Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen a magyar közlekedési morál? fórum

Milyen a magyar közlekedési morál? (tudásbázis kérdés)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
446. emagdi (válaszként erre: 444. - 1a50c86bb0)
2007. aug. 23. 15:48

lepd meg karácsonyra:)))

ha bluetooth-os kihangosítót veszel, akkor még nem is kell cserélgetni a kihangosítót, ha esetleg telefont cserél. valamint bárhol lehet a telefon a kocsiban, a kihangosítóra kicsörög.

szeirntem tök jó, és nem is drágább, mint egy hagyományos kihangosító.

445. CILUSKA
2007. aug. 23. 15:27

Van egy régi vicc, megosztom veletek :


- Tudja, miért van annyi közlekedési baleset?

- Miért?

- Mert a ma autósai a holnap sebességével hajtanak a tegnapi utakon.

444. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 443. - Emagdi)
2007. aug. 16. 17:29

En is orulnek egy kihangositonak, a ferjem folyton a kezeben hangositja ki a telefont. Utoljara annyira belemelegedett a beszelgetesbe (eleg komoly hivasa volt), hogy nem vett eszre egy nagyobb fekvo rendort, es nagy sebesseggel rahajtott, amitol a kocsi repult egy kisebbet. O maga is meglepodott, mert azt mondta a telefonba, hogy "wow, akkorat ugrattam, mint a Taxi 4-ban".

Na, kepzelem, hogy a telefon masik vegen mit gondoltak, es meg hangosan sem nevethettem.

443. emagdi (válaszként erre: 440. - 4726e582cf)
2007. aug. 16. 17:13

igen, de az emberek többsége simán vezet telefonnal a KEZÉBEN. az egy dolog, hogy mennyire tud figyelni, de hogy a kezét sem tudja használni, az biztos.

az a legjobb, amikor cigizik, aztán csöng a telefonja, azt is felveszi, így már nem marad szabad keze a vezetéshez:))))


és nem egyszer látom, hogy bazi nagy és drága autókban ülők telefonálnak kézben tartott telefonnal. nem értem, hogy nem telik nekik egy vacak kihangosítóra? mert ha már egyszer beszél, akkor legalább a kezét ne foglalja le.

442. 4726e582cf (válaszként erre: 441. - Csibe78)
2007. aug. 16. 15:32
No jólvan, Te tudod, nekem drágább az életem...
441. Csibe78 (válaszként erre: 439. - 4726e582cf)
2007. aug. 16. 15:10
Nem Pesten lakom! Itt egy kamera sincs. Nem telik rá :( Bezzeg közlekedési táblára telne :((
440. 4726e582cf (válaszként erre: 437. - Emagdi)
2007. aug. 16. 14:04
nekem sincs, mert nem tudok válaszolgatni a kérdésekre vezetés közben. na jó beszélgetni tudok, de, hogy még telefonon navigáljak valakit... mert ugyan miért hívnak fel? - valami kaka van a Windows-zal... segítsek már, így távnavigálok, mintha én annyira profi lennék :-O, de kocsiban nem veszem fel a telefont, nincs is kihangosító benne, majd hív, akinek fontos kérdése van...
439. 4726e582cf (válaszként erre: 436. - Csibe78)
2007. aug. 16. 14:03
csak szóltam, hogy keményen büntetik, sok sok pontba kerül meg némi zsebpénzbe, ha elkapnak... és ha nincs rendőr, akkor is tele van kamerázva a város... :O
438. DODICA (válaszként erre: 430. - 4726e582cf)
2007. aug. 16. 14:01

Ezt nagyon jól összeszedted, ebben van a lényeg!!!


Én marha jókat szoktam kuncogni, látva a visszapillantóban a lila fejeket, de a világon senki kedvéért nem vagyok hajlandó lakott területen belül 50-nél gyorsabban menni. (Hogyne, hogy pont engem kapjon el a zsaru, mi??? Ismerem én Murphyt rendesen!) Márpedig ez a többségnek nem szokott tetszeni. :(( És??? Belémjön??? Tegye csak.... Ő fogja kárát látni, annyi szent. De úgyse jön belém, azért annál jobban félti a tragacsát! Akkor meg marad a lila fej, amit nagyon vicces látni!!

437. emagdi
2007. aug. 16. 13:49

telefonálás vs vezetés:

azt azért sosem értettem meg, hogy egy tizen-huszon-akárhánymilliós autóba miért nem telik egy kihangosító beszerelésére?

436. Csibe78 (válaszként erre: 435. - 4726e582cf)
2007. aug. 16. 12:47
Nálam sem minden napos a dolog, csak néha előfordul, hogy vezetés közben felveszem, de nem órákat csevegek, ne érts félre :)
435. 4726e582cf (válaszként erre: 432. - Csibe78)
2007. aug. 16. 12:27

Telefonálni kocsiban, vezetés közben? Az egy fél jogsi, ha elkapnak vele... :O.

Lehet én vagyok a béna, de nem tudok telefonálni is és vezetni is... ugyan nem automata a kocsim, de akkor sem. Még kihangosítóval sem. Akinek fontos majd hív később, akinek meg nem, hát így járt...


Mellesleg balesetveszélyes is, nem is kicsit. A szabálytalankodók nagy többsége éppen telefonál, bár láttam már szöszi csibét sminkelni, és éppen 70-nel mentünk... :-OOO. Nem tolerálom egyiket sem.

434. 4726e582cf (válaszként erre: 433. - Csibe78)
2007. aug. 16. 12:22
jah, Pest... :o, evvel elárultam mindent szerintem :((
433. Csibe78 (válaszként erre: 429. - 4726e582cf)
2007. aug. 16. 12:21
Te mostanában kifogod a hülyéket??? Szegényke :)
432. Csibe78 (válaszként erre: 426. - Nelli11)
2007. aug. 16. 12:20
Jaaa, és én is szoktam telefonálni, de akkor sem felejtem el az indexet. (bár az igazsghoz hozzátartozik, hogy automata váltos autónk van)
431. Csibe78 (válaszként erre: 426. - Nelli11)
2007. aug. 16. 12:19
Nos ebben nem értünk egyet, ugyanis az egyik ismerősünk is kocsival vitte a feleségét szülni, és jócskán túllépte a megengedett sebességet, mert ugye mondván, hogy vészhelyzet van. A rendőr le is meszelte, és éppen csak nem ugrott a jogsija. Hiába van halaszthatatlan dolga valakinek, a kresz akkor is vonatkozik rá.
430. 4726e582cf (válaszként erre: 426. - Nelli11)
2007. aug. 16. 08:08

"aki hátráltatja a forgalmat semmi ok nélkül! "


Nos mit nevezünk hátráltatásnak?

Igazándiból azt, amikor 50 km/h alatt hajt jóval, tehát a 45 km/h még nem ez a kategória.

De amikor a 70 km/h a megengedett sebesség egy úton, már eleve annyival megy az ember, és netán üres előtte a sor, akkor képesek dudálni vagy villogni. Hol itt az indokolatlan forgalom feltartás.


Vagy, kereszteződés, jobbra kanyarodnék, persze velem együtt a gyalogosnak is zöld, majd ugye megállok, hogy átmehessenek, erre mögöttem közlekedő mókus dudál, villog, anyázik, kikerül és beszól, hogy "mennyé má, nem férek el tőled!"... Ez indokolatlan lenne? Láthatta, hogy indexelek, nem kellett volna mögém besorolni...


Nekem meg ettől nyílik ki a bicska a zsebemben. Pontosan a türelmetlenkedőktől. Szóval ez a forgalom feltartás arra nem vonatkozik, amikor nem hajt gyorsan... mert az tetszene a többieknek. Persze gyakran mondta az oktatóm is, hogy vegyük fel a forgalom ritmusát, ami nem egyszer 20 km/h-ás sebességtúllépést jelentett. DE EZ nem azt jelenti, hogy ez a NORMÁLIS. A normális az lenne, ha mindenki tartaná a megengedett sebességet. Ugyebár előzni is akkor előzhet, ha nem lépi túl a megengedett sebességet. (ezt leírtam lentebb valamikor, mert erről is vita volt, de ez a helyes). Tehát ha valaki megy 30-cal, akkor kikerülheted max 50-nel egy 50 km/h-s úton, de az 50-nel közlekedőt nem kerülheted ki 70-nel...


Szóval mit nevezünk hátráltatásnak? A szabályosan közlekedőt? Nálunk itthon többnyire ezt nevezik hátráltatásnak helytelenül... Dehát tipikus kelet-európai hozzáállás.

429. 4726e582cf (válaszként erre: 417. - Csibe78)
2007. aug. 16. 08:01

Jéééé tényleg, most, hogy mondod... :))), a karikás kocsival tépő rózsaszín kreszkönyvből tanult vezetőknek az autójának nem gyári tartozéka az index :-OOOOO hehe.


Tegnap is agyamra mentek az ilyenek.

Egy nagyobbacska autó (VAn vagy hogy hívják ezt a típust) mögöttem, kikanyarodunk főútra, két sáv. Nekem a külső kellett, így átsoroltam oda, majd hallom, hogy emberünk mögöttem nyomja ezerrel, majd áthúz a belső sávba és szintén tapossa a gázt. De már eleve valamivel többel mentem, mint a megengedett (na jó, nem kényelmes az 50 km/h... mármint lábtartásban :O hihi). A lényeg, megpróbált megelőzni, de közben vészesen közeledett a kereszteződés, ahol már sorakoztak a kocsik várva a zöldre. A féleszű meg csak nyomta, de persze nem tudott besorolni elém, én meg jusztsem lassítottam. Persze ilyenkor ugye az történik, hogy behúz elém, féktávolság semmi, és lefékez padlófékkel, mert különben belerohanna az előttünk állókba. Persze így is csikorogva fékezett mögöttem. Örültem, hogy nem szaladt belém a marhája!


A másik meg olyan úton felüljárón, ahol nem lehet előzni, nyomakszik mögöttem, majd dudál. Nos, ha már 60-nal megyek, az már eleve sebességtúllépés ugyebár, de az emberünknek lassú.

Alig várta, hogy ne a felüljárón menjünk, kielőzött (két sáv persze a felüljáró után, de ő belehajtott a szembejövők sávjába, és alig bírta bezúzni magát elém, ahol meg a piros lámpa várta, és padlófékkel, illetve átkacsázással a másik sávba tudtam megállni. Szerencse volt, hogy nem jöttek a másik sávban...


Harmadik tegnapi egyed. Nyomakszik hátulról, jóhogy nem dudált, olyan szinten rámállt, hogy nem láttam a lámpiáit, az meg kb 30 cm-re van a kocsim hátsójától. Mondtam magamban: "Jólvan Józsi menj" lezúzódtam, és elengedtem, nyomta ezerrel persze, piroson át stb. Az érdekesség az volt, hogy minden egyes piros lámpánál beértük... Ezért kellett úgy sietni... Persze mind a három index nélkül próbálkozott ugyebár...

428. emily (válaszként erre: 426. - Nelli11)
2007. aug. 16. 07:49

Miért kiabálsz? Nem vagyok süket.

Te szültél már? Én olyanról mág nem hallottam, hogy hoppá, nem vettem észre, aztán 1 perc alatt kipottyan a baba...Ilyen csak a vészhelyzetben van. És arról meg ne is beszéljünk, hogy ha így hajt, akkor mindjárt veszélyezteti a feleségét és a babát is...szerintem...És hozzátéve mint yrtam a következő pirosnál beértük és ő is meg kell hogy álljon,, akárhova is megy.

Ha meg elkésik a munkahelyéről??? Tudod, inkább kések, mint meghalok...


Telefonálóstól ott helyben venném el a jogsiját!

427. win (válaszként erre: 424. - Emily)
2007. aug. 16. 07:04

Ennek a másik fele is "jó"!

Megy a páciens este 9kor 80-nal az út közepén, hogy még véletlenül se tudd megelőzni, és még a ködlámpát is felkapocsolja. Mert mostanában olyan baromi nagy ködök vannak... ://///

426. Nelli11 (válaszként erre: 424. - Emily)
2007. aug. 15. 23:30

Sose értettem, hogy miért csinálnak ilyet az emberek? Aztán csodálkozunk, ha baleset van!! ÉS HA MONDJUK ÉPP A FELESÉGÉT VISZI A KORHÁZBA? MERT SZÜL? VAGY ÉPPEN ELKÉSIK A MUNKAHELYÉRŐL? Vagy bármi miatt? PERSZE HA LELASSÍT VALAKI AKKOR MÉG IDEGESEBB LESZ! Én inkább hagyom hogy mennjen! Ne mellettem, vagy elöttem csináljon bajt!!

Nem csak a szabálytalankodókkal van a baj, hanem azzal is aki hátráltatja a forgalmat semmi ok nélkül!


Én kifejezetten azt utálom a legjobban, ha valaki telefonál! Olyankor mindig elmarad valami, pl: az index!

425. emily (válaszként erre: 424. - Emily)
2007. aug. 15. 17:09
megelőzött
424. emily (válaszként erre: 413. - Emagdi)
2007. aug. 15. 17:08
Na pont egy ilyen jujj, de sietek volt ma a seggünkbe...le is lassítottunk 70-re, míg a szembe jövő sáv tele volt... :-DDDD (Aztán persze megelőtött, de mi is utólértük a majmot később...)
423. emagdi (válaszként erre: 421. - Edb6c38cef)
2007. aug. 15. 16:29

igen. nálunk még a rendszámot is leveszik inkább, csak nehogy lefotózza őket a kamera....

:(

422. Deja Vu (válaszként erre: 421. - Edb6c38cef)
2007. aug. 15. 16:20
Igen működik, ugyanis akár több, mint 400 euros büntetés után mindenki meggondolja, hogy vétkezik-e. Ja, ez helyszini bírság volt.
421. edb6c38cef (válaszként erre: 420. - Emagdi)
2007. aug. 15. 15:31

Értlek. Viszont akkor ez azt is kell jelentse, hogy őnáluk működik a büntetés visszatartó ereje.

Na, ez hazánkban sajnos nem mondható el:(

420. emagdi (válaszként erre: 419. - Edb6c38cef)
2007. aug. 15. 12:20

egyértelmű: a bírság miatt:))

otthon lenyúlja a rendőr, ha elkapja, itt már nyugodtan száguldozhat, mert ha beméri a kamera, akkor sincs semmi...

2007. aug. 15. 11:52

Mi 5 évvel ezelőtt voltunk Ausztriában, közel a határohoz nyaraltunk, így ott autókáztunk. Rozzant Warburgunk volt akkoriban. És lám, az országúton: ha mi mentünk legelöl, akkor a többi közlekedő, az osztrákok a jobbnál jobb kocsikkal, konvojban utánunk. Ha 80-nal mentünk, akkor 80-nal cammogtak mögöttünk, semm kísérlet sem az előzésre. Egyenes útszakaszon! El is voltunk ájulva.

Na, aztán amikor átléptük a határt! Itt Magyarországon ugyanazok, akik addig mögöttünk cammogtak fegyelmezetten, az osztrák autósok, mint állatok húztak el mellettünk ezerrel, belemenve beláthatatlan kanyarba, stb.

Azóta sem értem... Mert aki állat, az mindenhol állat, aki normális, az meg mindenhol az, gondoltam én.

418. emagdi
2007. aug. 15. 10:59

mondjuk az igazsághoz hozzátartozik, hogy a közlekedési morál nem csak itt nálunk ilyen.

Dél-Európában még rosszabb... és ott sem tudnak jobban vezetni az emberek. Szicíliában direkt figyeltük, de egy helyi autót sem láttunk, amin egy kis horpadás vagy baleseti nyom ne lett volna....

de a horvátok is őrült módon mennek a szerpentineken (úgy, hogy abszolút nem látják be az utat, simán előznek, reménykedve abban, hogy majd a szemben jövő lefékez)

417. Csibe78 (válaszként erre: 414. - 4726e582cf)
2007. aug. 15. 10:29
Miért? Van index az autókon? :)))) IGen, ezért én is szoktam anyázni néha, amikor elfelejti használni az illető. Pedig nem is kell nagy erőt kifejteni, hogy megpöccinsd azt a kart. :(((
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook