Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babát vállalni ebben a világban? fórum

Babát vállalni ebben a világban? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2012. máj. 24. 20:06
ablakozik
2012. máj. 24. 19:36

mivel foglalkozik a párod? ha publikus :)

ha minden jól megy előbb-utobb jöhet a baba?

2012. máj. 24. 19:32

Hát mind a ketten nagyon örülünk,....az biztos. :)

Így már azért sokkal több dolgot tudunk intézni! :)

173. cirmoscicajaj (válaszként erre: 172. - D49f3a7bdd)
2012. máj. 24. 19:27
gratulálok,remélem mostmár jobb életetek lesz,és boldogabbak lesztek még az eddigieknél is.
2012. máj. 24. 19:25

Sziasztok!

Nevet változtattam(eNeR vagyok),egy kis kellemetlenség miatt,de visszajöttem hasonló névvel.

Képzeljétek,pont erről beszéltünk egyik nap,....a férjem jövő péntektől,június elejétől be lesz jelentve,felvették hivatalosan!Két és fél "próbaidő" után végre sikerült elérnie.Igaz,csak minimál bérrel,de borítékba jóval többet kap! :) Így már azért csak biztosabb,az ember mégis tud picit előre gondolkodni! :)

171. csgybzs
2012. máj. 23. 12:18

Ez az ebben a világban érdekes dolog. Mindenki mondja, hogy mert bizony régen a háború alatt is volt ez meg az.... akkor érdekességképpen:


Ma 100 nehezített teherbeeséssel küzdő párnál 40 esetben a nőnél, 40 esetben a férfinál, 20 esetben pedig mindkettőjüknél vannak problémák. "Az első világháború előtt, amikor nem voltak hatékony fogamzásgátlók, a családtervező házaspároknak átlagosan 11 gyermekük volt, de a párok 20 százalékának nem volt gyermeke, aminek a hátterében valamilyen szervi ok állhatott. Ma azon párok aránya, akik az orvosi segítség ellenére sem tudnak gyermeket vállalni, 3-5 százalék körül van. Orvosi beavatkozással gyerekhez segítünk olyan párokat is, akiknek egyébként nem lenne gyereke, azaz kicselezzük a szelekciót. Eközben a jó termékenységű párok gyermekvállalási hajlandósága jelentősen lecsökkent, ami összességében azt eredményezi, hogy a népesség genetikai állománya, utódnemző képessége romlik" - mondja dr. Lantos.

170. katie_rose (válaszként erre: 169. - Ami.)
2012. máj. 23. 07:14

Igent,tervezett volt. mondjuk én 4 éve dolgozom suli egyetem mellet. Csak,hogy véletlenül se unatkozzak. Idén végeztem,így januárban belevágtunk a baba projektbe. :) Februárban már teherbe is estem...hamar akart jönni. :)

Bármi jön azt megoldjuk. Szerencsére egy támogató család áll mögöttünk vészhelyzet esetére. :)

Én is remélem,hogy gyorsan eltelik a nyár,mert november elejére vagyok kiírva és szép ez a babavárós állapot meg minden,de én már nagyon szeretném a kezemben tartani a picit.:)

169. Ami. (válaszként erre: 168. - Katie_rose)
2012. máj. 22. 21:15

Gratulálok,annyira várom már h én is ott tartsak:)

Folyton számolom a hónapokat,h mikor lesz október,és onnantól babaprojekt,néha olyan messzinek tűnik,de a nyár pikk pakk el fog menni,dolgozunk,nyaralunk,szülinapozunk,házassági évforduló,és már el is jött az ősz.Jajj,de akarom már..tavasszal lakás,nyáron meg szülés:)Mindenem egyszerre lesz,lakás,baba,kutya..mindig szétvállalom magam:D

Ti hogy álltok?Tervezett volt?

168. katie_rose (válaszként erre: 167. - Ami.)
2012. máj. 22. 20:59
Én is ezt mondtam. De te pl megvalósítható célt tűztél ki és nem vársz a nagy tutira. :) Én is 25 vagyok és a 16. hétnél tartok. :)
167. Ami.
2012. máj. 22. 19:51

Persze nincs,de vannak dolgok,amire vár az ember.Én már évek óta szeretnék,de a semmire nem tettem,nem a szívemre hallgattam hanem az eszemre.

Most 1 évet dolgozok bejelentettem h megkapjam a gyedet,és közben lakást is veszünk.Ősztől fogunk próbálkozni,így jövőre már babám lesz,de közben pont meglesz az 1 év munkaviszony,és a lakás is.És 25évesen szülök,nem késtem el,és van valami alapom,nem meggondolatlanul szültem 22 évesen,hiába szerettem volna.Mérlegelni kell!

2012. máj. 22. 19:20
szerintem sincs ideális időpont,csak a most az nem jó :)
2012. máj. 22. 18:11

Nincs ideális időpont szerintem. Persze vannak körülmények amiket mindenképpen figyelembe kell venni. Mérlegelni kell, de nem szabad azt hinni,hogy mindenki olyan szerencsés,hogy saját kocsija és háza lesz meg egy valag pénze a bankban mire jön a baba. Ha meg megvan minden és ne adj isten közben elrepült az idő,akkor lehet ülni a nagy jóban, de nem biztos,hogy jön a gyerek...

Én éppen ezért vállalok pont most babát. :) Nem vagyunk gazdagok, dolgozok én is és a párom is, albérletben élünk. De van arra garancia,hogy valaha is jobb lesz? :) Én nem várok a lottónyereményre inkább. :)

164. a14deb9047 (válaszként erre: 160. - L.luiselotte)
2012. máj. 22. 15:46

Egyik dédnagyapám 1850 körül, 1 nagyszülőm 1898-ban, 3 nagyszülőm 1902-ben, apukám 1922-ben, anyukám 1932-ben, én 1954-ben, a fiam 1982-ben...

Ki született jókor erre a világra???

163. cirmoscicajaj (válaszként erre: 118. - 4068591841)
2012. máj. 22. 15:23

hú,te....

ne haragudj de most nagyon mérges vagyok!ha valamit nem értesz ne ítélkezz már azonnal.

De ha 2 mp-et gondolkoznál azon amit írtam rájönnél arra,h mit akartam írni.

Azért nem kell gyereket csinálni,h legyen!azt el is kell tartani,szépen kell járatni stb.

értelmező olvasásból biztos nagyon gyenge voltál...

2012. máj. 22. 14:16
Köszönöm a sok hozzászólást,tényleg!Sajnos ma el kell vinni itthonról a gépet pár napra,addig nem biztos,hogy tudok jelentkezni,de utána visszaolvasok mindent,ahogy időm engedi!!!Szép napokat nektek!
161. 07b09d4f4c (válaszként erre: 160. - L.luiselotte)
2012. máj. 22. 14:07

igazad van, ha arra várnánk akkor várhatnánk...

viszont a saját dolgából az embernek meg kell próbálni kihozni a kihozhatót. Pl: nulla munkaviszonnyal csak gyesre jogosult az ember aminek a gyed viszont a 2-3szorosa is lehet és ez csak némi (nem tudom most mennyi azért nem írom) munkaviszonyon múlik.

2012. máj. 22. 14:03

Ha arra várna mindenki, hogy egy anya azt érezze , hogy biztonságos jó világ van a gyerekszüléshez, kihalna az emberiség.

Nagyszüleim szerint anyukám született rosszkoran ( 1920-évek vége ), anyukám szerint én is ( a 60-as évek vége ) , szvsz azért 1991-ben, amikor a fiam született , akkor is már a létbizonytalanság uralkodott a korábbi kiszámítható élethez képest.

Szerintem ez az anyák többségének eszébe sem jut.

159. 07b09d4f4c (válaszként erre: 157. - Timycat)
2012. máj. 22. 14:02
csak óvatosan, mindjárt megkapjuk, hogy osztjuk itt az észt a megfontoltságról mikor a mi életünk csak a szerencsén múlik és mégis működik :-))))))
158. 07b09d4f4c (válaszként erre: 154. - Timycat)
2012. máj. 22. 13:59
szerencséd volt, de nem azért mert ölbe tett kézzel türelmesen vártál a sültgalabra.
157. timycat (válaszként erre: 155. - Vica66)
2012. máj. 22. 13:58
Abszolút szerencsém volt. Az is kell a élethez :)
156. 07b09d4f4c (válaszként erre: 153. - Vica66)
2012. máj. 22. 13:57
szerencsére én közelebb dolgozom mint eddig, sőt mindenben jól alakultak a dolgaim. Ettől azért nem gondolom azt, hogy kis hazánkban minden happy látok magamon túl is. És hozzáteszem, a lehetőség ne pottyant az ölembe, volt mit tennem érte, de a körülmények kedveztek és már az óriási szerencse
155. vica66 (válaszként erre: 154. - Timycat)
2012. máj. 22. 13:54
Mázlista? :-)
154. timycat (válaszként erre: 148. - Vica66)
2012. máj. 22. 13:52
Nekem ebben szerencsém volt, több okból is. A munkám bárhonnan végezhető és szinte bármikor, kevés fix időpontok vannak. A főnökeim tényleg családbarátok voltak, kettőnek összesen 5 gyereke van, így az egyik irodában kaptam egy kis babasarkot kisággyal, pelenkázóval, hintaszékkel néhány falmatricával. És a legnagyobb mák pedig az volt, hogy a gyerek "alkalmas" volt arra, hogy pár hónaposan már tudtam cincálni magam után bárhova. Persze nem minden volt mindig happy, járt némi lemondással is, de megoldottuk. 2 évesen adtam bölcsibe, amit az első naptól imádott.
153. vica66 (válaszként erre: 151. - 07b09d4f4c)
2012. máj. 22. 13:51

Nekem az aláírással volt gondom, valahogy nehézkes volt rá a kezem, otthon nem nagyon kellett aláírni dolgokat. :-)

Most meg túl keveset vagyok otthon, az a baj (messze van a munkahelyem). De örültem, hogy volt egyáltalán hova visszamenni dolgozni.

152. 07b09d4f4c (válaszként erre: 150. - Timycat)
2012. máj. 22. 13:49

de a pénzhajhász és a megfontolt az nem ugyanaz és sokan keverik.


ott van a gond amikor azért késik a bébi mert a vadiúj kéróba a legdrágább metlaki és függöny még mindig fontosabb 30 felett.

151. 07b09d4f4c (válaszként erre: 148. - Vica66)
2012. máj. 22. 13:46
én 4 évet voltam a kettővel, és az első hónapokban komoly szellemi igénybevétel volt egy telefont felvenni a munkahelyemen :-) annyira az egyszerű mondatokhoz voltam hozzászokva. Pedig rendszeresn olvastam, ilyen megfontolásból az utolsó években fórumoztam, hogy ne csak a játszótéri evős-alvós-kakilós beszélgetésekben legyen részem.
150. timycat (válaszként erre: 147. - Timycat)
2012. máj. 22. 13:46
innen kimaradt egy nem, mármint hogy pénzhajhász nem egyenlő "öreg" kismamával
149. 07b09d4f4c (válaszként erre: 136. - 4b3a725de7)
2012. máj. 22. 13:41

én is kaptam rendgeteg holmit a testvéremtől, az enyémeket pedig továbbadtam barátoknak mert mindenből tényleg nem kell új.


viszont amit nem tudsz kiküszöbölni: olyan összegeket hagytam a őszi-téli időszakban a patikában, hogy a fülem kettéállt. Két gyerekre ugyan, de átlag heti 5e Ft-ot. Ha betegek voltak azért, ha nem akkor egészségmegőrzés céljából és sorolhatnám.

148. vica66 (válaszként erre: 147. - Timycat)
2012. máj. 22. 13:39

Én az elsővel otthon voltam 3 évig. Jó volt. Leszámítva, hogy a harmadik évben már kicsit beszűkültnek, "elbutultnak" éreztem magam. (Lám, mégiscsak igazuk van, akik lebutáztak? :-) )

A másodikkal már csak 2 évet voltam otthon, mert nem engedhettük meg anyagilag. Egyszerűen nem éltünk volna meg. Sajnáltam, mert szerettem együtt lenni a gyerekeimmel, és még olyan kicsinek tűnt, hogy odaadjam idegeneknek. A munkámat is szeretem, csak nehéz összeegyeztetni, hogy jusson idő a családra is.

Az lenne az ideális, ha mindenkinek lenne választási lehetősége szabadon.

147. timycat
2012. máj. 22. 13:34
Arról nem beszélve, hogy az hogy valaki "pénzt hajhász" azt jelenti hogy későn fog szülni. Én bevallottan karrierista típus vagyok mégis 25 évesen szültem (szerintem nincs későn, sőt) Csak addigra már volt munkahelyem, némi tapasztalatom és a főnökeim látták rajtam, hogy érdemes engem "megtartani" még gyerekkel is, persze nem volt 3 évem otthon ücsörögni, de meg is bolondultam volna hónapokig-évekig a "hogy csinál a cica?" szintű "beszélgetésektől".
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook