Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért vállal babát, aki anyagilag mélyponton van? fórum

Miért vállal babát, aki anyagilag mélyponton van? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
4219. megi04 (válaszként erre: 4218. - Megi04)
2013. jan. 1. 15:24
(Akinek a lovakat szállítja)
4218. megi04 (válaszként erre: 4217. - C7a878c6b5)
2013. jan. 1. 15:23

Nem tudnának.Minden bántás nélkül szeretném írni(bár úgyis megsértődsz,minek töröm magam?)de te 5 napig ajvékolsz,ha ki kell mosnod.Pedig van géped,csak nem autómata.Az a nő 16,azaz tizenhat évig kézzel mosott egy rakat kölökre..Nem volt gép,se tv...

Én csodálom,és tisztelem őket,de...sajna ismerem a korlátaimat...Ha csak nem a klónja lenne a férjem,bele se vágnék.:)Az a pasi tud szervezni,intézni...Az a hercegnő,vagy ki a bánat,nem termett csak úgy-hopp-elő a meséből..:))

4217. c7a878c6b5 (válaszként erre: 4216. - Megi04)
2013. jan. 1. 15:18

Minek találkoznék velük?

Hogy megtanítsanak "élni"@@@@@


Félre a hülyeséggel! Kíváncsi vagyok :DDDD

4216. megi04 (válaszként erre: 4213. - C7a878c6b5)
2013. jan. 1. 15:11
Minek????????@@@@@@@@@@@@@@
4215. c7a878c6b5 (válaszként erre: 4211. - Kukacc)
2013. jan. 1. 15:11

Szerintem félre értetted....

Vagy nem:)

Nincs akarat, és szerintem "agy" sem, hogy nekifogjanak...

4214. megi04 (válaszként erre: 4211. - Kukacc)
2013. jan. 1. 15:09

Az az igazság,hogy régen is láttam "Őket" a tv.-ben,de ennyire nem figyeltem oda.És igen,most leginkább az jött ée a cikkből,hogy lám,aki akar,az képes rá..

Mondjuk,ne felejtsük el,hogy ehhez 2 ember kell...Mert az én páromtól ugyan ott dögölhetne szomjan a jószág,ahol van!...Egy ember akarata kevés!:( Igaz,hogy akkor meg nem kell ennyi gyerek..TÉNY!

4213. c7a878c6b5 (válaszként erre: 4209. - Kukacc)
2013. jan. 1. 15:09
Teljesen egyet értek! Az utcánkban 1 kezemen meg lehet számolni, hogy hányan csinálnak konyhakertet. Pedig igazi "paraszt" sarjak a többség. Inkább koldulnak., sírnak. Szívesen találkoznék a szóban forgó családdal.
4212. megi04 (válaszként erre: 4209. - Kukacc)
2013. jan. 1. 15:03
Ez igaz!
4211. Kukacc (válaszként erre: 4207. - C7a878c6b5)
2013. jan. 1. 15:03

Ez a hsz szerintem kicsapja a biztosítékot.

Nincs türelmük... De tarhálni van. És sajnáltatni magukat. No komment.

4210. megi04 (válaszként erre: 4206. - Michelle.r)
2013. jan. 1. 15:02
Hát ITT biztosan nem az önkormányzat csinálta! Eddig sem csinálta sosem,szilveszterkor!ERRE van pénze mindenkinek! (Nekem nincs:( )Utána meg ajvékolnak,hogy nincs mit enni!Olyan,és annyi rakétát lőnek fel (tudom,mert pár éve mi is vettünk) hogy 20-30 ezerben simán benne van!
4209. Kukacc (válaszként erre: 4205. - Globus)
2013. jan. 1. 15:02

Amit most fogok írni, MINDENFÉLE ROSSZINDULAT nélkül teszem!


Azt gondolom, hogy mindenki a saját életének kovácsa, mindenki előtt ott áll a lehetőség, hogy jobb élete legyen.

Mint ahogyan a cikkben szereplő embereknek is. Nem volt számukra büdös a munka, hajlandóak voltak tenni az álmaikért, és a GYEREKEIKÉRT!

Nem kuncsorogtak segélyért, nem írtak sem a fókusznak, sem házon kívülnek, sem semminek, hogy segítsenek a tarhálásban, hanem igyekeztek saját maguk megteremteni a megteremthetőt.


Innentől kezdve lehet, én vagyok a szemét és belém nem szorult empátia, de még jobban erősít engem az a cikk abban, hogy a 16 gyerekes család sem próbál meg más életformát megteremteni, holott minden bizonnyal lenne lehetősége.

Miért nem írnak a "Minden gyerek lakjon jól" alapítványnak, hogy szerezzen nekik 100 csirkét, 2 bocit, meg 2 kecskét, vagy malacokat?

Nem kétlem, a táp nem túl olcsó, de amit a gazda is írt, amíg vannak legelők, mezők, stb, addig sokat lehet spórolni a tápokkal. A kertművelés sem annyira költséges, mint gondolják az emberek.

Mi mindössze 4 szer locsoltunk a nyáron, mert errefelé brutális ára van a víznek, mégis volt borsó, répa, zöldbab, fehérrépa, káposzta, hagyma.

Tavasszal meg fúratunk 1 kutat. Nem olcsó, de kénytelenek vagyunk, hogy még inkább segíthessünk önmagunkon.


Lehet itt támadni, meg ilyesmi, de nem hiába van az a mondás, hogy segíts magadon, az Isten is megsegít.


Minden akarat, kitartás kérdése.

4208. Durciful (válaszként erre: 4206. - Michelle.r)
2013. jan. 1. 15:02

Bocsi, elszállt az írásom, megőrült a laptop-om:(


Nálunk este 6-tól egészen hajnal kettőig tartott a petárdázás, tűzijátékozás a környékünkön, konkrétan olyan volt, mintha kitört volna a háború. A párommal azóta is próbálunk találgatni, vajon elérte-e az 1 millió forintot, amit az emberek szétdobáltak az előttünk lévő téren. És ez csak egy pici tér itt Bp-en. Le is vontuk a következtetést, van itt pénz, csak nem a rezsire, nem a kötelességekre, hanem ki-ki mire szánja. Elég szomorú:(

4207. c7a878c6b5 (válaszként erre: 4202. - Kukacc)
2013. jan. 1. 14:57
Szerintem azért, mert nincs hozzá türelmük. Nem tudnak mit kezdeni az életükkel.
4206. michelle.r (válaszként erre: 4199. - Megi04)
2013. jan. 1. 14:56
Igen, ezen agyaltam én is. Különösképpen, hogy tegnap délután még 150.000 forintos bünti is volt rá, ha valakit elkapnak :/. Nálunk olyan tüzijáték volt este, hogy azt hittem, visszarepültük augusztusba, legalább 15 percig tartott. És nem hiszem, hogy az önkormányzat csinálta.
4205. globus (válaszként erre: 4202. - Kukacc)
2013. jan. 1. 14:53

Szerepel a cikkben az is, hogy soha semmilyen segélyt nem fogadtak el.

Nekem van olyan ismerősöm, aki foglalkozik tehenekkel, az első állományt "hitelbe" megkapják, és leadáskor törlesztik az árát, ha így vesszük, a vállalkozásnak nem lehet anyagi akadálya. Ennek ellenére ők sem tartanak be egész marhacsordát.

De ha kézzel mosunk, az sokat megtakarít, kifejezetten kihangsúlyozásra került :))

4204. Durciful
2013. jan. 1. 14:48
Sziasztok és boldog újévet! Most járok először ebbe a topikba, szeretnék hozzátok csatlakozni, mert a cím érdekesnek ígérkezik a számomra. Nem véletlen, az oka az, hogy saját tapasztalato
4203. Kukacc
2013. jan. 1. 14:47

Egyébként az atv-n, a kommentár nélkül c. műsorban is volt "bicskanyitogató" adás.

300 ételt osztottak szét Battonyán, és volt benne egy 7 gyerekét egyedül nevelő nő, aki bevallotta, a hónap végén még az is nehéz, hogy kenyeret adjon a gyerekeinek.

A ház, ha lehet, jóval lepusztultabb volt, mint a 16 gyerekes családé.


De igen, igaza van itt néhány embernek, miszerint a "szeretet elég".

4202. Kukacc (válaszként erre: 4198. - Michelle.r)
2013. jan. 1. 14:41

Ez a cikk nagyon - nagyon példaértékű.

Büszkék lehetnek a gyerekek a szüleikre :)


Na, vajon a fókuszban említett család miért nem tudja ennek az ezrelékét sem felmutatni????

4201. belladonna3 (válaszként erre: 4198. - Michelle.r)
2013. jan. 1. 14:16

Bizony lehet,csak legény kell oda,szálas! :D

Kár hogy fehér hollók..

Asszonyka sem a nyavíkolós fajtából való,ehhez elhivatottság kell.Szerintem diplomát is simán kaphatnának!Példa érték az biztos!

4200. belladonna3 (válaszként erre: 4197. - Spinneli)
2013. jan. 1. 14:05
Okay akkor elboronáltnak tekinthetjük a dolgot,mindenki benézett valamit,előferdül az ilyesmi. :) Azt nem kedvelem én sem,nem volt itt semmi fölényeskedés.Ha úgy gondolod ecseteld,csak nem biztos hogy most rögtön tudok reagálni,kicsit később jövök. :)
4199. megi04 (válaszként erre: 4198. - Michelle.r)
2013. jan. 1. 13:50

Igen..én is erre gondoltam,amikor a naplómba másoltam...Nem lehet,hogy az embereknek TENNI is kellene azért,hogy ne legyen csak segélyekre utalva?

Tegnap még az is eszembe jutott,milyen mély szegénységről beszélünk?

Olyan tűzi játék-petárda eső volt,hogy majd' megsüketültek az emberek...

Márpedig a tűzi játék,nagyon nem 2 ft....

2013. jan. 1. 12:49

[link]


Így is lehet 20 gyereket nevelni ;)

4197. spinneli (válaszként erre: 4193. - Belladonna3)
2013. jan. 1. 11:43

Lehet, hogy túlérzékeny vagyok, de az nem a PMS miatt van hidd el.

:)

Nem kedvelem a fölényeskedést, gátolja a normál vitát, érvelést.

Tedd, ahogy jónak látod.

4196. spinneli (válaszként erre: 4192. - Belladonna3)
2013. jan. 1. 11:41

Rendben van-érdekel, hogy mire írtam, amit kiragadtál, vagy hagyjuk?

Rosszindulat nélkül kérdezem.

4195. belladonna3 (válaszként erre: 4107. - Globus)
2013. jan. 1. 08:59
Ahh nincs kedvem magyarázkodni,inkább nézd meg a linket,ott olvashatsz róla bőven.Még egyszer nem linkelek,mert ha jól tudom 2x ua nem lehet.
4194. belladonna3 (válaszként erre: 4112. - 5146e98818)
2013. jan. 1. 08:44

Ezt a baromságot nem tudom honnan szedted.

Ma is az van.Nem csak negatív így simán,hanem kőkeményen életellenes!

4193. belladonna3 (válaszként erre: 4116. - Spinneli)
2013. jan. 1. 08:41

Lekezelő hangnem?Hooooool????

Nem vagy Te egy kicsit túl érzékeny??

Esetleg PMS??

Rendben,ha úgy gondolod,ne diskuráljunk,egyébként sem én kezdtem.

A stílusom ilyen,nem fogom magam miatta állandóan exkuzálni,ha valakinek

nem tetszik az mellőzön.Ennyi.

4192. belladonna3 (válaszként erre: 4115. - Spinneli)
2013. jan. 1. 08:30

Kedves spinneli! sajna nem néztem meg az előzményeket,nem vagyok hajlandó több mint 4000 hszt végigolvasni.Te ezt a kijelentést tetted fehéren-feketén,nekem meg ez szúrta a szememet,ennyi. :D Ne tégy meggondolatlan kijelentő mondatot semmilyen kontextusba és akkor nem történik meg a baj.

Egyébként valóban idéztem Fekete Gyulától is NEM CSAK tőle,linket is tettem,ami

fájdalom de elszállt :(( Jah idézőjelek..Hmm.. Nem tartottam fontosnak,ugyanis

Fekete Gyula véleménye olyan mintha én mondtam volna,nem mellesleg magasról

teszek rá hogy ezzel kapcsolatban te és mások mit gondolnak.Nem tartom fontosnak az idézőjeleket akkor amikor pontosan azt gondolom én is,amit esetleg az illető

már frappánsabban megfogalmazott.Más téma a versekből - költeményekből kiragadott idézet.

4191. belladonna3 (válaszként erre: 4114. - Timycat)
2013. jan. 1. 08:24

Értem én hogy miről beszélsz,csak értsd meg te is hogy én miről.

Nem igazán arról kéne szólni a csevejnek,hogy a cigányok b@ccnak mint

az egerek a nagy semmire,ezt mindenki tudja,meg azt is hogy a nagyrészük selejt.

Arról van szó,hogy sz@rban van a haza,mert erősen fogyunk és ha ez így halad,akkor hamarosan letűnünk a térképről.Ha egyre kevesebben leszünk,

nem lesz termelés,nem lesz nyugdíj,de bacchatod az öngondoskodást is,ha nem lesz

ki megtermelje azt amire majd el akarod költeni.Vagy majd leállsz a három diplomáddal földet túrni,meg állatokat tenyészteni?Ezt erősen kétlem!Nem tudlak elképzelni ahogy a nagy teknőben dagasztod a kenyeret,se azt hogy vályogot vetsz a házhoz. :D Sőt neked sem lesz fizetésed,ha nem lesz kit gyógyítani,nem lesz kit tanítani,ki is törölheted a s.gged a 3

diplomáddal már most is.Szóval azért írtam,hogy nem a cigányok ócsárolásával kéne

foglalkozni,arra van - volna bőven megoldás,hanem a valós problémára összpontosítani.Lehet hogy te magasról teszel rá,hogy a jövőben mi lesz,ami

ahogy a dolgok most állnak,nem is annyira a távoljövőben be fog következni.

De szerencsére vannak akiket érdekel,azok pedig helyetted is megszülik vagy

szülnék azt az utánpótlást,amire szüksége van a nemzetnek hogy fennmaradjon.

Pusztán azért,mert szereti a gyerekeket,hajlandó ezért összezsugorodni,még többet megvonni a saját szájától és mit kap ezért cserébe?Lealázást tőled és más okosoktól,akik annyira magasan vannak hogy nem látják meg,nem is hajlandóak meglátni,hogy mi folyik körülöttük.Akik élnek a maguk kis zárt miliőjükben és a hét számjegyű fizujukat nem a sarki fűszereshez viszik,hanem Párizsba,Bécsbe,meg a Hawaii szigetekre.Csak hát ugye itt kezdődik a probléma,amiről még virágnyelven sem lehet beszélni,mert az már erősen átmenne politikázásba.Ezért tettem be linket hátha néhányan hajlandóak olvasni és némileg felhomályosodni a témával kapcsolatban,mert soha nem volt még aktuálisabb a tisztánlátás mint most!

Sajna a link elszállt valahol az éterben mint a sóhaj,de kisérlet képpen még egyszer:

[link]

Lehet szemezgetni.Ma majdnem az egész ország nyomorog,de az élet él és élni akar!

Lassan neked sem lesz több lehetőséged,mint annak a putrisnak ha így gondolkozol.

Azt hiszed olyan frankó hogy pl;Luxemburg 40%-a külföldi betelepített?

Telepítsünk ide is minél több idegen kultúrát,nem baj hogy nem tud,nem hajlandó

asszimilálódni,lényeg az,hogy papíron magyar...Nem elég bajunk van 1 ilyen idegen kultúrával?Azzal sem tudunk mit kezdeni.

4190. d71ef05a8e (válaszként erre: 4149. - F64f0d9a69)
2012. dec. 31. 17:36

Én anno éppen egy oktatási programban vettem részt tanárként. Nem mondom, hogy egy az egyben rossz volt az elképzelés, mert nem lenne igaz, sőt. De a gyakorlati megvalósulásra azt kell mondanom, hogy ablakon kidobozz pénz, de az utolsó fillérig, sajnos még arról a pénzről is ez a véleményem, amit én kaptam, mert konkrétan megakadályozták, hogy úgy végezzem a munkámat, hogy annak értelme is legyen. Pedig még akkor is természetesen az számított volna sikernek, ha az 50 résztvevőből mondjuk 5 el tud helyezkedni, ha minden úgy lett volna, ahogy én ideálisnak tartottam volna. Ez egy személyes tapasztalat, és készséggel elhiszem, hogy ugyanezek a páályázati programok másutt jobban működtek. De.


Én úgy látom, hogy a képzés mindnenki számára adott. Általános iskola, majd szakközép vagy szakképző. Gyakran épp a család nehezíti meg azt, hogy ezeket sikeresen befejezze a gyermek, vagy legalábbis nem segítik elő a haladását ("Olyan jól aludt szegényke, nem volt szívem reggel felébreszteni, ezért nem jött iskolába" és hasonlók, még a "jobbik" eset, ha azért nem, mert a kistestvéreire kellett vigyáznia). Másrészt azzal a morállal, amivel hozzáállnak a tanuláshoz kamaszként sokan, és itt messze nem csak a hátrányo shelyzetű gyermekekre gondolok, mert az úribb családok gyermekei sokszor semmivel sem jobbak e téren, csak a körülményeik miatt soha nem fognak olyan mélyre süllyedni, mint akiknek nincs hátterük, szóval addig semmilyen felnőttképzés, sem munkahelyteremtési program nem fog hozni eredményt.


Hála Istennek, vannak kivételek, 14-15 évesen férjhezment asszonyok, akik idősebb fejjel jönnek rá, hogy tanulnának és dolgoznának a családjukért, és persze férfiak is, akiknek későn ugyan, de benőtt a fejük lágya. De én úgy látom, hogy sajnos az ezekben a programokban résztvevők nagy többsége ugyanolyan morállal és hozzáállással vág bele (max. a pénzért) ezekbe a tanfolyamokba, mint amilyennel nem bírta befejezni anno az általánost vagy a szakiskolát:(


Higgyétek el, nem az előítélet bezsél belőlem, ha olyan lennék, nem dolgoztam volna évekig roma közösségekben, hanem a tapasztalat. És még egyszer hangsúlyozom, szerencsére vannak kivételek, és mindig is lesznek.


De az alapvető mezőgazdasági ismeretek egyikünknek sem ártanának. Az nem normális dolog, hogy szezonjában is pofátlanul magas áron kell megvenni a zöldséget, amit egy talpalatnyi helyen meg lehetne termeszteni otthon. Ugyanez igaz a tojásra, csirkehúsra is. 10 csirkével akármelyik városi lány elbánik, és nem jelent a napi robot mellett túl nagy megterhelést, de lehetne vele spórolni.


Ez méginkább fontos azoknak, akik a hónap második felében már csak kétnaponta tudnak jóllakni zsríos kenyérrel is. Ezért nem felesleges szerintem az a bizonoys kezdeményezés, és mint gyorssegély semmi esetre sem zárja ki a hosszabb távú megoldási programokat sem.

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook