Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért olyan nehéz munkatársakat (alkalmazottat) találni? fórum

Miért olyan nehéz munkatársakat (alkalmazottat) találni? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9
108. hte23 (válaszként erre: 73. - Johannia)
2011. ápr. 26. 13:13

A jog igen melletted van, de ha a cégnek van jó ügyvédje, akkor addig tudja csürni és csavarni, mig végül Te leszel a hibás, és neked kell fizetni mondjuk a perköltséget.

Sajnos ezt is tapasztaltam....

107. 2e0264df59 (válaszként erre: 103. - A0c1361e44)
2011. ápr. 26. 13:12

nehéz terep a vendéglátás

de talán a mai világban már "tisztul" a légkör. Régen tényleg ez volt általánosan jellemző.

106. birgi74 (válaszként erre: 99. - 2e0264df59)
2011. ápr. 26. 13:11

nekem nem szakmám, de a szüleim ezt tanulták, és én is 20 éve velük dolgozom. tehát, ha eredetileg nem is szakmám, sokkal több tapasztalatom van, mint eg ypár éve iskolából kijöttnek, vagy (és elnézést, h ezt mondom), de mivel jó szakemberektől tanultam gyakorlatban a vendéglátós dolgokat, néha igenis több kurázsi, illem és kedvesség, valamint figyelmesség szorult belém, mint egynémely dörzsölt 40-50 éves felszolgálóba. szóval az, h nem szakmám, nem látszik rajtam :) mondjuk, h papírom nincsen róla, mert nem vendéglátósnak szántam magam, sem a szüleim :) de hát ilyen az idősebb gyerek sorsa... :)

szeretem. régebben úgy voltam vele, h kihangsúlyoztam, h grafikus vagyok, de néh abesegítek. most meg azt mondom, felszolgáló vagyok, és néha vállalok grafikai tervezést :)

ciki vagy nem, de én szeretek kapirgálni a saját kis szemétdombomon. jó beszélgetni a vendégekkel, és jó olyat kínálni, amiről tudom, h jó. é sjó az elégedettséget látni. vannak persze nagyon szörnyű, kekec emberek is, de a multinál eltöltött évek tapasztalatainak, valamint ügyfélkezelési tréningeknek köszönhetően kihívást érzek abban is, ha valaki nem úgy érkezik. 99%-ban viszont úgy távozik, h a legközelebbi viszontlátásra.

az ünnepnapok meg a hétvégék: hát igen. az emberek többsége olyankor megy étterembe... és mivel hévíz különösen a vendégekről szól, így a helyi és környékbeli emberek mind-mind ebből élnek. vagyis többnyire. mi minden esetben figyelünk, h havomta két hétvége szabad legyen, inkább mi dolgozunk akkor, meg van oldva. meg a heti két szabadnap is. meg h nem kell nyitásra jönni, mert a szüleim nyitnak, a pultos csak 13órára jár. de basszus, mégegyszer mondom, dolgozni kell. hát ez egy ilyen munkahely.

105. Pahet a vadász (válaszként erre: 101. - F5848578d5)
2011. ápr. 26. 13:10
igen, folyamatosan olvasgatom az ezzel foglalkozó oldalakat.
104. 2e0264df59 (válaszként erre: 97. - F5848578d5)
2011. ápr. 26. 13:07
és a munkáltatónak ismeretlen volt a fogyóeszköz fogalma?
2011. ápr. 26. 13:06

Ugyan keveset, de dolgoztam vendéglátásban. És valóban, tisztelet a kivételnek a legtöbb szakács, pultos, konyhalány alkoholista volt, egymást fúrták, kitalált dolgokkal tömték a főnök fejét, aminek meg is volt a következménye. Mert ugye a legtöbb főnök el is hiszi, hogy én pl. ellopom naponta a cuccost, bezzeg az alkoholista példás munkaerő.

Az egyik helyem, ahol pincérként dolgoztam erről szólt. A konyhalány nem birta el, amit ellopott és a főnöknek arról mesélt, hogy itt mindenki meglopja csak ő nem. 2 hónapig dolgoztam itt aztán léptem, mert nem kértem abból, hogy az alkoholista primitiv emberek céltáblája legyek. És az összes normálisabb eljött szintén. És a fizetésemet úgy kaptam meg, amikor kiléptem, hogy kivettem a brifkóból a főnök előtt, mert ő azt mondta nekem nem jár, mert lopok.

A másik helyem egy hosszabb távú volt. Ott konyhalány voltam, és ott sem loptam, és ott is csak dolgoztam. Itt az előzőleg már megtapasztalttal szemben, teljesen más volt a helyzet. Ugyan a főnök egy roppant nagy hangú, időnként durván közönséges fiatal srác volt, de mindig korrekt. Nagyon figyelt arra, hogy a személyzet ne alkoholistákból álljon, ha észre vette, akkor az illető mehetett. Itt szerettem dolgozni, de saját magam legnagyobb örömére megkerestek egy munka ajánlattal.


Az alkoholista vendéglátósok azt mondják, hogy ezt a munkát csak igy lehet birni. Ez hazugság, hiszen ismertem több embert, aki mindig ezt csinálta és ennek ellenére nem is ittak.


Azt gondolom, hogy sok munkáltató is sokat vár el az alkalmazottól. Azon a területen is ahol én dolgozok sok munkakört el lehetne látni kevesebb sulival is, de ennek ellenére szinte lehetetlen elvárásokat támasztanak a kollégákkal szemben.

102. 2e0264df59 (válaszként erre: 96. - Birgi74)
2011. ápr. 26. 13:05
igen, ha valamit nem a kezdetektől várnak el akkor előfordul ilyesmi...Sajnos kevés a rugalmas, alkalmazkodó munkaerő
101. f5848578d5 (válaszként erre: 94. - Pahet a vadász)
2011. ápr. 26. 13:05
Nézz utána az úgy nevezett családi napközinek is. Ha jól hallottam nem olyan régen, nem olyan szigorúak a feltételek mint egy óvodánál.
100. 07c4794583 (válaszként erre: 97. - F5848578d5)
2011. ápr. 26. 13:04

tudtommal az ilyen töréseket gond nélkül le lehetne könyvelni, azért nem értem ezt az eladási árat.


való igaz, hogy ahol ez történt, a csajok is megérték a pénzüket, rajtam kívül kb mindenki lopott, beleettek a kajába, áskálódtak, jaj de utáltam. persze ha műkörmös cicababákat vesz fel az ember, akik nem tudnak két tányért összefogni, akkor meg is van a böjtje.

2011. ápr. 26. 13:02
ja, és még a kezdő hozzászóláshoz: a vendéglátásban ugye nehéz a hétvégék és az ünnepnapo miatt, ezért sok esetben kisgyerekesek nem vállalják. Meg írta a fórumindító, hogy neki nem szakmája. Van akit ez is érzékenyen érint...
98. Pahet a vadász (válaszként erre: 86. - Azure_)
2011. ápr. 26. 13:01
Mit hol és mikor? Lehet privi is :)
97. f5848578d5 (válaszként erre: 85. - 07c4794583)
2011. ápr. 26. 13:00

Arra írtam a jatt elvételét, ha nem kell kifizetni a hiányt sem.

A takarításnak is vannak fokozatai, az ezeréves koszt valóban nem a munkavállaló dolga eltüntetni.

Az az összes régi munkáltatómnál úgy volt, hogy az eladási árat fizette az alkalmazott a törött pia után. Még olyan munkahelyem is volt ahol a törött poharat is fizetteték, űrtartalom decinként 100 forinttal. Kivétel a 3 és 5 centes poharak, mert azok egységesen kétszáz forintba kerültek, mint a kávéscsésze és a csészealj darabonként. Törési naplót kellett róla vezetni. Törési napló nálunk is van, de fizetni nem kell.

96. birgi74 (válaszként erre: 88. - 2e0264df59)
2011. ápr. 26. 13:00
az igaz. a fejétől. például ha hozzá vannak szoktatva az emberek (és itt minket embereket értek ezalatt, nem az "alkalmazotti" oldalt, akikkel nekünk dolgunk volt) hogy csak párszor szólsz, után amegcsinálod, akkor később, ha már elvárnád, akkor ő is elvárja, h te csináljad, mert megszokta, h nem neki kell. olyn amég nem volt, h olyannal voltam "igazságtalan", aki elvégezte a munkáját, és nem extrém dolgokról van szó... hanem az elvárható, előre megbeszélt minimumról... hülyén lettek nálunk szoktatva a munkatársak. és ha egyszer ezt zokon veszed, és szólsz, akkor jogosan mondják, h eddig is jó volt így, most mit majrézol? többet vársz el? ne már. az igaz, h az addig is elvárás volt, csak utasítgatni sem szeret mindenki. a kérés miért nem működik, ha kötelesség teljesítésére vonatkozik?
95. 07c4794583 (válaszként erre: 90. - Fille)
2011. ápr. 26. 12:59
egy jó informatikus mindig el tud helyezkedni, inkább azzal lehet a probléma, ha nem tudja eladni magát és nem beszél nyelveket: érdemes lenne karriertanácsadóhoz elmenni, mert én nagyon jól kerestem még otthon is informatikusként, de kellett a jó fellépés az elhelyezkedéshez... sok informatikus félszeg vagy nem jól kommunikál, pedig ez sokat számítana. a pizzafutári fizu sokszorosát megkereshetné a barátod. tényleg keressetek egy tanácsadót.
94. Pahet a vadász (válaszként erre: 79. - 679f54a054)
2011. ápr. 26. 12:57

Én szívem szerint nem gondolkodnék egy percet sem... de reálisan kell sajnos a mai világban ezt végiggondolni... adott vagyok én, aki másfél éve munkát keres, ergo nincs már regisztrálva sem mint munkanélküli... egészen pontosan a segély sem jön...adott a párom, akinek a vállalkozása sajnos elég ingatag... érted? Ebben az esetben sajnálatos módon semmi esélyem arra hogy biztos hátteret tudjak nyújtani a babának, akár mennyire is SZERETNÉNK MINDKETTEN!

ÁÁ ez sajnos nehéz ügy...



Amúgy éppen most gondolkodom abban, hogy óvodát kellene nyitni...épp most írtam ki fórumra, hogy mik az elvárások a mamáknak, a gyereküknek milyen óvoda lenne ideális, stb... komolyan azon gondolkodom, ha nincs munkám, akkor csinálok magamnak... mert úgy tűnik, máshogyan nem megy a mai világban...

93. c27c71e957 (válaszként erre: 86. - Azure_)
2011. ápr. 26. 12:57
Milyen jellegű a munka? Szakképzettséget igényel?
92. niqvero (válaszként erre: 86. - Azure_)
2011. ápr. 26. 12:56
szia druszám. te pesti vagy?
91. 2e0264df59 (válaszként erre: 86. - Azure_)
2011. ápr. 26. 12:56
addig jó amíg magatok meg tudjátok csinálni (én is ilyenről ábrándozom...) mert amikor már más is képben van onnatól sok esetben nem működnek jól a dolgok. És nem pont azért mert a dolgozó link...
90. Fille (válaszként erre: 1. - Birgi74)
2011. ápr. 26. 12:55

jaj, párom is, én is nagyon szeretnénk dolgozni biztos helyen....párom most pizzafutár, informatikus létére!!! Tehát aki dolgozni akar, az tud, csak nehéz nagyon a saját szakmában lehelyezkedni.

azt hogy miért viselkednek igy az emberek nem tudom....:(én két kezem összetenném rendes munkahelyért....

89. birgi74 (válaszként erre: 68. - Pahet a vadász)
2011. ápr. 26. 12:54

mondjuk én előnyös helyzetben vagyok, mert a családiban dolgozom, és be is vagyok jelentve, tehát nem szűnt meg a munkahelyem, mielőtt az önkormányzatnál példásan őszinte voltam :)

(azt tudjátok, h a dolgozók csak annyit dolgozhatnak általában, kifuttava heti, vagy havi hosszra, amire be van a jelentve, azon felül ugye megilleti a túlóradíj, ezzel szemben egy családtag, aki mondjuk 8 órásnak be van jelentve, az dolgozhat látástól-vakulásig is?)

88. 2e0264df59 (válaszként erre: 1. - Birgi74)
2011. ápr. 26. 12:54

Sziasztok!

Nem tudom végigolvasni a beszélgetést, bocsi ah olyat írok ami már más tollából elhangzott.

Sok igazság van abban amit írsz. Sajnos tényleg nehéz jó munkaerőt találni. Az emberek mentalitása számomra is érthetetlen.

Az az igazság, hogy sok esetben az exmunkáltatók rontják el a hozzáállást. Sok lelkes munkaerő fásult már be a kiszipolyozó főnök miatt.

De azon is el kell gondolkodni, hogy azt sem véletlenül mondják, hogy fejétől bűzlik a hal...

Érdemes ezt több szempontból nézni.

87. f5848578d5 (válaszként erre: 77. - C27c71e957)
2011. ápr. 26. 12:53
Az ügyfélkapu annyiban jelent előnyt, hogy Te magad a gép előtt ülve megtudod nézni, hogy be vagy-e jelentve.
86. azure_ (válaszként erre: 1. - Birgi74)
2011. ápr. 26. 12:53

Sziasztok! Nem olvastam végig a kommenteket. Mi is éppen abban a cipőben járunk, hogy kötetlen munkára keresünk egy fiatalos csapatba munkatársat. Autó a segge alá, kaja, kávé munka közben, hatszámjegyű feizetés, bejelentve és mégsincs meg a megfelelő ember mert DOLGOZNI KELL és a munka érinti a hétvégéket is. Nem értjük, hiszen az emberek panaszkodnak, hogy nincs pénz, nincsen munka, amikor meg keressük az embert akkor nincs rá jelentkező mert válogat. Jó lenne minden, csak hát a juttatásokkal szemben elvárás is van.

Úgyhogy mi maradunk továbbra is kicsi családi vállalkozás. Maximum irigyeseink vannak és lesznek is, hiszen sokat, nagyon sokat dolgozunk...

85. 07c4794583 (válaszként erre: 80. - F5848578d5)
2011. ápr. 26. 12:52

szerintem a hiány kifizettetése lehet korrekt, főleg, ha rendszeresen előfordul, de a jatt elvétele nagyon demotiváló. pont a jatt az, amit akkor kap az ember, ha jól végzi a dolgát.


dolgoztam olyan helyen, ahol egy üveg cassis összetörése után nem a beszerzési árat, hanem az eladásit fizettették ki a pultossráccal. szóval a munkáltatói oldalon is azért vannak túlkapások, engem pl leküldtek egy dohos pincébe, ahol 10 órán át vakartam a penészt valami ezeréves hűtőládáról. a vendégtérben szívesen takarítok, de nemár ipari koszt kelljen felszolgálói munkakörben vésővel eltávolítsak, ohne légy szíves. de voltak nagyon jó tapasztalataim is persze :) ahány ház, annyi szokás.

84. Johannia (válaszként erre: 77. - C27c71e957)
2011. ápr. 26. 12:51
nem annak szántam, hanem hogy azóta kiokosodtam annyira, hogy nem engedem, hogy becsapjanak.
83. birgi74 (válaszként erre: 80. - F5848578d5)
2011. ápr. 26. 12:50

nálunk napi stand van, a felszolgálónál egyértelmű, meg a sütispulban is. minden blokkra megy, számítógéppel. persze mindig fel van írva, h menniy a hiány, és elvileg hónap végén a hiányt a fizuból vonjuk, de eddig még senkinek nem lett levonva. a jatt a felszolgálóé, a pultosnak pedig anniy jattja nincsen általában, h a hiányt behozza, így nem vonunk, de minden hónapban felfelé van kerekítve a fizu. nem százasokkal, hanem ezresekkel.

talán ez is baj. h a szankció csak elvi.

áhh. de most a baj az, h nem jelentkezik senki. túl sok étterem keres ilyenkor szezonális állásra munkatársakat (direkt írom általában ezt , é snem azt, h alkalmazottat, mert nekem jobban hangzik a munkatárs...jobban kifejezi, h kit keresünk ugyanis)

mi nem szezonra keresünk.

82. f5848578d5 (válaszként erre: 81. - Birgi74)
2011. ápr. 26. 12:49
Én is figyelmeztetek háromszor és utána meg is csinálom, de el is köszönünk egymástól, mert ahogy írtad nem azért kapja a fizetését, hogy vállat rángasson. Akkor főleg nem ha alapból csak minden második nagyobb takarítás esik rá, mert ugye felválltva csináljuk.
81. birgi74 (válaszként erre: 60. - F5848578d5)
2011. ápr. 26. 12:45

nem szezonálisat. állandót.

nem fogjuk visszavenni a fizuját. :) most egyelőre úgy gondolom, h az egyetlen dolog manapság,amivel lelkesíteni lehet embereket (ebben a szférában), az a pénz. a munka adott, és a segítőkészség is, tehát amit tehetünk, h fizut emelünk. de mivel a hel ynem egy pénzmosó, és nem milliárdosok befektetése, így van maximum, amit ki tudunk fizetni egyes embereknek. ezért írtam azt is, h pl egy osztrák, vagy olasz vendéglátóval nem tudunk fizetésben versenyezni. ez tény.

(bár megjegyzem, ott is dolgozni kell, és tapasztalatom szerint, többet várnak el az adott fizetésért)

nem vesszük vissza a fizuját, de az arcból visszavehetne, mert hiába van most ő magas lovon, a munkája nem a csúcs...sajnos. mondjuk mi is hülyén csináljuk, mert csak háromszor van valaki figyelmeztetve, aztán megcsinálom én, vagy anyu...csak akkor meg mindek az alkalmazott... vállat rángatni én is szuperjól tudok. és azután járulékot sem kell fizetni...

tudjátok ti (nem caterina :)) h 100.000forintos (szegényes) fizetés után pl 50ezer a járulék?

ki lehet számolni, h 150ezer után mennyi... saját erőből, nem befektetők által üzemeltetett kisvállalkozás, 8-10alkalmazottal. (most 5-el)

80. f5848578d5 (válaszként erre: 71. - Birgi74)
2011. ápr. 26. 12:45
Ki kell fizettetni a hiányt vagy le kell adatni a jattot, ez régen is így volt. Ti sem ajándékba kapjátok az árut! Nálunk két napozás van és szigorú stand, a heti fizuból ugrik a hiány, vagy tevődik hozzá a többlet.
79. 679f54a054 (válaszként erre: 61. - Pahet a vadász)
2011. ápr. 26. 12:44
Ha fiatal lennék, és most szeretnék gyermeket vállalni, nem tudom, hogy döntenék ebben a helyzetben. De az tuti, hogy nem az ország helyzete befolyásolna, hanem a vágyaim, a nőiségem kiteljesítése, és persze ezzel együtt a párommal való kapcsolatom. Ha minden oké lenne, megtenném. Még ha vakmerőségnek is tűnik:)
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook