Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért penészesednek sűrűn a falak? Van valami tipp a megszüntetésre? fórum

Miért penészesednek sűrűn a falak? Van valami tipp a megszüntetésre? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
2008. jan. 14. 18:32
Nálunk az ablakcsere előtt is volt egy hely a fürdőszobában, ahol penészes volt a fal...most is az.Ha időben lemosom eltűnik, aztán újra visszajön.
2008. jan. 14. 15:05

Végül is mi is azóta penészedünk, hogy kicseréltettük az ablakokat, ajtókat. Van penészölőnk, ami nagyon jól eltüntet, van penészedésgátló festékünk, ezzel javítgatunk, van páraelszívónk is (Tescos), de nem lett tőle sokkal alacsonyabb a páratartalom. Ennyi.

Télen nem fogok 50-szer szellőztetni naponta, mert a kisgyerekeim megfáznak.

31. Krysty (válaszként erre: 30. - D269d38bbb)
2008. jan. 14. 13:15
A penész elleni festéket bármelyik festékboltban meg tudod venni, addig is sima hypóval mosd át a penészes részt. Nekünk az volt a legjobb amíg nem lett rendesen átfestve.
2008. jan. 14. 12:45

Mi 3-4 hónapja lakunk az új lakásunkban, és egy-két napja vettem észre, hogy egy ponton penészes, vizes a fal. Szinte egész nap nyitva van az ablak, de ha becsukom, az ablakkeretre rengeteg víz csapódik le. Van olyan akinek sikerült tartósan megszüntetnie? És milyen ez a penész elleni festék?

Azért nagy gond a dolog, mert a párom allergiás a penészre és a porra!!

29. Krysty
2008. jan. 10. 10:52
Amikor mi megvettük a műanyag ablakokat, mondták hogy előfordulhat penészesedés. Azt mondta az eladó hogy gyakran rövid ideig szellőztessünk, és én hypos vízzel szoktam körbemosni ha kell, az a falra is nagyon jó. Ha nagyon penészes a fal, akkor érdemes penészgátló alapozóval lekenni és penészesedés elleni festék is van, azzal átfesteni.
28. supin
2008. jan. 10. 09:54
Használj páraelszivót
2008. jan. 10. 09:54
Sima hypoval kenjétek be.
26. tuborg
2008. jan. 10. 09:03
Én is kiprobáltam Domestosal eltávolitani, de besárgult a fehér fal. Aztán vettem egy drága gombaölőt, az segitett, de most megint előjőtt. Sajnos csak egy évet tartott és most kezdhettem előröl az egész müveletet. Kiirtottam a gombát és átfestettem a területet, most nagyon vigyázok rá, hogy sokat szellőztessem a fürdőszobát, szinte egész nap nyitva van az ablak. Remélem nem jön ujra vissza.
2008. jan. 10. 07:05

Már írtam egy másik topicban is:


www.peneszmentesites.hu


A hírleveleikben nagyon sok okos dolgot írnak! Nálunk teljesen megszüntették.:)

24. Pandamaci (válaszként erre: 22. - 0a395372c3)
2007. dec. 20. 15:48
Hát ez az, hogy fel van ázva általában. És ráadásul azt hiába szellőzteti, vagy fűti az ember. Amíg a vizesedés oka nincs megszűntetve - pl. valamilyen szigeteléssel -, addig penészedni fog, sajnos.
2007. dec. 20. 15:19
Igen! Magas bent a páratartalom. Nálunk is jelen van a feketepenész. Vettem szárítógépet (kondenzációsat), hogy legalább a vizes ruhák ne itt párologtassanak. Beszereztem egy mérőműszert és nálunk a páratartalom 80% vagy afölötti! Gondolkodom én is a Ceresiten ( a tévében láttátok, ez a békás reklám, hogy "pápá pára") vagy a Tesco-s változaton. Igaz, nálunk az egyik sarokban vizes a fal és nem tudunk mit tenni vele, csak takarítjuk a penészt.
2007. nov. 14. 20:27
átvan ázva vagy vizes nincs kiszáradva
2007. nov. 14. 09:00
A penész a hűvösebb, nedves helyeket kedveli. A szellőztetés, a fűtés jó ellene.
2007. nov. 14. 08:33
Sziasztok? Talán tud valaki válaszolni kérdésemre. Házunkra ráépítés történt Ytong-gal, ami már legalább 5 éve nincs bepucolva. Lehet-e ez az oka annak, hogy az alsó szinten a lakásban penészesek a falak. Gondunk előtte is volt, de amióta ráépítettek, azóta az ablakokon folyik reggelre a víz, az egyik szoba fala tiszta penészes lett. Ezt az oldalt veri az eső.
2007. nov. 6. 15:46
Nálunk rendszeresen előjön ilyen tájban.és domestost teszek szivacsra, átkenem vele a penészes helyeket.Gyönyörűen eltűnik mindenhonnan.A wc-ben a tapéta is penészes lett,és azzal is így jártam el.Azt hittem,megfakítja,de nem.Szerintem ez a legkölségkímélőbb és leghatékonyabb.
18. Mocori (válaszként erre: 12. - Forgobetti)
2007. nov. 6. 10:46
A Tescoban most lesz akciós, 1900 Ft. Az utántöltő is u.ennyibe kerül.
2007. nov. 6. 06:48
Én a Schimmel Stop nevű penészgomba-ölő szert használtam, használom, ha szükséges. Spary, fél liter, kb. 1300-1500 Ft, de többszörre elég. Egy idő után nem jelenik meg a penész, ha mégis, jóval kevesebb pl. a fürdőben. Nálunk ott ugyanis nincs fűtés. Ja, és festékboltban vásároltam.
16. Huncutka84 (válaszként erre: 12. - Forgobetti)
2007. nov. 5. 22:29

Vagy az Ottoból vagy a Quelle-ből, sajnos arra már nem emlékszem h melyikből és nem volt egyáltalán drága. Viszont a múltkor láttam a Baumaxban v az Obiban:-) is. Nekünk a pincénk nagyon vízes, kb 1 hét alatt megtelik a "lavor".

Ha rám hallgattok megéri, jóval olcsóbb mint ezek a penészölő fufújkák, vagy újratapétázni a lakást:-)

2007. nov. 5. 21:18
Köszönöm a tippeket! Az a baj,hogy a gyerekszobában ütötte fel a fejét a penész,ráadásul tavaly cseréltük le az ablakot műanyagra... Valamelyik hypós módszert kipróbálom,aztán veszek páramentesítőt, hátha bejön...
2007. nov. 5. 20:05
A nagyáruházakban már láttam, akcióban 2500-3000 Ft.- között van, az utántöltő is ilyen árban van. Még ezideig nem vettem, de akinek van, érdekelne, hogy meddig tart a vízszívó rész benne.
13. forgobetti (válaszként erre: 2. - Nikice)
2007. nov. 5. 11:07
Ceresit? Ismerősen hangzik, de mi az?
12. forgobetti (válaszként erre: 8. - Huncutka84)
2007. nov. 5. 11:06
Páraszedőt hol lehet kapni és drága?
2007. nov. 5. 11:05
Sok szellőztetés, lehet kapni nagyon jó kis penészölő sprayket. Mi is most tüntettük el.
10. Mocori
2007. nov. 5. 10:05
Ha műanyag festékkel vannak festve a falak. Tudom, hogy most ez a divat, de a mész enged levegőzni, az a jó.
2007. nov. 5. 10:01
Nekünk is volt 2 sarokban fekete penész, amikor frissen költöztünk be az új házunkba.Én egyszerűen clorox hipót tettem egy spriccelős flakonba, és azzal fújtam be.Egy óra alatt kifehéredett, és még 1-2-szer visszajött idővel, de megismételtük, és teljesem megszűnt.Azok a drága gombaölők semmivel sem jobbak, mint a clorox.Ajánlom mindenkinek, hogy próbáljátok ki! Ja, persze nálunk eleve fehérek voltak a falak, lehet, hogy színes falra mégsem olyan jó ötlet.
2007. nov. 5. 09:22
Vegyetek ilyen páraszedőt... meg fogtok lepődni, h egy nap alatt mennyi vízet képes összeszedni egy újépítésű lakásban.
2007. nov. 5. 09:01
Amúgy a sok pára miatt penészednek.
2007. nov. 5. 09:00
Szellőztetés...
2007. nov. 5. 08:54
Sokat kell szellőztetni és fel kell fűteni a lakást rendesen.
2007. nov. 5. 08:23
Még annyit, hogy teljesen friss házba költöztünk, ráadásul télen, a szomszédaink 80%-an voltak szinte fekete falai. Nekünk egy kb fél négyzetméteres területü még "csak" fehéredős penészes részünk lett, rossz szigetelés miatt, azt kijavíttatuk és megszűnt. +lefújtuk gombaölővel. Szóval sok-sok szellőztetés...
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook