Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vajon tényleg indokolt a császármetszés? fórum

Vajon tényleg indokolt a császármetszés? (beszélgetős fórum)


1 2
48. Petra11 (válaszként erre: 45. - Mizsu77)
2012. okt. 18. 10:10
Gratulálok, jó egészséget nektek!
47. Banyaci (válaszként erre: 45. - Mizsu77)
2012. okt. 18. 08:54
Gratulálok! Gyors regenerálódást, boldog babázást! :D
2012. okt. 18. 08:49
Gratulálok sok boldogságot,egészséget,és persze tejet is:-D
2012. okt. 18. 08:43
sziasztok!két nappal ezelőtt megszületett a kislányom császárral,a nyakán volt a köldökzsinór,és a maga 3360 grammjával nem mondanám nagynak.a lényeg,hogy túléltem,alig fáj már,és jól vagyunk.:-)
44. Banyaci (válaszként erre: 42. - B8103f009a)
2012. okt. 15. 15:24

Úgy olvastam, hogy az orvos nagynak gondolja a babát és ezért császározna. Ugye a súlymérésnél a fej adja a súly egy részét és lehet, hogy éppen az tűnik nagynak és az orvos azért nem kockáztat. Egyébként azt én sem értem, hogy sokan miért inkább műtetnének, ha lehetne természetesen is. Sajnoa sokan legyintenek ha a kockázatokról esik szó.

Éppen ezért én úgy gondolom,hogy normális orvos nem császároz csak úgy, kényelemből. Egyébként igen, nagyon okos vagyok (és szép és szerény is):D Na de te is ;D

43. bowie (válaszként erre: 39. - Mujoka)
2012. okt. 15. 14:18

Nekem épp így volt, csak épp több, mint 30 órát hagyott a dokim...

Szóval nekem a császár maga volt a felüdülés.:)))


Valaki írta, hogy császárosok a műtét után sokáig nem kívánják a szexet..nos, én már a hazamenetelem napján úgy ki voltam éhezve, mint akinek évek óta nem volt része együttlétben. Szerintem ez nem attól függ, hogy kinek milyen szülése volt, hanem a hormonoktól. Az meg mindenkiben túlteng szülés után, és kiből ezt, kiből azt hozza ki.

42. b8103f009a (válaszként erre: 41. - Banyaci)
2012. okt. 15. 09:06

Persze, h nem, mert mindenkinél okosabbnak képzeled magad...:D

Ha látnak uh-n bármi rendellenességet, az pedig rajt van a papíron. Ki kockáztatná meg, hogy eltitkolja? Szája pedig van mindenkinek, lehet beszélni az orvossal. Ha nekem előre felveti a császárt, egyértelmű, h rákérdezek az okára, mert tudni szeretném miért. Indokolatlanul nem mennék bele egy nagy hasi műtétbe. A sürgősségi pedig minden szülésnél benn van a pakliba, előre nem látható, vagy csak feltételezhető komplikációk esetén.Számomra egyébként érthetetlen, hogy miért akarják sokan inkább a műtétet, ha megszülhetné természetes módon is az anya a gyerekét? Ez tudatlanság, vagy sok esetben butaság csak. A császárnak sokkal több szövődménye lehet, mind a baba, mind a mama részéről, mint a normál szülésnek. Meg aztán azt képzelik, hogy mindenkinél hipp-hopp kint kéne lenni annak a gyereknek fél óra alatt. Pedig a természetes vajúdás elhúzódhat, attól még az magában nem komplikáció ha minden rendben van. Itt nálunk sajnos 6-8 óránál többet nem hagynak már vajúdni, sürgetik infúzióval, sok problémát okozva ezzel. Nem csoda ha sok a császár, pedig nagy része megelőzhető lenne.

41. Banyaci (válaszként erre: 37. - B8103f009a)
2012. okt. 15. 05:48

A tervezett császárt mindig engedélyeztetni kell. A sürgősségit természetesen nem minden esetben, de ilyet nem is írtam. Ne forgasd kis a szavaimat. Ám mivel szigorú előírások vannak az orvosnak egyátalán nem kényelmesebb elvégezni egy nagyműtétet, mint levezetni egy hüvelyi szülést.

Az bizony tény, hogy az orvos köteles lenne mindenröl tájékoztatni. Az meg, hogy valaki eü.s nekem semmit nem nem jelent. Hacsak nem szűlésznő, esetleg csecsemős nővér, akik napmint nap benne vannak a sűrűjébe. Még az sem jelent semmit, hogyha valaki orvos. Hacsak nem gyakorló szülész-nőgyógyász. Ámbár én is rámondhatnám, hogy eü-s vagyok.

40. mizsu77 (válaszként erre: 39. - Mujoka)
2012. okt. 14. 21:41
:-( sajnálom, és köszönöm!
39. mujoka
2012. okt. 13. 22:05

Én az első kislányomat simán szültem 2010.11.12-én a doki azt mondta alig lesz 3 kg és 3770 született és 52 cm a kisfiam most 2012.07.10 született császárral 4650gr és előtte szenvedtem 6 óra hosszát mert nem tudtam megszülni a kisfiamat akkora volt pedig a dokim tudhatavolna ha oda figyel mert 36 héten már tobb volt mint 3500gr és mégis hagyott szenvedni a hasam is oriási volt még is azt mondta hogy akkora lesz mint a kislányom én könyörögtem a DOKIMNAK HOGY CSASZAROZON MEG MERT ÉRZEM NEM FOG MENNI MERT SZERINTEM TÖBB MINT 4500GR ÉS NEKEM LETT IGAZAM.

BIZZ A DOKIDBAN ÉN AZ ENYÉMBEN CSALODTAM ÉS A KISFIAMAT IS MEGVISELTE 6 ORA HOSSZAS VAJUDÁS

38. mizsu77 (válaszként erre: 35. - Bea0124)
2012. okt. 13. 21:39
Nem ő csinálta az UH-okat, csak a leletet nézte mindig. Kedden megyek amúgy, és mindenképpen rá fogok kérdezni. köszönöm mindenkinek a válaszokat!:)
37. b8103f009a (válaszként erre: 36. - Banyaci)
2012. okt. 12. 17:52
Minden szülészet fel van készülve a sürgősségi császárra. Személyzettel, és egyebekkel is. Vagy szerinted, ha pl hétvégén van szükség rá, akkor várnak hétfőig? A progr császár teljesen más, ahhoz főorvosi engedély kell. Nekem is 2 sürgősségi császárom volt ( nem is mentem volna bele a prog, cs-ba), plusz magam is eü-s vagyok. Az orvos pedig köteles mindenről felvilágosítást adni, kizárt, hogy problémát lát, és nem közli.
36. Banyaci (válaszként erre: 30. - B8103f009a)
2012. okt. 12. 09:27
Azért nem ennyire egyszerű egy császármetszés. Legalább két orvosnak kell ott lennie, meg ugye az anesztes meg az asszisztencia. Szóval nem olyan egyszerű az mint ahogyqan leírtad. Ott van, hogy mint minden műtétet ezt is engedélyeztetni kell, főleg ha előre tervezett. Van amikor javasolt a tevezett császármetszés. A topikindítónak inkább ezt kellene jobban kitudakolnia. Én is valószínűnek tartom, hogy az orvos még lát valamit ami miatt úgy gondolja, hogy a műtét biztonságosabb.
2012. okt. 12. 09:04
Amúgy szerintem a doki lát valamit csak nem mondta hogy ne idegesítsen.pl.a köldökzsinór rossz helyen van,vagy rövidnek tűnik stb.
34. b8103f009a (válaszként erre: 31. - Mizsu77)
2012. okt. 11. 21:58

Mégis miből tudta előre, hogy császározni kell? Vagy volt már probléma a terhességgel is?

Nálunk gond, hogy nem hagynak normálisan vajúdni, siettetik a szülést infúzióval. Én az elsővel semmit nem kaptam, igaz nem volt rövid a vajúdás, mert hajnalban már fájásokra ébredtem, és éjfél előtt pár perccel lett meg, de szépen lassan haladt a szülés, és minden komplikációtól mentes volt. Viszont a másik kettővel már sürgették, nem hagytak időt, és rosszul is lett mindkét babám annyira, hogy császározni kellett. Már nagyon bánom, hogy hagytam, de akkor ugye az ember nem akar a dokinál okosabb lenni, úgy gondolja ő tudja mit csinál. Szerintem érdemes beszélni egyébként a szülésről a dokival.

33. Pen80 (válaszként erre: 29. - Cippora)
2012. okt. 11. 21:42
Mert az hormon-kérdés is.
32. mizsu77 (válaszként erre: 29. - Cippora)
2012. okt. 11. 21:37
:) köszönöm, ez bíztató.
31. mizsu77 (válaszként erre: 30. - B8103f009a)
2012. okt. 11. 21:37
Remélem nem ilyesmiről van szó. A barátnőm nála szült pár hónapja, neki is vártak kicsit, de nem voltak igazi fájásai, aztán gyengült a baba szívhangja, és végül azért lett császár. de neki is mondta előtte, hogy valószínűleg az lesz. ráadásul én nem ragaszkodok hozzá, hogy ő legyen ott a szülésnél, semmi ilyesmiről nem beszéltünk a terhesgondozáson. nagyon jó kis dokik vannak amúgy a SOTE-n, bízom benne, hogy a héten megindul magától a babó, és akkor nem lesz kérdés a dolog:)
30. b8103f009a (válaszként erre: 1. - Mizsu77)
2012. okt. 11. 20:47
Mondd meg az orvosodnak, ha nincs komplikáció, akkor simán szeretnél szülni. Ha gond van, gyorsan ki lehet venni. Persze a dokinak kényelmesebb, és főleg gyorsabb, ha 20 perc alatt kikapja a gyereket, és összevarr, aztán mehet a dolgára. SSSSSS Ne hagyd magad felvágni csak ezért, ha van lehetőséged a természetes szülésre is.
29. Cippora (válaszként erre: 22. - Mizsu77)
2012. okt. 11. 19:17
Én ezt cáfolom,nekem természetes szülés plusz gátmetszés után sem volt semmi problémám,míg egy ismerősöm császárral szült,és mégis fájt neki a szex hónapokig...
28. Cippora (válaszként erre: 1. - Mizsu77)
2012. okt. 11. 19:16
A szobatársam több mint 4 kilós kislányt szült mindössze 2 óra alatt.Ez szerintem önmagában nem ok a császárra.Reméljük,hogy nem arról van szó,hogy neki kényelmesebb egy programozott császár...
2012. okt. 11. 17:37
Hát csak a súly végett nem szoktak császárt kiírni.A 19éves rokonom átlagos testalkattal 4kg feletti babát szült simán.Szóval valami más lehet...kérdezd meg a dokidat hogy miért gondolja úgy...
26. mizsu77 (válaszként erre: 24. - Petra11)
2012. okt. 11. 15:53

igen tudom ám :) egyelőre még kiélvezem az utolsó pillanatokat :))

bár már nagyon várom, hogy a kislányom a karjaimban szuszogjon!!! köszönöm szépen még egyszer mindenkinek.

25. rekuczy (válaszként erre: 24. - Petra11)
2012. okt. 11. 15:42
ezzel egyet ertek
24. Petra11 (válaszként erre: 22. - Mizsu77)
2012. okt. 11. 15:38
Ez már helyes hozzáállás! :) Könnyű szülést kívánok neked! (lehet a szex lesz a legutolsó amire néhány hétig gondolni fogsz!)
23. mizsu77 (válaszként erre: 19. - Petra11)
2012. okt. 11. 15:34
:)) igaz!
2012. okt. 11. 15:33

Köszönöm szépen a hozzászólásokat:) Nem a fájdalom helye miatt nem szeretném, igazából így is úgy is fájni fog valahol utána:)) Két közeli ismerősöm is császárral szült az elmúlt 4 hónapon belül, mindketten túlélték, tejük is volt, de tudom hogy mindenkinél másképp vannak ezek a testi reakciók utána. Egyébként a SOTE I-en.

Tudom, hülyeség már most a szülés utáni szexre gondolni, de abból a szempontból talán jobb a császár.

21. Pen80 (válaszként erre: 19. - Petra11)
2012. okt. 11. 15:31
Nekem is mindig ezt mondta. :D
20. Lili74 (válaszként erre: 19. - Petra11)
2012. okt. 11. 15:31
Ez mondjuk tök igaz.
19. Petra11 (válaszként erre: 16. - Lili74)
2012. okt. 11. 15:30
"Ahogy olvastam" Jól mondta az orvosom. Kismama, legyen kedves elfelejteni az internetet...annyi hülyeség kering. Igaza volt.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook