Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan lehet eltávolítani a penészesedést a mosógépből? A mosószeradagoló és a gumis részek a perem alatt csupa penész. fórum

Hogyan lehet eltávolítani a penészesedést a mosógépből? A mosószeradagoló és a gumis részek a perem alatt csupa penész. (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
99. Anatita81 (válaszként erre: 98. - Veronika27)
2011. jan. 24. 18:16

Pont felette van az ablak, szinte egész nap nyitva.

Szerintem még a lakásunkban a vízvezetéken keresztül került bele ez a mocsok és egyszerűen nem lehet kiírtani. Ha a látható részt lefújom, a bejövő vízvezetékben és a belsejében megtelepedettel akkor sem tudok mit kezdeni.

Új mosógép lenne a megoldás, de még akkor sem tudhatom, az itteni vezetékeken milyen víz jön...

Új ház kell új csövekkel és az óraaknában víztisztítóval!

Meg lottó 5-ös. :S

98. Veronika27 (válaszként erre: 97. - Anatita81)
2011. jan. 24. 17:46

Van ablakod ott, ahol a mosógép van?

Nekem nincs és időről időre szokott lenn penész, ha csak egy kis pötty is. Még mindig a Szavo a legjobb.

97. Anatita81 (válaszként erre: 96. - Gevi1931)
2011. jan. 24. 09:44
Én soha nem csukom le, mégis visszajön... :(
2011. jan. 23. 18:38
Minden mosás után kikell száritani a mosógépet én egy-egy éjszakára nyitva hagyom a dobrészt soha semmi szag nincs.
2010. máj. 15. 07:56
Ma kimosott a gépem Polly mosógéptisztítóval,már éjjelre beleöntöttem a szert és az eredmény tökéletes elmúlta bűz....próbáljátok ki.Az adagolómat pedig ecettel és hipóval tisztára mostam.Nincs penész!
94. Anatita81 (válaszként erre: 93. - C75565e593)
2010. ápr. 15. 15:36
Köszi, el is indítottam. :)
93. c75565e593 (válaszként erre: 91. - Anatita81)
2010. ápr. 15. 15:07
Szerintem igen...mi baja lehet a mosógépnek?:)Én a Én a mosogatót szoktam így puculni....kávéfőzőt ecettel....gyűrűt szódabikarbónával...
2010. ápr. 15. 15:05

Megelőzés!

Minden mosás útán szárazra kell törölni a dobot, és a gumis részt..és szellőztetni....

2010. ápr. 15. 13:04
Sziasztok, a forró ecetes mosáshoz nem adtatok még szódabikarbónát? A How clean is your home?-ban a takrító banyák sokmindenre használták együtt. Nem tudom, árt-e a gumi és műanyag részeknek!
2010. márc. 4. 19:25
Kipróbáltam a Szavot, tényleg használt. Csak nehéz volt bespriccelni a perem alá. Az apró betűket elolvasva rájöttem, ugyanaz a hatóanyaga, mint a domestosnak.
89. mama35
2010. jan. 30. 16:28
Én 2-3 hetenként. 1,liter 20 százalékos ecetet öntök a gépbe, és egy forró programot indítok, Ez nem csak a gombákat pusztitja el, hanem a vízkövet is eltávolítja. Ezt a mosógép szerelőm ajánlotta.
88. csillag.virág (válaszként erre: 86. - Vanesssza)
2010. jan. 29. 09:12
Ezt megnézem! Köszi!
87. Veronika27 (válaszként erre: 86. - Vanesssza)
2010. jan. 29. 09:06

Gumira is jó, nálunk ott volt a penész.

Használható: falon, csempén, vizes helyiségek fal-és padlóburkolatain és berendezési, felszerelési tárgyain konyhai felületeken, fán.

Nem használható nem klórálló felületeken (lakkozott, festett fa, szőnyeg, kárpit, alumínium, nem mosható tapéta...)

Ez áll a hátoldalán.

2010. jan. 29. 08:20

Kedves sorstársaim!

Most láttam a Coop-os reklámujságban, h febr. 3-tól akciós áron lesz a SZAVO, 1139-ért hirdetik. Máshol 1700 körül van, ezt ki kéne használni, és kpróbálni. Bár nincs ráírva, h gumira is jó, -legfeljebb nem használ, csak még mindig félek, h a fémdobot megmarja. (?)

85. Veronika27 (válaszként erre: 84. - MelisUK)
2010. jan. 28. 09:30
Ezt jó tudni, észben tartom:)
2010. jan. 27. 16:31
Nekem Indesit gépem van. Direkt ezt választottam, tudatosan, ugyanis a saját lakásom megvétele előtt 7 albérletben is laktam, ergo 7 féle mosógépet kisimertem, mind más márkájú volt. Anyumnak Indesit gépe van, a ruhái olyan finom illatúak, hogy nagyon-nagyon imádom. Akármennyi öblítőt is öntöttem bármelyik másik gépbe, nem lett olyan fini sose az illata a ruháknak. Az egyik albiban Indesit gépem volt, ott jöttem rá, hogy milyen jó, az én ruháim is végre olyan finom illatosak lettek. Volt olyan ruha, amihez fél évig se nyúltunk hozzá, még akkor is illatoztak. Így mondtam is a páromnak, hogy csakis és kizárólag ezt a márkájú gépet vagyok hajlandó sajátnak megvenni, semmi mást. Szerencsére ez is van, imádom. :D
83. csillag.virág (válaszként erre: 82. - Vanesssza)
2010. jan. 27. 14:28

Szia!


Nekem is ugyanilyen márkájú mosógépem van, jó drága, a legjobb kategóriás. Soha nem volt vizesen bezárva, meg semmi, és mégis olyan.

Tudod mi a gáz. Az nem is igazán penész, hanem csak valami olyannak kinéző színeződés a gumin.

Nem fogod tudni semmivel leszedni.

Én már millió próbálkozáson túl vagyok! Aztán szakember mondta, hogy ez az anyag hibája, nem lehet vele mit kezdeni.

Elvileg nem befolyásolja a mosást, vagyis nem keni össze a ruhát.


De nagyon gusztustalan. Soha nem tudom nyitva hagyni a gépet ha jön valaki.

Ezért viszont nem dobom ki.


Érdekes, hogy másik gyártó mosógépe nem produkál ilyet, pedig pl barátnőméknél úgy vizesen le van zárva a teteje minden alkalommal! :)


Ettől függetlenül teljesen meg vagyok elégedve a márkával, és következőnek is ezt venném meg.


Így jártunk azt hiszem! :)

82. Vanesssza (válaszként erre: 81. - MelisUK)
2010. jan. 27. 11:51

Köszönöm a jótanácsokat, nem vitatkozni akarok, de kár h nem tudok feltenni képet, hidd el, nem hazudok. Már szerelőnek is mutattam, azt mondta, nem lehet szétszedni az adagolót. 14 ezerért lehet újat venni. Kérlek, ha üzletben jársz,csak nézd meg. Pláne az öblítő fakkja, tiszta bigyres, bugyros, olyan üregek vannak benne, h sehogy sem lehet hozzáférni, már drót végére csavartam vattát, de nem görbül oda. Félő h sprével sem tudok odafújni.Levenni le lehet, persze, de nem naponta kapkodni, gyenge patentos a tartója, már egyszer kitört. Az is 10 ezerbe került. Nem is tudom, hogy tudták ideadni 62 ezerért az egész mosógépet.

Tegnap már a végsőkig elmenetem, egy lavór szintiszta fehér domestosban áztattam, de még igy is maradt benne. meg marad benne víz is, a műanyag üregekben megtapad a viz, ki sem szárad a következő mosásig. Tényleg nem az a baj, h lusta vagyok kisikálni.

2010. jan. 26. 21:13

A régi mosógépek amúgy tényleg nem penészesedtek. Nem tudom, hogy mi lehet igazán az ok, hogy a mosógépek vannak más anyagból, vagy a mosószerek és öblítők változtak ennyit az évek során...

Anyumnak se penészesedett sose a gépe, elég volt az adagolóját tisztítania mosás után és mindig nyitva hagynia a mosógép ajtaját. Most már ugyanez nem elég, de a fehérítő csodákra képes. Persze az agyon penészesedett gépet irtó nehéz helyrehozni, jó sokszor át kell mosni fehérítővel a gépet magas hőfokon, meg órákig kell súrolni az adagolót és a helyet, ahová az adagolót kell betenni. De helyre lehet hozni. A lényeg az, hogy megelőzzük a penészesedést, 1-2-3 havonta mossuk át a gépet fehérítővel, legalább hetente tisztítsuk ki az adagolót, hagyjuk az ajtaját nyitva és a gumis részeket mosás után töröljük szárazra. Ennyi elég ahhoz, hogy ne kezdjen el penészesedni a gép.

80. MelisUK (válaszként erre: 77. - Vanesssza)
2010. jan. 26. 21:08
Olyan nincs, hogy az adagolót ne lehessen kiszedni. Szétszerelni egyiket se lehet, legfeljebb két részre szét lehet néhányat szedni. Egy lavór vízbe tedd bele, abba meg önts Domestost vagy bármilyen más fehérítőt jó sokat, hagyd benne ázni legalább egy napig, utána tisztának kéne, hogy legyen. Ahol pedig hozzáférsz, ott keféld meg fogkefével.
2010. jan. 26. 19:21
JÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ a szavó. Rettentően féltem,hogy tönkreteszi a gépemet,de nem.
2010. jan. 26. 19:18
Domestosba fojtottam az adagolót, 95 fokon átmostam a gépet. Valamit vitt le róla, de ez soha nem lesz penészmentes. a program végeztével mind a 4 labirintus szerű fakkban (előmosószer, főmosó, öblitő, fehéritótartály) bentmaradt 2-3 evőkanálnyi víz. Ezt nem lehet folyton lekapkodni, kiönteni, mert könnyen le törhet a tartója. A gumiperemet nem birtam lecsuszakolni.Na és az a SZAVO nem marja meg a fém dobot?
2010. jan. 26. 15:56

Azt hiszem, nem mindenki értette meg amit írtam.

- A mosószer és öblitőadagolót nem lehet kisikálni, mert nem lehet szétszedni. Ahhoz nemistudom, milyen fogkefe kellene, aminek U alakban visszafordul a feje, és önállóan mozog. Ha csak sikálásról lenne szó, nem irtam volna, annyit nyilván megtennék.

- Nem lehet feltölteni, mert kifolyik belőle, mihelyt lecsukod a tetőt, és hiába mossa át, olyan bugyros a belseje, nem lehet hozzáférni, és mindig marad benne egy kis nedvesség.

(Whirpol, AWT 2205 tip. aki nem hiszi el, nézze meg üzletben, h milyen bonyolult a tartály.)

- Az ecet abszolute nulla,a lábgomba meg a penész nem ugyanaz!!!

- Márcsak megtudom különböztetni a penészt a vizkőtől!!!!

- 16 év után selejteztem le a régi komfort minimat mosógépemet, a penészt hirből sem ismertem addig. Ez a Wirpol meg... és ugyanabban a helyiségben van.

- Hát ennyire én sem vagyok preciz, h minden mosás után kimossam, leszáritsam.

Köszönöm az épitő jellegű válaszokat is,azt a SZAVOt én sem ismerem, de kipróbálom.

2010. jan. 19. 13:47
Szerintem a legjobb gombaölő szer az ecet, 1 litert beleötnesz a gépbe és jó forró programon átmosod. Hetenként egyszer fürdés után, /főleg nyáron,/ amikor izzad az ember lába, érdemes ecetes vattával áttörölni a lábujjak közét, nagyon hatásos, és az ecet még puhává is teszi a bőrt.
75. MelisUK (válaszként erre: 74. - Mamazon)
2010. jan. 16. 10:16
Ez tökéletes módszer, a Domestos is fehérítő, csak a márkásabb verzió.
2010. jan. 15. 10:55
Nem tudom írta-e már valaki, de én domestost szoktam spriccelős flakonba tölteni és azzal mindenhova el tudom juttatni. Ahol vastagabb, oda többet, többször, majd üresen átmosom. A domestos nálam minden penészt leszed (még a fürdőkacsa ésegyéb fürdőjátékok belsejét is ezzel öblítem át rendszeresen)
73. MelisUK (válaszként erre: 70. - Veronika27)
2010. jan. 15. 10:42

Azért kell párszor átmosni, hogy a dob mögött is mindenhol biztosan lejöjjön a penész, ott is, ahol nem látjuk. Nem tudom, hogy az a Szavo hogy működik és hogy micsoda.

Én külföldön élek (Skócia), a vízért fix díjat fizetünk házadó formájában, szóval nekem a víz nem jelent godot, az áram meg olyan minimális, amit egy mosás alatt fogyaszt a gép, hogy nem akadály - nekem ez egy olcsó és jó módszer.

2010. jan. 15. 10:42
Ez a fehérítő gyakorlatilag klóros tisztítószer, vagyis magyarul hypo. Clorox néven kapható pl, illetve a Domestos is az. De mint korábban írtam, a sima hypo ugyanilyen jó a penész ellen. Ellenben az ecet pont nem jó.
71. MelisUK (válaszként erre: 69. - Mamika2)
2010. jan. 15. 10:38

Decemberben vettem meg a saját lakásom, ezelőtt albikban laktam, 7-ben is, így jó sok mosógépet kipróbáltam. Sajnos sok helyen azzal kellett kezdenem, hogy ki kellett tisztítanom a gusztustalan feketére penészesedett mosógépet, így képben vagyok, hogy mitől hal a penész. Legelőször egy fürdőszobát kellett penésztelenítenem, gusztustalan volt, penész ölőt akartam venni, de nem volt a boltban, ahol kerestem, azt ajánlotta az eladó, hogy a fehérítőt próbáljam ki, hagyjam rajta a penészen egy ideig, majd keféljem meg és lám, le is jött. Olcsó és működő megoldás. Ugyanezt tettem tehát a mosógépbe is és tökéletes.

Most új és saját mosógépem van, végre valahára, de legalább tudom végre, hogy hogy kell tisztán tartani.

Minden mosás után letisztítom az adagolót simán vízzel és a gumis perem alatt kitörlöm szárazra, a gép ajtaját nyitva hagyom, meg az adagoló ajtaját is. 1-2 havona mosok majd üresen magasabb hőfokon fehér ruhához való géllel vagy porral, aztán ha mégis beindulna a penész, akkor jön majd a jól bevált fehérítő - de nagyon remélem, hogy nem kezd el kialakulni, az utóbbi évek tapasztalata, hogy ha a fentieket betartom, akkor nincs penész. :D És a ruhák is friss illatúak így.

70. Veronika27 (válaszként erre: 66. - MelisUK)
2010. jan. 15. 10:31
Melis, akkor már inkább a Szavo, mert amit írtál az lehet, hogy nem drága, de ha hozzáveszed a vizet, meg az áramot (hisz írtad párszor át kell mosni), akkor az már nem is olcsó...
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook