Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mik a tapasztalatok a juharszirupos diétával kapcsolatban? fórum

Mik a tapasztalatok a juharszirupos diétával kapcsolatban? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
2031. helena66 (válaszként erre: 2030. - Szilvi.82)
2011. szept. 8. 15:15
Olvastam egyszer egy böjt könyvet, akkor böjtöltem először, ott azt javasoltak minden reggel vegyünk egy kis üvegnyi vizeletet, állítsuk sorba, amikor méregtelenítünk sötét barnás a vizelet, szép sárgás lesz mire kiméregtelenítünk, így is tettem ez akkor nekem a hetedik napra esett és emlékszem akkorra a lepedék is eltűnt a nyelvemről, megszűnt a hányingerem és baromira jól éreztem magam. Addig a fejem fájt minden nap.De lehet a fejfájás a vércukrom miatt volt, mert az gyógyteás vizes böjt volt. A könyv címe:A böjt csodája
2030. Szilvi.82
2011. szept. 8. 13:07
Az normálisnak mondható, ha ma már alig van lepedék a nyelvemen? Ez a 4.napom és én kimondottan méregtelenítés miatt csinálom most! Így azon gondolkozom, hogy nem is fog kelleni a 10 nap, hanem lehet befejezném az 5. vagy a 7.napon,aztán majd megcsinálok még egy ilyen pár napos kúrát! Jól bírom amúgy, nincs semmi probléma, csak amikor először megcsináltam, akkor kb.a 7.nap körül kezdett olyan lenni a nyelvem,mint amilyen most... Már gondolkozom azon is, hogy eszek egy kis dinnyét vagy barackot,de a lötyit se hagyom el! Esetleg valakinek valami tapasztalata a méregtelenítés részével kapcsolatban?
2029. Mona6908 (válaszként erre: 2028. - Mona6908)
2011. szept. 8. 12:32
Hacsak nem voltál túl vizes előtte, de akkor is jó, meert mivel nem kerül a szervezetedbe hagyományos só, így a víz sem kötődik meg.
2028. Mona6908 (válaszként erre: 2027. - Helena66)
2011. szept. 8. 12:30
A keserű száj íz a méregtelenítésnek tudható be. A súlyvesztés igazából nem feltétlenül víz, hiszen pótolod, azért kell sokat inni, hanem a béltartalom kiürülése. Is. De bomlik a zsír is. Úgyhogy állj csak nyugodtan mérlegre, mert ösztönző. Biztos kevesebbet fog mutatni. A hasmenés viszont jó.
2027. helena66
2011. szept. 8. 11:27
Túl a harmadik napon a hasmenés az van, fejfájás nem volt. A szám viszont keserű. Tegnap mérlegre akartam állni, de nem tettem, mert nem akartam se elkeseredni, se becsapni magam,ha kevesebbet mutat a mérleg, mert az csak a víz. Ma van a negyedik napom. Remélem pont olyan lesz,mint az eddigiek. Na iszom egy kicsit.
2026. helena66
2011. szept. 7. 18:30

Sziasztok,

A második napom egészen jól sikerült, kicsi fejfájás és fáradtság azért volt, de gyógyszert nem kellett bevennem. A szirupos léből minden nap reggel kettő liter készítek, tegnap azaz a második napon gyorsan elfogyott, pont jól eltaláltam a csípősséget, laktatott, de nem csípett. Az első napon kicsit túlfűszereztem, csípett, de mégsem fáj a gyomrom. A maiból még van jócskán, de fini lett,ma inkább a víz és a tea esett jól. Ma van a harmadik napom, kicsit gyenge voltam, ezért ma már nem megyek kocogni, csak bicikliztem.

Igen én is tudom,hogy Bujtor István végül tüdő embóliában halt meg, de akkoriban azt is írták és nyilatkozták, hogy előtte léböjt kúrát tartott, emiatt túlterhelődött a mája és ez lehetett az oka a többi bajnak. Ezt sosem fogjuk megtudni biztosan, hogy is volt. Belevágtam a méregtelenítésbe,mert sajnos nekem nagy súlyfeleslegem van szépítve 30 kiló,igazából van az negyven is. Persze tudom,hogy ennyit leadni óriási munka, kitartás, erő. Eddig mindig belebuktam a próbálkozásaim során inkább rakódtak rám a kilók. Talán a méregtelenítés után beindul a fogyás is, melyet életmódváltással tervezek.

2025. Szilvi.82
2011. szept. 7. 17:23

Lehet, hogy azért csíp! :-D Nekem is volt olyan, hogy sokat tettem bele még az elején és akkor nagyon nem esett jól meginni, de azóta nekem a késhegynyi bevált.

Jól bírom! A 3.napom van és ma annyira gyorsan megittam a lötyit, hogy csak úgy korog a gyomrom és a víz viszont nem csillapítja! :-) Úh.ma minnél hamarabb haza megyek és lefekszem aludni, hogy hamar jöjjön a 4.nap! :-)

2024. docy-ka
2011. szept. 7. 13:29
Háááát őőő, lehet, hogy a teáskanál is sok? azért csíp kicsit :)
2023. docy-ka (válaszként erre: 2019. - Szilvi.82)
2011. szept. 7. 13:18

Szia Szilvi.82!

Hát egyenlőre 10 nap, aztán meglátjuk. Szerintem elsőre ez lesz, mert a 10. nap 16-án jár le, aztán 24-én meg esküvő, ahol azért biztos ennék már, így addig még lassan vissza kell állni. Erre lesz egy hetem. Azt hiszem, így nem lesz drasztikus egyáltalán a visszaállás.

Aztán a későbbiekben én is tervezem, hogy máskor is megismétlem, mert azért néha nem árt a nagytakarítás.

Mint írtam, ez nekem most egyrészt gyors segély az esküvő előtt, illetve nagytakarítás életmód váltás előtt. Nem tartom az életformám egészségesnek, és így nem érzem jól magam. Változtatnom kell, de nekem ehhez új alapokra kell építkeznem. Most itt a lehetőség, mert nem úgy kezdem, hogy kéne méregteleníteni, mint máskor (akkor nem tudtam befejezni), hanem most van egy olyan időszakom, amikor tényleg nem kívánom az evést, és remélem ezt ki tudom használni.

Te hol tartasz most, hogy bírod?

2022. docy-ka
2011. szept. 7. 13:12
Megolvastam. Ha egy pohárba 1/10 teáskanállal raknak, akkor én a napi adagba rakok 1 teáskanállal. Szóljatok, ha nem jó így, mert akkor holnaptól máshogy csinálom!
2021. Szilvi.82 (válaszként erre: 2020. - Docy-ka)
2011. szept. 7. 12:57
Sok sikert!!! Aztán néha-néha jelentkezz, hogy hol tartassz! :-) (én egy késhegynyit szoktam bele tenni,csak hogy még ezt a mértéket is olvasd... :-DDD)
2020. docy-ka
2011. szept. 7. 12:24

Sziasztok, megint én!

Megvolt a bevásárlókörút.

A minőségű juharszirupot vettem, mert a másikon (drágább)nem volt rajta a minőségi jelzés, és a nem tudom-ra nem adok ki több pénzt. Majd a fejembe bebeszélem, hogy ez a legjobb, amit vehettem.

Cayenne borsot csak egy helyen találtam. Igazából abban nem vagyok biztos, hogy abból mennyi kell. valahol 1,7 liter vízhez, 1,5 dl sziruphoz és citromhoz 1 mokkáskanállal, míg máshol 1 evőkanállal írnak.

Ez még nagy kérdőjel, de gyorsan rákeresek még, aztán majd eldöntöm. :)

Sok sikert mindenkinek és nekem :)

2019. Szilvi.82
2011. szept. 7. 11:09

Docy-ka!

Üdv a kúrázók között! :-) Jól gondolod a költségeket, mert én is úgy számoltam, hogy kb.ugyan ott vagyok árban, mintha vennék valami kaját magamnak az adott napra.

Én méregtelenítés miatt csinálom inkább,úh.most nem is mértem magam, de tavasszal 4 kg ment le és a ruháimból ítélve nem igen jött vissza, mert amiket évekig nem hordtam, azok még most is jók rám! :-) Igaz,tornázok is rendszeresen, de a lényeg az, hogy valóban onnan égeti a zsírt, ahol tényleg van! Nekem mindig is a combom volt a problémás és azóta egyre inkább elégedett vagyok önmagammal! :-) 3.napnál tartok és jól vagyok! Hány napos kúrát tervezel?

2018. Szilvi.82
2011. szept. 7. 10:59

Helena66!

Én is úgy tudom, hogy tüdőembóliában halt meg, de ha nem bírod, akkor inkább ne folytasd, vagy egyeztess a háziorvosoddal. Esetleg könnyíthetsz rajta, mert olvastam, hogy vannak akik esznek mellette és délután viszont már csak a lötyit isszák! DE szerintem ne add fel!!! Biztos nagyon sok méreganyag van benned, azért érzed magad eleinte ennyire rosszul, de ez is el fog múlni! Nekem csak hétfőn, az első napon fájt a fejem, azóta semmi és jól érzem magam!

2017. docy-ka
2011. szept. 7. 10:40

Sziasztok!

Új vagyok ebben az egész témában és ma kezdenék hozzá. Még nem vettem semmit, de most indulok mindjárt beszerző útra.

Úgy alakult, hogy már harmadik napja citromos vizen élek. Nem direkt, nem böjt miatt, csak akadt némi lelki zűröm, és olyankor a gyomorgörcs miatt, ami jelentkezik, nem tudok enni.

A 3. nap révén a fejfájáson meg ilyen nyalánkságokon túl vagyok. (bár igazából nem is nagyon fájt a fejem)

Most találtam rá erre a juharszirupos dologra, és gondoltam, itt a megfelelő alkalom.

nem tudom még, hogy mennyiért fogom tudni beszerezni a hozzávalókat, de nagyjából úgy gondolkodok, hogy a napi adag kb. annyiba kerül, mint a napi 5szöri étkezés, így, ha az étvágytalanság kitart még 10 napig, akkor nem lesz pénzkidobás a dolog.

Remélem most délelőtt találok mindenből megfelelőt, mert a citromos vizem már üvegben várja a kis juharszirupocskát és cayenne borsot.

Rólam még csak annyit, hogy 168 cm-emhez 69 kiló voltam vasárnap (most 66,1 voltam reggel, de ez csak víz hiány) és 24-én koszorúslány leszek. Évek óta próbálok a 68 +- 2 kilóból kilábalni, de nem ment. Most talán sikerül.

Nem tartom magam túlsúlyosnak (a BMI-m a normális tartományban van), de kövérnek igen (a testzsír százalékom a magas tartományban van). Ez utóbbin szeretnék változtatni úgy, hogy előbb egy kiadósat méregtelenítek (most), aztán jöhet egy egészséges menü és életmód beállítása.

Még valami. Ha valaki ma kezdené, és társulna az jó lenne, de ha nem, akkor helena66 és Szilvi.82, kis csúszással, de veletek tartok lélekben!

Huh, ez hosszú lett. Bocsi!

2016. Huncutka84 (válaszként erre: 2015. - Helena66)
2011. szept. 7. 03:31
tüdőembóliában halt meg... megfulladt
2015. helena66
2011. szept. 6. 13:41
Az első napon sajnos annyira fokozódott a fejfájásom, jött hányinger és a szédülés és iszonyatos mértékű puffadás,hogy bevettem egy alpyrint, ezzel nagy nehezen el is tudtam alaudni. A vacak éjszaka után ma két kávét ittam meg lé mellé, meg persze vizet és teát. Most még nem fáj a fejem, a puffadás még megvan és baromira megy a hasam. A barátnőm azt mondta nem léböjt miatt halt meg Bujtor István? Ha ennyira szarul vagy hagyd abba. Egyelőre még kitartok. Lehet,hogy kicsit öreg vagyok már ehhez kúrához.
2014. Szilvi.82 (válaszként erre: 2013. - Helena66)
2011. szept. 5. 21:49
Nekem is fáj a fejem, de az előző kúrámnál is így volt,úh.bízom benne, hogy most is el fog múlni! Tisztulsz, biztosan azért van! Igyál sokat, az jót tesz! Anno nekem az első az 5. és a 7. napom volt ilyen! De máris vége az első napnak! :-)
2013. helena66
2011. szept. 5. 20:10
A kúra első napja gáz baromira fáj a fejem, a hasam teli van levegővel és hányinger gyötör. Remélem tisztulok.
2012. Szilvi.82 (válaszként erre: 2011. - Helena66)
2011. szept. 5. 18:41

Szia Helena66!

Én is ma kezdtem a kúrát! :-) Van még egy itt egy fórum rész,úh.én oda is be szoktam nézni! (Neera léböjtkúra) Ha gondolod ott is olvasgathatsz tanácsokat, tapasztalatokat! HAJRÁ! Menni fog lelkiekben is! ;-)

2011. helena66
2011. szept. 4. 12:02
megvettem a szirupot, a citromokat és vértezem magam. Na lelkierő megtalálása nem olyan könnyű,mint megvenni a hozzávalókat.
2010. helena66
2011. szept. 3. 23:49

Sziasztok,

Szeretném én is lekezdeni ezt kúrát, azt remélem tőle, hogy utána beindul diéta mellett a fogyásom. Azt olvastam méregtelenítés után sikeresebb a fogyás. A holnapi nap a beszerzésé és a lelki felkészülésé. Hétfőtől akarom indítani.

2009. gengszter
2011. aug. 28. 14:58

sziasztok!

szombaton kezdem volna a diétát,de nem voltam jól,úgyhogy hétfőre csúsztattam az 1.napot. Remélem holnap már minden összejön.azért ma még rámozgok egyet a kezdésre...:)

2008. Szilvi.82
2011. aug. 25. 19:21

Szia Gengszter!

Végre valaki megjelent a fórumon! :) Én jövő hétvégén fogom kezdeni! Keddre várom, azét nem akartam most belekezdeni, de már én is nagyon várom! Annyi mindent össze ettem, ittam a nyáron, hogy muszáj nekem is méregteleníteni. Amúgy is mostanában telik le a fél évem. A tornát meg én is a héten kezdtem, mert az elmúlt 3 hetet teljesen kihagytam!

Szorítok neked, aztán írjál néha a fórumba, hogy hogyan haladsz! :)

2007. gengszter
2011. aug. 25. 15:45

Sziasztok!

Ismét belevágok a kúrába.Egy hosszú,bulis nyár után nem árt a méregtelenítés,másrészt pedig nem ártana 2-3 kilót leadnom.Célom,hogy szept. 15-16. körülre leadjam ezt a plusz súlyt.Szombaton nekilátok a kúrának,valamint mellette aktívan próbálok majd sportolni.Az utóbbit már elkezdtem az elmúlt héten,csak megvan,úgyhogy most kb. mindent kívánok mindennel:S Egyszerűen,ha elöttem van valami akkor még ha nem is kívánom megeszem...:/Nem tudom mi van velem,de kicsit aggaszt,mivel látom,hogy jönnek fel a kilók.

Holnap kicsit leépítem az étkezéseket és szombattól indul a kúra!Szorítsatok!Majd írok:)

2006. Szilvi.82
2011. aug. 14. 18:54

Sziasztok!

Nagy a csend mostanában! Azért írok, mert szeptember elején újra meg szeretném csinálni a 10 napos kúrát és érdeklődnék, hogy valaki csatlakozna-e?

2005. Beyatriksz (válaszként erre: 2001. - 87d94b1fb1)
2011. aug. 4. 13:53

Közben még utánaolvastam a diétának, hogy engem vajon miért viselt meg ennyire. Ezt találtam:

"...Beyoncé a juharszirup-diétától ilyen formás.

Bár, mindez nagyon meggyőzően hangzik, azért vigyázni kell ezzel a diétával, mert nem mindenki bírja ilyen jól a kúrát. Igaz, hogy a szénhidrátbevitel miatt az agy jobban tűri az ételmegvonást, de akiknek szervezete érzékenyebb a cukorra, akiknek gyomra gyengébb, azoknál erős savtúltengést válthat ki a diéta. Fel nem ismert candidózis esetén a fogyókúrázó kifejezetten rosszul járhat. Egészséges emberek esetében is felborulhat a szervezet kálium-nátirum és folyadék-háztartás egyensúlya..."

2004. 87d94b1fb1 (válaszként erre: 2003. - Huncutka84)
2011. aug. 3. 09:47
Koszi hogy irtal, tegnap ota tobb helyen is talaltam velemenyeket a neten, sot meg a Vateran is ami 990 ez erdekes ar a tobbihez kepest.Amit jo lenne tudni hogy a meretet hogyan kell megvalasztani mert olvastam ha nagy akkor nem formal semmit es lecsuszkal, ha kicsi akkor csunyan dudorodik fent es combon is, nem kenyelmes. A lanyom szerint vegyek egy olcsot a vateran, es ha tetszik ha ugy erzem jo akkor egy normalisat ami igaz hogy dragabb joval de olyan anyagbol van ami levegos es tenyleg jo is:-)) Varok vele meg egy hetet addig probalok meg tajekozodni.
2003. Huncutka84 (válaszként erre: 2002. - 87d94b1fb1)
2011. aug. 2. 23:52

szi.. erről az alakformáló cuccról: ez lényegében egy ruagnyosabb vastagabb harisnya ált a térdtől a mell aljáig. Nekem volt hasonló, nem jött be, mert egyrészt melegített, másrészt annyira nem fogja le a felesleges kilókat pl a hason (feneket szépen formálja, de arra egy jobb nejlonharisnya is képes), másrészt nekem mindig "legördült" az meg olyan hülyén mutat a ruha alatt.

IZZADJ, az feszesítheti szépen a bőrt.

2002. 87d94b1fb1 (válaszként erre: 1999. - Thimany)
2011. aug. 2. 12:34
Sziaaa gratulalok neked:-)) Szamomra most hetvegen volt egy kis csavargas es vendegsegben voltunk nagyon sok pozitiv dicseretet kaptam, meg szerintem azota is fogytam hogy a teljes kurat abba hagytam, igaz reggel es este meg iszom es akarom is egy darbig inni, ami negativ az hogy sajna a torna es a futas na jo nem futas csak gyors menet,ellenere sem lesz feszes meg a testem ahoz szerintem akar evek is kellenek majd, es igy eleg laza lett a borom, latom itt van ez a reklam Slim 'N Lift Aire alakformalo cucc, van valakinek esetleg vagy ismerosenek erdemes venni??Ha nem is epp ezt de hasonlot probalt mar valaki, erdekelne a tapasztalata, koszi elore is, a reka tornat is itt kaptam es nagyon halas is vagyok erte mert nagyon jo :-))koszi elore is ha valaszt kapok :-)
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook