Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miért néznek le a korom miatt? fórum

Miért néznek le a korom miatt? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
31. Panna.33 (válaszként erre: 28. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 23. 09:00

Igen, viccelni akart.

Mindenen megsértődsz és magadra veszed?

30. liliom10 (válaszként erre: 28. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 23. 08:57

Ezen én is mosolyogtam. :)

Nem vagy Te túl érzékeny ? Lehet, hogy azt figyeled, min lehetne megsértődni ? Vedd lazábban az életet, nem mindenki úgy gondolkodik, mint Te, sőt, nincs két egyforma ember.

Ismert mondás, hogy a világot nem tudod megváltoztatni, csak magadat, a saját felfogásodat. Boldogabb leszel !

29. globus (válaszként erre: 28. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 23. 08:51
'Én nem tudom megszokni, hogy a gyerekem lehetne az orvos', barátkozz vele, pár év és unokád lehetne. Talán a kor elfogadásával van gondod, mivel magad adtad meg a címben. Többször köszön vissza a motívum.
28. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 27. - Pteri)
2023. okt. 23. 08:23

Hát, én nem tudom megszokni, hogy a gyerekem lehetne az orvos, a hülye, sértő beszólásaikat pedig még kevésbé.


A legújabb gyöngyszem (tőlem 13-14 évvel fiatalabb szájsebész, vigyorogva) : "Leszedjük a fogkövet. Vagy 15 dekával könnyebb lesz a feje"

Mármint az enyém. Ez humor akart lenni? Mert én k...vára nem tartottam viccesnek. Akiknek a családból elmeséltem, azok viszont jót nevettek, hogy "hehe, csak tréfálni akart"


Mindegy, biztos elindítja náluk az öreg, randa fejem látványa az ilyen fajta beszólásokat. Legalább ezúttal nem a súlyom (25,1 a BMI-m de szeretnek úgy beszélni mintha 40,1 lenne) volt a téma.

27. pteri (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 23. 01:33
Én pont azt tapasztalom, hogy a fiatal orvosok lazák, kedvesek, lelkesek. Van, amelyik később is ilyen marad, van, amelyik belefásul. Én is szoktam mondani, hogy hűha, lányom-fiam lehetne,de ezt én szeretettel gondolom. Te meg úgy írtad, hogy sütött belőle a negatív érzés. Ha ezzel az arcodon lépsz be, akkor elképzelhető, hogy ők se találnak szimpi néninek.
26. tien
2023. okt. 20. 08:53

Volt helyzet mikor f@szok voltak velem (fiatal koromban),képes voltam elmenni a nőgyógyászati ügyeletre ,mert ömlött belőlem a vér .

A doki konkrétan lek@rvázott.

De ên letojom az ilyeneket.


Volt aki megmentette az életemet (magyar Dr.House)

Változó ,de hogy minden doki köcsög lett volna velem ,nem állíthatom.

Lehet ,mert csak akkor látnak mikor már mentő visz.

25. Csillagszem38 (válaszként erre: 6. - Andi6020)
2023. okt. 20. 06:51

Egyetértek Andival, a fiatalok sokkal motiválta baj sokszor.


Nem értem hol és miért beszéltek így veled. Ne menj oda legközelebb és ennyi 🙂

24. Channa* (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 19. 23:31

"Viszont soha nem én kezdem a konfliktust."


Akkor a lenézést megelőzi egy konfliktus?

23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 22. - Bichi)
2023. okt. 19. 20:57

A higiéniámmal amikor este és az orvosi vizit reggelén is lefürdök... Meg minden nap. Érdekes feltételezés.


A kisugárzásomat nem láthatom. Mikor látom a fancsali képüket meg kezdik a beszólogatást, nekem pedig ettől szép lassan "lefő a kávé" az lehet, hogy kiül az arcomra. Nem lennék jó színész.

Viszont soha nem én kezdem a konfliktust.

22. Bichi (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 19. 20:30

anyám 75 évesen is jár, mégis emberszámba veszik, és normálisak vele.

Lehet a kisugárzásoddal van a baj. Vagy a higiéniáddal...

21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Simple)
2023. okt. 19. 17:17
Meglepő, de alapjáraton barátságos vagyok, SOHA nem én kezdem a bunkózást.
20. hottie (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 19. 17:09
Hm, biztos, hogy a koroddal van baj?
19. fincsi5 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 19. 17:01

Nem fontos az ő oldalukon minősíteni őket.


6-7 éve olyan undok volt egy idegorvos velem, fejfájás miatt jártam oda, de csak a naptárába írdogált, nem figyelt rám, 3x engedett el azzal, hogy vezessek fejfájási naplót. (ez olyan, hogy naponta 1-10 között kellett jelezni, mennyire fáj). Aztán ráüvöltöttem, hogy talán haladhatnánk valamerre, ha rám is figyelne, azzal rávágtam az ajtót, hogy beleremegett a folyosó. Nem szabad meghunyászkodni előttük!

18. simple (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 19. 15:33
Szerintem téged a stílusod miatt "néznek le", nem a korod miatt...
17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Channa*)
2023. okt. 19. 14:57
Nőgyógyászok... tele pofázzák a netet, hogy a méhnyakrák , mellrák stb. előfordulása hogy megugrik a menopauza után, aztán ha 40 felett elmész szűrésre, hülyének néznek mert csak a húszas-feszes cicamicákat nézik emberszámba. Én biztos az arcába mondtam volna az ilyen "doktornőnek" hogy attól, hogy elmúltam 35 éves, még nem akarok megdögleni...
2023. okt. 19. 14:21

Elég hülyék, ha lenéznek, Én több mint 20 évig voltam vállalkozó, és ezalatt idősebb hölgy vagy férfi sosem maradt adós, minden esetben rendesen kifizették a munkadijat, mig a fiatalok egy része ... no comment.

Sok esetben ha láttam, hogy számomra ismeretlen fiatalok jönnek, már a hideg rázott.

2023. okt. 19. 14:20

Kb. egy idősek lehetünk, vagy idősebb vagyok nálad, de eddig egyszer vettem észre, hogy a korom miatt nem érdeklem a dokit, ráadás nő orvos volt. Egy nőgyógyász volt, aki nem is értette, hogy miért megyek hozzá, hiszen nem vagyok már szülőképes. Hát persze, ezért már pénzt nem kaphatott tőlem;)


A súlyomat, szintén egy nőgyógyász kritizálta meg, aki szerint a 63 kg-al kövér vagyok:DDDDD


Most, hogy így belegondolok, volt már máskor is, akkor az volt a gondja több orvosnak, hogy szerintük fiatal voltam a gerincbetegséghez.


Ettől függetlenül mérhetetlen lustaságot fedezek fel a dokikon, illetve már sokszor észre vettem a szakmai hiányosságukat is, és ha esetleg hallottál/olvastál valamilyen betegségedről, akkor ördögűzőt hívnak ki kiáltanak okoskodónak, és old meg magad a problémádat.


Tehát, ha úgy gondolod, hogy te nem vagy lekezelő, okoskodó vagy bármi ami nem tetszhet egy dokinak, akkor esetleg az illető egy lusta dög. Ne vedd magadra!

Menj, ha kell és ne foglalkozz az ilyen kóklerekkel.

14. Bichi (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 19. 14:11

Vagy csak te gondolod így... Én elmúltam 50, és sosem éreztem ilyet, pedig még csak kedves sem akarok velük lenni, hiszen nem barátkozni megyek a rendelőbe.

Azért ha ez rendszeresen fordulna elő velem én azért magamba néznék, mert ismerek pár igazán elhízott/idős embert, és tőlük sem hallottam soha ilyen...

2023. okt. 19. 14:03

Nem lehet, hogy nem vagy szerepben?

Az orvosnál neki a dolga megmondani a frankót.

2023. okt. 19. 13:57
A kéményseprőt se nézik le érte :D
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Panna.33)
2023. okt. 19. 13:32
Ja, másoktól már én is hallottam, hogy flörtölnek. Nekem ez kvázi a sci-fi kategória, pedig biztos igaz...
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Titkoskert)
2023. okt. 19. 13:30
Pont, hogy mindig kedvesen, barátságosan, nyugodtan viselkedem velük, ahogy mindenkivel, és nem csak "próbálok".
2023. okt. 19. 13:15

Nem vagyok benne biztos, hogy a korod miatt van.

Velem mindig mindenki nagyon kedves, pedig jócskán van túlsúlyom is, középkorú vagyok, mégis a múltkor szinte flörtölt, de mindenesetre viccelődött velem a doki.

8. Titkoskert (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 19. 13:10

Nem hiszem, hogy a korod miatt van. Valószínű van egy olyan stílusod, ami ezt hozza ki az emberekből irántad.

Szomszédom panaszkodott mindig, aki egy nagyon jó ember, de amint valamit intéznie kellett, vásárolni stb., olyan lett, mint egy sün. Egyszer együtt mentünk el, és akkor világítottam rá naki, hogy mitől nyílik ki az emberek bicskája ki a zsebükben. Azóta belátta, hogy tényleg akaratán kívül, szúrósan közeledett, szólt emberekhez.

7. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 19. 13:05

Én az ellenkezőjét tapasztalom, mármint hogy engem azért sajnálnak le, hogy hagyjuk már ilyen fiatalon. Hát az anyjátokpitcháját.


Nem a koroddal van baj, azzal hogy az orvosoknál az egészséggel szemben támasztott követelmény borzasztóan alacsonyan van. Megelőzés semmi, a kis panasszal nem foglalkoznak csak ha már nagy a gáz, ha viszont már csak akkor mész akkor meg hol voltál eddig, az senkit nem érdekel hányszor pattantál vissza róluk... Gyakorlatilag amíg van keringésed, önállóan lélegzel addig jólvanazúgy.

6. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 19. 13:05

Sokat járok orvoshoz az utóbbi másfél évben sajnos, de nincsenek ilyen tapasztalataim.

Sőt, pont úgy vetten észre, hogy a fiatal orvosok sokkal kedvesebbek, alaposabbak, figyelmesebbek. Motiváltak, érdeklődőek, nyitottak, nem fásultak.

2023. okt. 19. 12:59
Sokat járok orvoshoz, de még ilyet nem tapasztaltam, legyen az fiatal v. idősebb orvos. Velem mindig kedvesen beszélnek.
2023. okt. 19. 12:53
Biztos vagy benne, hogy a korod miatt van?
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Semleges)
2023. okt. 19. 12:49
Magánban nagyszerűen el vannak lehetetlenítve a jogorvoslat lehetőségei, szerintem még egy negatív kommentet se engednének ki az oldalakra, pedig tudnék mit írni..., ebből a szempontból az állami talán még jobb. Persze a betegjogi képviselő se sokat ér. Azért köszönöm a megértő hozzáállásodat. A környezetem inkább az áldozathibáztatásban jó sajnos.
2023. okt. 19. 12:23
Sajnálom, hogy ilyen dolgokkal kell szembesülnöd. Kérd ki magadnak és mindenkinek van főnöke, jelezd vagy ott a betegjogi képviselő aki kivizsgálja az ügyet és ha kell orvosolja. Nem tudsz mást tenni. Ha szerencséje van mindenki megöregszik.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook