga tempójában. Én ezért nem is idegesítem magam azon, hogy ki milyen gyorsan megy. Nekem is van gázpedál a kocsimon, neki is, egyszer csak odaérünk.


Valóban, itt Pesten ha nem veszed fel a forgalom ritmusát, akkor megy a dudálás és idegeskedés, ami szintén helytelenítek, mivel teljesen felesleges!

458. 4726e582cf (válaszként erre: 457. - Csibe78)
2007. aug. 29. 14:07
Ok csak mondtam... hogy engem ez zavar...
457. Csibe78 (válaszként erre: 455. - 4726e582cf)
2007. aug. 29. 14:02
Én sem szoktam dudálni, azt hiszem egy szóval sem írtam ilyet! És én nem Pestről beszélek, mert ott esély nincs, hogy a megengedett sebességgel menj, mert letúrnak a p**ba. Ez vidék, nem a nagyváros. Ha sétakocsikázni akar a papa, akkor menjen a város felé, ne az elkerülő utat használja :) Bár én bizonyos kor felett azért elküldeném vizsgázni, mert szörnyű dolgokat tudnak művelni néha :(
456. 4726e582cf (válaszként erre: 454. - 4726e582cf)
2007. aug. 29. 13:14

mivel mehet lakott területen 70-nel, 90 km/h a MEGENGEDETT LEGMAGASABB SEBESSÉGRE VONATKOZIK. Ha nem akar annyival menni ne menjen :)... szintén ott a szabály az előző hozzászólásomban.


kimaradt a *kívül

szóval mehet lakott terülten kívül

455. 4726e582cf (válaszként erre: 453. - Csibe78)
2007. aug. 29. 13:13
Ez kimaradt, amúgy én is szeretek haladni, félreértés ne essen, de nem kezdek el dudálni valakire, mert lassabban megy a megengedett sebességnél. Szíve joga. Engem inkább az bosszant, hogy valaki ezért még fel is háborodik.
454. 4726e582cf (válaszként erre: 453. - Csibe78)
2007. aug. 29. 13:12

A KRESZ szabályt is bemásoltam :). Úgy tudom ha nagyon lassan tud menni a kocsival, akkor kell kirakni a vészvillogót, amúgy olvasd a szabályt :).


Ne bosszantson szerintem, mivel mehet lakott területen 70-nel, 90 km/h a MEGENGEDETT LEGMAGASABB SEBESSÉGRE VONATKOZIK. Ha nem akar annyival menni ne menjen :)... szintén ott a szabály az előző hozzászólásomban.


Természetesen az oktatóm nekem is azt mondta, hogy vegyem fel a forgalom ritmusát (bár gyakran nem kellett mondani :D), de ez nem azt jelenti, hogy lehet is... Csak azt próbálom elmondani, hogy szabály szerint mit lehet, az, hogy mi a szokás, az már más kérdés. De amúgy ez is magyar mentalitás, amit írsz, hogy LEHETNE 90-nel menni mégis valaki 70-nel megy, lehet, és nem forgalomfeltartás...

453. Csibe78 (válaszként erre: 451. - 4726e582cf)
2007. aug. 29. 12:53
Érdekes amit írsz a bácsikáról, meg hogy ő választhatja meg, hogy mennyivel megy. Ezzel vitatkoznék egy kicsit. Amikor én tanultam vezetni, és a forgalom, útviszony, időjárás, stb. engedte a 90 km/h sebességet, az oktatóm igenis megkövetelte. És nem mehettem 70-nel, pedig igen csak nem ismertem még az autót. Akkor most mi van? Ha a bácsika nem tudja tartani a sebességet, akkor menjen vészvillógóval, vagy ne vezessen! Ez engem is fel szokott bosszantani, mikor se tábla, se senki előtte és 70-nel tötyög lakott területen kívül!
452. 4726e582cf (válaszként erre: 451. - 4726e582cf)
2007. aug. 29. 12:24

Nah az autópályát rosszul tudtam :) minimum 60 km/h-val tudjon menni a jármű, amivel felmennek rá...


és itt a hivatalos szabály:

25. § (1) Járművel a forgalmi, az időjárási és látási viszonyoknak, továbbá az útviszonyoknak (az út vonalvezetésének, az útburkolat minőségének és állapotának) megfelelően kell közlekedni; figyelemmel kell lenni a jármű sajátosságaira, az utasokra és a rakományra.


Nameg persze a megengedett sebességre, csak azt később részletezi a szabályzat :).

451. 4726e582cf (válaszként erre: 450. - Nelli11)
2007. aug. 29. 12:20

Nem mondtam, hogy én megengedett 90-nél nem mennék annyival, vagy többel, te hoztad fel a példát :)


Ha nincs kint a tábla, lakott terület, akkor 50, lakott területen kívül 90. Azaz ezek a legmagasabb megengedett sebességek. Ennél lehet lassabban menni, mivel mindenki maga választja meg a sebességet, amivel menni szeretne járműve, útviszonyok, időjárás stb. figyelembevételével., de minimum 40-nel (és ez a 130-as autópályára vonatkozik - ha jól emlékszem). Illetve nem személyautóknál előfordul, hogy a legmagasabb megengedett sebessége nem haladhatja meg az 50 km/h-t. Ő sem fog gyorsabban menni, hiába lehetne 90-nel is akár. Ez sem indokolatlan forgalomfeltartás :).

Tehát, ha egy bácsika vezet és hiába lehetne 90-nel menni lassabban megy, az nem indokolatlan fogalomfeltartás, mivel ő döntött így. A 90 km/h a legmagasabb megengedett sebesség azon az útszakaszon, nem a kötelező sebesség. Tehát ez sem fogalomfeltartás!


Hogy én mennyivel megyek? Hihi, nem szoktam figyelni, de csodálkozom, hogy még nem kaptak gyorshajtáson :).


Itt Pesten sok olyan van, akikre a rózsaszín kreszkönyv vonatkozik, ezek a karikás kocsival közlekedők (ala amelyik kocsinak az emblémáján karika van :O), ezt már megfigyeltem... sem index, sem követési táv betartás sem semmi, rájuk valahogy ezek nem vonatkoznak :OOO. Kamikázék, vagy nem is tudom hogy hívjam őket.


Vagy a fiss élmény karikás kocsival kapcsolatban (jah, nekem egy kis Suzum van :)), most ahogy jöttem hazafele, megsárgult a tábla, kényelmesen meg tudtam állni, de a mögöttemjövő csikorogva állt meg, majd dudált, majd kiintegetett, és kiordibált, hogy mehettem volna - bár nem tűnt túl kúltúráltnak. Ez is olyan, hogy a srágánál, ha meg tudsz állni veszélyeztetés nélkül, és hírtelen fékezés nélkül, akkor megállsz, ha nem, akkor átmész, de a mögötted jövőnek már nem lenne szabad átmenni... ugyebár. Nos még neki állt feljebb, hogy simán mehettem volna, fix ő már piroson jött volna át. De ehhez hozzátartozik az is, hogyha hírtelen fékezek, neki akkora féktávolságot kell tartani, hogy meg tudjon állni, de NEM, ezek a karikás sofőrök csesznek az ilyesmire is... :(((

450. Nelli11 (válaszként erre: 449. - 4726e582cf)
2007. aug. 29. 12:08

De ha nincs kinnt a 70-es tábla akkor miért mész 70-nel?

Nem konkrétan rád értem, mert ahogy írtad, nem lassú a vezetési stílusod, tehát feltételezem ilyen esetben mennél 90-nel!!


Pest... Pfff hát igen!! Ott vannak barmok!! Meg gondolom sok olyan akinek még jogsija sincs, vagy nem ismeri a kreszt!!! Illetve nem akar tudomást venni a táblákról, zebrákról, lámpákról, megállni tilos táblákról és arról, hogy a másik megpróbál úgy vezetni, hogy senkit és semmit se veszélyeztessen!!

449. 4726e582cf (válaszként erre: 448. - Nelli11)
2007. aug. 29. 11:51

Azért egy cseppet tisztában vagyok vele mi az feltartani a forgalmat ok nélkül... :), csak azt ecseteltem, hogy általában itt Pesten már az is "rémesen nagy probléma" egyeseknek, ha valaki betartja a megengedett sebességet.


Nameg ugye ezért is kérdeztem rá, hogy mit értesz ez alatt :).


Ha 70 a megengedett sebesség és tegyük fel egyenes útszakasz, előttem senki stb. amit írsz és nem lépem túl a 70 km/h-t akkor az nem indokolatlan forgalomfeltartás!!!! Hanem szabály betartás! Miért is menjek gyorsabban? Ha nem megengedett?? Ez esetben van oka, mégpedig nem lehet gyorsabban közlekedeni. Az más tészta, hogy én mit teszek, mert nem éppen lassú a vezetési stílusom, de itt nem erről van szó.


Nézzük, rákerestem a KRESZ szerinti indokolatlan forgalom akadályozásra:

3. § c) úgy közlekedni, hogy a személy- és vagyonbiztonságot ne veszélyeztesse, másokat közlekedésükben indokolatlanul ne akadályozzon, és ne zavarjon.

26. § (5) Nem szabad a járművel indokolatlanul olyan lassan haladni, hogy az a forgalmat akadályozza.


Persze a 3-es pontba beletartozik, hogy nem bénázik az ember parkoláskor vagy nem áll le egysávos útnál patka mellé elakadásjelzővel stb.


Minden egyéb nem indokolatlan... tehát, ha megengedett sebességgel megyek az nem indokolatlan, még akkor sem, ha elvileg szabad az út, és lehetne gyorsabban menni...

448. Nelli11 (válaszként erre: 430. - 4726e582cf)
2007. aug. 29. 11:25

Ahogy olvasom a hozzászólásod szerintem nem igazán tudod mi az hogy feltartani a forgalmat ok nélkül!! Nem türelmetlenkednék, ha mondjuk egy gyalogost engedsz el!! Ez igen is ok!!!!!!!

Arra értettem, hogy mondjuk szép időben egyenes útszakaszon mész! Előtted senki! Viszont a szembe jövő forgalom elég nagy, előzni nem igen lehet! És jön mögötted más. Miért lassítassz le 70-re? Azért, hogy bosszantsd a mögötted lévőt!!! Na ez indokolatlan!!!

Értessz már?



És most lehet kövezni!!!!!!!!!!!!!!!!

447. emagdi (válaszként erre: 445. - CILUSKA)
2007. aug. 23. 15:48
ez milyen igaz!!!:))))))))))))
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook