Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi mindent tud a 7 hónapos csecsemő fórum

Mi mindent tud a 7 hónapos csecsemő (beszélgetős fórum)


1 2
2010. jan. 16. 16:45
Többet, mint valaha gondolnánk...
31. Ymanie
2008. okt. 24. 10:49

Szia!

Én is csatlakozom az előttem szólókhoz.

Az én lányom 7 hósan forgott,mászott kis segítséggel felállt de még nem ült fel egyedül,azt csak 9 hónapos kora után.Nem kell figyelembe venni az ilyen védőnői megjegyzéseket.

2008. okt. 24. 10:42

Szia.Egyáltalán nincs vissza maradva a fejlödésben a kislányod.Az ilyen védő nőktől a falra tudnák mászni...Az enyém is kb ilyen nem is jár már hozzánk meg amugy se nagyon jött.Eleinte egyszer kétszer feltévedt hozzánk mondta ha kérdésünk van nyugodtan tegyük fel.Kérdeztünk 2-3 kérdést és mindre az volt a válasz fuuhh ezt a doktornötől kérdezzük meg.Na az ilyen minek megy el védőnőnek?!!

Az én kislányom 9honaposan ült szoval nem kapkodta el söt 14honaposan kezdett el járni minden gyerek más mert van aki már 10hosan elindul.

29. erikpipi (válaszként erre: 1. - Belle)
2008. okt. 24. 10:20

"mert a védőnő rám ijesztett, hogy a fejlődésben visszamaradott a kislányom."-Mondjuk először is megkérdezném tőle, van e gyereke, második kőrben, hol vizsgázott, mit tanult. elképzelem, hogy első gyerekes szülőkbe megállítja az ütőt.

Minden gyerek másképp fejlődik.

Három fiam van, és mindhárom fejlődése eltért a többiétől. Az egyik 6 hónaposan felállt, a másik kilenc volt, a kicsi 10.

Az ülés is ugyan így....

előfordul, ha kicsit pufókabb a agyerek, nehezebben megy, de egyáltalán nem tragédia.


Nyissa már ki a gyermeked kiskönyvét, és olvassa el a következő mondatot: Minden gyermek egyéni, saját ritmusában fejlődik.....

Ja, amúgy meg kapja be,és örüljön hogy nem az én védőnőm.

28. tenkne_helga (válaszként erre: 27. - Vercsi75)
2008. júl. 19. 19:21
SZIA!NEKEM A MÁSODIK BEÜLTETÉSEM SIKERREL JÁRT,MÉGHOZZÁ IKREKET KAPTUNK.DE EZ NEM MENT EGYSZERŰEN,HA GONDOLOD MEGOSZTOM TAPASZTALATAIMAT VELED.MOST NYOLC HÓNAPOSAK ÉS GYÖNYÖRŰEK.SZIA.TOVÁBBI SZÉP NAPOT.
2008. márc. 27. 18:47

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni töletek. Volt már két beültetésem bár ez igy nem igaz mert sajnos egyiket sem ültették vissza. Az első még osztódott a második azonban már nem.Ha volt valakinek hasonló problémája kérem irjon.Előre is köszönök minden segítséget.

2008. márc. 27. 18:39
Sziasztok!Szeretnék segítséget kérni.Volt már két beültetésem
2008. márc. 27. 08:35

Sziasztok!


Van egy 7,5 hónapos kislányom, aki eddig mindent "időben" csinált, de amióta hátról hasra tud fordulni (5. hó)nem csinál semmi újat. Hasról nem tud hátra fordulni, nem tud egyedül ülni, csak ha picit megtámasztjuk a derekát.

Tiduj30 írta, hogy érdemes elvinni szakemberhez, de ilyenkor milyen szakemberhez lehet fordulni?

2008. márc. 20. 13:02
bocsi az elírásokért siettem:)
2008. márc. 20. 13:01

Szia! Csatlakozom a többiekhez, szerintem sincs lemaradva. A védőnőnek meg egyébként is az a dolga, hogy ami le van írva a "táblázatba" azt megkérdezze, csinálja -e már a gyereked ezt vagy azt. Ez nálunk is mindig így volt, tőlem mindig a hasra fordulást kérdezte. De nem foglalkoztam vele, nem erőltettem. És egyszer csak megfordult magától. A mászás pl. nekünk hosszú ideig tartott azt hittem már járni nem is akar. aztán 1 évesen úgy beindult, hogy azóta meg sem áll. Mér "jártatni" sem kellett, olyan szépen megy magátül.

Szóval nyugi. MIndennek eljön az ideje:)

22. zs.ani
2008. márc. 16. 20:10

Sziasztok!

Az én fiam jövő héten lesz hét hónapos, kicsit tud már kúszni, időnként próbál négykézlábra állni (nem nagyon megy), forog, ha fogom e kezét felül és úgy is marad, magától csak pár percig ül. Minket is elküldött a védőnő gyógytornászhoz, bár én nem akartam, de utólag nagyon örülök, hogy elvittem. Ádi babának nem volt elég mozgástere a méhemben, ezért az egyik oldalán kicsit kötöttebb pár izom. Semmi nagy dolog nincs, egy kicsit tornáztatni kell nekem itthon, és kutya baja sem lesz. Egyébként a gyógytornász szerint teljesen egészséges. Egyébként már négy foga van.:-) Szerintem hasznos elvinni szakemberhez, mert ő úgyis megnyugtat, hogy semmi baja a kislányodnak. Az én védőnőm is a frászt hozza rám minden alkalommal, soha nem elég, amit Ádi csinál.

2008. febr. 28. 11:02

Hello!


Szerintem a mozgásfejlődésben érdemes szakértőhöz fordulni! Nem akarok senkit megbántani, de szerintem egy 7-8 hónapos gyereknek már kéne ülnie magától.(nem felülni, megülni) Nagyon fontos a mozgásfejlődés az agy fejlődése miatt is. És a legszebb az egészben, hogy szakember segítségével könnyen lehet segíteni.

Én kisfiam 6 hónapos múlt. Felülni nem tud, de ő is kúszik szépen, egyre többet van négykézlábon is , csak elindulni nem tud még:) Nővére ilyenkorban már fel tudtak ülni egyedül is...szóval vannak lassabb babák, de érdemes odafigyelni...

20. Évke
2008. febr. 27. 14:51

Szia belle és sziasztok többiek!


Szerintem sincs lemaradva, és valóban mindegyik baba más.

Az én fiam már majdnem 8 hónapos, és még nem tud ülni se, nemhogy felülni. Ül pár másodpercet, ha felültetjük, és dől, mint a zsák. Mászni se mászik, csak kúszik, de azt nagyon!:)

Ő például "fogtémában" jár elöl: már 6 foga van!

A barátnőm kislánya, aki csak 3 nappal fiatalabb az én kisfiamnál, pedig még se nem mászik, se nem kúszik, ülni pláne nem, és csak 2 foga van. És teljesen normális! (amit belle, a védőnődről sajnos nem mondhatok el...:)

Úgyhogy agodalomra semmi ok!!!

19. suagi (válaszként erre: 1. - Belle)
2008. febr. 27. 14:01
Szia. Egyáltalán nincs lemaradva a lányod semmiben, szépen fejlődik a korának megfelelő dolgokat csinálja, kúszik, forog, és már foga is van. Szerintem semmi baj.
2008. jan. 28. 14:14

Segítsetek!

Az én babám le van maradva? 7 és fél hónapos 8 lesz és nem mászik, alig nyomja ki magát azaz kinyomja de nem tartósan utál hason lenni ülni egy picit ül aztán eldől. De csak akkor ül ha leültetem de nem tartósan. Hasról hátra és vissza ritkán fordul.

Köszi a segítséget

17. belle
2008. jan. 22. 11:48
Pénteken töltjük a 8 hónapot. De nem mászik. Mint a katonák, kúszik. Na az nagyonm jól megy neki. Jön a negyedik fogunk is. Holnap kell mennem a védőnőhöz. Tudom megint le fog lombozni, hogy nem fejlődik a gyerek és meg kell mutatni a dokinak.
2008. jan. 15. 18:15

Szia!


Mint ahogy többen is leírták elôttem,egyáltalán nincs lemaradva a lányod.Ahány baba,annyiféleképpen fejlôdik.Van aki a mozgásban ügyesebb,van aki szellemileg fejlôdtebb egykorú társainál.

A lányom 6 hós kora elôtt kapaszkodva felállt,de ülni még nem tudott.Nemsokára ha volt miben megkapaszkodnia lépegetett is párat,és kb.8 hó környékén ült fel egyedül.Ehhez képest,annak ellenére,hogy milyen hamar felállt,önállóan csak a szülinapja elôtt 2 héttel indult el.

Az elsô fogai 9 hósan bújtak ki,most 18 hósan 10 foggal büszkélkedik.:))

Ültetni sosem ültettem,még párnával kitámasztva sem,mindig csak azt csinálta,amire önállóan képes volt.

A mászást Kata is a négykézlábra állásból kezdte,az elôre-hátra hintázásból eljutott odáig,hogy hátrafele mászott,aztán nemsokára elindult elôre is.

Ne aggódj,nemsokára már biztos mászni fog!:DDD

2008. jan. 15. 09:02
Egyáltalán nincs lemaradva! Milyen védőnők vannak?! Borzasztó!
14. belle
2008. jan. 15. 08:59
SZiasztok! Kibújt a 3. foga is. Már négykézláb áll és hintázik előre-hátra. Vicces. De mintha egy kicsit fejlődött volna. Ülni egyre tovább bír. Ha félülésben van és kicsit lefogom a combját képes magától felülni.
2008. jan. 12. 11:58

Szia!


Nyugi, a gyermekednek nincs semmi baja. Én a védőnőtől kaptam egy táblázatot. "Lóczy" fejlődési táblázat a neve. Igaz, hogy már vagy 15 éve állították össze, de gondolom a gyermekek fejlődése nagyjából még ugyanaz.

A táblázat alapján "félig felülni" 9-10 hónaposan kell a gyermeknek. Előfordul, hogy valaki már 8 hónaposan is tud, de az sem kizárt, hogy 11 és 14 hónapos kor között.

Felülni pedig 10 és 13 hónapos kor között ül fel az átlag, De itt is előfordul, hogy valaki már 9 hónaposan ül és valaki csak 14 vagy 16 hónaposan.


Kisfiammal sajna járnom kellett neurológiára és gyógytornára, ott is azt mondták, hogy nem szabad a gyerekeket összehasonlítani, minden gyerek más és más.

2008. jan. 12. 11:36
És a kezét probáltad már?!Én azzal probálkoztam először is,és az nagyon tetszett neki!Tudod,amikor a kis kezét fogod,hogy meg tudja tartani a súlyát,és nekem öszötnösen behuzta lábát a hasa alá!Probáld meg azt is,nagyon jó játék,amivel tanul is a kicsi,mi nagyokat nevettünk közben! :)
11. belle (válaszként erre: 10. - Tundicicca)
2008. jan. 12. 11:03
Állandóan hasra fordul és és kezei, lábai a levegőben kalimpálnak mintha repülni akarna. Próbáltam a lábát a hasa alá tolni de még felborul
2008. jan. 12. 10:25
Szerintem egy kis torna,max.Ha a hasán van,az jo a hátizmoknak,mert emelgeti a fejét,és ha kezével-lábával csapdoss,akkor szeretne már menni,csak még nem jött rá,hogyan is kell!Ezt csinálja?!Mert akkor meg is mutathatod neki,hogyan kezdjen neki,de csak akkor,ha ő is akarja!Én is ugy csináltam,hogy amikor hason volt,és láttam,hogy nagyon menne,de nem tud,behajlitgattam neki a kis kezeit,és a lábával lökte magát!Probáld meg ezt,de ha nem akarja,ne erőltesdd!Sok sikert! :)
2008. jan. 12. 09:27
Mivel tudnám erősíteni, ösztönözni, hogy kicsit mozogjon? Kicsit lusta, igazából most kúszni sem akar a játékaiért.
2008. jan. 9. 20:51
szerintem sem kell ülnie, vagy ültetni sem fontos, mert csak a hátának lesz rosszabb. Az a jó, ha kúszik- mászik, erősödik a hátizma, aztán majd ül, ha úgy gondolja, legalább nem lesz gerincferdülése. Nekem azt mondta egy ortopéd orvos, nem szabad hamar ültetni, álltatni a gyerekeket.
7. Ferildi (válaszként erre: 1. - Belle)
2008. jan. 9. 19:57
A te védőnőd többet árt mint használ.Ne hallgass rá.
2008. jan. 9. 13:44
A lányom 9 hónaposan ült fel először. Én 10,5 hónaposan. És teljesen normális vagyok:-)))
2008. jan. 9. 05:03

7 hónapos a kisfiam, elöbb ült fel, minhogy megtudott volna maradni ülve sőt, még felállni is hamarabb. nemrég kezdte el megtartani magát ülve.

inkább áll naphosszat :))


a nagyobbik fiam 9 hónapos volt, mikor ült, és csak azért, mert mániákusan ültettem, lusta gyerek volt.. mindent sokkal késöbb kezdett.. 5 éves és nem beszél rendesen.. stb :(


a lényege, hogy minden gyerek más! egyáltalán nincs lemaradva a kislányod!!

2008. jan. 8. 21:08

Ekkora hülyeséget! Nehogy bepánikolj, a kislányod gyönyörűen fejlődik. A babák átlag 8-9 hósan ülnek fel egyedül.

Egyik ismerősöm kisfia 9 hósan még nemhogy nem ült fel, de támaszték nélkül se ült, sőt, meg se fordult. Eszébe se jutott a védőnőnek hogy visszamaradott afejlődésben!

Nugi! Teljesen rendben van a kislányod!

3. Mokka78 (válaszként erre: 1. - Belle)
2008. jan. 8. 21:00
Mond meg a védőnődnek ,hogy menjen a .........! :) Teljesen jó amit csinál a kislányod,minden babuci más! Nem kell idegeskedni és sürgetni se! Majd rájön magától! A fiam is késöbb ült fel magától,sőt már fel tudott állni de még felülni nem :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook