Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért nem akarok második gyereket? fórum

Miért nem akarok második gyereket? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Miért nem akarok második gyereket?

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
406. anyucika3 (válaszként erre: 405. - Kri76)
2011. jan. 26. 14:00

Teljesen egyet értek.

"A pénz nem boldogít"

Ez sajnos manapság így már nem állja meg a helyét.

Nem boldogít,de próbálj boldogulni boldog lenni nélküle.Sok élet kapcsolat megy tönkre emiatt,mert felemészti az embereket a pénztelenség kilátástalanság.

És hát mivel lehetne jobban alapozni arra,hogy legyen,mint tanulással,szorgalommal,kitartó küzdelemmel,hogy több legyen a lehetőség a jól fizető munkára.Nekünk pedig az a dolgunk,hogy a gyerekeinknek ehhez megfelelő hátteret tudjunk biztosítani,és jó példák legyünk előttük.

405. kri76 (válaszként erre: 377. - Gavrilo1)
2011. jan. 26. 13:55

Én úgy gondolom, a boldogsághoz nem csak pénz kell. De azért jó, ha van.

Szeretném, ha többre vinné, mint én. Miért? Pusztán jobb életet szeretnék neki. (Bár nekem sem rossz. Sem a szakmám, sem a munkám, sem a karrierem.)

Nem várom el, hogy 8 diplomás, 20 nyelvvizsgás atomfizikus legyen. Viszont ha mégis az szeretne lenni, legyenek meg a feltételei.

Anyum érettségi után mondta, menjek dolgozni, tegyek az asztalra valamit, mert egyedül nem bírja anyagilag.

Munka mellett tanultam, akár több munkahelyem is volt...

De úgy gondolom, nem ezt kívánom neki. Kapjon lehetőséget, az, hogy él vele, csak rajta múljon.


Anyagiak: némi pénzmag is kell a nyugalomhoz. Nem biztos, hogy jó napról-napra élni...

Mi sem vagyunk milliomosok, de azért középszinten élünk.

Én őszintén csak azt szeretném, hogy jó élete legyen a gyerekemnek. Legyen boldog, elégedett és kiegyensúlyozott felnőtt.

404. anyucika3 (válaszként erre: 402. - Bettike2007)
2011. jan. 26. 13:48

Ezek mind nagy segítség.Mi senkitől semmit nem kaptunk a középső gyerek születésekor.A legnagyobb után már semmink nem volt,12 év a korkülönbség.

A családban ismerősi körben a babák meg sorban utánunk születtek.Így mindent magunknak kellett megvenni.A főzés is rengetegbe kerül,én minden nap főzök szinte,ritka ha csak 2 naponta.Ahhoz is mindent magunk veszünk.Mi tulajdonképpen teljesen a saját lábunkon állunk,így volt mindig is.

403. timejja75 (válaszként erre: 394. - Talian35)
2011. jan. 26. 13:48
én azt olvastam,hogy a védőoltásokat majomvese szöveteken tenyésztik ki,és az is bekerül a szervezetbe.És a gyermekrákosok 95%-ában kimutatták azt a majomvírust,ami így kerülhet a szervezetbe.
402. bettike2007 (válaszként erre: 397. - Talian35)
2011. jan. 26. 13:43

mi 100ezer felett fizetjük a hitelt a házra+rezsi+gyerek,nincs kocsink,nem cigizünk,nem iszunk,bérletem sincs sok gyerekholmit kölcsönbe kaptunk(babakocsi,hordozó,ruhák,mérleg,légzésfigyelő)stb ezek nagy segítségek voltak.

Ugye ami havi szinten kell pelus,kaja neki jegyből bevásárolunk és némi egészségkártyánk is van,anyuék kajcsit hoznak megtermelnek sok mindent így tudunk spórolni.

401. msaca (válaszként erre: 399. - Geranna7)
2011. jan. 26. 13:40

Da-da! Nem véletlenül voltam kénytelen ovit váltani! :-(

De megérte,mert most nagyon jó ovink van.

2011. jan. 26. 13:38
Mennyi pénz kell egy, két esetleg három gyerekhez? Szerintem ez elég relatív kinek milyen igényei vannak. De az biztos, hogy sok pénz kell ahhoz, hogy normálisan feltudjuk nevelni a gyerekeinket. S minél nagyobbak annál többe kerülnek.
399. geranna7 (válaszként erre: 393. - Talian35)
2011. jan. 26. 13:31
Vannak óvodák ahol csak gyermekmegőrzés folyik. És vannak ahol már középsőben is minden napra van foglalkozás. Rajz,tánc,torna..stb
398. spinneli (válaszként erre: 397. - Talian35)
2011. jan. 26. 13:29

Ruhát már most kaptam rengeteget, a vatera tömve van használt de jó állapotban levő babakocsival...ami nagyobb költség lehet-most úgy látom maximum a pelenka.

De egyébként szívesen fogadok ilyen tippeket gyakorló anyukáktól.


Tényleg vicces amúgy, mert eddig inkább arról próbáltak győzködni itt, hogy még ezt az anyagi szintet sem kell elérni egy babához.

:)

397. Talian35 (válaszként erre: 384. - Spinneli)
2011. jan. 26. 13:26
az sztem elég kevés ha gyerek van. Ruha, pelenka, egyszer babakocsi, meg valahogy minden viszi a lóvét :-)
396. Talian35 (válaszként erre: 379. - R75)
2011. jan. 26. 13:23

Ezt értem :-)


Mondjuk nálam mindkét gyerek rám ütött :-D úgyhogy nem felék, kellően vagányok és az iskola is jó alap, hogy merjenek nagyobbat álmodni :-)

Én spec. azt tartom viszont problémának, hogy aki egy kicsit átlagabb felett áll (most nem a milliomosokra gondolok feltétlenül), és azért nem kell folyton osztani-szorozni, hogy mit vehetünk meg és mit nem, ott a gyerek csak ezt fogja látni, hogy mindenre van pénz; nem tudom, hogy amikor majd kikerül iskolából, dolgozni megy, hogy fogja tudni beosztani a pénzt, ha megszokja, hogy bármit megvehet? Tehát ha egyáltalán nem látja a másik oldalt, hogy fogja mondjuk értékelni a helyzetét. Mert azért engem sem tudtak támogatni a szüleim, nem volt miből, amit elértem, az pusztán önerőből történt; és igen, sajnos sokan lusták lépni. Emlékszem mikor suli mellett bevállaltam egy munkát amit az osztályban hirdettek, a többiek lusták voltak, én kapásból igent mondtam és többet kerestem vele 91-ben mint egy jól fizetett titkárnő :-)) Szóval én "lógás" helyett már akkor is inkább elmentem dolgozni, hogy jusson utazásra :-D

395. spinneli (válaszként erre: 392. - R75)
2011. jan. 26. 13:23
Mi most kevesebből is kényelmesen kijövünk ketten...nem élünk nagylábon de el tudunk menni n moziba, vagy beülni valahova...
394. Talian35 (válaszként erre: 378. - D0d8909694)
2011. jan. 26. 13:16

A meddőség egy dolog, de Amerikában már fontolgatták a Gardasil betiltását, mert sok nő halt meg rejtélyesen.

Amúgy sem hiszem, hogy az oltások minden ellen megvédenek, úgyhogy én már kapásból egy rakás pénzt spóroltam oltáson és gyógyszereken - amikre ugyan megpróbálják ráfogni, hogy nem tudunk élni nélkülük :-))

393. Talian35 (válaszként erre: 376. - Gavrilo1)
2011. jan. 26. 13:14
Ezt elég nehéz megfogalmazni és nem is akarok belemenni a témába, pusztán látom, hogy a lányom osztályában óriási különbségek vannak - amit az óvoda is tesz.
392. R75 (válaszként erre: 390. - Timejja75)
2011. jan. 26. 13:09

"hát mindenkinek más az az összeg amiből ki tud jönni"

hát az biztos, bár ahhoz nem kell inni és piázni, hogy ez az összeg elmegyen :D

391. spinneli (válaszként erre: 390. - Timejja75)
2011. jan. 26. 12:19

mindketten dohányzunk.

:)

bár idén tervbe van a leszokás.

390. timejja75 (válaszként erre: 389. - Spinneli)
2011. jan. 26. 11:57
hát mindenkinek más az az összeg amiből ki tud jönni.Ha pl ketten cigiznek meg piálnak (nem rátok gondolok,hanem általában),akkor csak arra is elmehet 150 000
2011. jan. 26. 11:49
Egyébként ismét mondom, hogy ezt alapnak tervezzük, és a bevételt csak növelni igyekszünk, 2 gyereket nem vállalnék be belőle, sőt a tervezett egyszem gyereknél is maximum 1-2 éves koráig látom elegendőnek ezt az összeget.
388. spinneli (válaszként erre: 385. - Timejja75)
2011. jan. 26. 11:42

nincs kocsink.


A 150-et úgy kell érteni, hogy minden kötelezőt kifizetve (hitel, rezsi, telszámla, biztosítás stb.) marad ennyi.

Effektíve kajára és minden másra.

387. MelisUK
2011. jan. 26. 11:03
Nálunk csak három évente kell rákszűrésre járni, itt a "fejlett" nyugaton. Érdekes, nem?
386. anyucika3 (válaszként erre: 382. - Spinneli)
2011. jan. 26. 10:24

Hát szerintem ez a 250 nagyon szűkös.

Van hiteletek?

Az a baj,hogy ha ebből az ember rezsit fizet,autót tart fenn,bevásárol...akárhogy osztok szorzok,nehezen tudnám kihozni belőle a havi megélhetést.Ahhoz nagyon össze kellene húzni a gatya szíjat.Mi kb a duplájából jövünk ki havonta,de nekünk van némi hitelünk,és 3 gyerkőcünk.Félre tenni csak keveset tudunk.

385. timejja75 (válaszként erre: 384. - Spinneli)
2011. jan. 26. 10:09

mi az,hogy tisztán?van pl. kocsitok?És egy vagy két autóval jártok?Mennyi a benzinköltség havonta?

Mennyi a muszáj-telefonszámla?

Van akinek ezek a munkájáhz kellenek,és akkor a150 gyakorlatilag semmi.

384. spinneli (válaszként erre: 383. - R75)
2011. jan. 26. 10:03

A 250-ből...nekünk kb. 150 marad tisztán.

Eddigi számításaim alapján....amit főleg az ittleévő anyukák felsorolásai alapján csináltam egy kisbabához ennyi mindennapi szinten elegendő.

383. R75 (válaszként erre: 382. - Spinneli)
2011. jan. 26. 09:53

ja, megmondom őszintén én még ennek sosem számoltam utána...:-)


nyilván ez attól is függ, hogy kinek mennyi hitele van, mennyi a havi rezsije,stb..., és a fizujából mennyi az, ami tisztán a kezében marad...

382. spinneli (válaszként erre: 381. - R75)
2011. jan. 26. 09:51

gondolom kevesled.

Szerinted milyen összeghatár kellene ahhoz, hogy gyereket válllajon az ember?

381. R75 (válaszként erre: 380. - Spinneli)
2011. jan. 26. 09:44
Értem...
380. spinneli (válaszként erre: 379. - R75)
2011. jan. 26. 09:35

Én is pontosan ezt akarom a leendő gyermekemnek, és magunknak is...nem hiszek abban, hogy az ember beteszi a seggét huszonévesen egy munkahelyre és x évig szint ugyanannyi bérért dolgozik és pont...viszont fontos, hogy egy megfelelő alapot bemérjünk ahhoz, hogy mennyi az elég és biztos ahhoz, hogy gyermeket vállalj, ha megvan a gyerek a határ továbbra is a csillagos ég.

Én ilyetén értettem a minimum 250-et a gyermekvállalás alapjaként.

379. R75 (válaszként erre: 375. - Talian35)
2011. jan. 26. 09:32

Félreértettetek, nem azt szeretném, ha "örök telhetetlen" lenne a lányom, hanem, hogy merjen kockáztatni, és merjen nagyot/bbat álmodni... biztos nehéz az egyensúlyt vhogy megtalálni, de azt nem szeretem, mikor vki megelégszik a közepes jóval, holott lehetne neki sokkal jobb is, pl. jobb munka, általa jobb fizetés stb...

Csak egy példa: nem szeretem, ha a mhelyemen panaszkodnak fiatalok (mondjuk 30körüliekre gondolok), hogy milyen kevés a fizu, stb... holott lehetne sokkal jobb munkájuk is, mert a papírjuk megvan, de lusták újat keresni (munka mellett azért ezt könnyen meg lehet oldani), inkább maradnak a posványban, minthogy picit kockáztatnának és ezáltal jobbat találjanak.

Kb. ilyenekre gondoltam.

378. d0d8909694 (válaszként erre: 358. - Talian35)
2011. jan. 26. 09:03

Lehet, hogy az információim nem teljesen hitelesek, de én olyan véleményt is hallottam, hogy a méhnyakrák elleni oltástól könnyen lehet majd meddő a lány.

Háát nem vagyok biztos abban, hogy én beadatnám.

A H1N1 oltásokat pedig azért kell beadatni, mert a nyakukon maradt a sok előre legyártott drága vakcina, aminek egy részének már lejárt a szav.ideje.

Na, erről ennyit.

377. Gavrilo1 (válaszként erre: 374. - Kri76)
2011. jan. 26. 08:04
Hát akkor én kirívok a sorból , mert én nem azt akarom, hogy a gyerekem többre vigye mint én, hanem hogy boldog legyen és elégedett. Vannak minimális elvárásaink velük szemben, aminek 90%-a nem pénz függő.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook