Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi visz rá valakit arra, hogy az egészségügyben dolgozzon? fórum

Mi visz rá valakit arra, hogy az egészségügyben dolgozzon? (beszélgetős fórum)


1 2
51. Hattori (válaszként erre: 48. - Hold3)
2023. júl. 24. 11:23
Most az ogy az Országos Ideg.
50. tumbo2
2023. júl. 24. 09:41
az unokaöcsém még kicsi volt,mikor bevitték a kórházba.vacsorára kapott egy kemény tojást,héjastól.
49. tumbo2 (válaszként erre: 16. - Timycat)
2023. júl. 24. 09:39
régebben voltam kórházban,igaz a műtétem nem sikerült,a mai napig sántítok.a főorvosnak olyan autója van, hát biztos megérdemli.valami főpotentát,talán a református egyházban,de nyugodt lélekkel fogadja el a kisnyugdíjasok összespórolt pénzét.
48. Hold3
2023. júl. 23. 08:53
Egyébként felháborítónak tartom, hogy bezárták az Országos Ideg és Elmét, mert nagy szüksége volt erre egy ilyen nagy városnak.Azóta ezek a betegek nincsenek kezelve, egyébként is pszichés betegekkel nem törődik az Állam Magukra hagyja Őket.Viszont így sok pénz megmarad.
47. tuttuka (válaszként erre: 5. - Dombrádi Ildikó)
2023. júl. 21. 14:38

Nagyon_ nagyon köszönjük Neked és a kollégáidnak! Most meséltem a 9 éves unokámnak, hogy az édesanyja milyen súlyos betegségből gyógyult meg a lelkiismeretes és szeretettel teli gondozásnak, ápolásnak köszönhetően! Heteket volt kórházban. A lényeg, hogy ma teljesen egészséges és 2 tündéri kislány édesanyja!

KÖSZÖNÖM!

Neked is jó egészséget kívánok!

46. Gretaa (válaszként erre: 5. - Dombrádi Ildikó)
2023. júl. 20. 19:33
Sok ilyen dolgozóra volna szüksèg...
45. Hattori (válaszként erre: 44. - Channa*)
2023. júl. 20. 15:07
Magánrendelő fogászatán ki volt írva. Aztán nem tudom, most mi a hivatalos álláspont.
44. Channa* (válaszként erre: 40. - Hattori)
2023. júl. 19. 19:50

Egyébként, kovid alatt sok orvosnál jártunk.

Onkológia, fogászat, endokrinológia, stb. És sehol nem mondták, hogy nem mehetek be a férjemmel vagy a gyerekemmel.

Mióta nincs pandémia, még jobban sz@rnak az egészbe...

43. Channa* (válaszként erre: 41. - Főnix3)
2023. júl. 19. 19:48

Húúú, ez rosszabb, mint amik velem történtek.

Sajnálom, hogy így jártál és még onnan messziről is érzed, hogy mi van itt nálunk az egészségügyben.


Nem egyedi eset a tied sem és az enyém se. Én sokszor azon csodálkozok, hogy egyáltalán bemennek dolgozni, bár nem tudom, hogy minek. Jobb lenne, ha otthon maradnának...

42. Channa* (válaszként erre: 40. - Hattori)
2023. júl. 19. 19:46
Van rá jogszabály?
41. Főnix3 (válaszként erre: 39. - Channa*)
2023. júl. 19. 19:35

Sajnálom!

Nem is értem miért nem engedték!

Nekem sajnos nem sok kellemes emlékem van . Olyan lekezelően beszélnek az emberrel! Hányni tudnék esküszöm!

Januárban bekerült anya a kórházba, hívogattam a kórházat, hogy érdeklődjek, mi van vele. Minden telefon alkalmával úgy beszéltek velem , mint egy utolsó szarházival! 21 óra alatt meghalt! Nem tudtam repülőt foglalni! Olyan tehetetlen voltam és még ráadásul embertelenül beszéltek velem! Bezzeg, mikor elmondtam, hogy nem tudok ott lenni, mert nem Magyarországon élek, egyből hangszínt váltottak! 🤬

Undorító!

40. Hattori (válaszként erre: 39. - Channa*)
2023. júl. 19. 19:30
Covid alatt elterjedt, hogy nem kiskorú vagy értelmileg-érzelmileg akadályozott az illető, akkor csak egyedül mehet be a rendelőbe
39. Channa* (válaszként erre: 32. - Főnix3)
2023. júl. 19. 18:16

Engem most az háborított fel utoljára, hogy a fogorvos nem engedte meg, hogy bemenjek a férjemmel a rendelőbe.


Mondtam neki, hogy nem a szomszéd vagyok, és nem ismerek olyan jogszabályt, ami megtiltaná...

38. 69fcad429e (válaszként erre: 36. - Hold3)
2023. júl. 19. 16:34
Biztos sok a kiégett, unott nőszemély köztük (+ olyanok akik csak doktort akarnak "fogni") de 100% hogy vannak lelkiismeretesek is akik hivatástudatból lettek nővérek.
37. Hattori (válaszként erre: 36. - Hold3)
2023. júl. 19. 15:32
Akármennyit fizetnének érte, nem turkálnék másokba.
36. Hold3 (válaszként erre: 32. - Főnix3)
2023. júl. 19. 14:04
Szerintem akik nem jól teljesítenek, mint nővérek az egészségügyben, azokkényszerűségből vannak ott, mert nem értenek máshoz.Nekem van rossz tapasztalom,2 éve egy korházban a nővérek hanyagsága miatt nem vettek ki belőlem egy branült időben.Ettől vérmérgezést kaptam.Egy hónapig folyt belém éjjel, nappal az infúzió.EZ idő alatt tapasztaltam, milyenek voltak velem a nővérek.Folyton veszekedtek, mondván pocsék a vénám.Ha kiesett a branül, azt mondták direkt vettem ki.Lázat nem mértek, de amikor mondtam, hogy érzem lázas vagyok Nekem kellett kimenni a nővérpulthoz, hogy adjanak lázcsillapítót.A JóIste úgy gondolta, hogy még dolgom van ezen a világon, mert azon csodálkozom, hogy túléltem.
35. Dombrádi Ildikó (válaszként erre: 31. - Dfc04c70e4)
2023. júl. 16. 10:50
Teljesen igazad van ! :)
34. Sirga (válaszként erre: 26. - Pteri)
2023. júl. 16. 09:59
Fura: nekem is mindig azt hozzák ezek a tesztek, hogy segítő, vagy művészeti munka illik hozzám ... Oké, valamikor rendkívül kreatív voltam - évek óta próbálom feltámasztani az elnyomott énem -, mégis egész máshol kötöttem ki. Könyvelő lettem, és szeretem. :)
33. tumbo2 (válaszként erre: 31. - Dfc04c70e4)
2023. júl. 16. 09:40
hát a főnővér aztán kimondta ami a száján volt.jól lecseszte a doktornőt,aki egy fertőző beteget küldött a traumatológiára.de mivel egy nővér volt,még tíz órakor is mosdatták a betegeket.
2023. júl. 16. 09:30

Engem inkább az érdekel, hogy miért marad benne valaki, aki nem szereti. Aki nem tiszteli az embereket?

Aki beteg, kiszolgáltatott, sokszor azt sem tudja, mennyire súlyos az állapota. Nincs megfelelő tájékoztatás. Ha kérdez valaki, akkor egyesek úgy beszélnek a beteggel/hozzátartózóval, mintha hülye lenne.


Minden tiszteletem az emberséges egészségügyeseknek.

Mert ugye mindig van kivétel!

31. dfc04c70e4 (válaszként erre: 5. - Dombrádi Ildikó)
2023. júl. 16. 09:24

Ment tőlem is egy piros szívecske.

Ahogy mondod: igen, ugyanígy gondolom (bár nem vagyok egészségügyis) - nem is lehet másként csinálni, csak szívvel-lélekkel, és hivatástudattal.

Illetve - mint olvashatjuk több helyen, akár itt is különböző fórumokban - lehet másként is. Elhiszem, hogy vannak az egészségügyben is (hol, melyik szakmában ne lennének?) kiégett emberek, hivatásukat nem szakmailag megfelelően végzők. Csak ebben a szakmában nem arról van szó, hogy jaj, boci, elgépeltem valamit, rosszul ment el a levél. Vagy rosszul raktam le egy járólapot, fel kell szednem miatta egy egész sort. Vagy a varrónő elszúrta a ruhámat, most mi lesz? Lehetne sorolni végtelenségig. Bosszantó dolgok, igen. De ha egy orvos hibázik, az emberéletbe kerülhet. Ha a nővér rossz infúziót köt be, emberéletbe kerülhet. Van ám különbség. És még itt sem feltétlenül hasonlítható össze két, tévedésből bekövetkezett haláleset. Lehet, hogy egy óriási tapasztalattal rendelkező orvos halálosan fáradt volt, miután elvégzett több sikeres műtétet, de az utolsónál elég volt egy pillanatnyi kihagyás...

Másik esetben az orvos egy átmulatott éjszaka után követett el orvosi műhibát. Van különbség, ugye? De a hozzátartozó szempontjából, aki elveszítette egy szerettét, biztos nincs.

Kinek milyen tapasztalata van orvosokkal, nővérekkel, ápolókkal kapcsolatban, aszerint van véleménye.

Megértem. Csak az általánosítást nem bírom. Azt, amikor valaki az ellenszenvét, megvetését rávetíti az egész orvostársadalomra, és az egészségügyre.

30. b9e097a9f6 (válaszként erre: 1. - Hattori)
2023. júl. 16. 08:54

Jobbik esetben azért, mert ez érdekelte őket, hivatásként élik meg, és jólesik segíteni másokon.

Rosszabbik esetben meg azért, mert ilyen helyre sodorta őket az élet, rosszul döntöttek, de nem akarnak/tudnak változtatni.

29. tumbo2 (válaszként erre: 22. - 69fcad429e)
2023. júl. 16. 08:29
a lányom sógornője patológus,valami kutató is..persze nem itt,hanem Chicagóban. bolond lenne hazajönni,a fizetése sokszorosa az itthoninak,és a rendelkezésre álló eszközök.és meg is szerette.nem úgy,mint a vejem,aki mondta röhej,ami az eltén folyik az eszközök beszerzése körül,meg úgy általában.mikor elkezdte a dékán önmagát dicsérni meg a fideszt,páran fölálltak,kimentek.köztük ő is,gondolom a sorsa ezzel meg lett pecsételve.
28. Dombrádi Ildikó (válaszként erre: 26. - Pteri)
2023. júl. 16. 05:13
Így van ezt jól! Ahány ember, annyi érdeklődési kör. Lényeg, hogy amit csinál, azt örömmel csinálja, akkor hasznos lesz a tevékenysége.
27. 69fcad429e (válaszként erre: 26. - Pteri)
2023. júl. 15. 23:34
Példának ott vagyok én, nagyon szeretem az adminisztratív munkát, hülyének is vagyok nézve miatta de nem baj 😊
26. pteri
2023. júl. 15. 23:28
Én véletlenül kerültem az eü.be és megszerettem. Néha töltök ki internetes teszteket, milyen munka való nekem és mindig az derül ki, hogy mindenképpen valamilyen segítő munka. Úgy is érzem, hogy ezért szeretem, mert tudok másokon segíteni. Fontosnak és hasznosnak érzem, amit csinálok. Volt, hogy kis ideig adminisztrációs és egyéb munkakörbe helyeztek át, ott semmi ilyet nem éreztem. Én meg azt nem értem mi visz rá valakit arra, hogy egész életében irodában dolgozzon. Más meg azt szereti.
25. 45e71ccc79 (válaszként erre: 1. - Hattori)
2023. júl. 15. 20:58
Az, hogy illik valakinek a személyiségéhez, pl. az INFP Mediátorok ilyenek.
24. Amaunet (válaszként erre: 18. - Dombrádi Ildikó)
2023. júl. 15. 19:29
Bocsáss meg! Nem mondtam, hogy túl lettek volna fizetve.
23. Sirga (válaszként erre: 5. - Dombrádi Ildikó)
2023. júl. 15. 19:02

Legmélyebb, őszinte tiszteletem. :) Sok ilyen elhivatott ember kéne az egészségügybe - ahogy szükség lenne az emberi, erkölcsi és anyagi megbecsülésükre is.

Én is úgy gondolom: ez hivatás. És nekem nem való.

Anyám anno azt mondta, legyek állatorvos, mert biztos nem bírnám nézni az állatok szenvedését. Ebben igaza volt, de tisztán láttam, hogy nem az én utam.

2023. júl. 15. 18:22
Én csak bizonyos területeknél nem értem, mi vonz benne egyeseket. Ilyenek hogy szemész vagy reumatológus, kardiológus stb. még elmegy de például miért lesz valakiből gasztroenterológus vagy patológus? Valószínűleg az érdekli...de akkor is 🤢
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook