Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért vállal babát, aki anyagilag mélyponton van? fórum

Miért vállal babát, aki anyagilag mélyponton van? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
3979. megi04 (válaszként erre: 3977. - 09a7bccb26)
2012. dec. 28. 20:30
Nem,ők nem gondolkodnak semmin...ahogy esik,úgy puffan...:( Mindig abból "merítenek" hogy régen is felnőttek a gyerekek,ezek is fel fognak...Hogyan? Ez nem érdekli őket. Őszintén szólva én sem értem meg őket..:(( De azt irigylem bennük,hogy a depressziót,a pánikot,még hírből sem ismerik...Nem is akarom tudni igazából,hogy mire gondolnak,mire nem.Igyekszem nem gondolni a gyerekeikre,mert ha elmélázom rajtuk,akkor egyszercsak elkezd fájni..Inkább felem a homokba...Mert segíteni EZEN a PROBLÉMÁN én sem tudok.Nem batyuzhatok fel,és nem mehetek az ország minden csücskébe könyörögni,hogy:Kérlek,ne tegyeték ezt a saját gyerekeitekkel,mert kiröhögnének!:( Hiszen munka nincs,a gyerekre meg kapnak pénzt! Ha nincs gyerek,nincs kaja.Hogy menjen dolgozni? Hogyan? A legtöbbnek még a 8 osztálya sincs meg,nem hogy szakmája! Tanulni? Ugyan minek?...Áh,értelmetlen.:(
3978. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 3971. - 9b10f3d7ff)
2012. dec. 28. 20:27
Szerintem olyan is van... én hiszek abban, hogy ha valamiről sokan beszélnek, az előbb-utóbb eljut az illetékesek fülébe, és talán, majd egyszer valamikor változik valami.
3977. 09a7bccb26 (válaszként erre: 3973. - Megi04)
2012. dec. 28. 20:15
Nekem az nem fér a fejembe, hogy Isten tudja, eddig hányszor nem védekeztek, de feltételezem, hogy egy szex alkalmával sem. Nem fordult meg eddig folyamatosan minden együttlét után a fejében, hogy úristen, mi van, ha terhes leszek? Az eddigieknek sem tudok mindent megadni, sőt igen, keveset, mi lesz, ha több gyerek kényszerül miattam nélkülözni. Vajon ezek az emberek így szex után át tudják élni az a nyugodt örömöt, lenyugvást? Mert én folyamatosan ezen kattognék! Életemben 1x nem védekeztem szex közben, most alig várom, hogy tesztelhessek (még nem telt el annyi idő, hogy kimutassa, hogy nyugi vagy helló), egy nyugodt pillanatom sincs. Mondjuk gyötör is egy furcsa érzés, mintha történne valami... Na de az a lényeg, hogy én így sem bírok megnyugodni, pedig én is biztos anyagiak között élek, az apa (ha apa lesz persze) pedig jóval az átlag fölöttt...
3976. megi04 (válaszként erre: 3975. - Szabot.88)
2012. dec. 28. 19:56
ELőttem is...majdnem bepisiltem..Khmm...itthon is felajánlottam...De valahogy...hát nem egy bevállalós emberem van...@@@@@@@@@@ :((
3975. szabot.88
2012. dec. 28. 19:54
:D megjelent a kép előttem :DD
3974. megi04
2012. dec. 28. 19:49

Egyszer volt, hol nem volt volt egyszer hogy szociológusok és szexológusok kis csoportja járta az országot és felvilágosítást adtak a helyes családtervezésről.

Az udvarokon átlagosan 6 - 10 gyerek játszadozott, de az egyik udvaron csak 1 gyereket láttak összesen.

Be is mentek és megkérdezték az ott lakókat, hogy hogyan is van ez, miért csak egy gyerek van a háznál.

Erre azt mondja az asszony:

- Háát, drága kezitcsókolom, mink a Gázsivál ismerjük ám a fogalmazásgátolást!

- Igen? És melyik módszert alkalmazzák?

- Hááát mink a kissámlival, meg a tükörrel csinyájjuk!

- Kis sámlival? Tükörrel? Na és hogyan?

- Bizony drága nagycsád az úgy van, hogy a Gázsi úgy szereti, ha én állok, ű meg háturrúl dúrja nekem befelé..

De mivel hogy nem ér föl engöm a fődrű, há' rááll a kissámlira.

Én meg nízem a tükörbű, mikor torzul az árcá, aztat csak úgy rúgom alóla a kissámlit kifelé...

3973. megi04 (válaszként erre: 3972. - 09a7bccb26)
2012. dec. 28. 19:48

Tényleg nem tudom..:( Beszélnek róla("Az a népség!!") köpnek utánuk,megbeszélik szigórúan egymás közt(!!!!) de tenni,senki nem tesz semmit!:(

Igen...talán az lenne az egyedüli megoldás,hogy parlament elé vinni,beszéljenek ott már valami hasznosról is!(:DD)

3972. 09a7bccb26 (válaszként erre: 3969. - Megi04)
2012. dec. 28. 19:43
Csak azt nem értem, hogy az egészen kicsiket miért nem mentik meg ettől a fertőtől. Pl. a még meg sem született gyermeket... Őt még lehetne bőven "formálni". Persze, leírták már, hogy alapszinten el vannak látva a gyerekek, nem éheznek, nem fáznak, és a vérszerinti szülőknél a helyük... De akkor is. :S
3971. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3966. - Ee1dc9ba06)
2012. dec. 28. 19:42
Nekem ez semmi, ha valaki aláírást kezdeményezne , hogy a kedves képviselője hozza már szóba a parlamentben ezeket a tényeket, és keressenek megoldást a jelenségre,akkor talán lenne némi értelme, így csak mindenki dohog, aminek tényleg nincs értelme, illetve annyi, hogy jó gőz leeresztő. :))
3970. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3957. - Kukacc)
2012. dec. 28. 19:38
A témában lényegtelen, az ország több megyéjében jártam, Szabolcsban még átutazóban sem, de a kölyköt nem hallottam még pozitív értelemben sosem.Nekem az a kutya, vagy macska kölyköt jelenti. A pulyát meg egy népcsoport használja.
3969. megi04 (válaszként erre: 3967. - 09a7bccb26)
2012. dec. 28. 19:21
Hááát...sajnos igen..:(
3968. megi04 (válaszként erre: 3966. - Ee1dc9ba06)
2012. dec. 28. 19:21
Több?....Miért? Valami változott?
3967. 09a7bccb26 (válaszként erre: 3964. - Megi04)
2012. dec. 28. 19:20
Innentől kezdve pedig akkor még annak is több értelme van, ha abból a pénzből a kutyámnak varratok ruhát.
3966. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 3952. - Megi04)
2012. dec. 28. 19:19
...még annyit, hogy a MI eszközeinkkel, EZEN A FÓRUMON, ENNYIT lehet tenni - és ez is több, mint a semmi...
3965. megi04 (válaszként erre: 3963. - Ee1dc9ba06)
2012. dec. 28. 19:18
Arra gondolsz,hogy szintén leírták egy fórumban a véleményüket?Ennyi? És ettől mi változott? Mert én erről a történelem óráról hiányozhattam...Talán torok gyulladás,ilyesmi...
3964. megi04 (válaszként erre: 3962. - 09a7bccb26)
2012. dec. 28. 19:17
Csakhogy ez azért lehetetlen,mert ahhoz,gyerek korától ezt BELE KELLENE NEVELNI!:( Amikor már ott a harmadik-ötödik,holott egyet se tud eltartani,akkor már mindegy mit tanácsolsz nekik!:( És így ki is alakul az ördögi kör...A szülő nem tanítja,mert alapból hülye.A tanár nem foglalkozik vele,mert nem ezért fizetik,a védőnő,meg lec@rja,mondván,ez van,ők ilyenek,nem érdemes velük foglalkozni...És a kör ezzel be is zárul,hiszen az első gyerek még csak 15-16 éves,de már terhes,hiszen,mivel a kutya sem foglalkozik vele,nem tanul,=nem lesz munkája=megtanulja,hogy ha szül,akkor kap pénzt..és bezárult megint egy kör...Ki megy oda,hogy gyerek korától beszélgessen vele,hogy ez így nem jó???
3963. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 3952. - Megi04)
2012. dec. 28. 19:15
A történelem során mindig csak akkor változott valami, amikor az emberek háborogtak...
3962. 09a7bccb26 (válaszként erre: 3958. - Megi04)
2012. dec. 28. 19:11
Pontosan ezért nem segítség az, ha üres kosárba dobálok valamit... Tudod, nem marad meg, nem hasznos. Itt nem azok tudnának segíteni, akik neki adják a használt ruhákat, játékokat, kifizetik a számláikat, hanem azok, akik meg tudják őket tanítani önfenntartani, a szülőkbe "belever" (ott az idézőjel, mielőtt valaki belekötne!), hogy nem kéne már a saját gyerekeiket ilyen szinten semmibe venni.
3961. megi04 (válaszként erre: 3959. - Kukacc)
2012. dec. 28. 19:10
Ejnye,ejnye,feltétlenül figyelj erre,mert kitiltatnak!!!!!!!!!! (:DDDDDDDDD)
3960. megi04 (válaszként erre: 3957. - Kukacc)
2012. dec. 28. 19:09

Én sok mindenben egyetértek veled.De ez az intimitás..nem tudom.Régen(tudom,tudom,most az jön,hogy de már a 21.században élünk,bár..van,ami szerintem mindig ugyan az marad)tehát régen,szoba-konyhában felnőtt 3 generáció,és nem mondom,hogy nem örültek volna külön kecónak,de tök normális életet éltek,sőt! Szaporodtak!:)))

A nevelő szülő kérdésben igazad van(bár vannak nagyon szemetek is köztük,akiknek csak a pénzért kell a gyerek).

Az összebújásról,játékról már írtam,egy filmből nem tudhatjuk,mi van ott.

Az utcánkban is van olyan,akitől (bár én szülő mellett maradjon,ha lehet párti vagyok)gondolkodás nélkül elvenném,ám ők fittyet hányva a csóróságnak,baromi jókat játszanak együtt.Őket ismerve,ha elvennék őket az anyjuktól,jobb élet ide-vagy oda,az életük a szökésekről szólna,előbb-utóbb,mindegyik nevelő visszaa adná őket.Látszik,hogy egyikből sem lesz kutató biológus,sajnos még ..ács sem,de ez őket marhára nem zavarja.Minden országban,mindenhol vannak olyan emberek,aki a "periférián" élik az életüket.Nekik ez elég..:( Szomorú dolog,de tény.

3959. Kukacc (válaszként erre: 3957. - Kukacc)
2012. dec. 28. 19:04

Bakker...

szóismételtem :(

Bocsánat!

3958. megi04 (válaszként erre: 3956. - 09a7bccb26)
2012. dec. 28. 19:01
Ezzel nincs is semmi baj.De 1-1 ember 80szor leírja ugyan ezt...A másik oldalról? Melyikre gondolsz? Akiknek semmi bajuk velük? Azok miért tennének bármit is?Sokan segítünk,és eközben nem foglalkozunk azzal,ki,miért hülye...Mert.Istentől,anyjától,apjától ennyi észt kapott.Kit érdekel? Ha tudok segítek.A többit meg oldja meg ahogy tudja.
3957. Kukacc (válaszként erre: 3948. - 9b10f3d7ff)
2012. dec. 28. 19:01

Szia!

A kölyök és a pulya szó nem sértő.

Budapesttől távolabbi megyékben a mai napig ezeket a jelzőket használják a gyerekre, mindenféle negatív fennhang nélkül. Járj utána :)

Én sem sértésként írtam. Figyelek a szóismétlésre, itt a hoxán véresen ügyelni kell mindenre :D


Másik: nem egy évben egyszer kell adakozni, hogy nyugtassuk a lelkiismeretünket.


Másik: Nem pótolja a kapott családot a nevelőszülő, de azért ne hidd, hogy a gonosz mostohák az általánosak. Nekem 3 unokatesómat vette magához egy nő, az egyik már Angliában él, a másik a saját házát újítgatja és dolgozik, a harmadik pedig technikumban tanul. És anyának szólítják a nőt, pedig a legkisebb volt már 5 éves, mire odakerült, tehát nem újszülött.

A fiúknak az édesanyjuk mellett nyomor jutott volna osztályrészül, nem pedig normális élet, ahol igenis hasznosak lehetnek és hasznosnak érezhetik magukat. A nevelőanyánál láttak először csempézett fürdőszobát, ott kaptak különszobát.

Nem, az anyagiak nem pótolják a szülőket, de azért annak a 16+1 gyereknek milyen élete lesz? Vagy milyen van? Lavórban fürdenek egymás után, se egy családi összebújás, se egy esti játék, se összetartás, se semmi. Nem lesz pénz iskoláztatni őket, és ha belépnek abba a korba, hogy szeretnének némi intimitást, akkor mi lesz velük? Nincs követendő szülői minta és szívből remélem, hogy szegények nem fogják a szüleik szexuális magatartását mintaként érezni.

3956. 09a7bccb26 (válaszként erre: 3952. - Megi04)
2012. dec. 28. 18:55
Ennyi erővel teljesen felesleges ilyen témákról beszélgetni, fórumot indítani, hiszen ti sem tesztek ellene, csak a szavak vannak a másik oldalról is. Mégis írtunk ide jópáran...
3955. Kukacc (válaszként erre: 3947. - Trapiti)
2012. dec. 28. 18:51
Tudom, hogy kapni fogok, megszoktam már.
3954. c6973617d3 (válaszként erre: 3952. - Megi04)
2012. dec. 28. 18:33
Jajj te, offoló :DD
3953. megi04
2012. dec. 28. 18:27
(Bocs a hibákért car a billentyűzet: *felháborít ez)
3952. megi04
2012. dec. 28. 18:26

Most nem azé'....(szerintem is nagy-nagy baj van a rendszerrel,és megint leírom,hátba támadás ellen,hogy semmire hülyeség szülni)DE!!!

Ha ENNYIRE felháboríte ez benneteket,akkor miért nem tesztek ellene??Mert nem lehet?? És ha nem lehet...és itt mindenki háborog...akkor változik valami?

Szerintem,nem fog.Le lehet írni még több milliószor,hogy:Jajjszegény gyerek desajnálom,dehülyék a szülei,de ennek ellenére,még sok-sok ember fog szülni,olyanok,akiknek nem kellene.Ez szomorú tény,de akkor is így van.

2012. dec. 28. 17:10
Fórum - Segítségkérés: Kérések-Felajánlások, 3038-as komment... ettől kapok frászt!!! Mire születik bele ez a szerencsétlen gyerek? Majd a jóisten is jobban odafigyel azokra, akik segítenek... ááá:((((
3950. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 3949. - Trapiti)
2012. dec. 28. 17:07

A magyar törvények kifejezetten a periférián élő gyermekek "ellenségei"... Adhatnak itt segélyt, szociális juttatást - ezeknek a gyerekeknek ettől nem lesz jobb.

Fennhangon hirdetik pl., hogy minden gyereknek a saját családjában a legjobb, még akkor is, ha nagyon rossz anyagi körülmények között élnek.

Nem éppen idevágó téma, de: nem lehet örökbe adni az intézetben élő gyerkőcöt, ha a kedves szülője fél évben csak egyszer méltóztatik tudomást venni róla, hogy a világra pottyantott kölke ott van... Inkább hospitalizálódjon, inkább nőjön fel intézetben, de nehogy szerető családba kerüljön...

Túl sok joga van a szülőnek.

Pedig a gyerek nem tulajdon! Az ő érdekeit kellene nézni legelsősorban.

❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook