Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen a magyar közlekedési morál? fórum

Milyen a magyar közlekedési morál? (tudásbázis kérdés)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
506. DODICA (válaszként erre: 504. - Ec63a7fc29)
2007. szept. 8. 17:36
Nem tudom, miért, de erről a tegnapi esetem jutott eszembe: megyek az úton, ami kereszteződik. Jobbról-balról mellékút kapcsolódik be. Én meg balra akartam kanyarodni. Láttam, hogy innen is - onnan is jön egy-egy autó, node elsőbbségem nekem lett volna, hiszen felsőbbrendű útról kívántam lekanyarodni. Még jó, hogy a lában fékközelben volt, mert a két muki egyikét se érdekelte ez az aprócska tény. Így fékezhettem egy nagyot, majd végképp felment a pumpa, mert a két ürge (nemzetiséget mondjak? :)) ) a kereszteződés kellős közepén megállt - ablak lehúz - egy kis jó ismerősi párbeszédre. Majd méltóztattak elindulni, s kis híján elütni egy anyát kicsi gyerekével. Eső zuhogott....
505. DODICA (válaszként erre: 503. - 4726e582cf)
2007. szept. 8. 17:31
Hihi, hasonló eset a minap velem is történt, mármint annyiban, hogy "rócsild" muksója beállt elém, majd morogva szerencsétlenkedett egy sort a kocsijával (nem akármilyen járgány volt az!), míg átkacsázott vele nagy nehezen egy másik sorba, mivel a tanksapkája az ellenkező oldalon volt. :)) Én meg közben a gyerkőkkel együtt vihogtam a röhögéstől, mert mégiscsak furcsa, hogy valaki ne tudná, hova kell tankolnia. Az meg pláne vicces volt, ahogy még neki állt feljebb. :)
504. ec63a7fc29 (válaszként erre: 503. - 4726e582cf)
2007. szept. 8. 17:22

Jó nagyméretű arcok!!!

XXXXXL....


Mindennapi bosszúságaink. De józan paraszti észt se sokat osztottak neki, vagy anyuci szokott tankolgatni? Mióta lehet autója? Nem emlékszik rá, melyik oldalon van a "lik"? HIHETETLEN !


Arra vajon rájött-e közben hogy két keze van, s az egyiket jobbnak hívják???

2007. szept. 8. 16:05
Csajok, ekkora taplót régen láttam, mint tegnap, mentem tankolni, beáltam egy arany színű kocsi mögé és vártam, hogy az előrébb lévő kúthoz hajtson (nekem bal oldalt van a lik a kocsin, ez később érdekes lesz), majd kiszáll és beriasztja a kocsit, kiszólok neki, hogy szeretném, hogy előrébb álljon. Erre visszakérdez, hogy "Minek?", mondom neki, hogy mert szeretnék tankolni (minden sor foglalt volt, csak az az egy nem, ahova behajtottunk). Erre a muksó "És?" mondom neki, hogy szíveskedjen előrébb gurulni az első helyre. Erre a fickó "miért tenném? csak itt van olyan benzin, amit tankolni szeretnék" - tudni kell, hogy az összes helyen ugyanazt lehet tankolni, azaz nincs különszedve, hogy itt csak ezt a fajta benzint ott meg azt. Mondom neki, hogy előrébb is ugyanaz van, és guruljon már a másikhoz, erre a fickó "nem értem mi a gond" erre besokkaltam és visszatolattam, addigra megürült másik kút azon az oldalon, ami nekem jó és átgurultam. Ahogy püffögtem magamban, látom, hogy kepeszt a fickó a tankolással, jobb oldalon volt a tank nyílás... és balos helyre állt, jó sokáig elszüttyögött, majd mögöttünk jött be fizetni, mi vártunk, hogy a csaj ráérjen, mert "fontos" mobiltelefonálhatnékja volt a lányzónak, erre a muksó, akivel az afférunk volt hármunkat megelőzve beállt elénk és adta a csajnak a pénzt. A nőci meg elfogadta és blokkolt, de a telefonálást a világ minden kincséért sem hagyta volna abba. A sor mögöttünk felhördült, és beszóltak a fickónak (egy idősebb muki volt amúgy), erre megfordul a muksó és kérdőn néz a többiekre és megint benyögi a szövegét "mi a gond? nem fizettek... csak itt ácsorogtak" az agyam elszállt, teljesen kiakadtam... Végül sikerült a pultos lánynak letenni a telefont, fizettünk és hajtanék ki a kút mellől, mire balról majdnem nekemugrik a fickó (ugyanaz az aranyszínű kocsival), mármint majdnem belémhajtott, dudál, fékcsikorog, és kihajolva az ablakon üvölt nekem, hogy "nem látod, hogy jövök?" ki nem sz@rja le, ha balról jössz??? - gondoltam. Mondom neki, hogy itt is az a bizonyos jobbkéz szabály van érvényben... erre ilyen szöveg "hoool? nem látom a táblát, ami szerint elsőbbséget kellene adnom" anyááááááááááám és ennek van jogsija, aztán visszatolattam és elengedtem a marháját... Hihetetlen arcok vannak, komolyan...
2007. szept. 8. 01:27
Amikor jöttem haza: lekanyarodtam balra!! Nekem volt elsőbbségem!! A kereszteződésben zebra!! Egy bácsi épp át akart kelni biciklijével a zebrán!! Híres-neves 4 karikás kocsi természetesen a zebrára állt rá!! Persze úgy hogy bácsika ne férjen el!!! Bácsika került!!! A kis suttyók meg röhögték!!! Szívesen belevertem volna a képét a 4 karikába!!! Ilyenkor mindig elkap az ideg!!!! Mert ugye apuci!! Áááááááááá
501. DODICA (válaszként erre: 500. - Csibe78)
2007. szept. 6. 13:55
Gyanús, felettébb gyanús.... ;)
500. Csibe78
2007. szept. 5. 20:49
Nekem mostanában csak jó tapasztalatom van az autósokkal. Jön valami front? Vagy ez csak a veszély előtti nagy rendesség?
499. DODICA (válaszként erre: 498. - Win)
2007. szept. 3. 19:36

Én se tudom...:DDDD


Az tuti, a jobbratartás saját sávban se hátrány. :)

498. win (válaszként erre: 490. - DODICA)
2007. szept. 3. 14:00

Bocs, cska most keveredtem megint erre!


Nem a vészvillogó a "gond", hanem hogy akkor is haladok az út közepén.

Szóval arra voltam kíváncsi, mi Faw véleménye, ha egy ilyen esetben is a felezőn cammog valaki. :)))


Nem tudom, elég értelmesre sikeredett-e a mondókám?

497. emagdi (válaszként erre: 495. - Emily)
2007. szept. 3. 12:46

:(((((((((

nagyon szomorú!!!

dehát az élet már csak ilyen kegyetlen néha....

496. wicca23
2007. szept. 3. 11:20
??? Van nálunk olyan?
495. emily
2007. aug. 31. 22:47
Hallottátok, hogy Németországban egy részeg állat előzött nem nagyon jött össze neki, felcsapódott a járdára elütött egy terhes nőt, a barátnőjét és annak a barátját. A nő ma szült volna...mindketten halottak, a barátnőjének már nincs lába, a srác az intenzíven...valszeg túl a nehezén. És a részeg állat...ő persze él és virul... Én az ilyet ÖRÖKRE bezárnám!!!
494. emily
2007. aug. 31. 22:43

Na ma megint találkoztam egy baromarcúval....

Veszprém. Balra fordulnék rá az Almádi útra. Piros. Megállok. Előttem tanulóvezető, mögöttem a baromarcú kék Mazdával. Lámpa zöldre vált, tanuló nem p.csölve, tök normálisan elindul, elindulok én is, erre b@szott nagy kerékcsikorgás...Mazdás barátunk még mielőtt bekanyarodtunk volna mind a kettőnket a szemben lévő kanyarodósávon, 68 záróvonalat átlépve megelőzött...utána még 3x hallottam kerékcsikorgást, holott a kocsit már nem láttam. Miért nem az ilyen csavarodik a fára miért az ártatlanok???

493. emily (válaszként erre: 481. - DODICA)
2007. aug. 31. 22:32
:-DDDDDDDDDDDDDD
2007. aug. 31. 20:07

Pocsék ! Nem vagyunk türelmesek ,sőt agrasszívek vagyunk ,minden járművel ! Na arról meg mikor a szép magyar nyelvezet elszabadul ,jobb nem beszélni sem! Kivétel vagyok ,mert én soha nem sietek ,ha valaki bénázik elöttem is türelmes vagyok ,hiszen annak idején én is bénáztam .Soha nem kiabáltam meg senkit még !

Két éve volt egy autóbalesetünk ! Hála Istennek megusztuk mindkét autóban anyagi kárral ! De a fiatalember kirohant és azonnal fenyegetőzőtt ! Igaz az én férjem volt a hibás ,ez volt 34 év után az első balesete ! Mikor kiabált megkérdeztem miért kiabál ? Nem mentünk el ,nem hagytuk cserben ! És erre Ő ,"Még maga kérdezi miért kiabálok ? Válaszom rá - akkor kiabáljon én meg beülök a kocsiba , majd ha befejezte szóljon ! Én ráérek kitölteni a papírokat ! Persze hozzátettem ,ha kiabál is, megtörtént már ,ezen ugysem változtat " És elindultam hot nyugodtan a kocsink felé ! Elismertem mi voltunk a hibásak ,elnézést kértem ,tudom ,hogy utánajárással jár ,de azt ,hogy ordíbáljon velem nem hallagattam volna el! Mivel a biztósító mindent kifizetett neki! Még a napját is ,mert kértem a részletes kifizetésről a papírt !:)) Nem tellett bele két perc ,jött ,hogy töltsük ki a papírokat! :)) Na és hogy valaki nehogy azt higgye ,hogy százzal belerohantunk ,csak neki koccantunk ! Amiért az én biztosítom 318 ezer forintot fizetett ki ! És a kocsiján csak a lökhárító sérült meg kicsit! :)) Mikor lehiggadt mondtam neki ha tovább kiabál ,hivtam volna rendőrt, és ott ülhetett volna minimum 3 órát a semmiért ! :)))Mert mire a helyszínelő kiér letelik fél nap! :)))És ugyanazt kaptam volna, kicsit magasabb csekket a kötelező biztosításnál ! A végén mindent korrekten elintéztünk ,mert egy kissebb baleset sem ad rá okot ,hogy állatként viselkedjünk ,ezt mondom úgy hogy nekem is nekem koccant valaki ! Öt perc alatt elintéztük hangos szóváltás nélkül !

491. Csibe78
2007. aug. 31. 19:48
Képzeljétek! Ma meg voltam lepődve!!! Mentünk a gyerekkel az orvoshoz babakocsival. És mindig, mikor át kellett menjünk az úton megállt valaki és átengedett. Mi volt ma? Nem ismertem az emberekre! :D Persze utána mikor kocsival mentem az index egyeseknél még mindig smafu, de hát semmi nem lehet tökéletes :D
490. DODICA (válaszként erre: 488. - Win)
2007. aug. 31. 19:29
Ebben az esetben én benyomom a vészvillógót. Egyszer pl. lenyúltam apám kocsiját még tini koromban (ez lett volna a kisebb baj:) ), aztán persze nálam krepált be a kuplung. :( (Apámnál másnap tette volna...) 20 km/órás sebességgel kellett 20 km-t megtennem hazafele, szerencsére kisebb falvakon keresztül. Node azért két falu között pláne anyáztak mögöttem, még így is, hogy jeleztem, nem önszántamból vagyok csiga.
489. 4726e582cf (válaszként erre: 488. - Win)
2007. aug. 31. 13:29
Persze megértem, hogy húzódjon le... de arra az esetre mondtam, ha nem teszi, én nem idegesítem magam fölöslegesen ilyesmivel :).
488. win (válaszként erre: 479. - 4726e582cf)
2007. aug. 31. 09:47

Tudod, ebben most nem értünk egyet. Pedig ez ritka, mert általában egyet szoktam érteni a véleményeiddel. :))))


Mi is jártunk úgy, még Anyuék régi autójával, hogy Bp-ről hazafele jövet bedöglött a 6-os úton, és nem lehetett, csak 40 km/h-val menni vele. (Néha aztán gondolt egyet, és 20 km-en kereszetül normálisan ment.)

Már nem emlékszem mi volt a baja, de a lényeg, hogy egyszerűen nem ment jobban a kocsi. Hát nem állítom, hogy normális lett volna, ha a felezővonalon tesszük meg a hazafelé vezető 150 km-t.

És ugyanez a helyzet, amikor az ember megrakott (vagy akár üres) utánfutóval megy. Azzal, ugye, eleve kisebb a megengedett maximális sebesség. Akkor jogos, hogy megyek a felezőn végig? Szerintem nem.

487. win (válaszként erre: 483. - DODICA)
2007. aug. 31. 09:42

Igen, szerintem is hozzá tartozna a közlekedési kulúrához, hogy ha nem megyek bármi okból a megengedett sebességgel sem, akkor legalább azt nem a felezővonalon teszem, hanem az út széléhez közelebb húzódva. Én, ha mögöttem valaki jóval gyorsabb vagy, nagyon menni akar, akkor lehúzódok, sőt jelezni szoktam, hogy szabad a pálya, mehet.


Ezeken én is nagyot szoktam nézni, hogy vajon mi a csudáért kell megvárni, míg már közeleg a kanyar és egyre veszélyesebbé válik a mmanőver.

486. 4726e582cf (válaszként erre: 484. - DODICA)
2007. aug. 31. 09:27
én még másikokra is, de inkább az ázsiaiakat (mennyi magánhagzó... :D) emeltem ki :)
485. DODICA (válaszként erre: 473. - Csibe78)
2007. aug. 31. 09:18

Hát ez az...

Sose tudni. Node most ezért szabálytalankodjak én??? Ugye kitolok vele... De miért is??? Eleve számára az a kitolás, hogy szabályosan megyek!! A "móka" része az tud lenni, mikor a visszapillantóban látom, vörös a feje, de én juszt is szabályosan megyek.

Amit írsz, az is előfordul sokszor, de az már nem móka. Nem vigasztal, de emiatt én nem fogok szabálytalankodni. Ugyanakkor lelkiekben mindig készülök az ilyen marhákra!


(Kivéve a 349. hsz-om, arra kivételesen nem voltam felkészülve, de örök emlék maradt!)

484. DODICA (válaszként erre: 482. - 4726e582cf)
2007. aug. 31. 09:09

Az "egyes családok"-ba sokféle család belefér. :DDD


Rájuk is gondoltam...

483. DODICA (válaszként erre: 477. - Win)
2007. aug. 31. 09:08

Ez megint kulturáltság kérdése. Illik lehúzódni. Én meg is teszem, ha nincs kedvem gyorsan menni valami okból kifolyólag. Direkt nem tartóztatom fel a forgalmat, de pl. migrénnel nem száguldozok. (egyébként se)


Viszont az már nagyon bosszant, mikor lehúzódok, várom, hogy a mögöttem levő megelőzzön, mert tiszta, egyenes szakasz, de a hülyéje megvárja a kanyart, s akkor vág elém, persze fékezhetek rá, mert szemből tuti jönnek.... Na, ilyenkor kerülget a guta. És ez nem egyszeri eset. :(((

482. 4726e582cf (válaszként erre: 481. - DODICA)
2007. aug. 31. 09:05
Vagy mint az ázsiaiak... komoly maffia van már itt nálunk köreikben, egymást öldösik és a papirjaikkal vígan elvannak, mivel itt nem kapnak gyorsan letelepedési engedélyt, meg jogsit. Úgyhogy mikor egy kamikaze ázsiai akrobatázik az úton, nem vagyok róla meggyőződve, hogy nem valaki más jogsijával vezet.... de ugye annyira egyformák, a nevük is... kinek tűnik fel? Senkinek...
481. DODICA (válaszként erre: 474. - Csibe78)
2007. aug. 31. 09:03

Mindennapos.....


Sőt. Egyes "családokban" elég egy jogsi is, kb. 20 ember használja. Nevük/arcuk olyan egyforma..... Kinek tűnne fel? :))

2007. aug. 31. 08:37
Amúgy tegnap, hiába lehetett volna menni 90-nel, nem mentem annyivel, 50-nel is alig, mert a kocsim orrát sem láttam... bár senki nem fickóskodott, hogy ki akar kerülni, csak egy Opeles, akit elengedtem, kb 30 km-rel előttünk nekicsapódott a korlátnak a felüljárón... ezért érdemes volt annyira sietni, úgyhogy ott kerülgettük... és dugót produkált este 9 körül :OOOO. Tehát ennyit arról, hogy valaki marhára menni akar, mert lehet...
479. 4726e582cf (válaszként erre: 477. - Win)
2007. aug. 31. 08:32

Akkor ez van, ezt kell elfogadni, nem mondom, hogy nem szeretek menni, ha tiszta az út előttem, de ha bekeveredek egy lassabban közlekedő mögé, még nem fog zavarni, hisz nem szabálytalankodik.


Abban igazad van, hogy lehúzódhatna... de ez sem kötelező és nincs is előírva. Ha meg tudod előzni, megelőzöd, ha nem, akkor mész mögötte.

478. edb6c38cef (válaszként erre: 477. - Win)
2007. aug. 31. 08:00
Nemrég mentünk Érdről a Velencei tóra. Végig, a 70-es főúton egy skoda ment előttünk 50 km/h sebességgel. Szinte végig vagy falvak vannak (ott ugye az 50-et nem előzhetem le, mert túllépem). Vagy lakotton kívül bukkanó, vagy kanyar, vagy előzni tilos tábla. Ő meg cammog. Amúgy én nem attól vagyok ideges, hogy később érek a célomhoz, de a mögöttem jövőktől félek. Ketten majdnem belém rongyoltak hátulról:(
477. win (válaszként erre: 461. - DODICA)
2007. aug. 31. 07:12

Abban igazatok van, hogy aki valamiért nem tud 90 km/h-val menni (vagy éppen annyival, amennyi a megengedett), az inkább menjen lassabban, mint bizonytalanságában (vagy az autó esetleges műszaki hibája miatt) bealesetet okozzon.

Nekem ezzel egyetlen egy bajom van csak. Az általános tapasztalataim szerint, az ilyen sofőrök az út közepén mennek!

Sokszor azért nem lehet őket megelőzni, mert azzal, hogy nem húzódik az út széléhez, hoszabb ideig takarja el a kilátást a mögötte autózók elöl.


Én bizonytalan előzésekbe nem szoktam belmenni, és bizony bosszant, amikor mennék, mehetnék, és az előttem 65 km/h-val cammogó szigorúan a felezővonalon haladva nem teszi lehetővé, hogy felmérjem az előttünk levő útszakaszt.

(Ez akkor a legszebb, amikor pl. kamion, pótós teharautó halad előttünk, és megy a felezőn.)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook