Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért olyan nehéz munkatársakat (alkalmazottat) találni? fórum

Miért olyan nehéz munkatársakat (alkalmazottat) találni? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9
228. mulohy (válaszként erre: 227. - Ginaanyus)
2011. máj. 30. 20:22
Szia.... kíváncsivá tettél...hol hirdetsz???....elolvasom,jelentkezem és elmondom,hogy mit gondolhat a másik oldal!!!...:DDD
227. ginaanyus (válaszként erre: 226. - Hte23)
2011. máj. 30. 20:02

Hát részben egyet értek Veled. Persze az a különbség, hogy egyáltalán nem biztosítói munkáról van szó.

Ami engem igazán felháborít, hogy amikor az interjún voltak az emberek, mindenki azt mondta, tetszik neki a lehetőség. S mint írtam, mindenkitől csak annyit kértem, legkésőbb a hét végéig jelezzen vissza. A sok interjúztatott emberből mind össze 1 ember vette a fáradságot, hogy felhívjon és elmondja, köszöni, de nem él a lehetőséggel. A többiben viszont már nem volt ennyi gerincesség sem.

Ha ez fordítva történik, vagyis ha én nem hívom fel őket, vagy nem jelzek vissza akár az elküldött jelentkezésükre, akkor persze vérig vannak sértve, s felháborodva mesélik hogy az elküldött önéletrajzukra még egy sor értesítést sem kaptak.

És még valami: mivel folyamatos a felvétel nálunk, már jó pár hónapja mennek a hirdetéseim. Van olyan, aki minden hirdetésre elküldi az önéletrajzát, én válaszolok, behívom interjúra, de nem jön el.Az ilyen ember akar egyáltalán dolgozni?

226. hte23 (válaszként erre: 225. - Ginaanyus)
2011. máj. 29. 16:45

Ne itélkezz előre. A könnyü irodai munka, igy ahogy irod, nem mindenkinek való.

Én pl. szivesebben mennék pultosnak mint ezt. Ugyanis tisztába vagyok azzal, hogy nem nekem való.

Nem mindenki alkalmas rá. Elismerem, hogy lehet vele keresni. Elismerem, könnyen megtanulható.

De én próbáltam biztositózni. De már az oktatáson elmondta a felkészitőnk, (nem nyiltan) azt hogy nem fogok benne boldogulni, pedig tudom mit és hogyan kellene, hiszek is benne, de mégsem az én területem.

Inkább tisztelni kell azt, ha valaki ezt belátja és nem megy bele egy "csak kinlódásba"


Ez nem azt jelenti, hogy nincs bennük tenniakarás. Van az, csak nem ebben a munkában, csak nem igy..

2011. máj. 29. 15:55

Hát nem is tudom...

2 héttel ezelőtt kb 20 embert is interjúztattam, Könnyű, irodai munkáról van szó. Mindenkinek világosan elmondtam, sőt élőben megmutattam, mi lenne a feladat. Nem vártam azonnali választ, csupán azt, hogy legkésőbb hét végéig jelezzenek vissza, érdekli-e őket a lehetőség. Amivel hozzá teszem igen szépen lehet keresni, csak meg kell tanulni. S ha belejön, még arra is adunk lehetőséget, hogy a munkát otthonról végezze. Hozzá teszem, én magam több mint 4 éve ezt a munkát végzem, s keresek vele. Ráadásul nem is szakadok meg.

Nos a 20 emberből össz. 4-en szóltak vissza. Két ember elvállalta a munkát, ebből az egyik rögtön az első nap után azt mondta, mást képzelt.

Sajna én még mindig azt tapasztalom, hogy nincs elég kitartás, és valódi tenni akarás sok emberben.

224. SZAKI_XY2 (válaszként erre: 136. - Pahet a vadász)
2011. máj. 29. 09:58
A hosszú távra tervezéshez: Én 18 évig voltam 1 varrodában, a munka egyre kevesebb volt, a főnökasszony nyugdijba ment.9 hónapig v. közmunkás egy öregotthonban tálalón+ menza dec. változások miatt senkinek nem hosszabbítottak. Párhuzamosan 5 évig minden hétvégén poharat szedtem.Utána elvégeztem egy ABC eladóit+ pénztárgép k. Gyakorlatom nincs meg üzletvezetőim se.+ 17 éve van szőlőnk.Nem lennék csapongó!!
223. SZAKI_XY2 (válaszként erre: 220. - Mulohy)
2011. máj. 29. 09:45
40 évesnek ,középsulis gyerekkel árúfeltöltőnek azt mondták hogy :sajnos fiatalos csapatba már nem fér be.Ha valaki öreg, nincs gyakorlata vagy lassan gyesre készül, mi a jó korosztály?6 hós szerződéshez nem mindeggy?
222. mulohy (válaszként erre: 221. - Hte23)
2011. máj. 28. 10:10

Lehet,hogy igazad van.....bár kétlem....most vmi tévhit fertőzz :DDD.....mindenki klónozással kerül a világba.....???!!! :DDDD

Sajnos ezt már csak nagyfokú cinizmussal tudom kezelni....

221. hte23 (válaszként erre: 220. - Mulohy)
2011. máj. 27. 21:38

Ez az!

Az a vállalkozó (neveli a sajátját - bár ezt sokszor kétlem ) aki a munkát meghirdeti.

CSak beszalad, a pénzt elviszi, néha árut rendel, hoz. Aztán megy a "dolgára"

220. mulohy (válaszként erre: 207. - Pahet a vadász)
2011. máj. 27. 14:47

Jajjj....azt hittem egyedül járom ezt a "kálváriát"....és sajnálom,hogy mégsem :-(


Pahet:....ide én is jelentkeztem....csak nekem Nagy Károlyra kellett hivatkoznom....és reggel 9-re mentem volna....ebből kiderül=nem mentem:-(


Én is voltam mindkét oldalon....ennyire szörnyű még sosem volt....a legdrámaibb egy játék bolt - 60 ó/hét=90 e Br......

Naponta küldöm az önéletrajzom száz felé....semmi....csak egy kérdésem lenne....akinek van gyereke...az érti....60ó=90 e.Br.... ki neveli a gyereket...és miből él?

219. 84c6878111 (válaszként erre: 4. - Betlindis)
2011. máj. 1. 20:38
Ott a pont!
218. c27c71e957 (válaszként erre: 127. - 3e0ba54fb8)
2011. máj. 1. 20:31
Azért más dolog olyan áruval üzletelni, amire nap mint nap szükség van egy háztartásban. De nem tartom valószínűnek, hogy biztosítást, hitelt, harmincezres lekvárt, gyógyterméket stb. hasonló gyakorisággal lehetne rásózni valakire - főleg akkor, ha az illető az ismeretségi körünkbe tartozik. Szeretnénk holnap is tükörbe nézni.
217. a0c1361e44 (válaszként erre: 216. - 3e0ba54fb8)
2011. ápr. 29. 22:32
És mit kell csinálni?
2011. ápr. 29. 21:54

Akkor is ez viszi a pálmát :))

a jofogas.hu-n jelent meg:


Havi bruttó bér: 100 000 Ft

Álláskategória:

Adminisztráció / irodai munka Karrierszint:

1-2 év tapasztalat Munkaidő:

Mellékállás / részmunkaidő


Folyamatosan keresünk angol nyelvtudással ezotériában jártas szakértőket 6 órás irodai munkára.


Tarot Kártya

Angyal Kártya

Cigány Kártya

Asztrológia

Reiki

stb


Jelentkezés telefonon:

215. a0c1361e44 (válaszként erre: 213. - Niqvero)
2011. ápr. 29. 14:57

Van ING-s sztorim is:)

2008. január 3-án küldtem nekik emailt egy állás hirdetésre. Erre a jelentkezésemmel kapcsolatban 2010 júniusában kaptam olvasás visszaigazolást. Azt hittem, hogy visszatöltötték a az emaileket vagy hasonló, de nem, mert fel is hivtak, hogy remélik aktuális még a jelentkezésem. elég vicces volt.

És azóta többször felhivnak, illetve küldenek emailt, hogy menjek interjúra....Röhejesek.

214. zsanci79 (válaszként erre: 192. - Pahet a vadász)
2011. ápr. 29. 09:59

Na, ezek az állások mennek el kéz alatt, vagy erre jelentkeznek több százan!

Baján pl. egy titkárnői állásra követelmény volt a diploma, 2 idegennyelv, gépírás vakon, és így is 170-en!!! jelentkeztek az állásra! Jó, persze nem felelt meg mindenki a kritériumoknak, de mi lehet akkor Pesten?

Én is azért örülök, hogy irodán dolgozom, normális körülmények között, persze hőbörgök többször is, de azért összetehetem a két kezem, hogy kisgyerekkel visszavettek, akarták hogy jöjjek vissza. Igaz most be kellett vállalnom mégegy kirendeltséget, ami 70km-re van innen, heti 2x, de nem tehetek mit, a munkaügyi kirendeltség ettől nem jobb. Létszámleípítés mindenhol.....Nem akarták, hogy 4 órába kerüljek, mert ugye abból nem lehet megélni, ezért inkább elküldtek mást (jó, Ő ment is volna, ezért pont kapóra jött), és így maradhattam. Igaz, hogy most mégnagyobb lesz a rohanás, de evvan.

Szóval szerintem aki becsületesen, tisztességesen dolgozik, úgy viselkedik a kollégáival is, és egy kicsi pluszt azért bevállal, azzal meg lesznek elégedve, és biztos lesz az állása, már amit ma biztosnak lehet nevezni, ebben a koránt sem biztosnak nevezhető világban....

Amúgy én újsághirdetés után kerültem ide, és valahogy mindíg így ment, és mindíg meg voltak elégedve velem mindenhol.

Tudom, ez sovány vigasz annak aki munkát keres.....

213. niqvero
2011. ápr. 29. 09:44
hát mindenhol ott van ennél furfangosabb csak az i.n.g
212. Pahet a vadász (válaszként erre: 211. - Niqvero)
2011. ápr. 29. 09:21
az az.... :D ezért másoltam ide be :D Mert pont erről beszéltünk, és pont utána kaptam :D Komolyan ez az emlegetett szamár esete :D
211. niqvero (válaszként erre: 207. - Pahet a vadász)
2011. ápr. 28. 20:07
ez zep.....amiről beszéltünk engem hétfön 9.30 ra hivtak
210. ba9d1cefa0 (válaszként erre: 199. - 3e0ba54fb8)
2011. ápr. 28. 17:25

Amit "régnek" gondolsz, az most történt az utóbbi egy hónapban. Azzal a pontosítással, hogy Pest megye

kisvárosaiban történt.

A régi tapasztalatomról meg annyit, hogy 15 éve élek itt és csak és kizárólag rokoni alapon lehet munkához jutni. A szakmám Tb.-bérügyi szakelőadó és itt ezt a munkát jó esetben a helyi mezőgazdasági érettségivel végzik.

209. Pahet a vadász (válaszként erre: 208. - 3e0ba54fb8)
2011. ápr. 28. 17:22

DE, valóban gondolkodunk azon hogy jó lenne óvodát nyitni, de az elég sok mindentől függ... és addig ameddig pl a pénzt össze szedjük rá, nem ártana dolgozni is valamit...és mert eddig is asszisztensként dolgoztam irodában, ezután is csak ilyen munkáról gondolkodom... és csak és kizárólag ilyen álláshirdetésre küldöm el az önéletrajzomat... tehát félre ne érts, de nem hinném hogy szétforgácsolnám az energiáimat... egészen egyszerűen próbálok munkát találni, és amikor végre kicsit rendeződünk anyagilag, akkor elkezdeni a "saját vállalkozást"

Egyébként sem menne egyik napról a másikra...és még ha most rögtön el is szeretném kezdeni, akkor is hónapok, mire lesz belőle valami... szóval addig marad a munkakeresés is...

208. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 207. - Pahet a vadász)
2011. ápr. 28. 17:16

Szerintem semmiképpen ;)


Nem kekeckedésből krédezem, de nem te írtad azt pár napja, hogy óvodát szeretnél nyitni?

Attól azért elég messze van az,hogy egy ilyen állásra bejelentkezel.

Még mindig nem kekeckedés, de ha nem döntöd el, hogy mit akarsz csinálni, annyira szétforgácsolod az energiáidat, hogy sehová sem jut elég.

2011. ápr. 28. 17:09

Ezt nem hiszitek el!!! Hogy komolyan mondom nem lottózom...áááá


ez mai,


Vezető mellé munkatársat keressek! - Budapest, XIII. kerület

Ár: 150 000 Ft kb 539,37 €

Álláshirdetés címe:


Vezető mellé munkatársat keressek!

Szakma:


Kereskedelmi asszisztens

Iparág:


Értékesítés, kereskedelem

Munkavégzés helye: Budapest - Budapest, XIII. kerület

Minimális iskolai végzettség:


Középfokú

Idegen nyelvtudás:


Angol

Nyelvtudás szintje:


Alapfok

Munkatapasztalat:


0-1 év

Jelentkezés módja:


Önéletrajz emailen

Cég neve, leírása:


Közvetítő neve:


Tóth Éva

E-mail címe:


nationaljob0@gmail.com


Irodai feladatok ellátására keressünk munkatársat jól menő vezető mellé.


Pályakezdők jelentkezését is várjuk.



Feladatok:


Meglévő ügyfelekkel kapcsolattartás

Papír munka, adminisztrativ feladatok elvégzése

További irodai feladatokelvégzése



Elvárásáok:


Min. középfokú végzettség

Önálló és csapatban is kiválló munkaerő

Magabiztos, jó kommunikációs és probléma megoldó készséggel rendelkezik.

Gyors és hatékony munka.


Jelentkezni fényképes önéletrajzzal a nationaljob0@gmail.com-on lehet.



Na én erre el is küldtem ma az önéletrajzomat...VÁLASZT KAPTAM RÖGTÖN!!!!!!



Kedves Jelentkező!



Örömmel tapasztaltuk, hogy nemrégiben elküldte jelentkezését a meghirdetett pozícióra, ami felkeltette érdeklődésünket. Ezúttal szeretnénk meghívni egy személyes találkozóra.


Röviden a munkakörről:


Feladatok:


- ügyfelekkel való kapcsolattartás


- ügyfelek fogadása


- árajánlatok, hitelajánlatok készítése


- szerződések megkötése


- vezető (értékesítő) munkájának segítése


Természetesen továbblépési lehetőség is van. Gyakran feltett kérdések: nem szükséges hozzá vállalkozói igazolvány, és nem ügynöki munka, kizárólag irodai tevékenységeket kell elvégezni.



A személyes találkozó címe: 13. kerület, Váci út 187.


Ez egy központi irodaház (Optima B.), több cég is van itt. A portán elég annyit mondania, hogy TÓTH ÉVÁHOZ jött állás ügyben.


Az Újpest Városkapu megállónál kell leszállni (ha Kőbánya felől jön,akkor az utolsó kocsiba célszerű felszállni),a Balzsam utca felöli kijáraton kell felmenni,és ott a bicikliutat kell követni az épületig.(a második irodaház lesz a 187-es)


Az állásinterjú időpontja: 2011. április 29. 13:00 vagy május 2. vagy 13.00 amire kérem szépen, hozza el önéletrajzát kinyomtatva!


Kérem, e-mailben jelezze vissza a következő címre: irodai.munkak88@gmail.com ,hogy melyik időpont felelne meg!



A mihamarabbi találkozás reményében:


Tóth Éva



Na ilyenkor ne kapjak agyvérzést????

206. a0c1361e44 (válaszként erre: 204. - Pahet a vadász)
2011. ápr. 28. 13:34

Dehogy nem, de lehet, hogy aki válaszolt ezt nem tudja.


Arra gondoltam, hogy az irásaimból úgy tűnhet mintha napi szinten jártam volna interjúra, de ez nem igy van. Az összes interjú 2 év alatt történt meg és talán 10 helyre hivtak be, ahol igen hasznos tanácsokkal láttak el. 2 évig voltam munkanélküli...

205. niqvero (válaszként erre: 204. - Pahet a vadász)
2011. ápr. 28. 13:34
ha belegondolsz valamilyen szinten öt minösitette
204. Pahet a vadász (válaszként erre: 200. - Niqvero)
2011. ápr. 28. 13:26
azért ezt nem ciki leírni? Most komolyan... hogy a főnöknél nem szabad magasabb végzettség, nagyobb tudás, stb...
203. a0c1361e44 (válaszként erre: 200. - Niqvero)
2011. ápr. 28. 13:25

Ilyen helyen is voltam egyszer interjún:)

Csak tudnám, hogy miért hivtak be? A főnök az interjú után közölte, hogy nem tud felvenni, akármennyire is szimpatikus vagyok, mert az összes kollégánál tanultabb, okosabb vagyok, még a közvetlen felettesemnél is, igy feszültség alakulna ki a munkahelyen, nekem kevés lenne, stb.

De ez is látszott az önéletrajzomból, igy ismét nem értettem, hogy miért raboltuk egymás idejét...

202. Pahet a vadász (válaszként erre: 201. - A0c1361e44)
2011. ápr. 28. 13:25
Pfff...
201. a0c1361e44 (válaszként erre: 199. - 3e0ba54fb8)
2011. ápr. 28. 13:21

Az biztos, hogy nem kockáztatja senki a saját állását, épp ezért nem is várhatjuk el a főnökünktől, hogy kiálljon mellettünk.

Egyébként az ilyennel nem hiszem, hogy kockáztatná a munkáját egy főnök. Nálunk már a 4. alkalmatlan embert vették fel kollégának, akiktől aztán néhány hónapig nem válunk meg, hogy aztán ismét belenyúljon a főnökünk egy erre a munkára alkalmatlan emberbe. És nem jönnek rá, hogy valahol már a kiválasztásnál mellényúltak, aztán a tanitásról már ne is beszéljünk. Akikkel én foglalkoztam mind a ketten megmaradtak és jók, akikkel nem tehetem azok kinlódnak, azaz most preztizs kérdést csináltak abból, hogy én a 2 éves múltammal nem tanithatok senkit, mert van valaki, aki már 8 éve itt dolgozik és ő nálam jobb. Amióta le vagyok tiltva a sokkal nagyobb múltam ellenére erről, azóta nem is tudnak semmit az új kollégák, igy nincsenek is sokat a cégnél.

Tehát én egy kis cégnél dolgozom és ennek ellenére elnézik a hibás döntéseket...

200. niqvero
2011. ápr. 28. 13:09
nekem most irtak vissza (hurrá visszairtak) hogy nem felelek meg "mert magasabban kvalifikált vagyok" mint leendő fönököm igy bocsi de nem.. mondd minek irta ezt le sima nem is elég lett volna és nem bosszankodnék
199. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 159. - Ba9d1cefa0)
2011. ápr. 28. 12:56

Szerintem ez régen volt így. Ma már minden cég naponta vívja meg a harcot a konkurenciával, és amennyibe egy dolgozó kerül, szerintem nem működik, hogy nem gond, ha nem ért hozzá, de jót teszek vele.

Ráadásul a tulajdonos profitérdekelt, nem hinném, hogy egy felelős vezető a saját állását kockáztatná azzal, hogy nem a megfelelő embert veszi fel. Manapság a profitorientáltság és a hatékonyaság jobban számít,mint valaha.


Nem azt mondom, hogy nem botlasz bele ilyenbe, bár én ezt inkább kisebb családi válallkozásoknál látom, de többségében nem jellemző, hajrá tovább! ;)

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook