Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi visz rá valakit arra, hogy az egészségügyben dolgozzon? fórum

Mi visz rá valakit arra, hogy az egészségügyben dolgozzon? (beszélgetős fórum)


1 2
21. Dombrádi Ildikó (válaszként erre: 20. - Amaunet)
2023. júl. 15. 18:17
pl. a férjem buszsofőrként másfélszer annyit keresett..konkrétan nekem havi 1700 Ft volt a fizetésem, az övé 2500....
20. Amaunet (válaszként erre: 18. - Dombrádi Ildikó)
2023. júl. 15. 18:12
Hát, ez viszonyítás kérdése... mihez/kihez képest?
19. Dombrádi Ildikó (válaszként erre: 12. - Biciklis_)
2023. júl. 15. 17:20
Köszönöm :)
18. Dombrádi Ildikó (válaszként erre: 15. - Amaunet)
2023. júl. 15. 17:19
Voltak... de akkor se voltunk " túlfizetve".
17. globus (válaszként erre: 16. - Timycat)
2023. júl. 15. 16:39
Nem tudnak már annyit adni, hogy aki elment, visszajöjjön. Valami más is, nem csak a pénz...
16. timycat (válaszként erre: 8. - Channa*)
2023. júl. 15. 16:36

Az biztos, és eddig az volt a szöveg hogy mert keveset keresnek azért ilyen az eü, hát most már baromira nem keresnek keveset, de rosszabb lett a helyzet, kevesebbet vállal, otthagyja az állami szférát, magánban vállal 1 max 2 napot, mert akinek 160-200ezer az óradíja (sokszor nettó) gyakorlatilag beszélgetésért azt már a pénz sem motiválja.


Amit írtam az orvosokra igaz, nálunk azok vannak családban, ismeretségben.

15. Amaunet (válaszként erre: 6. - Dombrádi Ildikó)
2023. júl. 15. 16:31
Szerintem (bár, tudatlan vagyok) abban az időben még társadalmilag elismert és jól fizetett szakma/hivatás/életpálya volt. És voltak orvosok!
2023. júl. 15. 16:28

Ez mi akikben nincs meg ez sosem fogjuk érteni. Édesapám sebész, 4 évesen azt mondta ő varró orvos lesz. Egyszerűen semmi más nem érdekelte. Amíg nem vették fel az egyetemre ( helyhiány miatt 3.-ra sikerült neki) addig elment beteg hordónak, aztán műtős fiúnak. A lényeg az volt hogy abban a közegben legyen. Ez az indíttatás, érzés, “vonzalom” vagy meg van vagy nincs szerintem. Bennem

Pl nem volt. Sőt én a vért sem bírom igazán. Tv-ben nézve birom, de élőben nem.Ha balesetet látok, véletlenül sem nézek oda, hogy nehogy olyat lássak amit nem akarok. Apukám meg gyerkként döglött békát boncolt, sőt egyszer macskát is.🤷‍♀️

13. gigi> (válaszként erre: 1. - Hattori)
2023. júl. 15. 16:22
Édesanyádat kérdezted már??
12. Biciklis_ (válaszként erre: 5. - Dombrádi Ildikó)
2023. júl. 15. 16:15
Gratulálok.
11. Dombrádi Ildikó (válaszként erre: 8. - Channa*)
2023. júl. 15. 14:19

Vannak sajnos esetek, mikor a halál elkerülhetetlen... az meg jó érzés, ha a kínlódást, fájdalmat enyhíteni, sőt, megszüntetni sikerül!

Arról sajnos már többször hallottam, hogy mostanában gépiesen végzik a dolgukat, lélek nélkül. Embere válogatja... bízom benne, hogy most is vannak elkötelezett, hivatását jól végző egészségügyi dolgozók.

10. tumbo2
2023. júl. 15. 14:02
nagyon szerettem a biológiát,de aztán irodakukac lettem.
9. globus (válaszként erre: 1. - Hattori)
2023. júl. 15. 13:56

Semmi különös, de az jó sok.

Bármilyen munkát lehet jól és rosszul is végezni, ha olyan az ember természete. Van, aki irodában megbolondulna...

8. Channa* (válaszként erre: 5. - Dombrádi Ildikó)
2023. júl. 15. 13:53

Én nem tudnám csinálni, mert nem bírnám elviselni, ha látnám a kínlódást és halált minden nap.


Sajnos az utóbbi 3 évben olyan történt, aminek nem szabadott volna megtörténnie. Nem, nem most kezdődött, de most csúcsosodott ki, az én tapasztalatom alapján.


Az utóbbi 3 évben nem találkoztam sem olyan orvossal, sem olyan ápolóval, akinek számít az ember, hogy léte és életminősége.

Sajnos akikkel mostanában találkozok lusták, érdektelenek, egy kicsit sem érdekli őket mások élete.

7. Dombrádi Ildikó (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2023. júl. 15. 13:36
Szereti játszani ? Ez elég félreérthető megfogalmazás ! És a valósághoz semmi köze.
6. Dombrádi Ildikó (válaszként erre: 3. - Amaunet)
2023. júl. 15. 13:35
Pénz ? Ezt nem mondhatnám. Lehet, most már másként van, de az én időmben ( 1974-ben államvizsgáztam) , és nem mondhatnám, hogy túl lettünk volna fizetve. Ha a pénz motivált volna, biztos, hogy valami mást választottam volna.
2023. júl. 15. 13:32
Nyugdíjas gyermekápolónő vagyok, 41 évig dolgoztam a " szakmámban" - bár inkább hivatásnak nevezném. Aki nem próbálta, el se tudja képzelni, milyen jó az, ha egy beteg kisgyerek bekerül a kórházba, és gyógyultan adhatjuk vissza a családjának ! Az nem mondom, hogy könnyű mindennapok voltak, hiszen se éjjel, se ünnepnapokon, semmikkor nem lehet ellátatlanul hagyni a betegeket, de szerettem csinálni. Az biztos, hogy nem a pénzért , nem is hívőként ( ateista vagyok) , de szakemberként minden tőlem telhetőt megtettem a gyerekek gyógyulása érdekében.Azt hiszem, ezt másként nem is lehet csinálni. Csak szívvel-lélekkel.
2023. júl. 15. 13:18
Sajnálom, hogy nem lettem állatorvos.
3. Amaunet (válaszként erre: 1. - Hattori)
2023. júl. 15. 13:17

Sokféle oka lehet és azok variációi is.

Pl. még a szoc.-ban presztízs és pénz. Gyerekkortól meglehet bennük a kíváncsiság, hogy megismerje, hogyan működik a test. Gyerekkorától lehet olyan lelkületű, hogy minden mozdulatában benne van a segítség. Neki ez így természetes. Nem kell, hogy ez hittel párosuljon.


Nem dolgoztam soha egészségügyben, de ápoltam már időseket és vannak állataim.

Azt hiszem bennem is megvan a gondoskodás képessége, de soha nem dolgoznék egészségügyben. Inkább a "barkácsoló" jelző illene rám, azzal pedig nem járnának jól a betegek.😀

2023. júl. 15. 13:05

Két fő motivációt ismerek.

Egyik, aki az élet-és halálurát szereti játszani.

Másik, akit vezérel a hite, hogy segíthet másokon.

2023. júl. 15. 12:51
De tényleg?!!!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook