Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért könnyezhet a csecsemő szeme? fórum

Miért könnyezhet a csecsemő szeme? (beszélgetős fórum)


2009. dec. 10. 11:38
Érdemes a csecsemőknél a különféle szemcseppek előtt, az anyatejes csepegtetést kipróbálni;)
14. enesbenes (válaszként erre: 1. - QueenPigg)
2009. dec. 10. 09:42
Nekem két hónapos a fiam és rengeteget csipásodott a szeme az első hetekben és folyt a könnye is.Nálunk sem használt a szemcsepp semmit,viszont a masszírozás bevált és ahogy láttam neki is jól esett.Mindenképpen ezt próbáld ki elsőnek és ha nem válik be akkor fordulj orvoshoz szerintem.
2009. dec. 9. 13:52
csak arra nem emlékszem nálunk előfordult-e pár könny csepp, amúgy biztos de szerintem egy egy még nem elzáródás jele
12. ében11 (válaszként erre: 7. - QueenPigg)
2009. dec. 9. 13:51

az biztos nem,mert attól vörös lenne a szeme és váladékos-fehéres sárgás váladék meg fáj és odakapna és reggelre ki sem nyitná-most voltunk benne!

én is hallottam az elzáródásról

de ezt találtam róla:


A leggyakoribb tünetek a következők:


* a könny a belső szemzugban összegyűlik, ott kisebb "tócsát" alkot,


* a könny kicsordul a csecsemő szeméből és az arcán folyik le,


* a szem csipásodik, ez lehet nyúlós, majdnem átlátszó vagy sárgás színű váladék is,


* a szem körüli bőr kipirosodik.

Hogyan kezeljük a könnycsatorna elzáródást?

A legelső választandó kezelési módszer a könnycsatorna rendszeres, napi 2-3 alkalommal történő masszírozása (a gyermek orvosának útmutatása alapján). A legtöbb esetben az elzáródás ezzel a módszerrel egy éves korra megszűnik. Amennyiben a könnycsatorna bevezető nyílása egy éves koron túl is szűk marad, a nyílás tágítása következik, amit egy apró szondával végeznek. A beavatkozás fájdalmatlan, némi kellemetlenséget a gyermek fejének biztos lefogása okoz. A tágítás többször ismételhető, nagyon ritkán azonban sebészi megoldásra is szükség lehet.

Amennyiben a könny a pangás miatt befertőződik, néhány napig antibiotikumos szemcsepp adása válhat szükségessé.

11. Nikice (válaszként erre: 8. - Miave)
2009. dec. 9. 13:49
Banyek, ha ezt nekünk valaki anno mondta volna! Megkímélhettem volna a babócámat :(
10. Nikice (válaszként erre: 6. - Ében11)
2009. dec. 9. 13:48

Nem. Talán, ha jól emlékszem (8 éve volt már), sűsűbb volt a váladék is.

Nem igazán értettem, mert ha nem átjárható, hogy kerül oda könny? kérdeztem én.. de mire válaszoltak volna, már csinálták. Aztán már nem könnyezett, ill. nem tűnt fel. Rendbejött. Korábban cseppel próbálkoztak, de az nem volt hatásos.

2009. dec. 9. 13:48
koszi!! ezt a masszazst mindenfelekeppen megprobalom!!!!!!!!
2009. dec. 9. 13:45

Szia!

Két gyermekem van, 3 és 1,5 évesek.

Mindkettőnél volt, hogy csecsemőként könnyezett a szemük. Nem biztos, hogy nálatok is így van, de nálunk mindkettőnek könnycsatorna "elzáródása" volt.

Neten utánanéztem, írtak egy módszert ami házilag kivitelezhető, így nem kellett egyik gyemekemnek sem átmosni a könnycsatornáját.

A módszer:

Azon az oldalon amelyik szeme könnyezik az orrnyeregre, a belső szemzugba teszed az ujjad és kicsit megnyomva végighúzod az orra oldalán. Tulajdonképpen átmasszírozod ezt a csatornácskát.


A gyerekorvosunk már mindenféle szemcseppet adott nekünk feleslegesen, mert ezzel a masszázzsal kb. 1 hét alatt elmúlt mindkettőnek.


Ha gondolod próbáld meg, szerintem érdemes!

2009. dec. 9. 13:45

nem duzzadt a szeme. legalabbis nem hinnem. nem ugy nez ki...mind a ket szeme szokott konnyezni,habar hozza kell tennem,csak nehany konnycsepprol van szo.

Anyukam mar mindent mondott,tobbek kozott kotohartya-gyulladast is..szerintem ilyenrol szo sincs..sot...

6. ében11 (válaszként erre: 5. - Nikice)
2009. dec. 9. 13:42
nem duzzadt meg a szeme ettől?
2009. dec. 9. 13:38

Szia!

Rémisztgetni semmiképp nem akarnálak, lehet, egyszerű tisztulás, de a fiamnál volt ilyesmi, az egyik könnycsatorna nem volt jól átjárható. Kb ennyi idős volt, sajnos azt át kellett mosni neki. Régóta tart?

2009. dec. 9. 13:38

Mit mond anyukád?

Ez engem is érdekelne amúgy, mert az én fiamnak is szokott könnyezni a szeme.

3. ében11 (válaszként erre: 1. - QueenPigg)
2009. dec. 9. 13:38
szerintem sincs gond.előfordulhat.lehet hozzáér a szeméhez,vagy a ruha, takaró hajszál-akár a tiéd vagy a mamáé-kozmetikum(én pl. nem parfümöztem és öblítőt sem használtam) stb. szeles idő bár mi lehet.nem kell aggódni.ha sokszor fordul elő kérdezd meg a védőnénit
2. csodapók (válaszként erre: 1. - QueenPigg)
2009. dec. 9. 13:37
Mind a két szeme?
2009. dec. 9. 13:33

6 hetes kislanyom szeme neha konnyezik (csak nehany konnycsepprol van szo). Édesanyam aggodalma engem is elijeszt...habar szerintem semmi gond nincsen..

megis ugy ereztem,jobb,ha felteszem a kerdest itt a protalon.......

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook