Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mik a tapasztalatok a Belara nevű fogamzásgátlóról? fórum

Mik a tapasztalatok a Belara nevű fogamzásgátlóról? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
2741. Netti 89
2011. máj. 20. 11:14

Sziasztok!


Látom itt nagyobb az élet mint a yasminelles fórumon. Én yasminellét szedek és most arra kényszerültem, hogy az augmentin nevű antibiotikummal kell párhuzamosan szednem, amihez társul egy jó kis fortedol kúra is. Annyi orvosi véleményt hallottam már róla hogy meddig kell kiegészítő védekezés, hogy teljesen összezavarodtam. Most tapasztalatok utáni véleményt szeretnék hallani. Meddig kell kiegészítő védekezés?

Előre is köszi!!!

2740. Fisica (válaszként erre: 2738. - Orsi cicuska)
2011. máj. 19. 19:02
szedd tovább, nem lesz semmi baj, de ha nagyon parázol elmehetsz orvoshoz, de lehet ő is csak ezt mondja mint nekem. Majd ha elfogy a következő levél akkor meg fog jönni, nyugi.:)
2011. máj. 19. 06:48

hát látom mindenki más véleményen van:)

most ma van a plusz tizedik nap rá adás, még este be veszem és holnaptól hét nap szünetet tartok , így tíz nappal arrébb vittem, és a jövő hónapban is így szedem, akkor juliusra két héttel később fog meg jönni.

csak a 21 -tabi után a pecsételés ne lenne, mert olyan mint ha meg jött volna, és a tíz tabi után újra meg fog jönni.

2738. Orsi cicuska (válaszként erre: 2733. - Fisica)
2011. máj. 18. 20:47
Biztos?? Úgy félek... :S azt se tudom mikor kell megjöjjön már :(
2737. Ildikó24
2011. máj. 18. 16:58
én is úgy tudom, hogy ha késleltetni szeretnéd, akkor egész havit kell bevenni, rögtön az előző után szünet nélkül, és akkor kimarad. én még ezt nem próbáltam sose, de nálam a legkisebb baki is pecsételést okoz, pl amikor kimaradt egy szem, és másnap reggel vettem be, vagy amikor kb 4-5 órával később vettem be, mint ahogy szoktam. de gondolom ez egyénfüggő.
2011. máj. 18. 14:45
Hát én úgy számoltam, hogy ebben a hónapban is meg júniusban is tíz szemmel ha többet veszek be, így eltolom , de mivel most is a 21 tabi után napra pontosan meg jött, hiába szedem tovább, olyan mint ha nem is szedném, én mindenhol azt olvastam, hogy egy levél után tovább kell szedni, annyi szemmel amennyivel elszeretnénk tolni, hát még ilyet nem csináltam, hogy Belarával eltolom, hát arra is gondoltam, hogy végig szedem az egész levelet, és így egy hónap kimaradt teljesen, de a jövő hónapban már nem szedhetek megint végig mert akkor már két hónapot hagyok ki, és ez nem jó.:(
2735. Fisica
2011. máj. 17. 19:55

Sztem ezzel nincs baj,hogy pecsételsz, de ha igy 10 darabokkal tovább szeded az jó lesz?

Én úgy hallottam hogy akkor már az egész következő levelet be kéne szedni, és akkor elég lenne csak akkor amikor éppen kell, az adott nyaralós hónapban. De lehet, hogy igy is lehet bár elég furi nekem:)

2011. máj. 17. 16:45

Sziasztok.

Egy kérdésem lenne, már biztos ezt a szitut más is alkalmazta.

juliusban megyek nyaralni, pont akkor leszek beteg.

így pontosan kiszámoltam a naptárban, hogy ebben a hónapban és a jövő hónapban 10-10 tabival többet szedek, nem 21-et ha nem 31 tabit veszek be, majd 7-nap szünet, a jövő hónapban megint nem 21 tabit veszek be ha nem 10 tabival többet, így juliusban pont két héttel később jön meg, ez így jó is lenne.

csak most a 21 tabi után nem álltam meg hanem 10 szemmel tovább szedem, és utána jönne a 7-napos szünet, csak, hogy ahogy elfogyott a 21 tabim, rá két napra ahogy mindig szokott már véreztem is, és most vagyok a +7 szemnél, de minden nap van egy kicsi :(

így még van három szem, de nem tudom, hogy miért jött most meg mikor szedem 21-nap után folyamatosan :(

most csinálok ilyet először, nálatok is volt ilyen , hogy késleltetni szeretném, de pecsételő vérzés van ??:(

válaszotokat előre is köszönöm !

2733. Fisica (válaszként erre: 2732. - Fisica)
2011. máj. 17. 15:25
sok mindentől lehet, én mindig úgy szedtem ahogy kell és mégis van néha ilyen, de majd a következő rendesen meg fog jönni, ne aggódj.
2732. Fisica (válaszként erre: 2731. - Orsi cicuska)
2011. máj. 17. 15:24
igen, de hogy felejtetted el? mindig ugyanakkor fogy el és mindig ugyanazon a napon kell elkezdeni:)
2731. Orsi cicuska (válaszként erre: 2730. - Fisica)
2011. máj. 16. 21:42
És neked is előtte volt ilyen barnás vöröses folyásod? Mert az az igazság hogy elfelejtettem mikor hagytam abba a gyógyszert és kb-ra elkezdtem szedni... 1-2 nappal késöbb/elöbb attól lehet?
2730. Fisica (válaszként erre: 2728. - Orsi cicuska)
2011. máj. 15. 21:47
nekem volt már ilyen párszor, majd a következő hónapban megjön, én is voltam ilyenért dokinál azt mondta hogy nincs semmi előfordul ilyen, van akinek egyátalán megse jön, és szedjem tovább a bogyót.
2729. nyuszcic
2011. máj. 14. 23:42

sziasztok!


3 havi Belara tabim eladnám a gyógyszertári áránál ezressel olcsóbban!

Még régebben váltottam ki de már nem szedem, novemberben jár le. Szóljon, aki megvenné, Budapesten belül el tudom vinni kb. bárhova :)


Köszi!

2011. máj. 11. 22:05

Sziasztok!

4 éve szedem a gyógyszert és most először volt olyan hogy meg kellett volna jönnie,de csak ilyen pecsételő vérzés volt 1-2 napig és utána semmi... Nemtudom hogy ez miért volt... azóta semmi kiváncsi vagyok meg fog-e jönni amikor kell... Nektek volt ilyen?? Jövőhéten megyek orvoshoz... Köszi a segítséget...

2727. Ildikó24
2011. máj. 4. 16:48
remélem nálam sincs baj, köszönöm az erősítést!
2726. Fisica
2011. máj. 3. 20:12
nekem is volt ilyen, de nem volt semmi baj
2725. Ildikó24
2011. máj. 3. 19:24
sziasztok! most én szorulok megint segítségre. nem akar megjönni, már 5 napja elfogyott a bogyi, és csak néha pecsételésem van. lehet, hogy a 2 hónapos szünet zavart be, vagy nagyobb gond van?
2724. Ildikó24 (válaszként erre: 2723. - Ginger10)
2011. ápr. 29. 21:22
nekem ahogy letelt az első levél, attól kezdve már elkezdtünk egyéb védekezés nélkül "élni" a párommal... és nem volt semmi gond, terhességnek jele sem.
2723. Ginger10 (válaszként erre: 2719. - Ildikó24)
2011. ápr. 29. 19:28

Én most vasárnap végzek az 1. levéllel, hétfőtől szünet, és az azt követő hétfőn kezdem a 2. levelet.

Akár már a 2. levél 1. szemének bevétele után, vagy csak miután már abból is bevettél néhányat? :)

2722. Ildikó24 (válaszként erre: 2721. - Lilimami)
2011. ápr. 26. 17:48
szia, és két hónapra hagytam abba, és egy hét múlva kell megjönnie. nem tudom milyen hatással lett rám, viszont azt tudom, hogy a két hónap alatt semmilyen panaszom nem volt, ezért kezdtem újra.
2721. Lilimami
2011. ápr. 25. 19:58

Sziasztok!

Én majdnem 3 hónapja hagytam abba a Belara szedését (az most nem fontos, miért, nem voltak sosem problémáim a fogamzásgátlóval), viszont már megbántam, újra szeretném szedni. Ugyanakkor tudom, hogy ha abbahagyja az ember, akkor legalább 5-6 hónapig illik szüneteltetni, hogy ne boruljon fel a hormonháztartás. Ugyanakkor szerencsés vagyok, mert abbahagyás után 27-28 napra magától megjött, és teljesen rendben volt, még görcseim sem voltam, mint régen, tablettaszedés előtt. Emiatt talán jól viselné a szervezetem, ha újra szedném, bár nem szeretnék a hormonjaimnak betenni, de tényleg ez a legjobb védekezési módszer.

Valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata?

2720. Fisica
2011. ápr. 17. 19:53
Sztem sincs már semmi hatása a gyógyszerre, én is megvárnám az első levelet, biztos ami boztos alapon.
2719. Ildikó24
2011. ápr. 17. 19:44

szia, én nem bíztam benne eleinte, hogy 7 nap után hatni fog, ezért megvártam az első hónapot, csak utána mertem más védekezés nélkül belevágni...

nekem anno azt mondták, hogy ha a bevételtől számított 2 órán belül nincs hasmenés, akkor már nem jön ki, mert talán annyi kell a felszívódásának.

2718. Ginger10
2011. ápr. 17. 10:21

Sziasztok! Én még nagyon kezdő vagyok mind a Belara, mind maga a fogamzásgátló szedésében, és emiatt van bennem némi bizonytalanság.

E hét hétfőn este 20:45-kor vettem be az 1. szemet, és másnap reggel éreztem egy kis hányingert, valamint hasmenésszerű volt a székletem. Ez utóbbi 7:30 körül történt, de a nap további részében nem fordult elő. Ugyanez a dolog ma reggel szinte hajszál pontosan megismétlődött. Már utánanéztem, hogy ilyenkor mi lehet a helyzet, és némiképp megnyugodtam, mert azt olvastam, hogy ha már több mint 10 óra eltelt a tabletta bevétele óta, akkor nincs gond. Ám én nem vagyok 100%-ig nyugodt, talán a "rutintalanságom" miatt, és az lenne az egyik kérdésem, hogy volt-e valamelyikőtöknek ilyen (vagy hasonló) tapasztalata?

A másik pedig, hogy a tájékoztatóban is az áll, hogy legalább 1 hét folyamatos szedés után biztos a védelem, tehát ha én hétfőn kezdtem el és a fenti eset nem hatott rá károsan, akkor ugye elvileg most kedden már nem lesz szükség más védekezésre? :)

2717. Ildikó24
2011. ápr. 17. 09:03
köszönöm
2716. Fisica
2011. ápr. 15. 13:17
pár óra szerintem, bár nem hiszem hogy annyit veszít a hatásából, de lehet.
2715. Ildikó24
2011. ápr. 15. 07:10

Sziasztok!

Augmentin duot szedek, szerintetek mennyi időnek kell eltelnie a belara és az augmentin beszedése között, hogy ne veszítse el a belara a hatását?

2714. Fisica (válaszként erre: 2713. - Fisica)
2011. ápr. 6. 18:03
még sose felejtettem el bevenni (kopp-kopp), szedd tovább és kiegészitő védekezést alkalmazzatok.
2713. Fisica
2011. ápr. 6. 17:58
szerintem se lesz ebből baj, ha lehet a telódon állitsd be hogy mindennap ugyanakkor jelezzen amikor be kell venned, én az elejétől igy csinálom
2712. Ildikó24 (válaszként erre: 2711. - Csillagvirágszál:))
2011. ápr. 6. 16:45
szia, én amikor kihagytam egy szemet, akkor amint eszembe jutott pótoltam. mindig este vettem be a bogyeszt, és ha kimaradt, általában másnap reggel jutott eszembe, akkor bevettem. és automatice este a következőt.
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook