Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért lett "divat" a homoszexualítás? Vajon tényleg az? Szerinted? fórum

Miért lett "divat" a homoszexualítás? Vajon tényleg az? Szerinted? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
207. a26b2a1b7e (válaszként erre: 203. - Spinneli)
2010. dec. 13. 12:24

Nekem akkor is a szüfrazsett mozgalmak jutnak az eszembe erről... még mindig... az is rontott az egyenjogúságért küzdő nők megítélésén, és mégis hatalmas dolgot értek el vele.

Ez az a pont, amire azt mondják: "a cél szentesíti az eszközt"...

206. d9fd267630 (válaszként erre: 185. - 5che)
2010. dec. 13. 12:21
Már csak azért is hülyeség azt mondani, hogy a heterok nem akarják megtéríteni a melegeket, mert hány meleg játssza a heterot? :/ Semmi másért pusztán külső megfelelésből. Ha nem is ilyen direktbe, mint amit Te írtál, mert mondjuk nem mondják nekik szembe... De mégis olyan kényszernek érzik, hogy sokan legalább egyszer belekényszerítik magukat egy heteroszexuális kapcsolatba reménykedve, hátha megtérnek, és befogadja őket a "normális" társadalom.
205. a26b2a1b7e (válaszként erre: 202. - Sensitiv)
2010. dec. 13. 12:18

Nem, az emptáia valóban nem azt jelenti, hogy elfogad az ember mindent. Én sem fogadom el a gyermekbántalmazást, a pedofíliát, a gyilkosságot, és még sok egyebet... ettől még empatikus vagyok.


Még egyszer az empátai fogalmát leírom:

Az empátia: a beleélés képessége; a másik személlyel való együttérzés.


Tehát nem azt jelenti, hogy mindent el kell fogadni, hanem azt, hogy az empatikus ember bele tudja magát képzelni a másik ember helyzetébe. Azaz pl. hogy egy hetero bele tudja magát képzelni egy meleg ember helyzetébe. Ez az empátia.


Nem kell elfogadni! Ennyi csak: beleképzelni magad a másik ember cipőjébe! Akár annak a meleg embernek a cipőjébe, akinek éppen véresre tapossák a lábát.

Ennyi. Ha ez nem megy, akkor nem vagy empatikus.


És marhára irritál az általánosítás!

Minden általánosítás irritál!

Mert semmi életszerű nincs benne.

Hitler is egy általánosítás kapcsán tett tönkre életeket....

204. d9fd267630 (válaszként erre: 167. - Sensitiv)
2010. dec. 13. 12:12
Ezek azok az elemek, akik lejáratják az egész réteget. Így lesz erkölcstelen az ifjúság, arrogáns bunkó a cigány, ordenáré a német turista, lopós a magyar, buta a falusi. Néhány deviáns lehúzza egy egész társaság renoméját :(
203. spinneli (válaszként erre: 202. - Sensitiv)
2010. dec. 13. 12:12

A felvonulással az átlag melegek nem tudnak azonosulni, úgy látják, hogy többet árt a megitélésüknek, mint használ.


Egyébként én sem nemi identitás, sem pedig származás miatti nem igazán látom tolerálhatnak, hogy összeverik a másikat...de ez alapján akkor beszélhetünk Malina Hevigről.

2010. dec. 13. 12:03
az empátia nem azt jelenti, hogy elfogadok mindent. maximum tudomásul veszem, mert elkerülni, kikerülni nem tudom ezt a tényt. én csak abban tudok példát mutatni, hogy normálisan élek, és nem csinálok olyan magatartást amit ők megengednek maguknak. és a melegek pont az ilyen irritáló magatartású társaik miatt nem tudnak kilábalni a rossz megítélés alól, nem tudják lemosni magukról. de ha még elő is segítik akkor meg pláne nem.
201. a26b2a1b7e (válaszként erre: 199. - Sensitiv)
2010. dec. 13. 12:03

A 105-ös hozzászólásomban találhatsz egy cikket, amit ide bemásoltam a meleg felvonulásról....


Abból idézek most ismét egy aprócska részletet, ami melegverésről szól:


"A sorozatból viszont kimaradt annak az ismerősömnek az összevert képe, akit – mint a biztonságra felügyelő rendezők egyikét – három hősi lelkű mélymagyar kinézett magának, és a Kálvin téri metróállomáson fizikai úton próbálták neki értésére adni, hogy mit is jelent a szelídség evangéliumi erénye. Ugyancsak kimaradt az illető véresre tiport lábfejéről készült fotó; a lábára akkor tartották szükségesnek rátaposni, amikor ő már a földön fetrengett. A történethez hozzátartozik, hogy a kijáratnál az ellenőrök föltartóztatták a támadókat, és kérdezték, mi volt ez a verekedés (teccikérteni: nem verés, hanem verekedés). Aztán amikor az egyik támadó közölte, hogy az áldozat „csak egy buzi”, akkor az ellenőrök röhögve elengedték őket."


Csak kérdezem, ebben a fenti esetben is úgy érzed, hogy indokolt volt a verés?

200. 83e25137af (válaszként erre: 198. - 5che)
2010. dec. 13. 12:02

ismered a viccet.. "nyuszika, miért van rajtad sapka?..."


Az olyan ember aki csak azért csap meg valakit mert meleg az valószínűleg másba, más miatt is beleköt és bele is fog.. És valószínűleg a saját gyengeségeit nyomja el a viselkedésével.


Nem könnyű ez biztos.. de pár évtized vagy évszázad (mert nem tudni mikor enyhül ez) és valami más fog előtérbe kerülni..

akkor majd a zöld bőrű kék hajú emberek fognak a beilleszkedésükért harcolni..


Ahogy Leni is írta párszor anno a nőknek kellett.. majd az afrikai fekete bőrűeknek..

Az ember sajnos ilyen.. mindig talál valamit amit kiközösíthet, elpusztíthat, tönkre tehet.


Ezzel tudom nem vigasztalok senkit. csak vélemény..

2010. dec. 13. 12:00
szerintem a homoszexualitásról van szó, és nem rólam. az egy dolog, hogy képviselek egy véleményt (ami ugye nem tetszik), de sajnos napi tapasztalatokon alapul, és ezt osztom meg itt. de amit kiváltott, az mégjobban megerősít engem abban, amiről írtam. senki nem akar elnyomni senkit, hanem csak arra akartam rámutatni, hogyha normálisan élnének, nem lenne ennyi gond velük. ha pedig irritálóan viselkednek, akkor miért nem képesek elfogadni a következményeit. az élet engem igazol.......
198. 5che (válaszként erre: 196. - Sensitiv)
2010. dec. 13. 11:53
Ez nagyon jó! Én is a saját véleményem képviselem. És megnyugtathatlak, hogy szintén személyes tapasztalatokkal rendelkezem. Kicsit sajnálom hogy mindenáron rossznak akarod beállítani a melegeket. Ezt az életformát nem mi választjuk. Elnyomhatjuk és választhatunk egy boldogtalanabb életet mások kedvéért, de sokan és egyre többen vagyunk, akik nem ezt az utat választják. Ugyanannyi jogom van megfogni a szerelmem kezét az utcán, vagy puszit adni a szájára, mint bármelyik heterónak. Viszont szerintem egy heterót sem jogosít fel az a tulajdonsága hogy heteró arra, hogy bántalmazza azt aki nem olyan mint ő. Sajnos sokan vannak akik ezt hiszik. És még mindig vannak olyanok akik úgy érzik kötelességük elnyomni másik embertársukban a bátortalanul előbújó meleget. Állításoddal pedig továbbra sem értek egyet! Aki nem meleg, abból nem lehet meleget neveleni.
197. a26b2a1b7e (válaszként erre: 193. - Sensitiv)
2010. dec. 13. 11:52

Megnéztem az első hozzászólásodat itt a Hoxán, pusztán kíváncsiságból, hogy mégis más egyéb témában milyen gondolataid vannak... és lám ezt találtam:


"szeretnék jópofa embereket megismerni, akikben azért ott van az empátia"


Ez jó dolog. Én is szeretem az ilyen embereket, akikben van empátia...


Csak a pontosítás kedvéért leírnám, az empátia fogalmát.

Az empátia: a beleélés képessége; a másik személlyel való együttérzés


Tehát ha valaki azt mondja, hogy bárki a világon megérdemi, hogy egy másik ember megverje, az nálam kívül esik az empatikus fogalmán...

És ha Te nem vagy empatikus, hogyan várod el, hogy más az legyen?


Nem azt mondtam, hogy Te verted meg, hanem azt, hogy azt írtad, hogy megérdemlik. Erről pedig az jut az eszembe, amikor egy szülő veri a gyermekét, és a mellettük elhaladó is ezt mondja, vagy ezt gondolja: "biztosan megérdemelte"...


Soha senki a világon nem érdemli meg, hogy megverjék! SOHA! SENKI! Ez meg az én véleményem...

Nem kell elfogadni, ez csak egy vélemény.

Egy valóban empatikus ember véleménye...

196. Sensitiv (válaszként erre: 195. - 5che)
2010. dec. 13. 11:38
megkérlek, hogyha nem a témához szólsz hozzá, azaz nem arról fejted ki a véleményed, akkor ne irogass nekem. ne személyeskedj. nem fogom senki kedvéért megváltoztatni a vélményemet, és nem fogok "bológatójánost" játszani, hogy elfogadjank vagy beépüljek valahova. mindig is a saját véleményemet képviseltem. a vélemnyeim tapasztalatokra épülnek.
195. 5che (válaszként erre: 191. - Sensitiv)
2010. dec. 13. 11:32

Aki nem meleg, azt nem lehet rá venni! Ez ilyen egyszerű!

Nem vagy te egy pincurit homofób? :)

Ahonnan én jöttem, ott azt szokták mondani:

"Mindig az kiabál akinek ég a háza!"

194. 83e25137af (válaszként erre: 193. - Sensitiv)
2010. dec. 13. 11:24

valószínűleg ha heterok lettek volna is beviszik őket.. a közbotrány okozás és közszemérem sértés nem a melegek sajátja..


Max jobban odafigyelsz az ilyenekre és jobban felfújják a dolgot.. ennyi és nem több..

193. Sensitiv (válaszként erre: 192. - A26b2a1b7e)
2010. dec. 13. 11:21
nem kell, hogy igazat adj nekem, nem kértem ilyesmit. nem én vertem meg őket, hanem mások, és nem véletlenül. olyasmit csináltak, amit nem lehetett eltűrni. és a rendőrség is elvitte őket közbotrány okozás miatt. nem hiszem, hogy ezt kellene az embereknek elfogadniuk. rám haragudhatsz, de sok értelme sincs. csak szemlyeskedsz, és attól nem fog változni semmi. ez egy olyan dolog ami soha nem lesz elfogadott. ezen lehet vitázni, csak sok értelme nincsen. főleg ha nem érted a mondanivalómat............. senkit nem kell meggyőzni semmiről, csak elfogadni azt, hogy van valakinek véleménye és az más. ez is egy szemlélet.
192. a26b2a1b7e (válaszként erre: 191. - Sensitiv)
2010. dec. 13. 11:09

Elég durva, hogy ezt írod:

"nem véletlenül verik meg őket."


Azt hiszem, az, hogy valaki képes ilyet mondani, az tükrözi az illető jellemét...

Nem azért nem tudok rá mit mondani, mert ne lenne véleményem, hanem azért, mert egyszerűen levegőt nem kapok a megdöbbenéstől, amikor ilyesmit olvasok...


És az meg, hogy ezt írod:

"olyanról még nem hallottam, hogy egy meleg azért vert volna meg egy heterót, mert heteró"


Ez szerinted kinek az intelligenciáját tükrözi?


Komolyan mondom, nemhogy elszomorító, de leginkább szánalmas az amit írtál... és nincs igazad, nagyon nincs... csak nem látom értelmét sem annak, hogy elkezdjem fejtegetni, hogy miért nincs :-/

2010. dec. 13. 10:55
de, rá lehet venni arra, hogy meleg legyen. sajnos. gondolj arra, hogy hány lánynak, fiúnak volt sok rossz szexuális kapcsolata, vagy nem volt, vagy úgy érzi, hogy nem kell a másik nemnek. sokan akkor a saját nemükhöz menekülnek, vagy adódik egy elgyengült állapot, és belemennek, mert akaratgyengék, és a végén nem is marad más a számukra. az ilyen embereket nevezem gyenge jelleműnek, azaz befolyásolható alkatnak, aki ide-oda sodródik az árral, fogalma sincs arról, hogy mi a jó és a rossz, vagy egyszerűen ki van szolgáltatva az életnek. a megbotránkoztató magatartásban a melegek járnak elől. nem véletlenül verik meg őket. olyanról még nem hallottam, hogy egy meleg azért vert volna meg egy heterót, mert heteró, és provokálóan viselkedett volna. és hogy miért lesz megbotránkoztató? mert a melegség nem elfogadott dolog magyarországon, nem fogják megszeretni az emberek, egyszerűen ilyen világban élünk. régen nem kapott ekkora nyilvánosságot, és nem igazán lehetett utcán provokáló megnyilvánulást látni. azt kellene megérteni, hogy nem szabad a sorsot kivívni maguk ellen, mert az biztos, elfogadni nem fogják őket, esetleg megtűrni. nekem odáig bajom nincs velük, ha rendesen viselkednek, azaz kultúráltan. nem is értem meg azokat, akik felhívják konkrétan magukra a figyelmet. miért nem élik a teljesen hétköznapi, normális életüket. nem kellene hirdetni a melegséget.
190. 5che
2010. dec. 13. 08:55
Ezt csak azért írtam, mert muszály hogy enyém legyen a 190. hozzászólás! :D
189. 5che (válaszként erre: 1. - Rykoo)
2010. dec. 13. 08:08
Nos... A kiinduló kérdésre adott válaszom: Részben igen, részben nem! Mert nyilván felkapott téma ez mostanság, és egyes esetekben lehet "menő" melegnek lenni. Az hogy ki az aki igazán meleg, az a döntő pillantban derül ki. Mondjuk egy szex kapcsán. Mert mindaddig nem jár semmi komoly dologgal. Persze lehet hogy én gondolom rosszul. A Fő gondolatom mégis az, homoszexualitás mindig is létezett, csak eddig a szőnyeg alá söpörték gyakran. Hol a politika, hol a vallás, és néha mindkettő. Véleményem szerint viszont hibás gondololat, hogy az amiről nem beszélünk az nincs. Olvasva külömböző hozzászólásokat a fórumon, engedjétek meg hogy még hozzátegyem pár gondolatom. Mégpedig a gyerekvállalás kérdéséhez. Ebben a témában 2 véleményem van. És bár a két vélemény nem egyezik, sőt bizonyos tekintetben pontossan ellentétes, mégis önállóan bármeliyk megállja a helyét. (véleményem szerint)Az egyik gondolatsor saját, a másik szerzett. Az első véleményem az, hogy "Nem baj ha egy gyereknek van anyja, meg apja. És különösen nem baj, ha a gyerek anyját nem BÉLA-nak hívják!" A másik véleményem, hogy "Könnyen meglehet az, hogy két férfi, vagy két nő, sokkal több szeretetet, gondoskodást tud adni egy gyereknek, mint egy intézetis nevelőnő. Nem beszélve az anyagi dolgokról!" Mindenesetre nem akarok teljesen elkanyarodni. Homoszexualitás mindig is volt. Részemről egy időben úgy fogtam fel, saját másságomat, hogy én vagyok a természet furcsa játéka, a megoldás a túlnépesedés ellen.
188. rykoo (válaszként erre: 185. - 5che)
2010. dec. 13. 06:05
Teljes mértékben egyet értek... Se többet se kevesebbet...
187. 5che (válaszként erre: 145. - A26b2a1b7e)
2010. dec. 13. 03:36
;)
186. 5che (válaszként erre: 165. - C33bd8536b)
2010. dec. 13. 03:32
:)
185. 5che (válaszként erre: 170. - Sensitiv)
2010. dec. 13. 01:39
Szerintem aki nem meleg, azt nem lehet rá venni hogy meleg legyen. Ezenkívül egy meleg számára is pont olyan "SOKKOLOÓ" és "TRAUMATIKUS" látvány lehet, amikor azt kell nézni ahogy egyes esetekben a heteró párok gyakorlatilag dugják meg egymást külömböző nyilvános helyen! Aztán lássuk mi van még. A heterók nem akarnak megtéríteni melegeket??? Ugyan hagyjuk ezt már!!! Ha annyi ezresem lenne ahányszor mondta nekem heteró hogy miért nem inkább nyalok pu**it, mintsem szopom a fa**t akkor valószínűleg lenne már saját házam, kocsim, nyaralóm, és még sorolhatnám. Jah és ezek mellé gondolom lehetne pöpec heteró de annál boldogtalanabb életem. S mielőtt még valaki azt gondolná, ennek ellenére mégsem megyek oda az utcán az emberekhez és nem itatok le senkit hogy megkapjam egy éjszakára.
184. rykoo (válaszként erre: 183. - 480b578442)
2010. dec. 13. 00:52
:)
183. 480b578442 (válaszként erre: 182. - 480b578442)
2010. dec. 13. 00:47
Na tessék ezt sem jól írtam leszbikus:)
2010. dec. 13. 00:46

Hivatalosan így van értem bár a köztudatban én a férfiakra hallom nőkre a lezbikus szót használják.

De mindig tanul az ember:)

181. rykoo (válaszként erre: 179. - 480b578442)
2010. dec. 13. 00:32
Nem a homoszex az két azonos neműt takar. Férfi párra nincs külön szó talán esetleg leggyakrabban a buzi kifejezést szokták használni. Két nőre viszont van külön szó (bár sokan használják rájuk is a buzi kifejezést) ez a leszbiség, tehát leszbikusság a homoszexualitás NŐK között megnyilvánuló formája. A szó eredete a görög Leszbosz-szigetre vezethető vissza.
180. spinneli (válaszként erre: 179. - 480b578442)
2010. dec. 13. 00:31
Az azonos neművel létesített kapcsolat homoszexuális kapcsolat, tehát a nő-nő párosítás is.
179. 480b578442 (válaszként erre: 178. - Rykoo)
2010. dec. 13. 00:22

Ok:)

Én ezt azért írtam mert a homoszexualitásról nincs tapasztalati példám csak a lezbiségről.

A homoszex. az két férfi a lezbi két nő nem?

Én eddig így tudtam:D

178. rykoo (válaszként erre: 177. - 480b578442)
2010. dec. 13. 00:14

Nem rosszindulatból írtam...


Csak ezt írtad:

"A homoszexualitást nem tudom de a lezbiség az divat." Ergo ez a mondat olyan minta a lezbiség az nem lenne homoszexszualitás.

De végülis mindegy...

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook