Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen a magyar közlekedési morál? fórum

Milyen a magyar közlekedési morál? (tudásbázis kérdés)

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
416. 4726e582cf (válaszként erre: 413. - Emagdi)
2007. aug. 14. 21:40

Jólvan tudom :).


Nemcsak enyhén szólva balesetveszélyes... hanem nagyon is. Avval nincs bajom, aki a sávban közlekedik a forgalom ritmusában, de mikor egy seggrakétás elrepeszt mellettem, úgy, hogy már én is a megengedett sebességen túl megyek... (a forgalom ritmusának megfelelően)... eh...

Na de az a nagy bajom még a motorosokkal, hogy általában nem ők húzzák a rövidebbet, hanem a szabályosan közlekedők... nagyon gyakran!

Ismerősöm férje úgy halt meg, hogy egy motoros valamin megcsúszott előttük és valahogy berepült kerékkel a szélvédőn, persze senki nem ment lassan, de féknyomokból azt állapították meg, hogy a sebességhatárt betartotta az autós. Nos a lényeg, hogy a feleség nem nézhette meg a férje holttestét úgy szétroncsolódott a feje... A motoros? Eltört mindkét lába, de él és virul...


A rendőrkocsik túl lassúak egy-egy ilyen eszementhez, a rendszámtáblákat fel lehet hajtani menet közben is, egy karral, vagy gombbal, stb. soha nem kapják el őket :(.


A másik, ma mi volt még... hihetetlen! Előttem egy hasonló kaliberű kocsi... (na jó ugyanolyan, mint az enyém), persze egy nőci vezette - de ez nem bosszantott volna...) nos 70-es tábla, előtte senki, és mégis mennyivel vánszorog belső sávban? 40-50-nel, és közben hátra forog, mert ott ült még valaki és minden hátrafordulás után vissza kellett rántania a kormányt a sávba. Egy halom autóst megilyesztett evvel... mármint a mellette haladó sávban. Félelmetes volt, ez sem volt kevésbé balesetveszélyes a felüljárón :-OOO, aztán egy halom autós dudált neki, meg akik mögülem kihúztak a külső sávba még beszólogattak neki, azaz először nekem, de mikor felfogták, hogy az előttem vonuló az, aki feltartja a belső sávot, indokolatlanul, mert egyenes út, stb. De ha lassan akar menni, azaz ilyen lassan, jobb lenne, ha kivonulna a külső sávba. Én nem siettem, úgyhogy így is, úgy is odaértem a végcélhoz, fölösleges lett volna hisztizni.

Amúgy amíg nem mertem gyorsan menni, eleve elkerültem az ilyen sebességű utakat... szóval nem értettem, hogy ha fél, és nem mer gyorsan menni, minek forog hátra és dumál valakivel? Na mindegy, nem fért bele az agyamba :O

415. 4726e582cf (válaszként erre: 412. - Emagdi)
2007. aug. 14. 21:10

Én lebeszélnélek róla, ha itt Pesten akarsz vezetni. Illetve ne hagyd magad... Nevetséges, hogy 30 óra a kötelező vezetés itt Pesten... 30?!?!?!?!?! 30 órát voltam rutinon... és az ugye még csak a kezdet... igaz tudjuk, hogy baromi sokat vezettem forgalomban aztán, ugyanis azt mondtam, hogy ne engedjenek vizsgázni, amíg nem tudok vezetni. Mondták sokba fog az nekem kerülni. Hát igen, és az életem mennyibe kerül, ha netán ottmaradok, mert annyira rutintalan vagyok...

Hozzá tartozik ehhez az is, hogy ismerőséknél tanultam. Ezt javaslom mindenkinek, és ha valaki nem felel meg tanárként, mindenképpen szólni kell az iskolavezetőnek, nem tűrni a szemétkedést!

414. 4726e582cf (válaszként erre: 411. - Csibe78)
2007. aug. 14. 20:59

Tudom melyik oldal találta ki... és valami átlátszó szöveggel vakították a népet... nem is írom le, mert még arra az oldalra húzó portállakók megsértődnek!


Ugyan... nem különbözik M.o. semelyik kelet-európai országtól, csak tán abban, hogy be...unk a nyugatnak. De ezt sem feszegetem...


Nálunk szerencsém volt :), senki nem tudott rajtam kívül vezetni :), úgyhogy a mai napig, nincs belebeszélés a vezetésbe, amíg én fogom a kormányt :).

Saját hibámból egy húzós helyzetem volt eddig, ne is legyen több... az is annyi volt, hogy nekitolattam a fával, alig volt két napos az akkori kocsim. Na nem lett baja egyáltalán, mert Y fordulást műveltem, és szűkebb volt az utca, mint számítottam rá... és valahogy a fát sem láttam... hozzá tartozik, hogy koromsötét kivilágítattlan utca, és szakadó eső...

A többi húzós helyzetem... mások hibájából volt, némelyiket csoda, hogy túléltük. Ma is bebizonyosodott, hogy se az indexet, se a sebességkorlátot nem ismerik az autósok, és a kamionosok sem. Jah és a sávfelfestésekre is fittyet hánynak...

413. emagdi (válaszként erre: 409. - 4726e582cf)
2007. aug. 14. 20:31

OK. nem kekeckedésnek szántam, és igazából az egész hozzászólást nem is csak konkrétan neked.:)))

valamit írtál, amire elkezdtem válaszolni, aztán a témához kapcsolódva még más is eszembe jutott, de akkor azt már "egy kalap alatt" beírtam.

igazából mindig így szoktam:))


még a közlekedési morálhoz kapcsolódva: ma munkába menet és jövet is egy-egy robogós illetve motoros állt be elém a piros lámpánál. ez eddig rendben is van, de a zöldnél úgy kilőttek, hogy ihaj, a motoros egykerekezett egy kicsit, hogy mindenki lássa mekkora fasza csávó, a robogós meg jobbra-balra hullámvonalban ment...

hát ez is enyhén szólva balesetveszélyes...

az index nélkül a sávok között szlalomozó autósokról nem is beszélve. és milyen sok ilyen van!

mondjuk azon szoktam röhögni, amikor egy ilyen jajjdenagyon sietek ugrál a sávok között, aztán 5-6 kilométer múlva még mindig ott állunk egymás mellett-mögött a piros lámpánál:))) szóval kvázi ugyanannyi idő alatt jut el ő is a céljához, csak közben sokkal balesetveszélyesebben megy a cikázás miatt.... és az ilyeneket valahogy sosem kapja el a rendőr. na ezt kellene megoldani, és nem azt, hogy minden sarokra közlekedési táblát tegyünk. (amúgy azt hallottam, hogy 1 közlekedési tábla kihelyezési költsége 70eFt, munkadíjjal együtt)

412. emagdi (válaszként erre: 410. - 4726e582cf)
2007. aug. 14. 20:23

értem. akkor nem veszek T betűs matricát:))

(pedig tényleg azt hittem úgy könnyebb lenne a sávváltás, mert jobban beengednének:))))

411. Csibe78 (válaszként erre: 406. - 4726e582cf)
2007. aug. 14. 20:16

Gondolhatod, hogy valószínű, hogy nem ők fogják fizetni a táblákat, hanem majd mi :(

Majd kitalálnak valami tábaladót, vagy valami ilyesmit, aztán fizess, mint a katonatiszt :(


Magyarországnak mindig különcködni kell valamiben, ez mindig is így volt, és így is lesz, sajnos :(


Igen, valószínű, hogy ha valami baj van, akkor a melletted ülő max. veled tud sikítani, mert tenni nem sokat tud. Én mikor a kezembe kaptam a jogsit 3 nap után már egyedül mentem, és jó volt, mert a párom, hiába nem akart, de néha mégis beleszólt a vezetésbe, és ez számomra zavaró volt egy kicsit. Igen volt pár húzos helyzetem, de ilyet is át kell élni, hogy rutinod legyen. Legalábbis nekem sokat segített. :)

410. 4726e582cf (válaszként erre: 408. - Emagdi)
2007. aug. 14. 10:55

Dehogy engednek... végig szivattak míg kint volt a T betűm. Aztán bedühödtem, és úgy egy-két hónap múlva le is vettem, engem ne szivasson senki!

Én nem javaslom, hogy bárki is kitegye, ott szivatják a tanulóvezetőket, ahol tudják, legalább is itt Pesten. Aztán ugye, hogy már nem volt kint a T betű, akkor meg figyeltem, hogy a T betűseket kerülgetik, anyáznak nekik pl. "ha nem tudsz vezetni mi a sz@rért vagy itt?" meg ilyenek, pedig szerencsétlen csak a megengedett sebességgel ment... :O... szóval T betűt még a hugomnak sem fogom engedni, hogy kitegye. Mi lenne, ha kötelező lenne?? :OOOO

409. 4726e582cf (válaszként erre: 407. - Emagdi)
2007. aug. 14. 10:52

Nem mondtam, hogy ez a normális :), azaz nem kell mindenkinek... szóval ne kekecelj itt velem :)))).


Nem lenne jó, ha kötelező lenne, szerintem, aki úgy érzi, ültessen maga mellé valakit. Mivel a családban nekem volt akkor egyedül jogsim, így nehezen szólhattak volna bele :).

No várj, én még jogsiszerzés alatt szereztem egy éves rutint, annyit vezettem :), úgyhogy gond már nem volt a rutinnal, mire kikerültem friss jogsival a forgalomba :).

408. emagdi (válaszként erre: 406. - 4726e582cf)
2007. aug. 14. 10:14

érdekes amit a T betűről írsz! én azt hittem, hogy ha kint van a T betű, akkor könnyebben beengednek mondjuk sávváltáskor, mert gondolják, hogy tanulóvezető úgyis sávot fog váltani, és akkor inkább jobb nem nekimenni.

(gondolkodtam is, hogy én is kiteszek egyet ebből a megfontolásból, de aztán akkor lehet hogy mégsem)

407. emagdi (válaszként erre: 406. - 4726e582cf)
2007. aug. 14. 10:13

igen, az jó, ha valakinek megnyugtató, ha ülnek mellette.

viszont mindenkinek attól még nem kellene kötelezővé tenni szerintem. (arról nem is beszélve, hogy lehet, hogy olyat kell magad mellé ültetned, aki kifejezetten idegesít:)))

szóval pl ha az ember el akar ugrani a tescoba kajáért, akkor vinnie kell valakit feltétlen az első évben... hát, szerintem elég macerás.


tehát nem arról van szó, hogy nem ülhet valaki melletted, ha friss jogsid van, hanem hogy ne legyen már kötelező!


arról nem is beszélve, hogy attól még, hogy valaki levizsgázik, és eltelik egy év, még nem biztos hogy rutint is szerzett. (tehát a 2. évtől már mehet egyedül, függetlenül attól hogy vezetett-e egyáltalán az első évben)

406. 4726e582cf (válaszként erre: 401. - Csibe78)
2007. aug. 14. 09:30

A T betűről - mikor kint volt annó, akkor mindenki szivatott, szóval ez marha nagy baromság szerintem.


A jobbkéz szabályról meg én is hallottam már, és persze akkor ki akarják táblázni az egész várost, nos, aki kitalálta fizetheti is nagyszerűen... :O, ugyanis ezek a táblák fényvisszaverőek, mármint a kirakott táblák és nem olcsó dolog elkészíteni sem. Ha csak belegondolok, hogy itt mennyi kereszteződés van a kis utcákban... jó sok pénzre lenne szüksége, annak, aki kitalálta.

Amúgy meg úgy tudom, hogy nemzetközi a KRESZ többnyire, nos, ha mindenhol van jobbkéz szabály, akkor miért is akarnak a magyarok különcködni? :OOo


Egyedül vezetés, kb. friss jogsival egy évig nem mertem egyedül menni, nem mintha sokat számított volna, hogy ül ott valaki mellettem vészhelyzetben, de megnyugtató volt, amúgy sokat nem ért vezetési szempontból.

Jah, és mindezt úgy, hogy előtte betegre vezettem magam az órákon, azaz kb. jó 3/4 évet vezettem forgalomban, heti 3-4 alkalommal jogsi előtt, tehát már nem voltam annyira zöldfülű.

405. emagdi (válaszként erre: 401. - Csibe78)
2007. aug. 14. 09:11

az, hogy friss jogosítvánnyal csak kísérővel lehessen utazni nagy baromság. egyrészt azért, mert hiába ül valaki még az autóban, annak nincsen fékpedálja, hogy belenyúljon a vezetésbe, mint az oktató. max annyit tud tenni, hogy azt mondja vészhelyzetben, hogy "vigyázz". ez szerintem a lehető legrosszabb, mert lebénítja az embert, és nem tud reagálni (nem lehet tudni ilyenkor hogy mire kell vigyázni).


szerintem egyszerűen olyannak adjanak jogosítványt, akit ki mernek egyedül is engedni a forgalomba.


a jobbkéz szabály megszüntetése: akkor most minden kereszteződésbe táblát és lámpát fognak rakni? ez iszonyat pénz lesz, másrészt szerintem kivitelezhetetlen. dehát majd az okosok megmondják....

404. DODICA (válaszként erre: 403. - Win)
2007. aug. 14. 09:04

Ha mindenki úgy járna, mint Kovinak, lehet, nem is lenne baj a közlekedési morállal? :))


(Sajnos nem így van...)

403. win (válaszként erre: 402. - 5521dce537)
2007. aug. 14. 07:49

Köszi!


Pedig egész romantikussá vált volna ez az egyébként inkább bosszantó dolgokat tartalmazó fórum. ;))))))

402. 5521dce537 (válaszként erre: 393. - Win)
2007. aug. 14. 01:23

Fejlemények vannak!! Elkezdtem naplót írni, ott mindent leírok!

Még a végén megszól valaki, hogy ide írok!!



Minden jót nektek!!!

401. Csibe78
2007. aug. 10. 21:23

Mit szóltok hozzá, hogy meg akarják szüntetni a jobbkéz szabályt, és a friss jogsisokat kötelezni akarják, hogy T betűt ragasszanak a kocsira? Ettől szerintem nem lesz nagyobb a figyelem rájuk! Meg az én férjem nem is rakná fel a kocsira, még ha kérném sem :)))

Ja, meg hogy 1 éven keresztül ne vezethessenek egyedül, csak ha olyan személy van velük, akinek több éve van jogsija? Akkor mi értelme a sajátnak?

400. emily (válaszként erre: 399. - 4726e582cf)
2007. aug. 10. 17:18
Akkor jó! :-)
399. 4726e582cf (válaszként erre: 398. - Emily)
2007. aug. 9. 22:21
sevész :D
398. emily (válaszként erre: 397. - 4726e582cf)
2007. aug. 9. 21:54
Bocsi, már késő van, átsiklottam a meghúzás szó felett...meg már fogalmazni sem nagyon tudok... :-DDDDDDDD
397. 4726e582cf (válaszként erre: 396. - Emily)
2007. aug. 9. 21:49

ez is benne van a meghúzásban...


de van olyan hely, ahol kimondottan az egy méteres járdára kell felállni... akkor hol marad a másfél méter? ott mindenki úgy feláll a járdára, hogy középen így is alig fér el egy kocsi... szóval nem nagyon értem... ott aztán a gyalogosok sasszéznak, oldalaznak el a kocsik mellett (Budán van, közel a Gellért térhez)

396. emily (válaszként erre: 394. - 4726e582cf)
2007. aug. 9. 21:31
Vagy Ember megy el melletted a babakocsival és ha nem fér el, akkor picit nekitolja véletlen.. :-DDDDDDDDDDDD
395. 4726e582cf (válaszként erre: 388. - 5521dce537)
2007. aug. 8. 15:48
:)))))))))) hihi, helyes! Sok sikert :).
394. 4726e582cf (válaszként erre: 390. - Emagdi)
2007. aug. 8. 15:47
Ah, nem feltétlen, de ha már vannak szabályok... akkor érdemes betartani, nincs ideg, hogy otthagytam valahol a kocsit, meghúzzák, vagy bilincset kap, vagy megbüntetnek :).
393. win (válaszként erre: 388. - 5521dce537)
2007. aug. 8. 14:58

WOW!!!! Gratula! :))))))


Azért néha még tájékoztass minket a fejleméynekről, légyszi'! ;))

392. Csibe78 (válaszként erre: 388. - 5521dce537)
2007. aug. 8. 13:36
Húúúúúúúúú ez tök romantikus! Ki hitte volna, hogy a végén szerelem lesz belőle??? Sok sikert!
391. Csibe78 (válaszként erre: 385. - Deja Vu)
2007. aug. 8. 13:31
Hát igen! Ezt nagyon sok soförnek nem tanították meg a kresz órákon sajnos :(. Ez a rémálmom, mikor nekem kell lemenni az útra babakocsival, és a bunkója centizget, és mutogat. De azt nem veszi észre, hogy repülni még nem tanultam meg, de lassan muszáj lesz :)
390. emagdi (válaszként erre: 389. - 4726e582cf)
2007. aug. 8. 09:44
akkor te nagyon rendes sofőr vagy:)
389. 4726e582cf (válaszként erre: 386. - Emagdi)
2007. aug. 8. 09:07

Evvel vitatkoznék, igaz van, hogy keresgélni kell, de nem állok fel járdára, ill. mozgássérült helyre. Ill. oda sem, ahova nem lehet parkolni. Vannak parkolóházak, igaz nem sok, de van, ott is le lehet rakni a kocsit.

Olyan még nem volt, hogy ne találtam volna helyet, igaz kellett tekergőzni a kis utcákban, de találtam. És lehet, nem volt túl közel sem a végcélhoz, de volt. Persze előbb lett volna közelebb, ha szabálytalanul parkolok le.

A lényeg, sokszor járok a belvárosban úgyhogy tudom milyen...


Szóval nem tetszik, hogy pofátlanul parkolnak mindenhova.

2007. aug. 8. 08:23

Sziasztok!

Köszi a drukkolást lányok!!

Ahogy olvasom nem egyedi a történetem! :))

:) Kijelenthetem, hogy összejöttünk! :)

Nagyon jól sikerült a tegnapi délután! Meg volt az első csók is, meg a többi is!! :))

Most két napig nem találkozunk,mert ugye dolgozni is kell!

Fawkesgirl: olyat mint volt: Renault Megane-t.


Minden jót nektek!!! :)

387. Deja Vu (válaszként erre: 386. - Emagdi)
2007. aug. 7. 17:45
Jómagam nem Bp.-i volnék, így jobbára nem is ott szembesültem a problémával. A tapasztalatom az, tökmindegy, mely országrészben vagyunk, sokan nem törődnek a másikkal, pedig adott esetben, csak egy kis figyelmesség kéne semmi egyéb. Zárójelben jegyezném meg, nekem olykor feldobja a kedvemet egy-egy kedves mosoly, vagy köszönetképpen történő intés és nem feltétel, hogy vonzó ifjú hölgy legyen az illető :-))
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook