Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért olyan nehéz munkatársakat (alkalmazottat) találni? fórum

Miért olyan nehéz munkatársakat (alkalmazottat) találni? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9
78. Anka71 (válaszként erre: 71. - Birgi74)
2011. ápr. 26. 12:40
:(
77. c27c71e957 (válaszként erre: 73. - Johannia)
2011. ápr. 26. 12:40
Úgy értelmezem, hogy az ügyfélkaput, mint előnyt írtad, ez mit jelent?
76. f5848578d5 (válaszként erre: 63. - 3e0ba54fb8)
2011. ápr. 26. 12:38
Az e-mail nem kerül semmibe, ebből is lehet standardet gyártani. Legalább nem tudja magát verni a tisztelt munkavállaló, hogy a hülye, szemét munkáltató, stb.
75. Pahet a vadász (válaszként erre: 70. - Niqvero)
2011. ápr. 26. 12:38
akár hiszed akár nem, de épp ezen gondolkodtam... hogy minek a diploma? Ma a kétkezi munkásoknak nagyobb keletje van... mondjuk ha fodrász lennék, vagy körmös, vagy mittudom én mi, csinálhatnék saját vállalkozást... de mit kezdjek a két diplomámmal? irodai munkákra jelentkeztem, az esetek 90%-ban... de már egy portásnak is az álláshirdetésben min 2 nyelvvizsga kell, felsőfokból... mindegy... az a sok pénz ami elment a taníttatásomra, lehet hogy befektetve most jobb lenne... a kamatokból megélnénk...
74. 679f54a054 (válaszként erre: 67. - F5848578d5)
2011. ápr. 26. 12:37

Ó, köszi, de nem érdemem:))

Egyszerűen fogcsikorgatva tudomásul vettem, hogy aki nem dolgozik, mert még takarítónőnek sem kell, az ne cigizzen... Mert nincs is miből.

Ez van ...

73. Johannia (válaszként erre: 42. - F5848578d5)
2011. ápr. 26. 12:36

én ma megyek feljelenteni ezt a céget, ahol átvágtak! azóta tanultam belőle, már van ügyfélkapum is. :)


nem mindenki tűri, hogy becsapják. én ennél önérzetesebb vagyok, igazságot akarok. még úgy is, hogy megfenyegettek! :( de nem mindenki meri ezt meglépni. én meglépem, mert tudom, hogy nekem van igazam, engem ért igazságtalanság és bízom benne, hogy a jog mellettem van, engem véd, az áldozatot. lehet még mindig naiv vagyok, de addig küzdök, amíg úgy nem érzem, hogy ők megkapták a büntetést, ami jár nekik!

72. c27c71e957 (válaszként erre: 37. - Napkori)
2011. ápr. 26. 12:36
Teljesen egyetértek. Rokonom angol-német felsőfokú nyelvvizsgákkal, diplomával nem tud elhelyezkedni, pedig állandóan interjúkra jár. Még arra sem veszik a fáradságot, hogy visszaköhögjenek valamit mailben. Megesett, hogy rokonom érdeklődött telefonon. Csípőből válaszoltak, hogy jaaaaa, a tiéd nem sikerült. Nem valami életszerű.... Esetleg a fejvadász cég alkalmazottja utólag érdeklődik, és sajnálkozik. Interjún olyanokat kérdeznek, amire a jelöltnek nyilvánvalóan lövése sem lehet. Kérdem én, mennyire hihető az az álláspályázat, amelynek 31-én zárul le a határideje, és elsejétől betölthető az állás? Tapasztalat több hónap után: 1. az álláshirdetések zöme kamu 2. jó állások nem is kerülnek meghirdetésre, ezek kéz alatt elkelnek. 3. Soha ekkora fontossága nem volt a kapcsolatoknak!
71. birgi74 (válaszként erre: 65. - Anka71)
2011. ápr. 26. 12:35

nálunk is van karácsonyi ajándék, meg szülinapi, meg havi kis plusz, jatt náluk marad, a hiányt általában nem számoljuk fel (szerintem sajnos), a cukrász és a szakács is százalékot (is) kap a fizu mellé... de dolgozni nem jó. mert az elveszi az időt.

és decemberben a fizu mellé három hét szabadság! mert december elején bezárunk, és karácson yután nyitunk újra... persze a heti szabadnapo megvannak, ha bárkinek bármilyen problémája nűgja van, megoldható, mivel a családtagokis készenállnak a munkára. nem gördítünk akadályokat.

de ezt a jelentkezők, meg akik pár napja dolgoznak (aztán lelépnek) nem tudják, mert nem várják meg, h kialakuljon a jó kapcsolat. dolgozni kell, és ez nem jó.

70. niqvero (válaszként erre: 41. - Pahet a vadász)
2011. ápr. 26. 12:34
tudod mikor ezt mondják sokszor eszembe jut amit gyerekkoromba anyukám mondott... tanulj fiam mert nem lesz belöled semmi... hát tessék lett tulképzett ember sok tapasztalattal még több iskolával és dolgozni is akar és tud. mosolygosan beszélni az emberekkel és mégis belül szomorúan. bocs hogy tanultam jobb lett volna hülyének maradni
69. Anka71 (válaszként erre: 57. - Hte23)
2011. ápr. 26. 12:33

Na látod, ha most a 30 éves szomszéd kislány 60 éves anyósa lennél (aki életében 3 évet dolgozott, igaz, mérlegképes, de még regizve sincs, mert ahhoz öt év kell, de Te nyilván regizett vagy), szóval akkor most lenne állásod egy könyvelő irodában. Így megy ez, kapcsolati tőke:((((

(Amit írtam, tényleg így van, le is döbbentem, kiscsaj havernőjének valakije készült felvenni könyvelő irodába valakit. Mondjuk pl. Te a 30 év gyakorlatoddal kenterbe vágtad volna a hölgyet, akit felvettek. Ilyenkor én is kiakadok ám, bár elvileg nem érint, mint szabadúszót, de akkor is:(((

68. Pahet a vadász (válaszként erre: 66. - Birgi74)
2011. ápr. 26. 12:33
Na én pont így nem szeretnék járni...
67. f5848578d5 (válaszként erre: 58. - 679f54a054)
2011. ápr. 26. 12:33
Grat a nem cigizéshez, még legalább 10000 ilyen napot az életedben.
66. birgi74 (válaszként erre: 56. - 12b1224873)
2011. ápr. 26. 12:32

bodadia, tudom, h vannak... én hiszek ebben. csak szorít az idő, jön a szezon, jön a baba.

és a tapasztalat sajnos az, h nem olyanok vannak többségben, mint te (vagy én).

kaptam egy ajánlatot egy önkorményzatnál, a jónál is jobb volt, már bejelentettem a családnál, h sajnos el fogom vállani :)

két hét volt a kezdésig, amikoris kiderült, h babát várok. február 8án kezdtem volna. kértem időpontot a polgármestertől, elmondtam neki, h mi a helyzet. h még kb 6hónapig lenne egy nagyon lelkes munkatársa...stb. megköszönték a példátlan őszinteséget, és írtak egy levelet, h sajnos így nem tudnak alkalmazni. én ezt megértem, nem akartam feneket csinálni a számból, nem akartam őket átverni, h nem szólok, aztán a harmadik hónapban majd szólok, és akkor nem rakhatnak ki. ez nem én vagyok.

ellenben volt nálunk konyhalány, aki úgy jött oda, h tudta, h babát vár, de gondolom kellett neki a bejelentett munka,felvettük, két hét múlva közölte, h terhes, és kiírta a doki, soha többet nem láttuk, a férjét küldözgette havonta a papírjaival... na.

65. Anka71
2011. ápr. 26. 12:30

Van egy ügyfelem, menő bárt üzemeltet. Az alkalmazottak be vannak jelentve, rendes fizetést kapnak, juttatást is kapnak (napi melegétel).

Születésnapra valami kis arany ékszert kapnak a tulajtól, amúgy be szokta őket évente háromszor fizetni (a 4 alkalmazott csajt) wellness hétvégére is.

Mégis a fanyalgás, a szájhúzás megy, mindegyik otthagyni készül a céget.

Jó lenne tényleg érteni az okát:(

64. 679f54a054 (válaszként erre: 59. - 9cf0020815)
2011. ápr. 26. 12:30
Én se kellettem takarítónőnek! :DDDDD
63. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 42. - F5848578d5)
2011. ápr. 26. 12:30

Ebben nem értünk egyet.

Ha egy pályázatban egészen világosan le van írva, hogy mit kér a munkaadó és a kedves delikvens nem veszi a fáratdságot, hogy ennek megfelően írja meg, arra én biztosan nem pazarolnék energiát.

Hiszen azzal, hogy nem megfelelően küldte el, eleve kizárta magát.


Egyébként szerintem tudod mi a baj - bár ezt úgy mondom, hogy életemben nem voltam abban a helyzetben, tehát nem tudom megítélni, hogy akkora már a kétségbeesés, hogy mindenre lő az ember, ami mozog? Hogy a legtöbben maguk sem tudják, hogy mit szeretnének, hova jelentkeznek, csak tucatszámra küldik. Pedig nem hiszem el, hogy valaki 1000 munkára érzi magát alkalmasnak, s az valamennyi meg is felelne neki.

62. mkriszti81 (válaszként erre: 55. - F5848578d5)
2011. ápr. 26. 12:29
Igen, legalább 5-10 évig mondjuk... nagyon köszi a tippet! :)
61. Pahet a vadász (válaszként erre: 58. - 679f54a054)
2011. ápr. 26. 12:29
én éppen most gyújtottam rá...féltem a páromat, és izgulok a jövő miatt... és most nem tudnék leszokni az biztos... Minden esetre nem véletlen hogy nem születik annyi gyerek ebben az országban... nincs mire.
60. f5848578d5 (válaszként erre: 47. - Birgi74)
2011. ápr. 26. 12:29
Kezdjetek helyette is keresni valakit, mert ha vissza veszed a fizuját úgy is lelép. Ne legyen igazam, de szerintem sok jóra nem számíthattok tőle. Szezonális munkatársakat kerestek egyébként?
59. 9cf0020815 (válaszként erre: 41. - Pahet a vadász)
2011. ápr. 26. 12:28
Nyugi,én már takarítónői állást is megpályáztam,hasonlóan jártam ,mint te:-(Nem kellettem!
58. 679f54a054 (válaszként erre: 50. - Pahet a vadász)
2011. ápr. 26. 12:27

De, szégyen.

Ez érdekli legkevésbé a kormányt, a munkaadókat (tisztelet a kivételnek!), bárkit.

De nem szeretnék politizálni, mert tegnap óta nem cigizek, és feszült vagyok:))))))))

A pénz az úr, mindent az határoz meg.

Nem az emberi és morális értékek.

57. hte23
2011. ápr. 26. 12:26

Érdekes ugye?


Szeretnék VALAKINEK a VALAKIJE lenni, vagy legalább jó ISMERŐSE.

Szeretnék KAPCSOLATI TŐKÉRE szert tenni.

Jelenlegi tapasztalatom szerint csak nekik jut állás.

VAN 30 éves könyvelői munkatapasztalatom, még a munkaügyhöz is konyítok, rutinom, erős számítógépes ismeretem

NINCS angol és német nyelvtudásom.

VAN jogsim és autóm.

VAN kiskorú gyerekem.

NINCS állásom. De nagyon FONTOS lenne.

VAN néhány munkáltató által sárba tiport önbecsülésem.

TUD VALAKI MEGOLDÁST?

ÁLLÁST KERESEK.

Ügynöki és üzletkötői állások kivételével minden megoldás érdekel.

56. 12b1224873 (válaszként erre: 1. - Birgi74)
2011. ápr. 26. 12:25

Sajnálom a helyzetet. Én tavaly egy családi vállalkozásban (nem saját családom) dolgoztam, mint konyhalány, néha kaját kellett adagolni, kivinni, sokszor szobákat takarítani (ez egy ifj. tábor), és én mindig, bármit kellett csinálni szívesen csináltam.

Volt, hogy szombat vasárnap is, reggel 7-este 5-ig, de kiváltságosnak éreztem magam, hogy tagja lehetek a körnek.

Ápr. 1-jén kezdtem, 21-én kiderült, babát várok. Mivel egyedfüli konyhalány voltam, aggódni kezdtem. Gondolkoztam, megmondjam-e munkáltatómnak? Féltettem a babát, de a munkahelyemet is.

De elmondtam. Mert nem szeretek titkolózni.

Gratuláltak, és azt mondták, vigyázunk rád! Mivel idénymunka volt, aug. 20-án vége lett.Akkor 5. hónapban jártam.

Nagyon hiányoznak. Soha eszembe sem jutott lopni, csalni. Ha szükségem volt valamire, kértem, és kaptam, és tiszteltem a munkaadómat. Mert nem vállalt kis kockázatot. Hiszen mindketten tudtuk, pocakkal sem az elején, sem a végén nem lesz egyszerű mosogatni a 120l-es rm. acél edényeket.

Szeretnék még ilyen munkahelyet! Csak nem találok....

A fórumnyitónak üzenem, vannak becsületesek, csak nehéz megtalálni őket.

55. f5848578d5 (válaszként erre: 44. - Mkriszti81)
2011. ápr. 26. 12:25
Esetleg próbáljátok azt is beépíteni, hogy szerződés bontás esetén, nem vállalhat hasonló profilu cégben még tanácsadói tevékenységet sem.
54. hte23
2011. ápr. 26. 12:25

Én feladtam egy érdekes hirdetést.

A kutya sem kérdezte meg minek.

Több száz önéletrajz, még ugy is küldtem, hogy nem kerestek embert. Interju néha, igérve visszahivnak. Hivás semmi. Kérdezem, még nem döntöttek, de értesitenek. Ujra kérdezem: már betöltötték.

És nem 1 nap különbséggel. Türelmes voltam. De sehova nem kellek 49 évesen, kiskoru gyerekkel, nyelvtudás nélkül.

53. 679f54a054 (válaszként erre: 49. - Mkriszti81)
2011. ápr. 26. 12:24

Aranyos vagy, köszönöm!:)

De nekem itt kell boldogulnom...

52. birgi74 (válaszként erre: 21. - M0ncsa)
2011. ápr. 26. 12:23
Moncsa, nálunk is volt olyan, h szépen váltunk el, kellett a külföldi munka két dolgozónknak, és szezonálisan kimentek, télre visszavettük őket. nem azzal van a gond, h nem megértő a fogadtatás. nem tudom.
51. 679f54a054 (válaszként erre: 46. - 3e0ba54fb8)
2011. ápr. 26. 12:23

Hát igen ... És a kevésbé "egyszerűek" kezdenek bezárkózni, elmagányosodni, kivonják magukat a forgalomból, mert azt mondják, hogy ez nem az ő világuk, nem értik, mi történik körülöttük.

Értik pedig, csak alig akarják elhinni.


Egy nagy baj van.

Hogy valamiből így is meg kell élni.


A szerzetesi elmélkedés se idehazára való, a hívek meg csak hordják a mannát ...:DDD

50. Pahet a vadász (válaszként erre: 45. - 679f54a054)
2011. ápr. 26. 12:21

de ez nem szégyen??? A politika felháborodik, mennyien mennek külföldre.. fiatalok... kérdem én. Miért maradjak? Erre? Másfél év után kissé tele van a tökéletesem...

30 évesen azon gondolkodom, hogy még nem lehetek terhes, mert akkor hogyan tovább? De már 30 vagyok, és még nincs gyerekem, ami meg számomra érzelmi gond! Ha most jönne a baba, én munka nélkül, párom cége éppen romokban (hozzáteszem önhibáján kívül, a pályázatok miatt) Milyen jövőkép ez számunkra?

Csak a nagy duma megy, az emberek vakítása... de ami valóban kényes és hatalmas probléma, azt nem oldják meg!

49. mkriszti81 (válaszként erre: 35. - 679f54a054)
2011. ápr. 26. 12:20

Nézd, megírjuk a szerződést (titoktartással), mi korrekt munkaadók vagyunk (bejelentés, stb, ahogy kell), ha alkalmasnak érzed rá magad, gyere :)


Csak mi Győrben vagyunk.......

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook