Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miért néznek le a korom miatt? fórum

Miért néznek le a korom miatt? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2023. okt. 19. 12:14
Szokásos szituáció: elmegyek a szakrendelésre (vagy foglalok magánban mert nem tudok/nem lehet 2 hónapot várni), az orvos a fiam (vagy a lányom) lehetne, a neten egymást érik az ötcsillagos vélemények róla ... Velem viszont ( az általában 25 év körüli asszisztensével egyetemben) ahogy belépek, olyan lekezelően, flegmán, lenézően viselkedik, hogy legszívesebben kimennék a rendelőből. A beszólások (pl. a súlyom miatt: 162cm-hez vagyok 67 kg, mindenki döntse el hogy ez mennyire dagadt) és a problémák elbagatellizálása csak az alap... A férfi orvosokra ez különösen igaz. Ezek után megy a csodálkozás, hogy az idősebb emberek (főleg a menopauzában és utána lévő nők) inkább nem járnak orvoshoz, csak ha már viszik őket? Gusztustalan ez a lesajnáló hozzáállás, mintha én tehetnék róla, hogy nem 20 éves vagyok és ez nem jön be a fehérköpenyes uraságnak/nagyasszonynak... Egyáltalán nem csodálkozom az orvosokat kerülő középkorú társaimon. Sajnos az élet más területein (pl. közlekedés, ügyintézés, vásárlás) is tapasztalom a fiatal korosztálytól jövő lesajnálást de az egészségügy különösen "érzékeny" terület. Örülök, ha másnak nincs ilyen rossz tapasztalata, nekem sajnos csak az van.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook