Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért lett "divat" a homoszexualítás? Vajon tényleg az? Szerinted? fórum

Miért lett "divat" a homoszexualítás? Vajon tényleg az? Szerinted? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
117. pteri (válaszként erre: 114. - C33bd8536b)
2010. dec. 12. 15:17

Ezt én sem értem, tényleg, így van,de mi célja lehet.

Ha ez lenne a természetben a kívánatos, akkor nyilván mindenki önbeporzó lenne.

2010. dec. 12. 15:17
nekem erről a témáról pozitív és negatív vélemény is van sajnos tapasztalatok alapján. majd később bővebben is kifejtem.
115. pteri
2010. dec. 12. 15:15
Bocs, de én azt látom az ismerőseim körében, hogy azon az egy napon még az is ellenszenvet érez, aki különben egész évben nem bántja őket. Átestek vele a ló túl oldalára.
114. c33bd8536b (válaszként erre: 112. - C33bd8536b)
2010. dec. 12. 15:13
Ez azért is érdekes, mert a homoszexualitás gyakorlatilag evoluciós zsákutca. Az evolució szempontjából már réges-rég el kellett volna tűnniük. De ne tűntek el, makacsul tartják a maguk százalékos arányát. Talán a természetnek még célja van velük.:)
113. a26b2a1b7e (válaszként erre: 109. - Manul)
2010. dec. 12. 15:10

Ha nem mennek az utcára, akkor nem nyílik alkalom arra sem, hogy valamiképpen a jogaikat kiharcolják. Hogy legalább egy napra ne csak egy szűk réteg olvassa azokat a kiáltványokat, és beadott kérvényeket, amikkel a jogaikért harcolnak a melegek, hanem álljon meg egy pillanatra mindenki, és gondolkodjon el ezen az egészen.


Egy családon belül nyilván nem kell jogokat kiharcolni...


Ne gondold már, hogy ha nem mennek ki az utcára, akkor nem nyílik alkalom a tények elferdítésére! Évekig nem volt ilyen felvonulás, és mégsem volt túl jó a melegek megítélése, és igenis elferdítették a tényleket is. Pl. az AIDS-el kapcsolatosan is!

De csak elég visszamenni százvalahány évet... mondjuk nézd a két szimbolista költő Rimbaud és Verlaine szerelmét... Verlaine-t börtönbe zárták érte...

Vagy nézd Oscar Wilde-ot...

És ők nem vonultak melegfelvonuláson....


Minél jobban rejtőzködnek a melegek, annál kevesebb esélyük van arra, hogy változzon a társadalmi megítélés, és a jogrendszer...


Ha a nők annak idején nem vonultak volna, ha nem lettek volna szüfrazsett mozgalmak, akkor a nők még ma is ugyanott tartanának, kihagyva a jogrendszerből, állati sorban tartva, mint párszáz éve...

112. c33bd8536b (válaszként erre: 1. - Rykoo)
2010. dec. 12. 15:08

Már megbocsáss! A homoszexualitás nem divat kérdése. Nem is felfogásé! És semmi köze hozzá a szexuális forradalomnak. A szexuális forradalom a nőkről szólt, nem a homoszexuálisokról.


Mióta létezik ember a földön, mindig létezett a homoszexualitás is. A homoszexuálisok aránya a népességhez viszonyítva kb. 7%, mióta ember él a földön, mindenhol. Nem nő és nem fogy ez az arány.

111. manul (válaszként erre: 110. - A26b2a1b7e)
2010. dec. 12. 15:04
Ezzel én is egyetértek.Nem korlátoznám a melegek jogait.Mindenkinek joga van úgy élni ahogy szeretne!
110. a26b2a1b7e (válaszként erre: 107. - D9fd267630)
2010. dec. 12. 15:01

Pl. nincs joguk házasodni, és nem sok lehetőségük van a gyermekvállalásra, akár örökbefogadási szinten sem....

Ha van közös gyerek, akkor az egyikük a hivatalos szülő, a másik nem fogadhatja örökbe. És ha a "hivatalos szülő" meghal, akkor a társának, akivel addig együtt nevelték a gyereket, gyakorlatilag semmi joga nincs a gyermekükhöz...

És ugyanígy pl. a gyereknek nincs joga örökölni a nem hivatalos szülőjétől annak halála esetén...

Ilyesmi "apróságok"....


Most pl. az alkotmánymódosításba akarják foglalni konkrétan a melegházasság tiltását is (nem mellesleg az abortusz tiltását is, amit itt valaki nagyon szorgalmazott...), ami azt jelenti, hogy a későbbiekben egy másik kormánynak sem lesz lehetősége a melegházasság engedélyezésére, ha ez az alkotmány része lesz (ahogy az abortusz engedélyezésére sem...)

Kemény dolog tud lenni egy alkotmánymódosítás... ezt sokan nem látják még most előre...


Most komolyan! Miért fáj mások boldogsága bárkinek is? Miért fáj az, ha két ember aki szereti egymást össze akar házasodni? Ha szeretnének jogilag is összetartozni?

Kinek lesz abból bármilyen hátránya is, ha a melegeknek is lesz joga egymást hivatalosan is felvállalni? (most nem a bejegyzett élettársi kapcsolatra gondolok, mert na... az azért mégsem ugyanaz... bár... legalább egy lépés előre...)

109. manul (válaszként erre: 108. - A26b2a1b7e)
2010. dec. 12. 14:56

Ezzel én is tisztában vagyok.Pont ezért nem mennék ki az utcára.

A családunkban is van homoszexuális kettő is.Persze amikor kiderült mindenki ezen csámcsogott de egy idő után elfogadták.Mára már természetes dolog.Viszont ha minden évben nagy hírverést csináltak volna belőle akkor a rokonság még ma is ezen csámcsogna.

Szerintem ez pusztán pszichológia.El kell mondani és hagyni kell,hogy mindenki rágódjon rajta, megeméssze és elfogadja a maga módján.

Sokan nem magát a homoszexualitást utasítják el hanem az ezzel összekapcsolt képet amit a média láttat az emberekkel.Viszont ha nem mennek az utcára nem nyílik alkalom a tények elferdítésére.

108. a26b2a1b7e (válaszként erre: 106. - Manul)
2010. dec. 12. 14:48

Nem stúdióról van szó :)

Operatőri munkáról. Arról, hogyan lehet bizonyos dolgokat előtérbe helyezni, más dolgokat pedig háttérbe...

Média szakon végeztem... volt egyszer egy olyan tanulmányunk, amikor elemeztünk egy politikai eseményről készült fotósorozatot... azaz különböző újságokban megjelent fotókat ugyanarról az eseményről...

És az adott politikai irányzathoz közel álló újságban úgy tűnt, hogy marha sokan vannak az adott eseményen, az ellenzék újságjában pedig az látszott, hogy alig lézeng egy-két ember ott, azok is marha unott pofát vágnak...


Szval. egy jó operatőr képes arra, hogy bármit olyannak láttasson, amilyennek láttatnia kell! Hidd el, ez egy szakma! És nem kell hozzá stúdió! Elég 2-3 ember, aki extrovertáltabb, és máris lehet csinálni olyan képeket, amilyet a médiahatalom elvár...

107. d9fd267630 (válaszként erre: 105. - A26b2a1b7e)
2010. dec. 12. 14:44

[link]



Az alatt mit értesz, hogy mihez van joguk és mihez nincs?

106. manul (válaszként erre: 105. - A26b2a1b7e)
2010. dec. 12. 14:40

Én tudom,hogy emberek és nincs is velük semmi problémám.Megnéztem az általad említett képeket amin valóban nincs semmi.Viszont akkor a világ minden részében építenek egy stúdiót ahol provokatív felvételeket készítenek a nem meleg lakosság megtévesztésére?


Nem vitetkozni akarok Veled mert szerintem is mindenkinek joga van úgy élni az életet ahogy szeretné.Maximálisan elfogadom a másságot akár szexuális akár vallási akár testi.Ennek ellenére azt gondolom,hogy ezek a felvonulások nem szolgálják azt a célt amire teremtődtek.

105. a26b2a1b7e (válaszként erre: 104. - Manul)
2010. dec. 12. 14:29

Egy ideje már olvasom Birtalan Balázs honlapját, aki nyíltan meri vállalni melegségét. Egészen véletlenül bukkantam pár éve a honlapjára, amikor az EMK (Erőszak Mentes Kommunnikáció) után keresgéltem anyagot.

És elkezdtem olvasgatni. Azelőtt nem túl sokat tudtam arról, hogy milyen a melegek elfogadottsága/el nem fogadottsága az országban, sem a jogi háttereket nem tudtam, hogy mihez van joguk, és mihez nincs a melegeknek.

Naivan abban a hitben éltem, hogy már egy felvilágosult országban élek... és döbbentem jó nagyokat gyakran azon, amit ott olvastam...


A melegfelvonuláshoz kapcsolódóan tudnám ajánlani, hogy nézd meg azt a képet, amit 2010. július 10-én tett fel a melegfelvonulásról...

Ez a valóság, és nem az, amit a tévében láthatsz (mint írod, még sosem voltál melegfelvonuláson)...


De beidézem most az ezt követő posztját, amit 2010. július 12-én írt ehhez a képhez, illetve az ehhez a képhez tartozó kommentekre... csak, hogy picit tisztábban láss (csak ha akarsz tisztán látni persze...), vagy akár el is olvashatod a honlapján, ha akarod...

Ez a poszt egy részlete:


"hétfő, július 12, 2010

10:49


A buzifelvonulás Titkos Lényege



Az előző posztomhoz Gyuri (volt osztálytársam) az alábbi kommentet fűzte:


Köszönjük Balázs ezt a csodálatos képet, Tapsifülesnek pedig a rendkívüli éleslátását.

A nácik a Magyar Nemzetnél bezzeg ezzel a képsorozattal etetik a sok hülye homofób "jobb"oldalit:

[link]


Eszter erre válaszként megjegyezte, hogy nemigen tudja, mi baj a fenti linken található képekkel. Elmagyarázom.


A képekkel az a baj, hogy szerepel rajtuk:


- 1 db transzvesztita (az egy-kétezer fős menetben rajta kívül, ahogy én láttam, volt még 1 db);

- 1 db fiú angyalszárnyakkal a hátán (volt ezenkívül még 1 db fiú egy tollboával – mindez egyenértékű a nyilvános szexeléssel; aki ezt nem látja be, az zsidó vagy kommunista); valamint

- 1 db Gyurcsány, márpedig ha valami, akkor ez egyértelmű bizonyítéka annak, hogy a buzeránsok a világ legaljasabb népei, akik csecsemőket esznek és kutakat mérgeznek.


A képeken továbbá látszanak a Nemzeti Együttműködés erkölcsi letéteményesei, akik a kordonon kívülről minden bizonnyal arról próbálják meggyőzni a bent lévőket, hogy „ti is a 3/3-hoz tartoztok; a béke, szabadság és egyetértés evangéliumát hoztuk nektek”.


És persze látszanak a nevezett kordonok, valamint több száz rendőr: mindezek biztosítására azért volt szükség (az adófizetők nem kevés pénzéből), hogy a vérszomjas buzik nehogy rátámadjanak a fent említett „erkölcsi letéteményesekre”. A biztosítás hiányában ugyanis valószínűleg tojással, utcakővel, savval és Molotov-koktéllal estek volna nekik az Alkotmány biztosította jogukkal békésen élő heteroszexuálisoknak.


A sorozatból viszont kimaradt annak az ismerősömnek az összevert képe, akit – mint a biztonságra felügyelő rendezők egyikét – három hősi lelkű mélymagyar kinézett magának, és a Kálvin téri metróállomáson fizikai úton próbálták neki értésére adni, hogy mit is jelent a szelídség evangéliumi erénye. Ugyancsak kimaradt az illető véresre tiport lábfejéről készült fotó; a lábára akkor tartották szükségesnek rátaposni, amikor ő már a földön fetrengett. A történethez hozzátartozik, hogy a kijáratnál az ellenőrök föltartóztatták a támadókat, és kérdezték, mi volt ez a verekedés (teccikérteni: nem verés, hanem verekedés). Aztán amikor az egyik támadó közölte, hogy az áldozat „csak egy buzi”, akkor az ellenőrök röhögve elengedték őket. (Az említett fényképek a Facebookon megtekinthetők.)


Baj van a transzparensekkel is.


Egyetlen felvételen sem láthatóak azok a transzparensek, amelyek – a titkos összeesküvők rejtett szándéka szerint – a felvonulás valódi célját fejezik ki, például: „Halál a keresztényekre!”, „Utállak, Magyarország!”, „Ide nekünk a gyerekeket, hadd rontsuk meg őket!”, „Legyen mindenki buzi!”


Ezek helyett az idei Meleg Méltóság Menetén – többek között – ilyen értékromboló és demagóg feliratokat emeltek a magasba:


„Szabadon szeretni jó.”

„A család alapja a szeretet.”

„Hatero or hetero?”

„A gyűlölet nem családi érték.”

„Arra születtem, hogy megszeressenek, s megszeressem én is azt, akit lehet.”

„A fasisztáktól félj, ne a buziktól!” (angolul)

„Emberi jogok – ez az én büszkeségem.” (angolul)

„Magyarország a mi hazánk is!”

„Az emberi szabadság és az emberi méltóság egy és oszthatatlan.” (Bibó István)


Mindez felháborító képmutatás, a társadalom tudatos szétzüllesztése – Gyuri nyilván erre gondolt.


Más ötletem nincs."



Ennyi... Néztem már pár képet, és láttam a különbséget már nem egyszer aközött, amiket a melegek készítettek, és aközött amikor szenzációhajhász riporterek kerestek a melegfelvonuláson olyan embereket, akik alapvetően extrovertáltabbak (aminek szerintem köze sincs a szexuális orientációhoz, mivel akkor minden színes hajú tarajos punk is meleg lenne... ja, és minden olyan nő, aki meglehetősen sokat mutató ruhákban rója az utcákat...), mert azon van mit mutatni a tévében... ezt "kajálja" a nép... nem azt, hogy néhány ember megpróbál kiállni és harcolni a jogaiért békésen vonulva...

Ezen nem lenne semmi szenzáció... még a végén meg kellene érteni, hogy Ők is emberek...

104. manul (válaszként erre: 103. - A26b2a1b7e)
2010. dec. 12. 14:04
Nincs semmi gond azzal,ha felvonulnak és hírdetik a szerelmüket és az egyenlőségüket.Ez így van rendjén.De nézz meg egy két képet egy melegfelvonulásról,magamutogatók és provokatívak!
103. a26b2a1b7e (válaszként erre: 99. - Manul)
2010. dec. 12. 13:56
Miért hogyan viselkednek?
102. spinneli (válaszként erre: 82. - 95f9823db3)
2010. dec. 12. 13:49
Kisemberekből nagyemberek, nemkívántként, és főleg rossz anyagi helyzetben felnövőként nem hiszem, hogy feltétlen jó döntés azabortusz tilalom...de a hozzád hasonlóan gondolkodók kizárólag érzelmi alapon mérlegelnek, úgyhogy felesleges is beszélni róla.
101. 3265084553 (válaszként erre: 100. - Manul)
2010. dec. 12. 13:35
Én is ismerek párat, azok viszonylag normálisak.
100. manul (válaszként erre: 98. - 3265084553)
2010. dec. 12. 13:34
Nem szoktam melegfelvonuláson tátani a számat mert nem érdekel.Viszont van néhány meleg ismerősöm és tudom,hogy milyenek.Kevés olyan dolog van ami megbotránkoztat.Van amivel nem értek egyet és ez éppen egy ilyen momentum.
99. manul (válaszként erre: 97. - A26b2a1b7e)
2010. dec. 12. 13:31
Nem az a gond,hogy melegek hanem az ahogy viselkednek!
98. 3265084553 (válaszként erre: 96. - Manul)
2010. dec. 12. 13:20

Akit nem érdekel, nem kell odamenni! Ennyi!

Persze ha valaki szeret botránkozni...

97. a26b2a1b7e (válaszként erre: 96. - Manul)
2010. dec. 12. 13:18
Mivel botránkoztatják meg? Azzal, hogy melegek?
96. manul (válaszként erre: 93. - A26b2a1b7e)
2010. dec. 12. 13:16

Ok!

Vonuljanak csak fel!

De mi szükség van arra,hogy megbotránkoztassák az embereket!

2010. dec. 12. 13:15

Mindegy... mindenhol vannak csőlátású, korlátolt emberek... egészségükre... szánalmas...


Nem szaporítom tovább a szót. Gyakorlatilag már mindent leírtam amit gondolok...

Majd ha lesz egy sorkatonai szolgálatot kiveséző fórum, akkor talán majd oda is írok bővebben, ha időm engedi...


Most mindenesetre vár a konyha, és az ebéd utáni mosogatás :)

94. 3265084553 (válaszként erre: 89. - 95f9823db3)
2010. dec. 12. 13:14

Ebben nincs egyetértés. Sokan a fogantatástól tekintik az embriót önálló személyiségnek, mások az idegrendszer kifejlődésénél húznák meg a határt. Önmagában a szívverés csak egy egyszerű mechanizmus, mindenféle mögöttes tartalom nélkül. Persze lehet mögé magyarázni tartalmat.

Az idegrendszer működése, az agyműködés, na az már inkább...

93. a26b2a1b7e (válaszként erre: 90. - Manul)
2010. dec. 12. 13:13

Olvasd el a 46-os hozzászólásomat... ott írtam a melegfelvonulás szükségességéről...

Ezt:


"A melegfelvonulás pedig nem kérkedés. A diszkrimináció felszámolását célozza. Csupán egyenlő esélyeket. Mivel a melegek is emberek, csak éppen kevesebb joguk van a társadalomban.


Ha ugyanolyan jogokkal rendelkeznének, akkor nem lenne miért felvonulniuk. . .

Pont olyan ez, mint régen, amikor a nők még nem voltak egyenjogúak. Amikor nem volt szavazati joguk, és nem vállalhattak munkát. . .


Akkor is sok férfi (és nő is. . . ) ki volt akadva, hogy mit ugrálnak ezek a nők, minek nekik szavazati jog, meg munka, meg egyenlő esélyek. . . .

Menjenek csak feleségül valakihez, aki majd eltartja Őket, és dönt a fejük felett a sorsukról. Ez az élet rendje.

És csak ne kezdjenek el vonulgatni.


Szerencsére azóta már fordult a világ kicsit.

Bár, még mindig sok helyen vannak a nők ilyen elnyomás alatt. . . még nincs mindenhol minden területen esélyegyenlőség. . .


És a nők is emberek! Nem csak a férfiak! Igenis megilleti Őket is az esélyegyenlőség!


És a melegek is emberek! Nem csak a heterók! És igenis megilleti Őket is az esélyegyenlőség!

És amíg ez nincs meg, addig harcolni kell érte!"

92. manul (válaszként erre: 91. - D9fd267630)
2010. dec. 12. 13:11

Itt az a gond,hogy a népességbe mindenki beletartozik.

Nem vagyok rasszista de a nagyobb szaporulattal rendelkező családok gyermekei többnyire nem képeznek felnőtt korukra társadalmilag és gazdaségilag( előre bocs a kifejezésért)"értékes" egyedeket!

91. d9fd267630 (válaszként erre: 87. - 95f9823db3)
2010. dec. 12. 13:06

Azt már látom, hogy nagyon a szíveden viseled a nemzet fenntartás kérdését, de mégis hány gyereked van?


Amúgy meg azokat ne vegyük számításba, akinek a gyerekei nem végzik el legalább a szakmunkást, szakközepet vagy gimnáziumot 18 éves koráig. Akkor rögtön kijön, hogy sokkal többen csak gyereket csinálnak, és nem nevelnek.

90. manul
2010. dec. 12. 13:05

Egy tény!Sokkal többet és nyiltabban beszélünk róla mint évekkel ezelőtt.

Nincs is ezzel baj,viszont nem nagyon tolerálom a nyilvános felvonulásokat.Mindennek megvan a maga helye és ha a heterók nem vonulnak az utcára a szerelmüket és a hovatartozásukat hírdetni akkor a homoszexuálisok se tegyék mert ezzel váltják ki az emberekből az ellenszenvet!

89. 95f9823db3 (válaszként erre: 83. - 3265084553)
2010. dec. 12. 13:03
egy 2 hetes magzatnak már van pulzusa. Itt.
88. d9fd267630 (válaszként erre: 82. - 95f9823db3)
2010. dec. 12. 13:02
Azért kiváncsi lennék, hogy mennyire örülnél a felelőségednek, ha egy nő megszüli a gyereked, aztán lelécel, mert ő nem akarta azt a porontyot.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook